mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:08:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?  (Prebrano 32064 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #30 : nedelja, 13.06.2004 : 19:51:03 »

Zanimiv pogled na to problematiko:

http://www.macdanes.bigstep.com/generic.html?pid=28
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #31 : torek, 15.06.2004 : 19:27:13 »

LP!
Z velikim zanimanjem sem prebrala celotno temo. V vsakem postu sem našla nekaj resnice, čeprav je moja osebna izkušnja drugačna. Svojim psom ( velike hitrorastoče pasme) sem čas dajanja hrane za mladičke zmeraj podaljšala za kakšne pol leta ali več. To pomeni, da sem jih s takšno hrano pitala do  njihovega 30. meseca starosti. Sem mnenja, če pes prehitro doseže svojo višino, da mu je potem potrebno podaljšati čas, da se pravilno in do konca razvije.  Ampak, kot je nekdo napisal pred mano, ta moja teorija nima strokovne podlage. Občasno tudi moj 15-letni Micko "dobi" ( beri ukrade) hrano za mladiče in vsi , ki so ga že imeli čast videti podvomijo o njegovi starosti. Pomeni, da le ni tako slabo malo dlje hraniti psa s hrano za mladičke!
LP,Miša
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #32 : nedelja, 24.10.2004 : 21:44:10 »

Tudi sam ravno razmišljam o zamenjavi. Parkrat na teden dobi brikete med drugim in je star 9 mesecev, vendar se nikakor ne morem odločiti, da bi preklopil že na hrano za odrasle pse. Sicer na vreči piše hranjenje do 12 meseca za težo in starost mojega psa, vendar je svojo velikost že dosegel, sedaj se bo samo še malo mišično razvil in okrepil. Tako da.... ne vem.

Kar se pa kosti tiče, ko je že ravno na to nanesla debata, so pa mnogi do sedaj res mnenja, da preveč kosti lahko povzroči hudo zaprtje. Vendar je tu govora o PREVEČ. Kakšna kost 1 na teden pa je zelo priporočljiva, še posebej če je mehka goveja in jo pes lahko zgrize in požre! In ravno obratno ta ne bo povzročila zaprtje analnih vrečk ampak bo pomagala, da se te odmašijo! Kajti iztrebek se otrdi, pes se mora bolj napenjat, posledično pa se lažje praznejo analne vrečke. Pa kost ni samo balast, vsebuje tudi minerale psu v najbolj dostopni obliki.

Lep pozdrav
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #33 : torek, 26.10.2004 : 23:25:14 »

In ravno obratno ta ne bo povzročila zaprtje analnih vrečk ampak bo pomagala, da se te odmašijo! Kajti iztrebek se otrdi, pes se mora bolj napenjat, posledično pa se lažje praznejo analne vrečke. Pa kost ni samo balast, vsebuje tudi minerale psu v najbolj dostopni obliki.



Chris glede na to, da toliko veš o vsem me zanima če si veterinar?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #34 : četrtek, 28.10.2004 : 20:30:50 »

Chris glede na to, da toliko veš o vsem me zanima če si veterinar?

Travca, hvala enako, ampak ne nisem, imam pa stike z njimi.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #35 : četrtek, 28.10.2004 : 21:14:26 »

No ja jaz pa z eno od njih že četrt stoletja živim.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 28.10.2004 : 22:52:02 »

No ja jaz pa z eno od njih že četrt stoletja živim.

A tako? Me veseli, sam sem namreč zgrešil poklic. Da bi preveč kosti zamašilo analne žleze še nisem slišal, vem samo da povzroči hudo zaprtje ali pa drisko. Kost občasno pa iztrebek le otrdi, kar jih pomaga izpraznit. Vsaj do sedaj sem bil tako seznanjem s tem.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #37 : petek, 29.10.2004 : 19:47:35 »

Tudi sam ravno razmišljam o zamenjavi. Parkrat na teden dobi brikete med drugim in je star 9 mesecev, vendar se nikakor ne morem odločiti, da bi preklopil že na hrano za odrasle pse. Sicer na vreči piše hranjenje do 12 meseca za težo in starost mojega psa, vendar je svojo velikost že dosegel, sedaj se bo samo še malo mišično razvil in okrepil. Tako da.... ne vem.


Tudi jaz sem bila pred leti v enaki dilemi. Po moje je odvisno, koliko je tvoj pes aktiven in kje biva. Psi, ki bivajo zunaj, naj bi dobivali kalorijsko močnejšo hrano. Zdi pa se mi , da je tvoj lepo na toplem, ne? Če bi bila na tvojem mestu, bi počakala čez zimo (še sploh, če bo mrzla) na pomlad bo pa itak pravi čas za menjavo. Huje se mi zdi, da kdo futra starega psa s puppy hrano, kot če mlad pes dobiva puppy predolgo.

Chris, slišim, da razmišljaš o preobrazbi tvoje pasme v dobermana? Kje pa nameravaš kupirati' Wink Grin Grin Grin Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #38 : sobota, 30.10.2004 : 17:41:08 »

Bomo zamenjali znamko, pa bo dobival še puppy naprej do januarja potem pa bomo preskočili na hrano za odrasle pse.

P.S. Ja ušesa Primavera! Da ne bo mel zasvinjana, ko pridemo iz sprehoda! Wink
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #39 : sobota, 30.10.2004 : 18:03:30 »

Sory Chris ampak a nisi ti navdušen BARF-ar? Namreč če se prav spomnim, si  - ko sem jaz še sledil to temo, ki jo ne sledim več - bil kar velik zagovornik BARF-a. In ni mi jasno zakaj zdaj tako zanimanje za menjavo hrane. BARF-arji ja ne menjajo hrane!?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #40 : sobota, 30.10.2004 : 19:57:35 »

Popolnoma napačna informacija Travca. Občasno ga hranim z briketi. Lp
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #41 : sobota, 30.10.2004 : 20:58:14 »

Sory, sem se očitno zmotu Angry
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #42 : nedelja, 08.05.2005 : 10:30:31 »

Pozdravljeni.
Zanima me, kaj menite o tem, da bi se moralo mladim psom prej začeti dajati hrano za odrasle pde. Sama imam zlato prinašalko, staro 4 mesece, pa sem brala argumente nekaterih forumašel, da bi bilo dobro prej uvest omenjeno hrano, ker so prinašalci pač nagnjeni k displaziji in bi s tem nekoliko zmanjšali prehitro rast in s tem tveganje.
Trenutno jo hranim z briketi za mladičke Hills - Natures best in pa občasno s kuhano hrano. Sem in tja dobi kako sadje zaradi c-vitamina.
Ne vem, kaj je bolje, zdi pa se mi, da je dvorezen meč.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 08.05.2005 : 20:29:49 »

sammy82 kolikor jaz vem je prav zaradi tega narejena hrana za vec velikosti psa: mini, medium, large, maxi in to vse za puppy. Ce bos ti dajala svoji psicki large breed puppy hrano, je ta prirejena za psicke velikih pasem, ki potrebujejo pocasno rast. Ponavadi ima dodan se chondroitin in l-karnitin, ki sta za sklepe in misice. Drugace pa se dajo kupiti tudi dodatki, ki se dodajajo k hrani in so kot preventiva za manjsi procent moznosti nastanka displazije.
Vem, da je vcasih veljalo prepricanje, da mladice velikih pasem raje hranit z hrano za odrasle pse, kot pa za mladice, zaradi tega ker potrebujejo vse za pocasno rast...sam zdaj je ze prav zaradi tega narejena posebej puppy hrana za velike pasme.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #44 : nedelja, 08.05.2005 : 21:46:03 »

Super, hvala za odgovor.
Toliko je različnih mnenj, da te kar malo zmede vse skupaj. Seveda dajem large breed brikete. Bi mi mogoče kdo lahko povedal naziv teh dodatkov, ki pomagajo proti displaziji, kje se jih dobi in kakšna je približna cena? Hvala.
Eva.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines