mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:48:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 151241 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #480 : nedelja, 08.09.2013 : 12:45:21 »

ah ja ....

pa pejmo ....
1. ja je problem čipirat psa kot tujec v drugi državi (pišem o legalni poti...)
2. kje piše, da BO NUJNO PRISTAL V ZAVETIŠČU?? sprašujem samo kaj bosta naredila, če/ko bosta ugotovila, da tole ne gre ... dejstvo je, da če bi bilo tako lahko oddat psa, ne vem zakaj so potem zavetišča tako polna kot so ....
3. odgovor še od prej ... dajte prebrat kaj sem napisala... JAZ SEM ZA REŠEVANJE TAKIH SITUACIJ ....
4. dejstvo je da je bil tole instinkt. instinkt ljudi, ki imajo/so imeli problem z prilagajanjem enega psa, ki (brez zamere) tega še vedno niso čisto rešili (vprašanje, če se bo sploh kdaj rešilo) ... in še enkrat JA sem za reševanje psov, ampak ne za vsako ceno (če sploh kdo zastopi kaj mislim).


Če bosta ugotovila, da to ne gre, še vedno lahko psa oskrbita, namestita in mu iščeta nov dom tako, da je pri njima
v začasni namestitvi tako dolgo, kot je pač potrebno.

Problematičen del je v bistvu samo čipiranje psa nase in prehod z njim preko meje.
 
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #481 : nedelja, 08.09.2013 : 13:04:03 »

Drugače me je pa danes zjutraj pričakalo tole pasje veselje.  plesalec plesalec plesalec

http://www.youtube.com/watch?v=qmHkWbhkJ7Q

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #482 : nedelja, 08.09.2013 : 15:10:31 »

 Kiss Kiss Kiss via, zmaga!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #483 : nedelja, 08.09.2013 : 17:17:58 »

Joj, kakšno luštno pasje dete  Kiss. Viamia, držim pesti, da ostane kar pri vas. Drugače pa ne dvomim, da bo našla svoj dom, slepa ali ne. Nekateri imajo radi bele, pa črne, pa skodrane, pa nevemkakšneše pse in potem smo še norci, ki imamo radi pse zaradi njih samih, ne pa zaradi izgleda, papirja ali porekla.
Kori ti samo tole teto Vio fajn okoli krempeljca ovij, pa bo vse kot mora biti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #484 : nedelja, 08.09.2013 : 18:54:46 »

Mislim, pa Via je čisto notr padla. Tale družba ji prav koristi Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #485 : nedelja, 08.09.2013 : 19:40:50 »

Natis, mene pa zanima kdaj je cena reševanja pasjega življenja previsoka? Resno, v kakšnem primeru greš lahko mimo in pustiš psa umreti, ker ne boš reševal za vsako ceno? Jaz tega namreč ne morem niti ne razmišljam o "ceni", ko gre za življenje in bi ravnala točno tako kot Viamia.

Viamia super ste:) Veterinar vam je pa vsaj iskreno povedal resnico o njihovih zavetiščih.

Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #486 : nedelja, 08.09.2013 : 20:23:23 »

Ne vem točno, v čem je problem. Sem sicer pravnica, ampak dokler sem na počitnicah z avtom, mi bo samoumevno, da bom psa/mačko prešvercala. Big deal, resno. Pa KOLIKO jih poznam, ki so svoje prešvercali, nekdo celo tri mladiče s trajektom, brez komplikacij. Zaradi ene Kori tule omenjat polna zavetišča?? Še vedno nas bo veliko, ki bomo raje vzeli psa od tam, kot psa kupili, pa naj bo vzreditelj še kako oh in ah. Tudi za Kori se bo v končni fazi nekdo našel, če bi nastali problemi, smo tudi mi tu zato, da pomagamo, magar z začasništvom. 
Logiran
brigitak
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #487 : nedelja, 08.09.2013 : 21:59:38 »

Viamia, vesela sem, da poznam ljudi, kot sta vidva in prepričana sem, da bosta naredila, kar je najboljše za vse. Uživajte na dopustu!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #488 : nedelja, 08.09.2013 : 22:06:01 »

Odlično vam gre  bravo in po moje bo tudi Via s pomočjo male pikice pridobila nekaj samozavesti in hkrati izgubila precej strahov  Wink Ga skoraj ni psa, ki ne bi sprejel mladička in Via očitno ni nobena "posebnica"  Kiss Grin

Kaj bo, če bo, pa bodo razmišljali, ko bo čas za to, nič ni narobe, če si pustijo opcijo oddaje Kori v nov dom odprto, celo zelo realno in zrelo se mi zdi tako razmišljanje, sploh, ker je mala res en mali-veliki bonbon  ljubezen, pred katerim bi skoraj vsak takoj "klecnil".

Edino kar bi sama še naredila je to, da bi se odpeljala ponovno do veta (če ni predaleč), da predpiše antibiotično mazilo za oko, mogoče bi bil tudi kortikosteroid v dani situaciji potreben, ker gre za očiten udarec in oteklino in bi mogoče na ta način rešili oko, škodil pa antibiotik sigurno ne bi  Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #489 : ponedeljek, 09.09.2013 : 00:46:05 »

Natis, mene pa zanima kdaj je cena reševanja pasjega življenja previsoka? Resno, v kakšnem primeru greš lahko mimo in pustiš psa umreti, ker ne boš reševal za vsako ceno? Jaz tega namreč ne morem niti ne razmišljam o "ceni", ko gre za življenje in bi ravnala točno tako kot Viamia.
Podpis!
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #490 : ponedeljek, 09.09.2013 : 07:36:25 »

Nisem niti hotela razpravljati o tem, ampak glede na to da gre za moje odločitve, pa dajmo.
Viamia - že v osnovi ni bilo nobene potrebe po kakršnemkoli razpravljanju.
Je lepo črno na zelenem napisano tukaj (v prvem javljanju z dopusta):
A ne, tale baba gre z mano v Slovenijo potem bomo pa že videli, kaj bo z njo. Če ji ne bom uspela najti dobrega doma bo pa ostala pri meni. Sicer nimam pojma kako bom to izvedli, glede da gre za mladička ampak tu sigurno ne bo ostala.
Jest sem grozno vesela, da se niste odločili ravnati po liniji najmanjšega odpora, pa kljub temu "pokriti" dolžnost (psa pobrat, odpeljat do vet-a, pa naprej do "zavetišča"), ampak storiti vse, kar se da, zavedajoč se vseh posledic.  Kiss Kiss Osebno bi storila enako, pa – kot se bere - nisem edina.
Želela bi napisati še sledeče: kljub temu, da vsi navijamo, da Via dobi sestrico (punce smo pač romantične, pa kakšen hepi-end tu pa tam dobro dene naši duši), bom osebno popolnoma razumela in polno podprla tudi odločitev, da bo pri vas, dokler se ne najde zanjo novega doma. Bomo pomagali, kjerkoli se bo le dalo.
Enako velja, tudi če se odločite za razširitev familije.
Dejstvo je, da ta-malu trenutno dobiva najboljšo možno popotnico za vse svoje življenje v smislu socializacije in navezovanjem stika s človekom. Že to je zanjo neprecenljivo.
Le tako pogumno naprej. Če boste pa kaj rabili, pa samo javite.
 Kiss
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #491 : ponedeljek, 09.09.2013 : 07:42:15 »

Bravo viamia! Afro Vsaka čast! Upam, da bo tamala kmalu ok, cuker je pa že tako in tako! Čestitke tudi trenutni "big sister", da se tako dobro drži!  Kiss
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #492 : ponedeljek, 09.09.2013 : 09:28:03 »


ker sem šele ta trenutek prišla do normalnega računalnika ....

a mi lahko lepo prosim nekdo napiše kje sem napisala, da ne nisem za pomoč?? ker sem to vprašala že včeraj pa ni bilo odgovora.

na vprašanje kako bi odreagirala jaz ....

glede na to, da na noben dopust ne grem brez psov in da imam vedno poleg mladiče (zdaj pa kar takoj pred zid in strelat name), definitivno zaradi varnosti mojih mladičev ne bi dala v avto tujega psa, ki ga ne poznam (zakaj tako razmišljam si preberite temo od 9 tednov starega dobermana). dejstvo je, da pes tam ostal ne bi, zoorganizirala bi vse, da se ga reši pred (verjetno) gotovo smtrjo na lokaciji ...


a mi lahko aska, vesoljka in S in M odgovorite na moje vprašanje ... bi dale zraven svojih mladičev v avto tujega psa, za katerega ne veste a je zdrav ali ne??

pa še nekaj me zanima ... torej ... če nekdo prešverca psa preko meje in ga ve poznate je vse OK. če pa to naredi nekdo, katerega ne poznate je pa cel rompompom .... dame ... zame so to dvojna merila, kaj je to za vas pa nimam pojma.

aja pa še tole ... kaj pa če ima ta pes lastnika???
 

Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #493 : ponedeljek, 09.09.2013 : 10:02:44 »


a mi lahko aska, vesoljka in S in M odgovorite na moje vprašanje ... bi dale zraven svojih mladičev v avto tujega psa, za katerega ne veste a je zdrav ali ne??

pa še nekaj me zanima ... torej ... če nekdo prešverca psa preko meje in ga ve poznate je vse OK. če pa to naredi nekdo, katerega ne poznate je pa cel rompompom .... dame ... zame so to dvojna merila, kaj je to za vas pa nimam pojma.

aja pa še tole ... kaj pa če ima ta pes lastnika???
 



Via je odrasla - zraven odrasle, bi. Sem tudi že mačke vlačila domov ob lastnih odraslih mačkah in odraslem psu.
Če bi imela mladiča in bi našla mladiča, bi že našla tudi lokalnega veterinarja. Če imam toliko denarja, da grem na počitnice, bi ga spraskala tudi za lokalnega veterinarja.

Jaz se nikoli nisem zgražala nad nikomer, ki je prešvercal psa iz Hrvaške, Srbije, bilokje. To si počela ti, Natis, pri Aski.
Sama sem navedla primere mešancev (mladičev ali odraslih), ki so bili prešvercani na dopustih in so ostali pri najditeljih (razen dva iz omenjenega trajekta).
Če sem se kdaj zgražala nad švercanjem, pa zagotovo ne javno, je bilo to zgolj v smislu, da se mi zdi noro, da se gre psa iskat v 3PM, če imaš na dosegu klika ali nekaj km okoli sebe prav takega.. no, malo drugačne barve je, pa drugačen tip dlake ima, to je pa tudi vse.  Tongue  To pa so edina dvojna merila, ki jih jaz poznam.

Vsak najden pes je imel nekoč lastnika.. Se zagotovo kdaj zgodi, da ga ta išče, pa ga nikoli ne najde, ker nima dostopa do interneta. Jebiga, takšno je življenje. Važno je, da je Kori zdaj sita in na varnem in da bo tako tudi ostalo.

Kaj pa če, kaj če, kaj .. Brez veze.

Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #494 : ponedeljek, 09.09.2013 : 11:40:25 »

SinM bo odgovorila zase (še enkrat, čeprav je jasno zapisano - če bo strežniku tokrat prišparan udar strele), zakaj sem se oglasila. Pa se čist zares ne mislim »zapenjat« prav z nikomer, je pa pošteno do sogovornika in naključnega bralca, da se na direktno nate (med drugimi) naslovljeno vprašanje, odgovori.
Napisala si:
ja, jaz sem za reševanje takih situacij, ne me narobe zastopit. samo kaj bosta naredila v primeru, da se bosta odločila, da ne zmoreta, pes bo v sloveniji (pripeljala ga bosta na šverc) oddat ga pa ne bosta mogla?? en več v naših zavetiščih??
po tem, ko je Viamia čist jasno napisala tole:
A ne, tale baba gre z mano v Slovenijo potem bomo pa že videli, kaj bo z njo. Če ji ne bom uspela najti dobrega doma bo pa ostala pri meni. Sicer nimam pojma kako bom to izvedli, glede da gre za mladička ampak tu sigurno ne bo ostala.

Moje mnenje je še vedno enako: omenjanje slovenskih zavetišč v zvezi s Kori v kakršnemkoli smislu, ni na mestu in ni korektno. Bi po tej analogiji lahko kdo zraven še napisal, da bodo zaradi Viemie in Kori kakšni rodovniški mladiči dlje čakali na svoj dom.

Nikjer ne pišem, niti ne namigujem, da nisi za pomoč. Zato tudi nisem odgovorila na tvoje - prvič zastavljeno – vprašanje, ker je pač brezpredmetno. 

Pogovarjamo se o danem primeru, ob danih pogojih. In tvoji mladiči tukaj nimajo čisto nič zraven.

Glede švercanja in dvojnih meril pa... hja – kdor ne vidi, da je ravnanje Viamie svetlobna leta od organiziranega »uvažanja« iz držav Juge z vsemi pripadajočimi srčki in egom zraven, potem...

Odsotnost kakršnihkoli »smeškov« ni naključna.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines