mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:28:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža  (Prebrano 19274 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #15 : ponedeljek, 05.11.2012 : 22:49:15 »

Poleg tega bo hiša polna dlak pri taki kepici.
Tole je verjetno glavni, tihi ali glasni argument vseh, ki so za naravno okolje psa. Mimogrede, psi že dolgo ne živijo več sami v naravi.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 05.11.2012 : 22:58:12 »

Ja, saj prah tudi sesaš. Pa zato ne vržeš vseh oblačil in sedežne ven, na mraz Angry.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #17 : torek, 06.11.2012 : 01:44:16 »

Žal se s tem forumom ne strinjam. Važno je, da preživljaš čas s psom in ne kje ga preživljaš. Hiša ni prostor za psa, ki potrebuje naravo. Zato pa sem prej iz te teme odvzela hišne pse. Preberi si raziskave, ki dokazujejo koliko je bolj srečen pes in zdrav pes, ki živi zunaj. Če seveda preživljaš čas z njim. Zmotno je misliti, da pes, ki živi zunaj ni socializiran. V mojem primeru nasprotno. Kar ne morem trditi za vse lastnike. Raziskavi, ki sem jo brala v reviji NG sem sicer iskala na internetu a je trenutno ne  najdem. Bom pa poiskala jutri, ko bo več časa. Rada bi pa dodala še to. Kjer preživiš dalj časa, tam imej psa, zame in mojo družino je to zunaj (kmetija). Lp PS. hvala za link, celotno si bom zagotovo prebrala, sploh če bom v prihodnosti kupila psa, ki je primeren za hišo, moja Nala žal ni :-) jaz bi jo najraje v postelji imela. Ampak ne mara zaprtih prostorov zato nekako zagovarjam ''njeno mišljenje''.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #18 : torek, 06.11.2012 : 01:46:22 »

opa, s forumom se strinjam, kamor si tam naj bo pes...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #19 : torek, 06.11.2012 : 05:22:13 »



hmmmm pudljem tud ne odpada dlaka, pa veeeliiikoooo jo majo.... mogoče pa jest čist narobe delam in bi jih mogla met zunaj. ker psi z veliko dlake so zunaj al kako?? aja jim dlaka ne odpada, pa so lahko not. al ne?? al ja??

saj ne morem verjet kaj berem (kjerkoli na forumu)  butnglavc.... draga metacehovin najbolje, da si omisliš plišastega in na baterije. ne bo ne svinjarije ne nič za njim. prižgeš takrat ko češ in ugasneš, ko maš dovolj. a ni fino??  Lips Sealed
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #20 : torek, 06.11.2012 : 09:03:48 »

Saj v bistvu, če si ti veliko zunaj, ni problem. Lahko govorim samo zase. Vem, poleti smo bili ves čas zunaj. Sedaj, ko je čas viroz, si pa ne predstavljam, da bom imela v hiši bolnega otroka, jaz bom pa s psom zunaj 4 ure. Veliko lažje je meni živeti s psom, ki je navajen biti tudi v hiši.
Predvsem se ne strinjam s tistim, ki striktno ne dovolijo psa v hiši, sami pa ne gredo ven. Tak pes trpi, ker lahko gleda skozi okno ljudi na kavču, sam pa sameva zunaj. Če je pes dovol odlakan, je teoretično lahko zunaj. Samo ne pozabit nanj. Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : torek, 06.11.2012 : 10:27:52 »

Me zanima, koliko časa bodo preživeli s psom zunaj na -15 ali v burji. Veš de.
Kar se pa dlak tiče, jih imam jaz v spalnici, kjer spi moja borzojka toliko, da bi lahko začela puloverje plest. Pa ne mi rečt torej, da naj jo ven na dvorišče postavim?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #22 : torek, 06.11.2012 : 12:11:49 »

Yo, ti sploh nisi normalna, ker psa tako mučiš, da mora spat v spalnici, no Roll Eyes. Vsaj na balkon jo zapri, da bo na svežem zraku, včeraj je bila idealna noč za to.  Evil
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : torek, 06.11.2012 : 12:24:26 »

Saj bi jo, pa nimam balkona  Lips Sealed Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : torek, 06.11.2012 : 12:48:10 »

Naj me koklja brcne, če je pesjak, da o verigi ne govorim, naravno okolje. In ja, seveda tudi stanovanje ni naravno okolje. Je pa naravno za psa, da je član krdela, torej družine, in ne samotar. Če je kateremu res ljubše, da je zunaj, naj bo (so pač vedno tudi izjeme in hvala bogu, če ima tak pes dejansko možnost biti (tudi) zunaj), a veliki večini ni. Vsaj ne 24/7. Na žalost pa so zunanji psi običajno izključno zunanji samotarji sram.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #25 : torek, 06.11.2012 : 14:50:04 »

:-) Kako lepo komentirate, ko pa niti ne preberete o čem sem pisala... Sramota za vas. Ampak vseeno. Ja tudi, ko je burja in -15 preživim s psom veliko časa, sploh zato ker je moja prejšnja psička imela to najraje. Njena kuča je izolirana in je v njej lepo toplo, poleg nje je štala v katero lahko gre in pes, ki je čuvaj v hiši nima kaj iskati. Sploh če v hiši ni nikogar. V mojem primeru je večinoma tako ker je doma kmetija. Kar sem že večkrat povdarila. Ampak vaše samozagledane oči tega pač ne zasledijo. Moj pes NE MORE biti v hiši iz razlogov, ki sem jih podala. Torej imamo kmetijo, pes je čuvaj, boji se zaprtih prostorov. Povedala sem samo, da ne vidim nič narobe če se je odločil, da je pes zunaj. V naravnem okolju, kar mu hiša ne more nudit. Torej kar koli rečete, ne morete reči, da je hiša naravno okolje. Sploh ne za velike pse, ki potrebujejo prostor (na kar sem se tudi osredotočila), male, hišne pse in pse, ki so mirne narave sem že v samem začetku izločila ampak itak vsi berete le to kar vas zanima in jezi. Izpostavila sem tudi problem z dlako, ki ni enako kot prah. Pa naj se na glavo ljudje postavijo. Dlaka je bolj vidna, pes ima specifičen vonj in obleke imam v omari. A ti maš tud psa v omari al kaj :-) komentarji za po tleh past. Imej psa kjer hočeš. Jaz imam pač možnost, da je moj pes zunaj, cel dan v klapi, na toplem tudi ko je sneg in ima veliko prostora za se gibat. Torej sva jaz in moj pes lahko srečna. Tisti, ki tega nimate pač mi je žal. Nimamo vsi te možnosti. Vsak se znajde s tistim kar ima. Drugače pa, samo za v vednost. Ko pišeš, da psi že dolgo ne živijo sami v naravi se motiš ampak ok, jaz vsaj razumem kaj si mislila in ne dvomim v tvojo razgledanost. Upam, da se sedaj končno razumemo. In vidimo, da v resnici mislimo enako stvar le z drugimi besedami. Ekola še citira se bom: Psi naj bodo kjer smo mi. LP
P.S. pa upam, da bo s tem konec ostrih jezikov.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : torek, 06.11.2012 : 14:53:24 »

Torej se tvoj pes boji zaprtih prostorov, ampak hodi pa v štalo in celo v uto?
Drugače pa tudi moj pes ni ne miren, še zdaleč pa ne majhen oz. zagotovo precej večji od tvojega. In dlako ima. Veliko dlake. Res pa je, da ne smrdi, ker je doma na suhem in toplem.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #27 : torek, 06.11.2012 : 15:02:57 »

Mene pa zdaj nekaj zanima, pa upam, da mi boš lahko povedala svoje potencialne in dejanske izkušnje. Bi imela t. i. hišnega psa v hiši (torej takega, ki ga ti smatraš za hišnega ... nisem si še čisto na jasnem, kakšen to je), ali tudi tisti ne bi sodil vanjo zaradi dlak in zato, ker smrdi - torej zato, ker žival ne sodi v hišo (mislim namreč, da je to osnovna orientacija ne glede na vrsto/velikost/čuvanje itd.)? Kaj pa muca, ki je izredno majhna?
Si imela kdaj priliko opazovati tako "tapravo" človekovo sobivanje s psom v stanovanju/hiši (po možnosti dlje kot na kakem obisku)?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #28 : torek, 06.11.2012 : 15:08:26 »

Eno povabilo imam še Wink. Forumašica AnaJ ima tri pse. Včasih štiri, pokojna psička je bila celo peta. Vsi so veliki, celo ogromni. Živi na kmetiji, veliki kmetiji, na kateri so tudi krave, osli, ovce, koze, prašiči, pa kot ljubljenčki še muce in kunci. Morda sem še koga pozabila Undecided. Skratka. Toplo priporočam, zgolj za širjenje obzorij in predstavo, da pokukaš v njeno temo, da vidiš, kako krasno (lahko) sobivajo (zelo veliki) psi (tudi) v hiši na kmetiji, kjer je veliko prostora ... Za piko na i sta dva ovčarja.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #29 : torek, 06.11.2012 : 15:22:13 »

V štali so živali in prostor ji očitno ugaja, sploh pa ne, ni zaprt prostor (prostor je velik in prostoren za razliko s prostori v hiši, ki jih sovraži. Prav tako uta ni zaprt prostor.

Dodaj citat
Mene pa zdaj nekaj zanima, pa upam, da mi boš lahko povedala svoje potencialne in dejanske izkušnje. Bi imela t. i. hišnega psa v hiši (torej takega, ki ga ti smatraš za hišnega ... nisem si še čisto na jasnem, kakšen to je), ali tudi tisti ne bi sodil vanjo zaradi dlak in zato, ker smrdi - torej zato, ker žival ne sodi v hišo (mislim namreč, da je to osnovna orientacija ne glede na vrsto/velikost/čuvanje itd.)? Kaj pa muca, ki je izredno majhna?
Si imela kdaj priliko opazovati tako "tapravo" človekovo sobivanje s psom v stanovanju/hiši (po možnosti dlje kot na kakem obisku)?

Hišni psi je izraz za pse, ki ne prenesejo mraza, njihov kožuh je tanek in tisti, ki so od vedno navajeni toplih zaprtih prostorov. Nikoli nisem rekla, da pes ne bi bil v hiši zaradi dlak, niti da smrdi. Moj komentar je bil: v hiši bodo dlake (kar bodo... nikoli nisem rekla, da je to slabo) in ima specifičen vonj (to se je nanašalo na obleke, ki naj bi dala ven na mraz, sploh pa pes IMA specifičen vonj) nikoli tudi nisem rekla, da žival n sodi v hišo, rekla sem da pes čuvej ne sodi v hišo, ker pač ne sodi, če seveda nima lastnik le vhoda in ne stroje, živali in ostale stvari, ki potrebujejo zaščito. Velikost nima nič s tem, kdo je rekel, da je hišni pes majhen tako, da ne vem kam ciljaš z mačko ampak ok. Če bi bilo samo po mojem in ko bom imela svoje stanovanje tudi bo, bo moj pes živel z mano v hiši, absolutno pa ne v moji spalnici ker me to po pravici povedano moti. To bo seveda, ko ne bo kmetije, ki jo bo varoval. In ja sem imela to priložnost. Dlake so bile povsod, smrdelo je kot pri prascih - Pes pa ni imel prave higijene in nege. Ogabno stanovanje v vseh pogledih. Edina lepa stvar je bil ravno pes. Drugače pa nikomur nisem rekla naj nima v stanovanju psa, to je popolnoma od lastnika odvisno, če seveda zna zanj skrbeti in ne ravna tako kot primer, ki sem ga podala. Fant ima v hiši mačko in ne vidim nobenega problema, kot tudi s psom nebi, če bi pes bil pri hiši za to, da je z mano. In ne zato, da VARUJE!


sedaj pa še moje vprašanje. Kaj pa pravite na pse, kot je bila moja Nala, ki se je rodila na paši v mrazu. Ko je mati varovala ovce. Bil je februar in ledenica povsod. -kaj pravite na take pse, ki živijo tako? A to pa je humano. Spravili ste se name, ki sem podala nek komentar, Da smrdi, da je dlaka problem in, da mojega psa zebe je zaslo na vašem vrtu in ne na mojem.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines