mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:59:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?  (Prebrano 32043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #45 : nedelja, 08.05.2005 : 22:01:24 »

sam zdaj je ze prav zaradi tega narejena posebej puppy hrana za velike pasme.
Ozzy, Binin vzreditelj ima Royal Canin. Tam obstaja tudi Giant puppy. Ampak mi jo je vzreditelj odsvetoval, ker je premočna. In sem Bino raje hranila z Maxi puppy. Isto mi je rekel veterinar za mlčadičke: ne smem jim dajat puppy ovčetine, ker ima preveč kalcija notri. Moram jim dajat puppy large breed (vse od Nutra).

Lp Jana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 09.05.2005 : 08:48:24 »

bina sej maxi je za velike pasme, giant je samo za res bibig puppy Smiley
RC pa imajo psi res full radi, sam ima ojacevalce okusov, tak da nutro je super, pa ima nutro tudi large breed puppy... sammy82 ima zlato prinasalko, tak da ona pride v rang maxi pri RC, pri drugih hranah pa imajo do zdaj samo locitev mini, medium in large, tak da naj kupi large. Boljse kot pa ce daje hrano za odrasle pse, ker je narejena prav za pocasen razvoj vecjih psov, ki morajo pocasneje rast kot pa psicki manjsih pasem.
Vidis, za ovcetino pa nisem vedla da ima tudi vec kalcija....hvala za opozorilo Smiley
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #47 : četrtek, 22.09.2005 : 19:41:45 »

Mene pa zanima če je prehitro dajati hrano za odrasle pse že pri 6 mesecih ( moj je komaj 2,5 ampak vseno za informacijo) ? Nekateri pravijo , da je boljše zaradi dispal. nekateri pa naj se počaka do vsaj 10 meseca ... ali je res , da pes ostane bolj pritlikav če ga začneš hraniti z hrano za odrasle pse prezgodaj ?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #48 : četrtek, 22.09.2005 : 19:42:34 »

TSA: kaksna pasma?
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #49 : četrtek, 22.09.2005 : 19:46:36 »

aljaški malamut
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #50 : torek, 15.11.2005 : 18:59:05 »

Naj podam še svoje mnenje. Moj 6-mesečni bernc že odkar sem ga kupil je samo brikete Nutro puppy large breed. Nikoli ni imel nikakršnih težav z zaprtjem ali pa drisko. Ves čas vse idealno. Moje mnenje pa je, da se je najbolje držati tistega kar piše na vreči. Če to seveda psu ustreza. Pa ne toliko komplicirati. Če pes rad je ene brikete in je vse OK, potem pač ni razloga za menjavo znamke ali okusa. Privoščite pa svojim ljubljencem le najboljše. Nutro je res zelo kvalitatna znamka. Pa lep pasji pozdrav. Mare.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #51 : četrtek, 08.12.2005 : 20:28:42 »

Me zanima koliko obrokov naj dam psu na dan, sedaj bo star 6 mesecev? do sedaj jih dobiva trikrat na dan...
Lp
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #52 : četrtek, 08.12.2005 : 20:34:55 »

Nas je dobival 3x na dan do kaksnega 7. - 8. meseca , potem pa je zacel 1 obrok kar sam od sebe spuscati in ni hotel jesti vec kot 2x na dan. Ko je bil star pribl. 11 mesecev je zacel tudi takrat jutranji obrok spuscati, tako da sedaj dobi 1x na dan v dveh porcijah v razmaku 1 ure, pa se to samo zato, ker mu dodajam sardele k briketom in potem to kar golta in me je strah, da se ne bi zadavil s hrano. Grin
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #53 : četrtek, 08.12.2005 : 20:46:00 »

Moj bernc je star 7 mesecev in dobiva 3x na dan. Menim, da je bolje dajati manjše količine in večkrat. To je posebej priporočljivo pri pasmah, ki so nagnjene k torziji želodca, ker se želodec ne raztegne toliko.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #54 : četrtek, 08.12.2005 : 22:34:06 »

Naš kuža je zdaj dopolnil 6 mesecev in je tudi on začel spuščati popoldanski obrok, tako da zdaj dobiva obrok 3x na dan zjutraj in zvečer.
Naj pa  bi bilo priporočljivo dajati kužku obrok  3x na dan vsaj do 7 meseca. Drugače pa saj vidiš po odgovorih, da je to od vsakega kužka odvisno. Eni začnejo prej spuščat popoldanski obrok eni pa malo kasneje.
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #55 : petek, 09.12.2005 : 08:03:29 »

Je odvisno od posameznega psa. Želodec pri pseh je razvit za "skladišščenje" hrane, je pa res da pri občutljivih pseh, večjih pasmah (slabša absorpcija,  prebava, težave z želodcem) bolše dajat manj in dvakrat ali večkrat(govorim o odraslih). Upoštevati pa moramo da ima večkratno dajanje manjših obrokov  za posledico nekoliko slabši izkoristek hrane. Mladičem se daja večkrat po malo...Mi smo začeli s petimi obroki, nato do nekje 6mesecev 3x na dan in do 1 leta dvakrat na dan. Od 1 leta naprej je 1x na dan (zvečer),  (čeprav priporočajo raje 2 obroka na dan kot enega);  dobi pa čez dan kako malenkost...pač odvisno od tega kaj počne. Obrok zvečer mi pač ustreza zato, da je lahko kadarkoli čez dan zelo aktivna (brez polnega želodca).
t*
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #56 : petek, 09.12.2005 : 08:27:14 »

Atos je star 7 mesecev in že od 6. meseca je dvakrat na dan (zjutraj in zvečer). Opoldanskega obroka ob spremembi sploh ni pogrešal- njemu je najvažneje, da zjutraj dobi za jest Wink
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #57 : sobota, 10.12.2005 : 15:29:03 »

bomo videli, ker je že začel neki spuščat obroke, pa sem najprej mislila da zaradi tega ker se v bližini goni psica Huh se pravi  večkrat po malem Smiley
hvala
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #58 : četrtek, 05.10.2006 : 08:26:20 »

Vprašala bi , kdaj naj bi bernardinec prešel na hrano za odrasle, zdaj ima namreč Hill s Large bread puppy. Hill s namreč nima junior briketov, ampak adoult.
Hvala
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #59 : četrtek, 05.10.2006 : 20:48:04 »

Hm,meni so predlagali da naj pri enemu letu zacnem mesat 1/2 puppy in 1/2 adult za najmanj ene pol leta,pol pa grem na adult.
Razloga sta dva:
1. pes tako dobi manj kaloricnega vnosa in raste pocasneje (seveda ce mu ti ne povecas porcij Wink )
2. ce bi presel takoj na adult bi pes s prehrano z vso verjetnostjo dobil prevec kalcija in fosforja kar ni dobro za sklepe velikih se rastocih pasem
( enostavno lahko poracunas koliko kalcija vnese v telo na dan s hrano za mladice in koliko s hrano za odrasle....s tem da ce bi mu dajal samo hrano za odrasle bi je dejansko vec porabil ker je potreba po kalorijah mladica vecja kot odraslega psa)
lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines