mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:39:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 149577 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« : ponedeljek, 22.10.2012 : 19:53:41 »

Vsi tisti, ki ste nas spremljali med izgubljenimi psi nas že poznate, vsem pa bi rada predstavila zgodbo o naši Vii. Smiley

Zgodba o Vii se začne s sliko. Sliko, ki je meni tako segla v srce, da sem bila pripravljena pozabiti na vse drugo in preprosto morala vzeti tega psa v svoj dom. Via namreč prihaja iz zavetišča Turk v NM. Bila je najdena v nekem romskem naselju pri NM, vsa sestradana. V zavetišču je bila skoraj 2 meseca, vendar je v tem času žal ni nihče od možnih posvojiteljev niti pogledal. Kdo pa bi maral psa, ki se mu vidijo vse kosti in menda cele dneve laja, poleg tega je pa tako plah, da sploh ne hodi ampak se samo plazi.  Cry No jaz sem se vanjo zaljubila že ko sem jo videla na sliki, in preprosto vedela da bo moja. Z možem sva se namreč že dalj časa odločala o tem če bi vzela psa, pa se kar nisva mogla odločiti kakšnega in kje, razmišljala sva o čistokrvnih, pa o tem da bi posvojila iz zavetišča, še male oglase sva preverjala. Vio sva šla pogledati kar takoj naslednji dan, revca je bila res tako prestrašena, vendar pa neverjetno crkljiva in takoj nama je začela zaupati, kar se mi danes zni neverjetno. Oskrbnica nam je dala povodec, vendar pasja gospodična ni naredila niti enega koraka, tako da sem jo morala samo nositi. Uhh, takrat je bila še tako lahka Cheesy. Imela je namreč 5 kg. Za informacijo naj povem, da jih ima danes 10, pa bi se lahko še zredila za kakšno kilo. Oskrbnica je rekla, da nama jo posodi za par dni, da vidiva, če je to to, vendar nisva hotela slišati niti besede o tem. Via je že bila najina, o tem ni bilo dvoma. Vseeno sva jo morala pustiti v zavetišču še par dni, saj ni bila niti cepljena, čipirana ali sterilizirana.

Prvo noč, ko je prišla domov mislim, da nihče ni nič spal. Seveda ni hotela spati v svoji novi postelji v dnevni sobi, ampak je prišla k nama v spalnico. Sredi noči se zbudiva, ker je v stanovanju začelo nekaj ful smrdeti.  Shocked Revca je opravila vse potrebe v kuhinji sredi noči, ker je bila celo popoldan preveč prestrašena, da bi kak koli naredila, in je samo ležala zunaj na travi.  Sad

No, te probleme smo postopoma odpravili. Bilo je pa kar živahno pri nas zadnje mesece odkar jo imava. Seveda je bil ogromen problem z navajanjem na samoto, to še danes ni popolnoma odpravljeno. Iz panike je zgrizla kar nekaj stvari, od dek na kavču, časopisov, knjige, najhujše je bilo ko se je po čudovitem 14 dnevnem dopusti znesla nad kavč.  Angry Takrat sem bila pa kar malooo jezna. Bile so tudi težave z lulanjem od veselja, ko sva prišla domov. Ampak to vse ni nič v primerjavi s tem, kaj sva prestajala, ko se je izgubila v Tivoliju. Te njene fobije so jo skoraj stale življenja. Najhuje mi je bilo priti domov in pogledati njeno prazno posteljo.  Cry .... Ampak to se je hvala bogu dobro končalo in prislužila si je doživljenski povodec.

Z Vio včasih res ni lahko, ampak jaz nikoli nisem obžalovala niti za sekundo, da sva jo vzela. Je tak cukerček, tako prijazna in nežna. Večkrat jo gledava, ko spi v svoji postelji in se ji smejiva kako smrči, najlepše je zjutraj ko se zbudiva in prižgeva luč, pa slišiva njene krempeljce, kako pritečejo iz dnevne sobe in najprej poliže mene, potem pa še odhiti k možu. Pa da ne pozabim vseh poljučkov, ki jih dobim, ko ji brišem tace in stisne svojo glavici k meni in me liže povsod, kamor doseže. Včasih imam uho popolnoma mokro. Smiley

Uh, zdaj sem se pa razpisala, ampako o Vii bi lahko govorila ure in ure, je pač moja pasja ljubezen. Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:08:27 »

x

[attachment deleted by admin]
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #2 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:15:45 »

Še nekaj slik

[attachment deleted by admin]
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:16:44 »

Še ene z dopusta

[attachment deleted by admin]
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:22:57 »

Pa je res lepotička ljubezen Z veseljem bomo prebirali zgodbe o njej in gledali njene fotke Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:24:38 »

Iz domače postelje...

[attachment deleted by admin]
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:25:39 »

mmm, jogurt je najboljši Cheesy

[attachment deleted by admin]
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:26:04 »

He, he, kak izzivalen pogled ima na drugi fotki iz domače postelje.  Azn

Pa je res lepotička ljubezen Z veseljem bomo prebirali zgodbe o njej in gledali njene fotke Smiley
Res je!  Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #8 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:27:22 »

Pa še 2 gorski

[attachment deleted by admin]
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #9 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:28:55 »

Pa še tisti dve iz zavetišča, ki sta bili objavljeni na njihovi strani

[attachment deleted by admin]
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:30:15 »

Lepo napisano  ljubezen in lušna pasja pupa  Cheesy!!!
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.10.2012 : 20:45:49 »

Luštna pupika! ljubezen
Samo da ste se spet našli! Afro
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.10.2012 : 21:21:47 »

Srčkana je! Kiss   Joj, sploh pomislit ne morem, kako vam je bilo grozno, ko je ni bilo celih 10 dni. Undecided   

Zdaj bomo pa samo še take lepe zgodbice brali, kot je današnja, a ne? Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #13 : ponedeljek, 22.10.2012 : 22:00:07 »

O, tem, kako ste se počutili brez nje, niti pomisliti ne upam.  Lips Sealed Mene bi bilo na smrt groza.
Tako je naša lovska kokica tudi obstojena na doooolg štrik in na ograjena igrišča-pač, se vozimo v Ljubljano ali pa pri starših na vrtu. Tudi tega moram, preden jo spustim vanj, dodatno zavarovat, da si ne izvoli svobode. Takoj po prihodu namreč vedno preveri, kje bi se morda dalo uidet. Ko vidi, da ni šans, je zadovoljna tudi ona. Smešno, ne? Tongue Grin Smiley
Via, si res sladka in tvojim šefom lahko samo prišepnemo, da se da na dolgem štriku veliko lepega doživet, hodit v hribe in na morje. Vse to smo sprobali in se da! (Čeprav sem bila do tega na začetku skeptična...)
veselimo se tvojih novih dogodivščin in vsekakor se bi bilo dobro skupaj znoret kje v ograjenem za Bežigradom!  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #14 : torek, 23.10.2012 : 00:23:27 »

Lepo napisano  ljubezen in lušna pasja pupa  Cheesy!!!

Se strinjam. Res lepo napisano in krasna lepotička je... Kiss Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines