mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:57:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Snoopy in njegova družinica  (Prebrano 222231 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #765 : četrtek, 08.05.2014 : 08:32:17 »

Dobro, da je ni več za dobit, drugač bi bila jaz v hudih skušnjavah...  Tongue

Mhm, pa še takrat bi se morala v vrsto postavit! Wink
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #766 : petek, 09.05.2014 : 00:27:32 »

 huh A tole je vam lepo?  Shocked  Roll Eyes
A sem ze povedala, da je Fiby pristala v nasem krdelu samo zato, ker je bila albstadtskem azilu, kjer Zeljka enkrat na teden mackam puca, oznacena za nevarnega psa in je pol leta niso mogli oddati? To je za takega psa narocne velikosti neverjetna cakalna doba. Oddana v zavetisce skupaj s še eno psico, rotvajlerko in iskali so seveda dom za obe skupaj. Pa ni bilo interesentov, ki bi si znali kaj zaceti z obema hkrati. Ali bakice, ki bi malega sladkega cucka ali pa zanimanje za rotvajlerko, ampak ne v paketu s tole (samo na videz!) špiliko na baterije...
Zeljki je padla v srce takoj prvi dan, meni ni zapela niti za oko, priznam...  sram
Ampak ker smo doma ze imeli 3 pse in smo tako ze bili z enim preko planov (tako je to, ce vzames 14letnika in ti je receno, da "vec kot kake tri mesece tako ali tako ne bo"- racun brez krcmarja; oldi  Kiss je fino zivel z nami 3 leta), ni bilo niti govora o posvajanju.
Tisoc razlogov proti.
Ker sta v paru, locevali pa ne bi.
Pa ker je Fiby popenila, ce je samo skozi ograjo videla macko - mi pa 2 notranji doma.
Pa ker bo morala biti stalno na vrvici s svojo terijersko šnoflo, mi pa razvajeni z ostalimi tremi, da imas roke komot v zepu na sprehodu in da je doma mir.
Pa ker za vsakega psa placas 150 € davka/leto, da o stroskih operacij, ki lahko pridejo nepricakovano, niti ne govorimo.
Pa ker je "premlada" za nas  (takrat stara 6 let).
Pa ker nismo poznali nikogar "normalnega", ki bi imel toliko psov... (zdaj vas poznamo en kup ful normalnih preko foruma ljubezen).
Ah ja, pa ker je veljala za absolutno nekompatibilno z drugimi... in to tudi pokazala tako, da je vsakemu za vrat skocila... ne mores verjet, vseeno ali doberman ali goldi ali jogger ali kolesar...
No, ampak z nasimi za cudo ni bilo incidenta Shocked in tako smo bili pol leta botri... jo jemali na sprehode in vracali... ji kupili rdeco oprsnico, da bi jo kdo le opazil na dnevu odprtih vrat... opazali, da neke velike ljubezni z rotvajlerko Luno ni (ali pa si to samo domisljali)... jo zaceli cez nekaj casa hraniti v avtu pred vracanjem, da ji ja zagotovimo super kvalitetno hrano... in je bilo vedno tezje jo vrniti in zapreti v boks, sploh, ko je v tem septembru zacelo dezevati in je morala revica mokra nazaj... Smo se šli enkrat domov samo posušit (ce bi takrat imela najdebelejšjo verigo, bi tega malega 4kilskega cucka pripela nanjo, tako me je bilo strah njene reakcije na macke), pa prasička mala ni niti khm trznila... Naslednji dan smo podpisali pogodbo.  Roll Eyes
Poleg tega, ce smo iskreni, se osebje v zavetiscu ni prevec naprezalo, da bi jo spravili v nov dom, se mi je bolj zdelo, da so jo nekako šparali...  Angry Cool
Problematicen pes pac... pa tako grd, da je ze lep...  ljubezen ampak nasmeje pa te, taka faca je...  ljubezen


* Posast Fiby (1).jpg (90.55 KB, 760x570 - pogledano 57 krat.)

* Posast Fiby.jpg (70.63 KB, 750x610 - pogledano 87 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #767 : petek, 09.05.2014 : 00:38:18 »

No, da vam privoscim vsaj nekaj lepega...  Tongue  Cool


* Lepota (1).jpg (63.82 KB, 700x542 - pogledano 67 krat.)

* Lepota nad radijatorjem.jpg (56.72 KB, 700x566 - pogledano 61 krat.)

* Lepota 2 Snupko.jpg (55.21 KB, 700x498 - pogledano 56 krat.)

* Lepota 3 Snupko na hrbtu.jpg (86.68 KB, 600x929 - pogledano 58 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #768 : petek, 09.05.2014 : 00:49:58 »

Ce smo ze pri lepem... tole še pospravim, zdaj ko vsi lepo spijo...  Grin

PS
Prej, ko sem nastevala razloge, zakaj ne posvojiti Fiby, sem nekaj pozabila:
torej, ce imas doma macko, ki ji je ime Fibi... hmm... precej neprakticno...  Roll Eyes
Saj smo ju preimenovali, brez skrbi. Zdaj jima je ime Fibypes in Fibimacka, slisita na vzdevka/ljubkovalno Fiby in Fibi.... ampak slisita pa, kot se spodobi, po potrebi...


* Lepota 4 kar tako.jpg (45.6 KB, 700x450 - pogledano 48 krat.)

* Fibi spi.jpg (77.18 KB, 600x798 - pogledano 61 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #769 : petek, 09.05.2014 : 05:36:00 »

 Cheesy Kiss Kiss Kiss
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #770 : petek, 09.05.2014 : 06:09:59 »

 Angry Angry
Krasna miška.  Kiss Kiss
O tem ni nikakršnega dvoma.  Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #771 : petek, 09.05.2014 : 06:30:20 »

Fibi me zelo spominja na Xenino Xeno, taka brkata "veverca" Cheesy Kiss

Tele vaše zgodbe so čisto filmske, majke mi. Še od Johnyja (Jonija) si nisem opomogla, zdaj pa tole ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #772 : petek, 09.05.2014 : 07:05:44 »

Zeljki je padla v srce takoj prvi dan, meni ni zapela niti za oko, priznam...  sram

Željka že ve. objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #773 : petek, 09.05.2014 : 08:34:25 »

Tele vaše zgodbe so čisto filmske, majke mi. Še od Johnyja (Jonija) si nisem opomogla, zdaj pa tole ljubezen

PoTpis!  objem

Pa ker nismo poznali nikogar "normalnega", ki bi imel toliko psov... (zdaj vas poznamo en kup ful normalnih preko foruma ljubezen).

- Ampak sej mi sploh nismo normalni, a ne veš?  Evil

Zdaj jima je ime Fibypes in Fibimacka, slisita na vzdevka/ljubkovalno Fiby in Fibi.... ampak slisita pa, kot se spodobi, po potrebi...

Kul! 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #774 : petek, 09.05.2014 : 08:57:22 »

A dej, kakšna zgodba! Pošat Fiby!  Grin Grin Grin Grin Si kar mislim, kakšne je počela.  Evil Doma pa miška mala, ane!
  Jaooooj, kako imam rada takšne familije, ki so enake naši!  Kiss Kiss Kiss objem ljubezen
A da mora biti skozi na verigi?  Tongue Naša Boni tako milo gleda okoli sebe, da prepriča še samo sebe, da ona pa že ne bo šla za nosom in nikomur ne bo skrivila niti dlakice na koncu repa.....  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Aha, zdaj že vemo, s kom imamo opravka...  Roll Eyes Cool
Fibi(y) je ubrala ravno obratno pot. Bravo mala pošastka!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #775 : petek, 09.05.2014 : 09:56:34 »

Vaše zgodbe so edinstvene in zelo zanimive, zabavne, srečne ...  Kiss ljubezen
Ful dobro jih je brat.
Fibi, ki spi pa zgleda kot moj Panči (sem že mislila, da je on)  ljubezen
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #776 : sobota, 10.05.2014 : 22:59:39 »

- Ampak sej mi sploh nismo normalni, a ne veš?  Evil

 ljubezen Ja, vem, ravno v tem je point.  ljubezen
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #777 : sobota, 10.05.2014 : 23:47:00 »

A dej, kakšna zgodba! Pošat Fiby!  Grin Grin Grin Grin Si kar mislim, kakšne je počela.  Evil Doma pa miška mala, ane!
  Jaooooj, kako imam rada takšne familije, ki so enake naši!  Kiss Kiss Kiss objem ljubezen
A da mora biti skozi na verigi?  Tongue Naša Boni tako milo gleda okoli sebe, da prepriča še samo sebe, da ona pa že ne bo šla za nosom in nikomur ne bo skrivila niti dlakice na koncu repa.....  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Aha, zdaj že vemo, s kom imamo opravka...  Roll Eyes Cool
Fibi(y) je ubrala ravno obratno pot. Bravo mala pošastka!  Kiss Kiss Kiss

luna7, ja, najmanj eno leto je bila Fiby non-stop na vrvici, ceprav imamo sirna polja in brezkoncne gozdove, kjer lahko izbiras take poti, da definitivno ure in ure ne srecas drugega psa... Potem smo si pa previdno upali jo spustiti na kratko (moj citat: "Take srece nismo, da bi nam u šumo zbrisala in tam ostala"  Evil  Wink). Do sedaj še ni nikoli, res nikoli sledila svojemu lovskemu nagonu in terijerski šnoflji, da bi pobegnila (da potrkam, kje je kaj lesenega, aha, ze imam, moja glava... Roll Eyes).
Tako da je zdaj lahko spuscena, samo pri vsakem srecanju s psom, ki ga ne pozna, gre seveda na vrvico.
Tudi to se je ze zelo izboljsalo, ampak v primerjavi z mistroma flegma Nicom in Snupkom je razlika seveda ocitna.  Tongue Bognedaj, da bi principeso kdo smel po tej minitazadnji povohat! jezen 
Zanimivo, takoj, ko Fiby ukapira, da ji drugi pes nic noce in jo pusti na miru, je vse okej in ni ji vec potrebno zobkov kazat ali celo rencat. In taki inteligentni psi, ki berejo njene signale, zavijejo z ocmi in si mislijo kao "omg, spet ena tecka babja sitna v menopavzi", jo ignorirajo, so ga nadrljali - ona bi se takemu potem za rit prilepila in v njega silila, dokler mu ne bi film pocil in bi jo pomalical za Frühstück, drugega mu ne preostane... huh
Ja, take mamo... pa ful jo mamo radi, ker se ji toliko smejimo...  ljubezen ljubezen
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #778 : sobota, 10.05.2014 : 23:49:09 »

Doma pa miška mala, ane!

Jap, doma pa miška mala!  Kiss


* Fibypes zobki.jpg (63.06 KB, 639x443 - pogledano 57 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #779 : sobota, 10.05.2014 : 23:52:05 »

Opomba: za čohanje po tem bušiju sta dovolj samo dva prsta!   ljubezen
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines