mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:00:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Snoopy in njegova družinica  (Prebrano 222867 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1095 : torek, 17.11.2015 : 00:08:04 »

Še enkrat, ta zgodba nima srečnega konca.
Nismo ga posvojili. Nismo podali prijave.
Samo olajšali smo mu malo. Poskušali olajšati. Ali pa mu naredili še hujše, ker zdaj ve, kako je, če gre zvečer  ali zutraj na  sprehod na lov za vsemi temi vonjavami... samo to je delal... samo vohal...  in se pustil čohati do onemoglosti.
Počistila sem mu dreke, ki so bili stari več let.  Z lopato je bilo treba! A je komu jasno, kako je to grozno, ko pes kaka vedno na isto mesto, sicer stran od tam kjer leži, ampak je to vse na enem/dveh kvadratnih metrih...
Baje da so gazdo njegovi prijatelji vprašali, kaj za ena mlada u kratkoj suknjici mu dolazi u posjetu. Ni važno, naslednji dan je bila veriga podaljšana. Sicer samo za pol metra, ampak podaljšana!
Hrane še nisva rešila, psa imajo seveda zato, da poje ostanke z mize, šteta je bacati… ampak je kupoval tudi konzerve in brikete vmes…
Kako je zdaj, ne vem.  Cry Ena prijateljica, Nemka, ki je bila  do začetka novembra tam, je sicer vsak dan vrgla pogled na psa, ampak izza ograje. Ima streho in senco in lahko leži tudi na soncu, če mu je. Zdi se ji boljši, bolje rejen. Ima vodo. To je vse.
Nisem verjela, da ga lahko "rešimo". Verjamem, da če bi mu Renija odvzeli, bi samo obesil novega psa na to verigo. 
Sem rekla, da ne brat te žalosti...


* Renijevi klopi1.jpg (52.25 KB, 640x853 - pogledano 82 krat.)

* Renijevi klopi 2.dan.jpg (63.57 KB, 640x853 - pogledano 90 krat.)

* Renijevi klopi 3.jpg (64.27 KB, 800x600 - pogledano 91 krat.)

* Renijevi klopi 4.dan.jpg (52.61 KB, 800x600 - pogledano 90 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1096 : torek, 17.11.2015 : 07:29:41 »

Oboh... Cry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1097 : torek, 17.11.2015 : 08:44:23 »

 Undecided Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1098 : torek, 17.11.2015 : 14:30:43 »

Vesela sem, da je Reni po 14. letih bede in dreka naletel na vaju  Kiss Kiss objem

Sigurno mu je bolje brez vseh tistih grozdov klopov. Sigurno mu je bolje, če lahko zdaj leži tudi v senci. Sigurno mu je bolje, če lahko leže tudi položi glavo na tla.
Žalost na dvorišču bo pa vseeno ostala  sram, mogoče vaju počaka do naslednjih počitnic, ko se bo lahko spet naužil vonjav sosednjih vogalov  njami

Zlati sta  ljubezen ljubezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1099 : torek, 17.11.2015 : 16:10:44 »

Zlati, ja <3
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1100 : torek, 17.11.2015 : 23:12:42 »

 Cry

Pod čarkin zapis se pa tudi jaz podpišem. Res sta zlati Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1101 : sreda, 18.11.2015 : 11:48:38 »

Cry

Pod čarkin zapis se pa tudi jaz podpišem. Res sta zlati Kiss Kiss

Točno tako! Zlati sta!  Kiss
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1102 : sreda, 18.11.2015 : 18:33:40 »

o groza, ampak nekaj sta pa s svojim posredovanjem le naredili/ premaknili...  ljubezen
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1103 : sobota, 12.12.2015 : 23:45:06 »

Oh... saj vem, da veste, da midve veva, da tega nisem napisala, da bi požela aplavz in oh in ah... Net je poln „živalovarstvenikov“, ki potrebujejo oder in rešujejo živali, da bi vsi ostali videli, kako krasni da so. Saj se razumemo, sestre...  Kiss  Kiss
Je pač še ena usoda več.  Cry
Pravzaprav sem jo napisala kot uverturo za naslednjo usodo...  eno mačjo usodo z ulic blizu Pule...  Azn
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1104 : sobota, 12.12.2015 : 23:46:58 »

En večer, ko sva bile na poti proti Reniju, da ga greva sprehodit, nama pride nasproti po cesti sladka 5 članska slovenska družinica, ki ji sledi res malo mače. Neuspešno jo poskušajo odganjati, mače pa samo mijavka in stopiclja za njimi. Ko jih vprašava, če je to njihova muca, pravijo da nikakor ne, da se je pritepla, da so jo videli pred hišo, da so jo božali in da gre zdaj za njimi, oni pa so samo na večernem sprehodu do plaže. Da jo naj kar vzameva... Ja, jasno, komaj čakam...
Klub temi  se je zdela res micena in premala, da bi bila sama na cesti, ampak se ni pustila niti ujeti, kar šibala je za njimi... Midve sva bile na misiji, Reni je čakal že predolgo... saj ti švigajo misli po glavi, tega ne zanikam, ampak tudi Polonin stavek: „Vseh ne moreš rešiti...“   Sad Kaj pa vem kako velik procent Slovenije sovraži, če ima ta ženska prav, jaz definitivno ne spadam k tem osebkom, ampak tu mi pa pošteno smrdi, ker ima s tem citatom verjetno prav...  Cry
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1105 : sobota, 12.12.2015 : 23:50:27 »

OKej, več ur pozneje. V postelji. Nimam pojma koliko je ura, ampak krepko preko polnoči. Vsi spimo. Ž me budi, da zunaj nekaj sliši. Jaz jo kot vedno v takih primerih poskušam odpraviti z: „Aaah, samo jež je. Ali pa kaka mačka, prostoživečka...“ V upanju, seveda, da se bo zadovoljila s takim odgovorom, da se jaz lahko obrnem in spim naprej. Nekako ne pričakujem, da se lopovi in barabe kar plazijo okoli naše hiške. Od njih pričakujem, da s plazenjem počakajo do septembra, ko grejo turisti domov. Samo za informacijo: v naši družini je vse  jasno, kdo ima več kilogramov mišic in je močnejši. In je kljub temu strahopetec v temi. Torej mi v takih primerih ne pomaga sklicevanje na mojih piškavih 55 kg. Vstaneš, greš na vrt, posvetiš ježu, da  boljše vidi, kako šušlja in sopiha v travi, pomiriš vse okoli sebe, da nas ne napadajo, se vržeš v posteljo in spiš naprej. To je normalna procedura. Ne to noč. Torej, Ž pravi, da nekaj sliši, jaz normalno ne slišim ničesar. Brez da bi jaz morala argumentirati  in si izmišljati izgovore, zakaj ne grem sredi noči iz postelje, Ž vzame baterijo, posluša in pravi, da sliši mačko. Jaz ne slišim ničesar, čisto zares ne. Ž gre odločno par hiš naprej, proti cesti in še naprej trdi, da sliši mačko. Jaz v postelji. Pride nazaj, miceno odreno mače je potegnila izpod parkiranega avta pri sosedu. Oooh, da je tako mala prišla tako daleč po cesti… in tako blizu naše hiše… V kopalnici, ki je že za ptico služila kot karantena, jo nahranimo (pod dlako ji fino koščice natipaš), naštimamo dekico (zvečer je bežala, zdaj je kar naprej v naročju), ji damo pesek v eno škatlo (si mislimo od kod pa naj to pozna) in računamo, da bomo naslednje dopoldne okoli povprašali čigava je… Mala sredi noči ni nič izbirčna, napoka se hrane, ki jo pač imamo za seniorje, zdi se scrkljana, očke so vnete…
Vsi štirje (še mami in brat sta z nami) se končno le odločimo, da je čas za spanje in zapremo mače v  kopalnico...


* 16.8.2015 Prva noc (2).jpg (59.1 KB, 800x600 - pogledano 108 krat.)

* 16.8.2015 Prva noc (1).jpg (74.3 KB, 640x480 - pogledano 85 krat.)

* 16.8.2015 Prva noc (3).jpg (64.75 KB, 800x600 - pogledano 86 krat.)

* 16.8.2015 Prva noc.jpg (62.13 KB, 600x800 - pogledano 86 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1106 : sobota, 12.12.2015 : 23:58:52 »

Zjutraj nas pričaka lačen mijavkajoč mačji mladič, ki je uporabil celo mačji wc…  Smiley
Nihče je ne pozna ne blizu ne daleč... Kaj pa zdaj? Shocked
Meni je taka mala  Roll Eyes ružnica Evil s temi ogromnimi ušesi, da sem prepričana, da ji novega doma ne moremo najti v naslednjih 10 letih...   huh
Ampak žaba mala zna... lepo se je pri Ž in moji mami, tudi moj brat je navdušen, tako ulizala s svojo koščeno pojavo in tigrastimi flekami in si je tako pravzaprav sama našla dom... Jaz sem edina razumna, nakladam nekaj, da ne moreš rešit vseh bla bla bla...
Mami pravi, da „če imamo za tri mačke, bomo pa imeli še za štiri...“  Jaz prepričujem, da naj mami vzame neko šepavo in slepo in staro in kaj pa vem kako težek primer, pa me vsi trije utišajo z mojimi argumenti, da je po moji definiciji Mala tako ali tako težek primer, če je tako navadna in ružna in uličarka...  Lips Sealed
K veterinarju, pripravi  jo za pot ... Seli se z Istrskega polotoka v okolico Maribora. Temu se reče prinesti spominke z dopusta. huh Ker je bila najdena v Peroju, dobi v sekundi ime Perica / Peri...  love


* pripravljena za na pot.jpg (64.76 KB, 600x800 - pogledano 96 krat.)

* pripravljena za na pot (1).jpg (77.91 KB, 590x578 - pogledano 81 krat.)

* na poti.jpg (51.19 KB, 800x448 - pogledano 79 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1107 : nedelja, 13.12.2015 : 00:00:45 »

Zdaj, po treh mesecih, ima zgaga mala pod kontrolo vse, kar živi pri mami; od vrane , drugih mačk in psov. Čeprav ji mami vsaj 10x na dan glasno grozi, da jo bo vrgla ven (mačji mladič ima pač same neumnosti v glavi!) ali da jo bo poslala nazaj na Hrvaško (he he) ali k Ž v Nemčijo (samo preko mojega trupla Wink smo, če čisto na kratko povzamem, V-S-I  čisto nori na njo.  Cuker!  ljubezen


* Perica.jpg (51.45 KB, 448x800 - pogledano 90 krat.)

* Perica (1).jpg (89.18 KB, 538x960 - pogledano 82 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1108 : nedelja, 13.12.2015 : 01:39:10 »

No , če smo že pri naraščaju pri mami.  Roll Eyes
Tako mimogrede sem prijavila, da mami seveda ni brez psa (kdor je pozorno bral Raportažo, sem nekaj omenjala mamino Gino).
Ko smo na predzadnji dan 2014 uspavali Johnnyja, je trajalo nekaj časa, da je mami spet začela razmišljati v tej smeri... Ker sva midve po izgubi Emmi iskali nekaj kosmatega po celi Evropi in se na koncu  odločili za posvajanje iz Srbije (slike sledijo Smiley ), je mami tam videla enega velikega črnega psa, ki išče dom... njen tip, smer labradorca...
Tjaaa, ker je bila mlada ženska iz Srbije, ki mu je iskala dom zelo zelo iskrena in zelo presenetljivo resna, torej svetlobna leta oddaljena od večine reševalk uličnih psov Balkana, je mami lepo povedala, da ni primerna posvojiteljica za tega psa, ki ji je padel u uč...  Angry
Zanimivo! Ko si pripravljen na vse mogoče, na solzave in srce parajoče zgodbe, na nateg na celi črti in živalovarstvenice, ki pomagajo iz Slovenije, ni da ni...  khm ...ti tale nezaupljiva Dragana pove, da je pripravljena vzeti dopust 2 dni, sesti v avtobus sredi Srbije do Maribora, da sama pogleda in preveri razmere, kam bi prišel njen uličar... Ti to nam resno??!!  Shocked   bravo veselje


* Perica na Gini.jpg (60.16 KB, 960x538 - pogledano 85 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1109 : nedelja, 13.12.2015 : 01:51:30 »

...Bolj usput kot ne smo ujeli te učke... Blekija je Dragana pobrala na smetišču z zlomljenim kolkom... tale je tudi črn, ampak manjsi in povsem drugačnega karakterja... ljubezen
ljubezen Dobrica... kar pac nobenega ne zanima... Zdaj mu že 2 leti išče dom, ni bel in ni kosmat, težka bo... ampak da pa zdaj pride na slabše kot je pri njej, o, to pa ni šanse, ga ne da... butnglavc
Nam prou! Take rabimo Smiley


* smetisce.jpg (88.54 KB, 687x468 - pogledano 90 krat.)

* 9.jpg (46.26 KB, 640x480 - pogledano 87 krat.)

* 10.jpg (95.12 KB, 576x960 - pogledano 82 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines