mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 05:56:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150698 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #435 : četrtek, 05.09.2013 : 13:47:56 »

Kakanje: probiotičen jogurt. Kakšen Linex, če imaš s seboj. Pa ne več, kot enega na dan... je še majhen buhteljček.  Kiss Kiss
Je pa normalno, sam Bog ve s čim so jo futral.
Hrana vsaj 4 x na dan. Težko ocenim koliko, ampak ene 1/2-3/4 jogurtovega lončka - vsakič (vprašanje kako močne imaš za Vio). Probej zaenkrat samo brikete, da ne "sfuzlata" črevesne flore še bolj.
Ko prideta domov pa še kakšno žlico olja, ribice, al pa kakšno paštetko.
Toooolk je luštna baba.  Kiss Kiss
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #436 : četrtek, 05.09.2013 : 13:55:17 »

Viamia - še nekaj: meni je več veterinarjev odsvetovalo spiranje s kamilicami.
Spiraj s fiziološko raztopino, jo dobiš v vsaki lekarni.

Pa pejta kužne cepit. Tole je najbolj nevarno obdobje za kakšno parvo staknit, al pa kakšno kugo. Prva je šit, ampak se še nekak da scajtat, ta druga je pa  Lips Sealed Lips Sealed

PS: Jest ne morem pomagat, ampak na 2 min "prihajam" v temo, pa fejst cvilim zraven.  sram Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #437 : četrtek, 05.09.2013 : 14:27:09 »

Srečnica Kori, da sta se mimo pripeljala. Držim pesti, da bo šlo vse čim bolj gladko.
Kdor pozna Vio mu ne rabim razlagat da Big Sister doživlja zelooo strestno obdobje. Je treba čuvat naju, pa posteljo, pa vodo, igrače,.... 
  Grin Grin Grin Lana tudi tako reagira na novega kosmatega prišleka, ona čuva predvsem svojo hrano pa igrače.  Tongue
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #438 : četrtek, 05.09.2013 : 15:06:11 »

Viamia - še nekaj: meni je več veterinarjev odsvetovalo spiranje s kamilicami.
Spiraj s fiziološko raztopino, jo dobiš v vsaki lekarni.

Enako so meni rekli. Wink

Joj lepotica je prave ljudi našla!  Kiss objem

Kar se tiče hrane, verjetno za ta kratek čas ne bi prav nič škodili kakšni slabši briketi iz supermarketa. Sigurno prej niti tega ni imela. Lips Sealed

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #439 : petek, 06.09.2013 : 02:31:11 »

O božemili! Vam se pa dogaja! Ijoj, kak lep LoUski otrok ljubezen

A čipirana pa verjetno ni bila, predvidevam, kajne? Samo, da je na varnem! Kdo ve, od kod se je znašel takle dojenček na cesti, ste pustili kak oglas na veterini, čisto za vsak slučaj če ... saj vem, da je skoraj nemogoče, ma če bi jo vseeno kdo iskal?

Kar pa se hrane tiče, se strinjam z Žužko, po moje ni preveč za komplicirat, če pač nimaš možnosti boljših briketov dobit trenutno.
Ali pač kupiš piščančja prsa pa riž, pa ji skuhaš, hrana je lahka, pa še za prebavo bo OK Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #440 : petek, 06.09.2013 : 06:51:55 »

Dobro jutro Smiley Malo cukra za k jutranji kavici Cheesy





Ja tole pa je res pravo LoUsko detece. Cool Včeraj sva si jo z mojim dobro ogledala. Veterinar je rekel da gre za vneto oko in tudi uho je strašno boleče. Potem pa sem ji problala samo po notrajnji stani uhlja očistiti umazanijo kar z vlažno vato. Uho je res umazano, ampak lepe nežno roza barve, brez kakršne koli rdečin in brez vonja. Boli jo pa tudi samo levo, ista stran kot oko. Poleg tega jo boli še cel gobček na levi strani, tako da cvilla ko je grizla piškot. Oko je bilo pa polno strjene krvi. Sicer nisem veterinar ampak po mojem mnenju gre samo za en zelo hud udarec po celi levi strani glave, ker če jo pogledaš od zgoraj se vidi kako je zatečena. To plus dejstvo, da lahko prehodi samo mogoče slab km (pa še to ne, jo moraš nesti), midva pa sva jo našla slabih 10 in mesta sredi ničesar, samo grmičevje in kamenje ter hitra cesta se mi zdijo kar dober pokazatelj, da se je tega psiča nekdo hotel znebiti na nek krut način. Ampak dovolj o tem, kar je bilo je bilo...

Via počasi napreduje v sprejemanju novega prišleka, včeraj je Kori zlezla k njej v posteljo in ji nič ni bilo jasno Grin. jo ima pa Kori zato toliko bolj rada, je kot Viina senca. Kamor gre ona ji Kori sledi. Lulanje smo tudi že osvojili (predvsem jaz), celo kakala je včeraj zvečer, uh mi je tako odleglo Smiley. je pa nenormalno lačna, včeraj sem ji res dala 4 x , pa vsakič prosi in joka še za več. Pa se ne upam dati, ker nič ne grize ampak samo golta, tako da se bojim za želodec. Oko se je že precej odprlo, ampak je neka mrena čez. Včeraj sem spirala še z čajem, danes gremo pa v mesto, pa v lekarno. Se je tudi meni čudno zdelo glede kamilic, ampak tako mi je naročil vet. Je pa res da je tu vse bolj po domače in se ne more primerjati ravno z našimi klinikami.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #441 : petek, 06.09.2013 : 07:16:13 »

Uf.  Cheesy Cheesy
Dobro, da grenko kavo pijem, če ne bi lahko še sladkorno staknila.  Kiss Kiss
Včasih je veljalo, da so kamilice "top-šit" za vnetje očesa, vendar so ugotovili, da naredijo več škode, kot koristi, saj se oko zaradi njih izsuši in v bistvu dodatno dražijo sluznico.  Wink

Če je punca lačna, ji dajaj malo večji obrok. Goltanje lahko preprečiš tako, da na sredo posode daš eno šalčko - obrnjeno na glavo, ali kaj podobnega (okroglega, ovalnega - npr. kong, če ga imate za Vio), potem ne bo mogla tako vase metat.

Kakanje: mi je prišlo na misel, da naša ta mala dolgo ni hotela kakati drugje, kot doma (varno okolje). Mogoče je samo problem v nesigurnosti. Probajta vedno "opraviti" nekje v bližini apartmaja/šotora.

Glede poškodb: meni je prva stvar, ki mi je prišla na misel ob opisu tu, da so jo fliknili ven še med vožnjo.  Angry bruham jezen

Super ste!  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #442 : petek, 06.09.2013 : 07:41:59 »

Louc!  Cheesy juhu! Grin lepa sestrica je, prava za vio. Bo lahko sosolka boni v lovski soli.  Cheesy Cheesy Cheesy Wink fiziolosko raztopino lahko naredite sami. Boni pravi, da je na otokih odlicno in posilja pozdrave cez morje. Poskodbe pa so verjetno od meta iz avta. S hrano pa za krajsi cas ne boste naredili vecje skode.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #443 : petek, 06.09.2013 : 08:04:48 »

Mogoce golta, ker jo boli.
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #444 : petek, 06.09.2013 : 08:21:02 »

Joj, kako je lepa, jo že vidim kot Vijino sestrico Kiss . Spominja me malo na posavskega goniča.  Miška je res imela veliko srečo. Super.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #445 : petek, 06.09.2013 : 09:42:24 »

Malo sprašujem po očesni kliniki kaj naredit... Ampak, ker se takole po sliki težko ugotovi za kaj gre. Se bom zaenkrat držala udarca. Undecided
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #446 : petek, 06.09.2013 : 09:52:39 »

Opala, opala! Kiss

Potem bomo 14.-ega videli tudi njo? ljubezen
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #447 : petek, 06.09.2013 : 10:32:34 »

Fiziološko lahko "kuhate" doma. En liter prevrete vode + ena čajna žlička soli.

Ja, na otokih je kar problem s hrano. Jaz sem lani za Bruta rabila dietno
hrano in so mi jo poslali iz Rijeke z avtobusom do otoške klinike.
Je pa trajalo dva dni.

Za pse so bile zaloge na otoku malo boljše, na kliniki so celo imeli Eukanubo in RC, za mačke
pa samo Whiskas in nič druga. Tako da poglej na kliniki in vprašaj,
če ti lahko pošljejo kakšno primerno hrano za mladiče s
centralne klinike na podružnico, če tam nimajo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #448 : petek, 06.09.2013 : 11:49:08 »

Lepa je Kori ljubezen, res grozno da jo je nekdo tako zavrgel ampak lepo da ste jo vi vzeli.. Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #449 : petek, 06.09.2013 : 14:30:53 »

O, miška uboga Kiss
Ja, takole "in the middle of nowhere" pa takle dojenček res ne bi zmogel sam pritavat, se strinjam. Uf, kakšna sreča, da ste ravno takrat bili na pravem mestu!

Glede hranjenja pa - jaz bi na tvojem mestu, če bi imela možnost (po slikah predvidevam, da ste v apartmaju) dejansko pripravljala kuhane obroke, dokler ne predete domov. že zaradi tega, če jo boli gobček, pa vprašanje, če ne golta briketov (tudi) zato, ker ji grizenje dela težave?
Probaj malo mesne juhice skuhat + riž + drobno narezano meso, ali pa kupiš malo skute, kak probiotični jogurt, pa več manjših obrokov na dan.
Pa probaj jo graniti iz roke, grižljaj po grižljaj, bo bolj počasi jedla Smiley

Srečno, mala LoUska sestrica Cheesy 

Skupaj z Vio sta pa ... cuker overdose ljubezen ljubezen  (a že kar podlago za nov portretek pripravim? Wink)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines