mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:21:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Snoopy in njegova družinica  (Prebrano 222390 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #735 : sobota, 15.03.2014 : 23:43:12 »

V zacetku decembra 2013 se je pribl 15 km stran od nas zgodilo tole.  butnglavc
Vir: http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/hund-35905136-qf-33801722/3,w=650,c=0.bild.jpg


* Jazz Dez 2013 Bild 2.jpg (40.45 KB, 650x366 - pogledano 83 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #736 : sobota, 15.03.2014 : 23:53:17 »

Goldi Jazz (star 9 let) se je med tem, ko je zenska cistila sneg pred garazo oddaljil od hise. Lovec (74 let, na vasi poznan, da pse sovrazi), ki ga je videl, trdi, da je sel za divjadjo in ga je z verigo privezal na zadnji odbijac svojega dzipa. Baje ga je hotel peljati na policijo, da poda prijavo (v soboto popoldne - znano je, da policijska postaja v tem selu ob tem casu ni obljudena, ampak se je potrebno obrniti na naslednjo, vecjo. Ampak kao da ni vedel). Dobro, peljal je tako pocasi, da je pes na zacetku se tekel za avtom, mimo lastnice, ki je v hipu sedla v avto in mu sledila in trobila, vendar se ni ustavil. Ko pes ni vec zmogel drzati tempa, je padel, lovec ga je vsaj 200 m vlekel za seboj in se ustavil sele, ko je nekdo od mimoidocih dobesedno skocil pred avto. Ceprav so ga ljudje "napadli", je bil lovec se vedno preprican v svoj prav in ga je le nerad prepustil, da so ga odpeljali k veterinarju. Odrgnine po telesu, posebej na tackah, kri iz gobca... grozno...
Pes je prezivel...  Kiss
... o posledicah ne bi, ampak o kazni pac...

Vir foto: http://www.suedkurier.de/storage/pic/xmlios_import/nachrichten/panorama/weltspiegel-themensk/8123108_1_495870KV_C.jpg?version=1386722217


* Jazz Dez 2013 Bild 1.jpg (51.52 KB, 571x500 - pogledano 67 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #737 : nedelja, 16.03.2014 : 00:10:12 »

Torej, lovec je moral takoj (v roku enega tedna!) oddati svoje lovsko dovoljenje + dovoljenje za orozje (ali kako se ze to imenuje, saj veste, kaj mislim).
Se je pritozil, z rezultatom, da prepoved zdaj velja dozivljensko.
Dobil je prepoved voznje avtomobila za 2 meseca.
Predlagana kazen je bila 120 dni po 150 €, torej 18000 € (!)  Shocked
Seveda ni denarja, ki bi lahko zadevo "popravil", ampak meni je to vseeno woow...  Shocked
Ampak verjela pa nisem, da se bo kaj vec, kot par ficnikov in pogojna kazen, zares zgodilo...
Zdaj je sodba pravomocna, tip je ozigosan kot kaznovan (da ne govorimo o grozotah, ko je okolica na FB pozivala k lincu celo vnukov tega lovca...) in placati mora 9600 €.

Se nam vsem zdi se vedno visoka kazen in to je to, kar sem hotela deliti z vami, drage moje, ne samo porocati o grozotah...  objem Cmok od vseh nas... 

http://www.schwarzwaelder-bote.de/inhalt.burladingen-hund-mitgeschleift-geldstrafe-fuer-jaeger-faellt-kleiner-aus.8190ca13-a7bb-49cf-a35b-00b37d0cd222.html
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #738 : nedelja, 16.03.2014 : 03:29:58 »

OMG! Joj, Aleksandak, vi vsekakor živite v bistveno bolj "civilizirani" državi, kot je naša, vsaj glede na poročilo o izterjavi  in kazni. Čeprav me je groza brati, da osebki takšne sorte bivajo povsod Undecided Cry

Goldi Jazz Kiss Upam, da mu travma ne bo pustila (pre) hudih posledic Cry Joooj, saj nimam besed Cry Cry

Poljuvbčke tudi vsem vam v Dojčland, pa Jazzovi gospe in njemu na daljavo Kiss Kiss

(priznam, tole me je čist sesulo Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #739 : nedelja, 16.03.2014 : 10:44:54 »

Me je najprej naivno prešinilo, pa menda ne tudi tam zgoraj , potem pa sem se seveda zavedla, da so povsod tudi "samo" ljudje  bruham

Vsekakor pa je več kot lepo prebrati, da je vsaj zakonodaja natančna, hitra in učinkovita  bravo Afro. Ne bom o višini materialne kazni, ker je ta pač vedno relativna, bolj pomembno je to:

Torej, lovec je moral takoj (v roku enega tedna!) oddati svoje lovsko dovoljenje + dovoljenje za orozje (ali kako se ze to imenuje, saj veste, kaj mislim).
Se je pritozil, z rezultatom, da prepoved zdaj velja dozivljensko.
Dobil je prepoved voznje avtomobila za 2 meseca.
Predlagana kazen je bila 120 dni po 150 €, torej 18000 € (!)  Shocked
Seveda ni denarja, ki bi lahko zadevo "popravil", ampak meni je to vseeno woow...  Shocked
Ampak verjela pa nisem, da se bo kaj vec, kot par ficnikov in pogojna kazen, zares zgodilo...
Zdaj je sodba pravomocna, tip je ozigosan kot kaznovan (da ne govorimo o grozotah, ko je okolica na FB pozivala k lincu celo vnukov tega lovca...) in placati mora 9600 €.


Vsekakor sem nadvse vesela, da se je zgodba srečno končala za Jazza  Kiss Kiss, po drugi strani pa res woow, ker je dedec pokasiral točno tam, kjer ga verjetno najbolj boli  Afro

Hvala Aleksandra, da deliš tudi take stvari z nami  objem
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #740 : nedelja, 16.03.2014 : 14:19:21 »

Meni se zdi celo bolj kot denarna kazen pomembno, da so mu vzeli dovoljenje za uporabo orožja
in začasno prepovedali vožnjo avtomobila.

Ker denarna kazen je samo kazen, odvzem dovoljenja ima pa vzročno-posledično logiko zadaj
in je po moje posledično bolj učinkovit del kazni.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #741 : nedelja, 16.03.2014 : 21:07:23 »

Vesela, da je pes ok in lovec kaznovan!  Smiley Ljudje znajo res biti totalno zivalski!  Angry
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #742 : ponedeljek, 17.03.2014 : 21:46:12 »

Meni se pa pri grozljivi štorji zdi pomembno tudi to, da se o zadevi govori in piše. Da tisti, ki se jim to ne zdi nič posebnega, vidijo, da je tudi takšne vrste nasilje nedopustno in javno obsojeno.
Jazz  Kiss
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #743 : četrtek, 20.03.2014 : 21:43:26 »

Me je najprej naivno prešinilo, pa menda ne tudi tam zgoraj , potem pa sem se seveda zavedla, da so povsod tudi "samo" ljudje  bruham
...
čarka, sorry, da te moram spet soociti s tem po*****m svetom, ki je vsepovsod okoli nas - imamo ze naslednji primer, pribl. 100 km stran...  Cry bruham
Vrzes psico v smeti na parkingu avtoceste, problem resen. butnglavc
http://www.rtl.de/video/index/showvid/id/316354?fb_action_ids=595676123856417&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=[619408218147918]&action_type_map=[%22og.recommends%22]&action_ref_map=[]
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #744 : četrtek, 20.03.2014 : 21:50:46 »

Okej, pa dam vam ne bomo zadnje case v tej temi samo z grozotami stregli, moram se tole deliti z vami  Grin

This dog is not allowed on the bed. So it's owner installed a cemera to check what happens when the dog stays home alone.
http://www.youtube.com/watch?v=J_QEeofvBNY
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #745 : četrtek, 20.03.2014 : 22:01:05 »

    Itak!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #746 : četrtek, 20.03.2014 : 22:04:22 »


This dog is not allowed on the bed. So it's owner installed a cemera to check what happens when the dog stays home alone.
http://www.youtube.com/watch?v=J_QEeofvBNY


Sicer se tudi sama sprašujem o metodi prevzgoje s tako ponujenim lažiščem  huh, je pa res neprecenljivo gledati to čisto pasjo srečo in užitke ob parfumiranju po rjuhi  Grin Grin ljubezen

Za pikico iz prejšnjega posta pa sem res vesela, da se je tako končalo  Cheesy ljubezen
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #747 : četrtek, 20.03.2014 : 22:09:01 »

A ne?  Smiley
Pa mačka, ki vse stoicno prenaša, potem pa mu rahlo šamarčino nakaze, da se ve, kdo je tu nevarna pasma, beri šef, ki sme biti na kavču, ko je gazdarica še doma...  Tongue
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #748 : petek, 21.03.2014 : 08:31:01 »

Mačkaaa, saj je stoična, ampak grdo ga pa ves čas gleda Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #749 : petek, 21.03.2014 : 15:19:06 »

Mačka na tem videu je totalna faca.  Grin Grin Pes pa seveda tudi, baraba smotana!  Kiss Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines