mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:36:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150169 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #30 : četrtek, 01.11.2012 : 17:56:05 »

Se opravičujem moji nevednosti Sad, ampak za kakšno šolo to sploh gre? Mislila sem zdaj jeseni vpisati Vio v klasično šolo, ampak se bojim, da to za nas ne pride v poštev, ker je preveč boječa in po drugi strani preveč evforična, če je veliko psov v bližini, poleg tega sem jo celo poletje že sama učila te klasične trike (sedi, lezi, prostor, prosi, dober tek, roll over, ...), tako da se bojim da bi pomešala vse ukaze, če bi začele znova. Midve rabiva bolj kako "življenjsko šolo", kot je premagovanje njenih fobij, da bi lahko normalno zaživela, saj verjetno tudi ona ni srečna, ko laja na vsakega soseda in se boji množice ljudi in psov. Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #31 : četrtek, 01.11.2012 : 18:04:18 »

Midve rabiva bolj kako "življenjsko šolo", kot je premagovanje njenih fobij, da bi lahko normalno zaživela, saj verjetno tudi ona ni srečna, ko laja na vsakega soseda in se boji množice ljudi in psov. Huh

In to je točno to. Tršica Xena je letos praznovala že deseto obletnico posebne "šole za azilaše". Torej za pse, posvojene iz različnih zavetišč, z vseh vetrov in vsemi mogočimi vedenjskimi težavami. Prav to rabite!

Da ne bom prav pametna, naj kaj več napiše kdo od sedanjih udeležencev šole. Nisem še spoznala nikogar, ki ni bil navdušen. Mi smo tudi pred leti hodili h Xeni s takratno zavetiščarko Kajo. Ampak, ker je od takrat že kar nekaj časa, raje vidim, da kdo iz letošnjih "razredov"  (jih je več!) kaj pove.

Tukajle je tudi tema o tej šoli - ampak pozor, ima že 233 strani.  bravo  Zato si enkrat v miru skuhaj kavo, pa po delčkih na branje....

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8088.0.html

Vsekakor je Xena strokovnjakinja 1A za vse mogoče pasje težave in vragolije. Pojdite res enkrat za začetek pogledat  in ne bo vam žal. Itak ste bili pa že povabljeni! Cool
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #32 : četrtek, 01.11.2012 : 18:14:05 »

Se opravičujem moji nevednosti Sad, ampak za kakšno šolo to sploh gre? Mislila sem zdaj jeseni vpisati Vio v klasično šolo, ampak se bojim, da to za nas ne pride v poštev, ker je preveč boječa in po drugi strani preveč evforična, če je veliko psov v bližini, poleg tega sem jo celo poletje že sama učila te klasične trike (sedi, lezi, prostor, prosi, dober tek, roll over, ...), tako da se bojim da bi pomešala vse ukaze, če bi začele znova. Midve rabiva bolj kako "življenjsko šolo", kot je premagovanje njenih fobij, da bi lahko normalno zaživela, saj verjetno tudi ona ni srečna, ko laja na vsakega soseda in se boji množice ljudi in psov. Huh
Po mojem mnnenju ste ravno pravi učenci, ki jim je takšna šola lahko pisana na kožo. In v "razredu" se vedno najde kakšen takšen, ki ima podobne težave. Medve z Boni sva prišli prav takšni, kakor si opisala.  Lips Sealed Cool
Kar se ukazov tiče, je pa to čisto poljubno in nič obvezno, da moraš natanko tisto besedo za določen ukaz izreči.  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #33 : četrtek, 01.11.2012 : 18:15:17 »

Z Boni sva zelo zadovoljni, saj tudi za naju ne bi bila tista klasična šola primerna.  Smiley Wink
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #34 : četrtek, 01.11.2012 : 18:16:10 »

 Wink ja sem videla koliko strani je že napisanih, pa sem zato raje vprašala.  Smiley

Za družbo lahko kakšno soboto pridete tudi "moje" azilaše pogledat - na koncu je vedno malo igranja in prostega druženja, pod nadzorom seveda.

k
A je prepozno, če začnemo sredi semestra? Res bi rada pomagala naši kuži, in očitno sama ne bom kos nalogi, tako da bo vsaka pomoč dobrodošla.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 01.11.2012 : 18:20:49 »

Viamia, čisto tako je, kot je že luna7 napisala, pa pred njo Pepsi. Tale šola je res super, dela se počasi in s posluhom za posameznikove probleme. Bi pa jaz na tvojem mestu čimprej poklicala tršico, ona bo najboljše vedela, kako in kaj Wink.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 01.11.2012 : 20:08:30 »

Viamia, kot vse predhodnice pred mano, lahko tudi jaz povem, da je tale šola "ta prava". Pri nas imamo kar 3 pasje kosmatince, ki smo v tej pasji šoli začeli kot rumene rutice in sedaj nadaljujemo. Point te šole je prav to, da ima naša ljuba tršica Katarina izkušnje z azilaši - to je prov posebna sorta pesjančkov. Fino je, da smo v šoli vsi s pesjančki, ki so bili bodisi v zavetišču ali pa rešeni / odpeljani iz slabih razmer. Nam je všeč zato, ker se Casper lepo socializira (odvisno sicer od dneva, ki ga ima  Tongue), ker se radi podružimo s sošolčki in sošolkami ter vprašamo, če nas kaj muči ali nam ni kaj jasno. Povelja in ukaze pa potreniramo tako sproti.  Wink Najprej imamo t.i. formalni del, kjer treniramo in kjer naši pesjančki pokažejo vse prave in neprave vragolije, potem pa sledi tudi "neformalni del" - igranje in divjanje  Cheesy Za tiste, ki pa v šoli najbolj ne uživajo (to je bilo recimo pri mamini psički Sonči, ki pa se je sedaj kar malo razživela v šoli), pa se lahko pridejo malce poigrat / podružit na drugi del - druženje.
Glede na to, kar je bilo napisano o vaši psički, menim, da je  to šola, ki jo potrebujete.  Afro
Kot je bilo že rečeno, najbolje vprašati in priti enkrat pogledat.
Mi smo se šole že tako navadili, da jo prav pogrešamo, če kakšno soboto odpade.....  Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : petek, 02.11.2012 : 13:50:35 »

Tudi jaz potrjujem vse zgoraj napisano  Smiley Sicer sem tja vozila psa, ki nista bila azilaša, bila pa sta malo "posebna". Nam je bilo super  Afro
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #38 : petek, 02.11.2012 : 18:46:29 »

Mi gremo pa v šolo veselje veselje veselje Sicer bomo začeli sredi semestra, ampak upam, da se bo naša kuža vseeno vklopila. In seveda, kot pridna učenka, kakršna sem vedno bila sem šla danes že pogledat poligon. Mi je super, ker mi ni tako zelo daleč, tako da z Vio komaj čakava. Evo pa še ena slikca Viinega navdušenja Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #39 : petek, 02.11.2012 : 20:03:00 »

Hehe, hvala vsem za ful dobra "priporočila" Kiss, viimii pa za zaupanje. Smiley.

Bomo poročali.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 03.11.2012 : 06:42:24 »

 bravo bravo bravo za vpis v šolo!

Z rutico je pa prava frajerka  Wink ljubezen !
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #41 : sobota, 03.11.2012 : 06:48:29 »



Z rutico je pa prava frajerka  Wink ljubezen !
Ja ampak zdaj bo pa rabila rumeno Smiley

Hehe, hvala vsem za ful dobra "priporočila" Kiss, viimii pa za zaupanje. Smiley.

Bomo poročali.
Hvala za možnost, da sploh lahko prideva tako pozno. Ostalim pa seveda za tako dobra priporočila, da so me takoj prepričala.  Afro
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #42 : četrtek, 15.11.2012 : 20:28:54 »

Jaz ne vem kako drugim uspe narediti ful lepe slikce svojih pasjanarjev, ampak Via se noč in noče slikati Evil. Kot bi hotela nagajati vedno gleda stran, da mi ja slučajno ne bi uspelo narediti dobre fotke Angry.
Je pa res prava lisička Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #43 : četrtek, 15.11.2012 : 21:38:12 »

A kej vriskaš? Iiiiiji pomagajo, običajno Wink Al pa futer al pa cmokanje al pa ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #44 : četrtek, 15.11.2012 : 22:42:40 »

viamia, najtežje je sam slikati svojega psa, sploh če vmeš še čaraš s povodcem in tem
da ti ta isti pes ne bi zlezel v objektiv Smiley

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines