mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:26:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: cudno obnasanje in moznost bolezni
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: cudno obnasanje in moznost bolezni  (Prebrano 4680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gape
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 22.10.2012 : 17:03:13 »

lep pozdrav. moje ime je Gasper in imam psicko Holly. je mesanka med rotvajlerjem in akito. je zelo igriva in prijazna, stara je 5 mesecev, s punco se z njo veliko ukvarjava in ima vso najino pozornost.
sicer je bila ze enkrat bolana, imela je infekcojo od klopa ampak smo jo pozdravili pi veterinarju. takrat je bila zelo mirna, nicesar ni hotela jesti, tako da sva jo odpeljala k veterinarju. dobila je antibiotike in stanje se je v dveh-treh dneh izboljsalo. vse to je trajalo en mesec, do sedaj ko se je obnasanje zopet ponovilo, le to da sedaj veliko bolj paziva na kope ki jih sedaj nima nic vec od takrat, tako da ne morem recti da se to ponavlja zaradi klopa.
je pa res da takrat ko sva jo prvic zdravila, je veteinar rekel da naj ji dam k hrani tudi mleto meso, samo malo pokuhano, da bo hiteje dobila izubljene kile nazaj. potem je brikete jedla normalno, brez mletega mesa, sedaj ti dni pa je stanje s5 isto... zelo je pocasna,  na spehod jo morava skoraj da siliti, in se to se vrnemo zelo hitro ker se kar "vlece", zeelo je brez energije in ni taka kot je bila. tukaj sprasujem za nasvet ce imate kaksno idejo kaj bi lahko bilo.
ker zivim v tujini in tukaj (v Braziliji) so s tujci zello drugacni in za vsako stvar ti pribijejo se 150% cene zraven. sprasujem za mnenje , drugace pa jo bom odpeljall k  veterinarju.
hvala za odgovore in lep pozdrav v Slovenijo
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.10.2012 : 19:32:02 »

Ni kaj za čakat  Undecided
Ne vem sicer za katero klopno bolezen je šlo, a če so simptomi enaki je treba spet k vetu, po moje bi bilo
pametno narediti test na več klopnih bolezni, vsekakor pa dovolj dolgo zdraviti.
Poceni pa vet. storitve niso nikjer  Huh
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #2 : torek, 23.10.2012 : 06:19:44 »

Če je pes že okužen, potem je to v njem in je potrebno paziti celo življenje, da ne pride do izbruha bolezni. To, da ni imela več nobenega klopa od takrat, še ne pomeni, da do izbruha ne more priti, ker je okužbo dobila že prej. Je pa prav, da se še bolj pazi, da ne pride do kakšne okužbe od novega klopa, ker je lahko stanje še dosti hujše. Se strinjam s čarko, da je treba najprej ugotovit, za kakšno klopno bolezen gre, potem pa malo naštudiraj po netu, ker so za določeno bolezen potrebni prav določeni antibiotiki. Ko boste pozdravili simptome, pa je dobro vsake toliko narediti kakšno kuro za dvig imunskega sistema.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : torek, 23.10.2012 : 11:16:38 »

Klopne se lahko ponavljajo. ker pa praviš da si v Braziliji pa je lahko staknila kaj, česar pri nas sploh ni. tako da - če se stanje v dnevu ali dveh ne popravi, nimaš kaj čarat.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: cudno obnasanje in moznost bolezni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines