mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 13:39:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 151334 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #525 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:27:08 »

Vesoljka, hrte sem omenila samo zato, da mi jih ne bi kdo naprej vrgel. Verjetno bi res morala racunati s tem, da mi bo zdaj, ko sem jih omenila nekdo ocital, da sem jih omenila.

O razliki, ki jo jaz vidim med nakupom rodovniskega psa v tujini ali danim primerom sem napisala vec v prvem postu.

Zame osebno je velika razlika, ce grem po rodovniskega psa v tujino ali pa iz tujine vzamem psa iz zavetisca (razen, ce ne gre za nekoga, ki je dolgotrajno iskal psa dolocenega karakterja za doloceno delo z njim) ali pa ga nezakonito uvozim. Tole se bo mgoce grdo bralo, ampak vzreditelji so si v koncni fazi sami izbrali, da bodo imeli leglo, dobri vzreditelji bodo za to leglo in mamo dobro poskrbeli, jah, jebat ga, imeli bodo stroske, ampak so v naprej vedeli, da ni nujno, da bodo vse pse oddal takoj v dobre roke. V drugih dveh primerih, pa gre zato, da zavetisca placujemo mi vsi, vemo, da so polna in s taksnim uvozom nam je vsem nekdo naredil strosek in enemo nasemu (ja, vsi zavetiski psi so od nas vseh) psu onemogocil najti dober dom.

Ne vidim potrebe, da bi se vsi vedno strinjali. Se pac ne, tudi prav, tako je svet zanimivejsi.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #526 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:29:04 »

Vesoljka, hrte sem omenila samo zato, da mi jih ne bi kdo naprej vrgel. Verjetno bi res morala racunati s tem, da mi bo zdaj, ko sem jih omenila nekdo ocital, da sem jih omenila.

O razliki, ki jo jaz vidim med nakupom rodovniskega psa v tujini ali danim primerom sem napisala vec v prvem postu.

Zame osebno je velika razlika, ce grem po rodovniskega psa v tujino ali pa iz tujine vzamem psa iz zavetisca (razen, ce ne gre za nekoga, ki je dolgotrajno iskal psa dolocenega karakterja za doloceno delo z njim) ali pa ga nezakonito uvozim. Tole se bo mgoce grdo bralo, ampak vzreditelji so si v koncni fazi sami izbrali, da bodo imeli leglo, dobri vzreditelji bodo za to leglo in mamo dobro poskrbeli, jah, jebat ga, imeli bodo stroske, ampak so v naprej vedeli, da ni nujno, da bodo vse pse oddal takoj v dobre roke. V drugih dveh primerih, pa gre zato, da zavetisca placujemo mi vsi, vemo, da so polna in s taksnim uvozom nam je vsem nekdo naredil strosek in enemo nasemu (ja, vsi zavetiski psi so od nas vseh) psu onemogocil najti dober dom.

Ne vidim potrebe, da bi se vsi vedno strinjali. Se pac ne, tudi prav, tako je svet zanimivejsi.


Lanabela, imas prav, v osnovi se strinjava. Kot receno, narobe sem razumela, tisto kar sem citirala, in moje opravicilo velja.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #527 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:29:53 »

No, to kar piše Sašenka o svoji osebni izkušnji s hrvaškimi zavetišči - evo, to me pa še bolj "zapali" v razmišljanje, da bi morali ravno tisti, ki jim je skrb za dobrobit živali zaupana - veterinarji torej - v takih razmerah prvi, ki bi bilo logično, da pritiskajo na to, da se razmere izboljšajo.
Ker dejansko, dokler, kot pravi, veterinarji "svetujejo", da je za žival boljše, če se jo pusti na cesti, kot da se jo pelje v zavetišče in se več ne vtika v to ... ma kako se bo kdaj sploh kaj spremenilo?
Pa dokler država dejansko ne bo soočena s številom živali (prijavljenih od občanov, veterinarje, društev), ki so zapuščene ... potem tega problema za tako državo res "ne bo" oziroma bo ostal pozabljen nekje na nekih občinskih smetiščih.
Res je, ne poznam hrvaške zakonodaje, niti nimam nikakršne možnosti nanjo vplivati, a res si ne predstavljam ... če bo skrb za zapuščene živali še naprej (tudi s strani veterin!) prepuščena zgolj posameznikom, kako se bo kdaj sploh spremenilo na boljše?

Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #528 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:32:17 »

O, glej, net me zeza. Upam, da ne bo se vec takihle upsov.

MamaF, tu je srz problema - tako ne more iti na bolje. Zal.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #529 : torek, 10.09.2013 : 00:53:17 »

No Jinx, ne obstaja samo zakonit uvoz rodovniškega psa ali nezakonit uvoz kar enega psa. Lahko tudi povsem zakonito uvoziš kar enega psa, glede na to, da je pa Hrvaška že v EU pa lahko tudi zakonito uvoziš mladiča. Potem pa ni več razlike med rodovniškim in kar enim, ker sta oba uvožena zakonito ali kako? Tako eden kot drugi pa lahko pristane v katerem od slovenskih zavetišč na račun davkoplačevalcev. Prav tako pa rodovniški kot tisti kar en  teoretično tudi odžirajo dom psom iz naših zavetišč. Tudi nakupi rodovniških pri naših vzrediteljih zmanjšujejo število možnih posvojitev v zavetiščih. Če tako gledamo potem lahko prepovemo vso vzrejo in ves uvoz za nekaj let, da se stvari poštimajo in zmanjša število pasjih brezdomcev.

Jaz sem pač bolj čustvene narave in nisem naravnana zelo racionalno in, žal ali pa na srečo, ponavadi ne reagiram tako razumsko. Zame je pes pes pa naj bo v Sloveniji ali kje drugje. Ne ločujem živali, niti ljudi, glede a to na kateri strani meje se nahajajo. Prav tako mislim, da tisti revež, ki ga najdeš nekje na poti ni kriv, če njegova država nima pošlihtanih zadev.

MamaF, kar se tiče "zavetišč" v bivši jugi je stanje dejansko grozno in ne gre za kontrapropagando. Tudi v srbskem zavetišču oz. nekakšnem zbirališču sem že bila in pred zavetiščem je bilo parkiranih 8 kombijev s tujo registracijo, le zakaj? Nemci ne posvajajo tujih psov iz same dobrote in ljubezni. Če začne javnost preveč pritiskati se odredi odlov potepuških in smrt, pa ne evtanazija ker je predraga. In pričakovati, da se bodo razmere spremenile kaj kmalu je utopično. Še slabše bo. In Kori so vse 4 tačke v med padle takrat ko se je Viamia mimo peljala.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #530 : torek, 10.09.2013 : 02:42:22 »

Ne bi se rada se enkrat citirala. Pa se ocitno moram, ker nisi prebrala kaj sem napisala, kljub temu, da sem se enkrat ze citirala. Sem namrec omenila tudi zakonito moznost uvoza nerodovniskega mladica in svoje mnenje o tem.
Zame osebno je velika razlika, ce grem po rodovniskega psa v tujino ali pa iz tujine vzamem psa iz zavetisca (razen, ce ne gre za nekoga, ki je dolgotrajno iskal psa dolocenega karakterja za doloceno delo z njim) ali pa ga nezakonito uvozim. Tole se bo mgoce grdo bralo, ampak vzreditelji so si v koncni fazi sami izbrali, da bodo imeli leglo, dobri vzreditelji bodo za to leglo in mamo dobro poskrbeli, jah, jebat ga, imeli bodo stroske, ampak so v naprej vedeli, da ni nujno, da bodo vse pse oddal takoj v dobre roke. V drugih dveh primerih, pa gre zato, da zavetisca placujemo mi vsi, vemo, da so polna in s taksnim uvozom nam je vsem nekdo naredil strosek in enemo nasemu (ja, vsi zavetiski psi so od nas vseh) psu onemogocil najti dober dom. Ne, nic manj ni vreden pes najden v drugi drzavi, da ne bo kdo narobe razumel.
Prosim natancno si preberi. Omenjam tri moznosti uvoza in na koncu citata jasno pise, da ni zival nic manj ali vec vredna glede na njen izvor.

Pac, tako jaz gledam na stvar. Ne trdim, da je samo moj pogled pravi. Mnenja sem, da se tako ne bo resil
problem zapuscenih psov na Hrvaskem. Ni nujno, da je moje mnenje pravo. Pac, ljudje razlicno razmisljamo. In, zopet samo moje mnenje, prav je da razlicno razmisljamo in da smo si razlicni.

In se zadnjic, ker se mi res ne da vec pregovarjat:

Viamia & Co. - zelim vam vse dobro in srecno skupno zivljenje oziroma dober nov dom, kakorkoli se boste ze odlocili.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #531 : torek, 10.09.2013 : 04:56:35 »

Fajn, da se je razvila debata. Lahko rečem, da se lahko najdem v marsikaterem postu na obeh straneh argumentiranja. In ja, nobena zadeva v življenju ni absolutno črno-bela.

Čeprav se bom navezovala na posamezne uporabnice, oziroma na delčke njihovih argumentov, to ne pomeni, da njih osebno izpostavljam, ampak samo vsebino njihovih argumentov.

No Jinx – dejstvo je, da bi osebno vedno, ampak vedno sledila zakonitemu postopku najdbe, če bi se ta zgodila v Sloveniji. Ker se zavedam širše problematike in si želim, da bi se jo začelo resneje lotevati. Če sem čisto odkrita, bi moje nadaljne ravnanje v zvezi z najdbo, bilo odvisno od lokacije najdbe in osebnega kontakta z zavetiščem. Če bi imela slab občutek v zvezi s predajo v zavetišče, bi se potrudila za dogovor za začasno skrbništvo.  Oziroma bi se potrudila, da sledim dogajanju v zvezi s konkretnim psom ter bi pomagala pri oddaji. Ker bi se počutila osebno odgovorna za well-being konkretnega psa. Pa se strinjam, da so vsi naši po preteku 30 dni od datuma najdbe. In poskušam pomagati pri njihovi oskrbi tam, kjer sem mnenja, da se v njih vloži vsa sredstva, da se jim pomaga. Moj družinski proračun je pač omejen in je to vse, kar lahko storim za njih.

Istočasno bi, če bi se najdba zgodila na Hrvaškem, ravnala popolnoma isto, kot je storila Viamia, pa sem absolutno in strogo proti množičnemu uvažanju v Slovenijo iz bivše juge.  To bi storila zaradi informacij, ki sem jih našla konkretno na mpn-ju glede situacije v HR šinterajih (veza:  lumi7777, če koga zanima, naj si gre prebrat). Naj povem še to, da nimam čisto nič proti pomoči s hrano, denarjem in znanjem čez mejo. Ampak sem mnenja, da je treba njprej pomesti pred lastnim pragom, šele po tem imaš argumentirano pravico pometati še pred tujim...

Če sem odkrita - No Jinx – spoštujem tvoj zapis. Ker si pripravljena napisati svoje osebno mnenje, čeprav ne najbol všečno. In spoštujem tvojo notranjo zavezo, da ravnaš v skladu s svojim prepričanjem. Kljub temu, da se zavedaš posledic za konkretnega psa.

Vendar je pri tej zgodbi potrebno vzeti v obzir, da - čeprav konkretno ravnanje ne bo prav nič pripomoglo k rešitvi problema pri sosedih - žal tudi ne bo spremenilo prav nič na slabše. Če bi bila njihova zakonodaja enaka naši, pa ... hja, bi osebno verjetno ravnala enako, kot v Sloveniji. Ker bi na dolgi rok pripomoglo k reševanju problematike. V trenutni situaciji pa žal ne. In mi pač moje osebno prepričanje ne dovoli, da bi ravnala kako drugače, kot je to storila Viamia.

Se pa  popolnoma strinjam z Lanabelo, da na račun izbire rodovniškega/ciganskega/rescue psa (npr.Kori)/ipd.  ne bo prikrajšan noben »naš skupni« (zavetiški) pes. Čeprav v zvezi s tem ni bila narejena nobena raziskava. To je zgolj moje laično mnenje, ki mi ga življenje samo potrjuje.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #532 : torek, 10.09.2013 : 07:21:47 »

No Jinx, ne obstaja samo zakonit uvoz rodovniškega psa ali nezakonit uvoz kar enega psa. Lahko tudi povsem zakonito uvoziš kar enega psa, glede na to, da je pa Hrvaška že v EU pa lahko tudi zakonito uvoziš mladiča. Potem pa ni več razlike med rodovniškim in kar enim, ker sta oba uvožena zakonito ali kako? Tako eden kot drugi pa lahko pristane v katerem od slovenskih zavetišč na račun davkoplačevalcev. Prav tako pa rodovniški kot tisti kar en  teoretično tudi odžirajo dom psom iz naših zavetišč. Tudi nakupi rodovniških pri naših vzrediteljih zmanjšujejo število možnih posvojitev v zavetiščih. Če tako gledamo potem lahko prepovemo vso vzrejo in ves uvoz za nekaj let, da se stvari poštimajo in zmanjša število pasjih brezdomcev.

.....




križana gora ....

iz vsake države lahko po reglcih uvoziš mladiča, samo nekje za uvoz potrebuješ dalj časa zaradi testov, drugje je dovolj, da ti vet napiše v knjižico, da ni prišel v stik z bolnimi.

iz nobene države pa ne moreš po reglcih uvozit mladiča, ki ni čipiran ... (zato tudi moj zapis o aski in psu iz srbije s srbskim rodovnikom in slovenskim čipom in po vrhu še necepljenim).

o odebeljenem pa ne bom preveč, ker takrat bom pa še kako razumljena verjetno .... po tvoje namreč moramo tisti, ki delamo po reglcih nehat vzrejat zato, da se bo oddalo pse iz zavetišča. od tistih, ki ne delajo po reglcih, ki nikoli ne bodo delali po reglcih in jim je popolnoma vseeno za živali (mama in mladiči) ....

zgleda da sem jest vseeno preveč blond, da bi zastopila tole ...
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #533 : torek, 10.09.2013 : 10:34:15 »

In vesoljka, mi, ki si raje omislimo rodovniškega psa namesto takih ali drugačnih zavetiških ali pocestnih, smo dnevno na tapeti kako da zaradi nas umirajo zavetiški, tako da nam taki očitki povsem dol visijo. Enako bi mi dol viselo za očitke, če bi pobrala psa, ki bi mi bil všeč nekje na balkanu in si ga pripeljala domov. Enako svetujem Viamii.

Ah.. bistvo mojega odgovora je bilo okoli vprašanja, zakaj bi morali mi, ki se raje odločimo za mešanca, reševati problem slovenskih zavetišč. Pa sem samo servirala vprašanje nazaj, ker meni je pač enako, če se uvozi mešanca ali plemenjaka. Kaj zdaj, mojemu mnenju je dovoljen očitek, vašemu pa ne?
Nič osebnega, Lanabela. Spoštujem in podpiram odgovorno vzrejo psov in z veseljem spremljam določene uporabnike na forumih, ki se s tem ukvarjajo.
Kakor sem napisala prej, mi je vseeno, kakšno je poreklo psa posameznika. Ko je pes enkrat na svetu, ga je treba spravit v nov dom, pa naj se skoti pri komurkoli in kjerkoli. 
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #534 : torek, 10.09.2013 : 12:43:33 »

Meni se zdi vseeno malo smešno, da ljudje, ki sami ne posvajajo mešancev, ker imajo iz kateregakoli razloga pač doma rodovniške pse (zaradi dela, zaradi vzreje ali zaradi ljubiteljstva), s čimer ni nikakor nič narobe, da se razumemo, z nekega visokoetičnega pediestala pridigajo tistim, ki bi posvajali psa od drugod, o tem kako s tem odžirajo prostor psom iz slovenskih zavetišč.

Dajte no. Če ni vaš problem, da so psi v zavetiščih, zakaj je to problem tistega, ki bi rad posvojil točno določenega mešanca, ki pač ni iz slovenskega zavetišča, bo pa oskrbljen po vseh pravilih, označen in ne bo produciral novih neželenih mladičev? Točno določenega pasemskega psa lahko kupiš in plačaš za njegovo potovanje toliko, da bi s tem en mesec oskrboval deset psov, ker je pač pasemski in ima pasemske značilnosti, mešanca pa ne, ker mešanci so vsi enaki in je vseeno, če vzameš enega tu ali enega tam? Hm, ja, a ne ...

To je čisto iste vrste debata kot to zakaj pomagati afriškim otrokom, ko imamo vendar v Sloveniji dovolj problemov.



Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #535 : torek, 10.09.2013 : 12:50:10 »

Vesoljka: Ni bilo mišljeno nič hudega, samo opomba, da smo očitkov o ogrožanju ali celo (posrednem) pobijanju psov v zavetiščih siti že vsi. Nekateri se mogoče še spomnite netaktne opazke, ki se je zapisala pred leti župniku, ki je vzrejal pasemske pse. Da je pravzaprav škoda reševati prav vsakega mešanca, ker je potem toliko manj dobrih  lastnikov za pasemske pse, s katerimi bi lahko tudi kaj dosegli. In so ga skoraj linčali, in to v času, ko ni bilo FB, interneta smo imela pa bolj za vzorec. Zdaj pa moramo dnevno gledat odurne agitke v stilu enega psa si kupil s tem si enega  zavetiškega ubil, po možnosti s kakšno krvavo slikco zraven. Kopirane večinoma iz raznih ameriških virov. Pa si rodovniški in zavetiški niti niso tako huda konkurenca.
In vsak, ki si drzne imreti leglo mešancev je deležen enakih očitkov, ne glede na to, kako dobro poskrbi za svoje pse. Kot da zadeva ne bi delovala v obe smeri: tako kot so mešanci iz domačih legel konkurenca zavetiškim, so tudi zavetiški konkurenca (in to zelo huda) doma vzrejenim mešancem. Kot da si ena Vesoljka ne sme izbrati mešanca, ki je odraščal v normalnem družinskem okolju, bil deležen normalne oskrbe in socializacije in ni obremenjen z nobeno prtljago. Ali pa da si ena Viamia ne sme pripeljati sem psa, ki ga je pobrala na cesti za mejo.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #536 : torek, 10.09.2013 : 13:01:10 »

Ok, ne morem, da ne bi. Vidim, da me je večina narobe razumela ali pa me ni hotela razumeti. Bom poskusila še ta stopetič - v mojem pisanju ne ciljam na Viamio osebno. Ta zgodba je zaključena, strinjam se, da je mali Kori sekira v med padla itd. Stojim pa za tem, da zame osebno to ni pot, po kateri se pride do rešitve vprašanja zapuščenih psov doma ali v tujini.

Skuiki, brez skrbi, ko sem pisala sem bila na trdnih tleh in na prav nobenem piedestalu, ne etičnem ne kakšnem drugem. Predvsem pa nisem imela prav nobenega, tudi s trdih tal ne, namena komurkoli pridigati. Morda pa samo različno razumemo kaj je to pridiga in kako se jo podaja.

Na provokacije o rodovniških psih in zakaj jih imam pa ne bom odgovarjala (čeprav sem napisala in parkrat citirala moje mnenje o razliki med enimi in drugimi v danem primeru), kot ne pričakujem, da kdorkoli meni odgovarja, za karkoli.

Lanabela - lepo napisano!

S in M, hvala za visok nivo komunikacije (resno mislim).
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #537 : torek, 10.09.2013 : 13:12:57 »

NoJinx, tole o pridigarskem slogu ni letelo na tvoje pisanje.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #538 : torek, 10.09.2013 : 13:17:28 »

Aha, ok. Res sem že mislila, da ne vem kaj je to pridiga in kako se jo izvaja ... Saj res nisem teolog, ampak kot filozof bi pa to vseeno morala vedet.  Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #539 : torek, 10.09.2013 : 14:08:53 »

NoJinx - hvala. Sem globoko prepričana, da to dolgujemo drug drugemu. Razmislek o argumentu in osnovno spoštovanje do sočloveka in do njegovega mnenja, pa čeprav ni enako mojemu.
Jest osebno sem razumela tvoj point že v prvem postu.

Skuiki - imaš ibermenše na vseh področjih. Vzrediteljskem, šteparskem in vseh ostalih. Meni je bilo od začetka tudi smešno, zdaj me pa že žalosti. Ker se gre v čedalje večje skrajnosti.

Sem nedolgo tega zapisala na sosednjem forumu: včasih sem bila prepričana, da nas pesjanarstvo človeči, sedaj čedalje bolj dvomim v to. sram
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines