mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:07:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150230 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #540 : torek, 10.09.2013 : 23:03:12 »

NoJinx, tole o pridigarskem slogu ni letelo na tvoje pisanje.

letelo je name ...

vidim, da se moram držat vzreje, da ne smem prov čist nič komentirat, ker vas toliko u luft skače, da je brez veze.

ok ... saj sem si sama kriva, kaj pa mislim, da lahko vsak pove svoje mnenje  Sad
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #541 : sreda, 11.09.2013 : 06:03:25 »

letelo je name ...

vidim, da se moram držat vzreje, da ne smem prov čist nič komentirat, ker vas toliko u luft skače, da je brez veze.

ok ... saj sem si sama kriva, kaj pa mislim, da lahko vsak pove svoje mnenje  Sad

natis – bom napisala direktno, ker vidim, da – ali ne razumeš, ali pač nočeš razumeti.

Jest osebno nobenega drugega člana ne vidim tako pogosto:
- v luft skakati;
- polagati besede v sogovornikova usta iz zahtevati odgovore na vprašanja/trditve, ki sploh niso bile nikjer napisane;
- namerno ali nenamerno nerazumeti pointa sogovornika, brez razmisleka ali prošnje po dodatni razlagi;
- uporabljati izseke napisanega v čisto drugem kontekstu, kot so bile mišljene, ker ti to pač odgovarja

kot tebe. Že tale tema je polna zgoraj navedenega.

Z vsem dolžnim spoštovanjem do tvoje vzreje, na katero si upravičeno ponosna – ampak res ne sodi skoraj v vsako temo, v kateri sodeluješ pri debati.

Sicer dopuščam možnost za tvojo dobronamernost (kot se je izrazila kocka), ampak jest jo žal običajno ne zasledim. Pa tvoj način komunikacije brez kakršnihkoli velikih začetnic in ločil, razen celega kupa pikic, ni vzrok temu.

Pa – prosim – ne spet z barvo las in 40+, ker – ne boš verjela – v to skupino sodim tudi sama.

Ob vpisu smo se vsi zavezali, da bomo spoštovali pravila, ki so med drugim povezana z medsebojnim spoštovanjem. Poleg tega nam je Jana v pomoč objavila tudi Netiquette. Vezano na to dvoje, je moje mnenje, da z enako upravičenostjo pričakujem upoštevanje postavljenih pravil od tebe, kot to prakticiram sama.

Za vse: do natis ne gojim nikakršnih osebnih zamer, nisem eden od njenih zavrnjenih kupcev, ji nikakor ne zavidam njenih uspehov, kvečejmu ji s tem v zvezi ploskam in se veselim z njo.

Vse zgoraj sem napisala ob polnem zavedanju in polni pripravljenosti sprejemanja morebitnih posledic.

Jana, ali kdorkoli od pristojnih administratorjev/moderatorjev bo presodil, če sem s svojim postom prekoračila meje dovoljenega na tem forumu.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #542 : sreda, 11.09.2013 : 07:16:54 »

Viamia, preskoči zadnjih par strani. Vsakdo seveda ima pravico do svojega mnenja, ki so ga napisali, kar pa nima vpliva na tvojo odločitev. Torej se ne obremenjuj zaradi različnih mnenj in vzemi to samo kot priliko, da je vsak lahko napisal svoj pogled na situacijo. I

Zato povej, kako napredujeta "sestrici", kako mama hendla dva pasja in ali ata rabi kak aspirin od povečanega števila punc v bajti??
Ko pride Via v šolo čez 14 dni, a bo pripeljala sestrico sabo?
Me zanima, kako se bo obnašala Via, ko bo prišla na "svoj", znan teren z novo obiskovalko. A se ji bo dvignila samozavest ali to v pasjem svetu ne deluje tako? Moram vprašat Tršico.

 objem
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #543 : sreda, 11.09.2013 : 08:24:39 »

Moje mnenje: vsako dejanje (res vsako, tudi tole z "reševanjem" psov) je lahko z različnim namenom. Če greš pse reševat ali če se pojavi situacija, v kateri se je znašla viamia, zgleda sicer isto, namen pa je pri obeh stvareh drugačen. Čeprav je rešitev v eni fazi enaka. Pa sem zafilozofirala in zateologizirala...  Wink

viamia, nujno si želim(o) še poročil in slikic.  Cheesy Cheesy
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #544 : sreda, 11.09.2013 : 09:19:15 »

letelo je name ...

vidim, da se moram držat vzreje, da ne smem prov čist nič komentirat, ker vas toliko u luft skače, da je brez veze.

ok ... saj sem si sama kriva, kaj pa mislim, da lahko vsak pove svoje mnenje  Sad

S in M 2011 je zelo lepo napisala. Ni potrebe po takojšnjem jurišu, mnenje in argumenti bodo čisto dovolj.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #545 : sreda, 11.09.2013 : 10:05:49 »

joj joj, kaj zamujam, vidim, da samo še jst nisem bila pametna v tejle temi.  Wink
moram hitro popravit napako:  Tongue

nekatera mnenja imajo dve napačni predpostavki, in sicer:

1. da sta impulzivno pobrana žival na hrvaškem in zavetiščar substituta
ta predpostavka nikakor ne drži. cel kup ljudi, ki so na dopustu neplanirano in v navalu emocij pobrali žival, je nikoli ne bi šli iskat v zavetišče.
 
2. da so zakoni ok in da se jih je treba držat do amena
eh, saj ne vem, a bi sploh komentirala ali ne  Roll Eyes raje ne  Grin
 
če jaz ne bi pobrala in prešvercala dalmatinskega mačka, tudi moja edina zavetiščarica nikoli ne bi prišla k meni. če pa bi se pri ostalih treh v piko držala zakonov, bi bili že mrtvi.
 
zavetiščarica je moja edina planirana mačka. je vzorčni primerek vrhunske horjulske "vzreje" in je tudi edina kosmatinka pri hiši, s katero je vse ok. če bi slučajno še kdaj načrtovano posvajala, bi bil horjul absolutno prva izbira.

ostali štirje pa so tkotko, prejšnje življenje jim je pustilo ogromno posledic na zdravju in očitno z njimi nikoli ne bo vse ok, skoz bodo bolj bolehni.
verjetno bo njihovo življenje precej krajše od pričakovane življenjske dobe za notranjega mačka. tudi dom ni ravno idealen, ker jih imam preveč na kupu - ampak hej!!! tudi jaz nimam vsega kar hočem in kar bi bilo dobro zame Wink
vsekakor mi pogled na mačjo "nezakonito" razbojniško bando, ki žura po stanovanju, predstavlja večje zadovoljstvo, kot misel na "zakonita" trupla.

s tem vsekakor ne podpiram masovnega šverca živali z juga, predvsem zato, ker ubrisani "rešitelji" ne speljejo stvari do konca. vse skupaj je krneki, kar vidimo iz horjulskih štorij. če pa se to zgodi posamično in človk popedena žival kot je treba vključno s kakovostnim lastništvom, je zadeva seveda drugačna.

življenje ima mnogo odtenkov sivine.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #546 : sreda, 11.09.2013 : 10:10:18 »

rava - aleluja!
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #547 : sreda, 11.09.2013 : 10:19:05 »

2. da so zakoni ok in da se jih je treba držat do amena
 
rava - tole poboldano zmaga Afro
HB, da še te predpostavke v razpravi nismo vzele v obzir... to bi bil šele kažin! 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #548 : sreda, 11.09.2013 : 11:25:53 »

No iz svojih izkušenj lahko rečem, da bo mladička imela na Vio kvečjemu pozitivnen vpliv. Idealno bi sicer bilo na novega psa počakati še kakšno leto, a če pride nenačrtovano pač pride. Dela bo veliko, paziti pa je treba predvsem na to, da Via svojih slabih strani ne bo prenašala na mladičko (če sem prav razumela lajanje, živciranje, strahovi...). 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #549 : sreda, 11.09.2013 : 12:02:02 »

joj joj, kaj zamujam, vidim, da samo še jst nisem bila pametna v tejle temi.  Wink
moram hitro popravit napako:  Tongue

nekatera mnenja imajo dve napačni predpostavki, in sicer:

1. da sta impulzivno pobrana žival na hrvaškem in zavetiščar substituta
ta predpostavka nikakor ne drži. cel kup ljudi, ki so na dopustu neplanirano in v navalu emocij pobrali žival, je nikoli ne bi šli iskat v zavetišče.
Tale nivo diskusije, ki neko predpostavko postavi za absolutno napacno in hkrati svoje mnenje oznaci za absolutno pravilno meni ne lezi in ne disi, zato tu zakljucujem s sodelovanjem. Lahko imas prav, lahko nimas, lahko imam jaz prav, lahko nimam in to sem ze enkrat napisala. Zal ni nobene studije, ki bi dokazovala absolutno resnico na primerih kaj bi bilo, ce bi bilo, zato nobenega od teh primerov ne moremo oznaciti za edinega in absolutno pravilnega, ne tvoje tvoje ne moje misljenje to ne sme in ne more biti.

Tu bi dodala se komentar, kar sem tudi ze omenila, da pobiranje zivali v navalu emocij zame ni odgovorna "posvojitev". In zopet ne trdim, da imam prav, to je moje mnenje. Lahko ga oznaciteza absolutno napacno, ni panike.

O zakonih ne bom, ker kar se mene tice v prvi vrsti ni slo za upostevanje ali neupostevanje zakona, ampak je slo zaresevanje problematike zapuscenih zivali.

Ker kot sem ze napisala - ni vse crno belo.


življenje ima mnogo odtenkov sivine.
No, tukaj se pa strinjava.


Predvsem se pa strinjam s temle:
Viamia, preskoči zadnjih par strani. Vsakdo seveda ima pravico do svojega mnenja, ki so ga napisali, kar pa nima vpliva na tvojo odločitev. Torej se ne obremenjuj zaradi različnih mnenj in vzemi to samo kot priliko, da je vsak lahko napisal svoj pogled na situacijo. I

 objem
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #550 : sreda, 11.09.2013 : 13:16:17 »

Res je vsak ima pravico do svojega mnenja, če nam bi bilo vseeno se ne bi nihče razburjal. Problematika je težka, vsak vidi rešitve drugje. Ne rečem da ima kdo prav in kdo drug ne. Jaz sem pač naredila kar sem v tistem momentu čutila. Je moja odločitev da jo pripeljem domov popolnoma v skladu z pravili. Verjetno ne, pa po pravici povedano me niti ne zanima. Zaradi tega ponoči ne bom izgubljala spanja. Se mi zdi da non stop govorimo o zavetiščih, pa organizacijah ki naj bi pomagale, ampak zakaj ne začnemo pri bistvu. Psi v zavetišča niso prišli sami, nekdo jih je zavrgel, zakaj vse te energije ne usmerimo v te neodgovorne pošati.

Ne želim več tu razpredati o tem, ker ne bomo prišli nikamor.

Drugače pa če bi bili ljudje tako strpni kot so živali, bi bil svet lepši. kot dokaz prilagam tole slikco Kiss



za nekega psa mogoče nepomemben korak, za našo Vio, pa kot bi stopil na luno.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #551 : sreda, 11.09.2013 : 13:26:25 »

Iiiiii, kakšni ušeski   Kiss . Vii pa čestitke za sestrico  Smiley Viamia, tebi pa  objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #552 : sreda, 11.09.2013 : 13:29:41 »

Via, blavo za lunarne korake. bravo  Viamia, tebi pa enostavno en koš  Kiss Kiss Kiss.

O vsem ostalem pa ne bom razpravljala, čeprav ves čas spremljam debato. Lahko povem samo to, da bi jaz naredila povsem enako kot viamia.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #553 : sreda, 11.09.2013 : 13:35:14 »

Super vam gre!  Afro  ljubezen
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #554 : sreda, 11.09.2013 : 13:47:19 »

Evo, hoteli ste slikce, tu so naše pasje babe Cheesy Cheesy Cheesy

Nenehna "borba" za posteljo. Kori je kot mali tankec, nič je ne moti če je Via že noter, ona se že zrine, Via pa potem zmedeno gleda.


Big Sis dej mi enga lupčka, jaz se imam takooo rada Kiss


Ko obljubiš priboljške vsi čakajo


Pa še malo skupnega počitka


Via jo je nenormalno sprejela, kaj takega ne bi nikoli pričakovala od nje. Kori je pa itak nora nanjo. Če greva sami ven, ne bo naredila niti par korakov, samo obsedi, če je pa Via pred njo, o takrat pa šibamo Smiley

Sva pa že začeli osnovnimi vajami, kot so sedi, sem in skledica. mala je kot spužva. Je prav hecno videti, ko se takle mali buhtelj vsede na ukaz.  Afro

Dopoldan smo bili še enkrat pri vetu, dobila še eno inekcijo antibiotikov. Oko je precej boljše, nima več tiste sivo modre barve, ampak škili nanj. Je rekel da ko pridemo v Lj, naj damo bris, da bodo videli za katero bakterijo gre.Do takrat pa čistit in mazat, on ne more več tu zanjo narediti.
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines