mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:57:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja kuga  (Prebrano 20525 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 23.12.2012 : 18:45:21 »

hvala za izčrpne odgovore..
bi pa še nekaj vprašal glede razkuževanja..a se da dobiti kakšnen poseben sprej da posprejaš in razkužiš kavč
a mora bit obvezno varikina(težko bo se zdaj po zimi znebit vonja po varikini)
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : nedelja, 23.12.2012 : 20:05:52 »

Za tla in ostale povrsine varikina, razredcena v razmerju 1:10-32. Pri ciscenju daj zivali (in ljudi) ven, tisti, ki bo cistil naj si da cez usta in nos masko, oz. vsaj kaksno ruto, pocakajte, da se posusi in prostor dobro prezracite.

Kavc & co. pa pospricajte vsaj s kaksnim obicajnim razkuzilom (asepsol/ecocid/spitaderm), odvisno od materiala. Ni treba ravno s takim preparatom spricat, da boste unicili tkanino - probajte najprej magari na nekem skritem mestu.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 23.12.2012 : 22:54:36 »

Darkot43, bodi pazljiv pri pomivanju tal in špricanju z varikino, kajti varikina je močno belilo! Vsekakor bi bil kavč ob barvo, če bi po njem šprical varikini, pa tudi tepihi in stale tekstilne zadeva. Varikino se sicer v gospodinjstu ponekod uporablja za beljenje zapackanega belega perila, če je to res potrebno, pri barvastem se je pa vsi izogibamo.

PS. Včasih smo si kake majčke ali kavbojke "popestrili" tako, da smo nanje špricali nerazredčeno varikino, barvo na tistih mestih je dobesedno "požrla" in nastal je zanimiv vzorec ... vendar dvomim, da bi bil kavč, zavese n vse ostalo "oblajhano" na ta način po vašem okusu sram
Raje uporabite kaj o tega, kar priporoča maja01.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #33 : sreda, 02.01.2013 : 11:24:42 »

Razkuževanje:

- tla (ki so iz primernega materiala!), kopalnico, mačje WCje, posodice, lopatke razkužimo z raztopino varekine
(delamo z odprtimi okni, vse živali in ljudi ven iz prostora, kjer razkužujemo, dobro prezračimo,
ko se posuši),

- deke, odeje, posteljnino, mehke igrače, ki se lahko perejo na visoki temperaturi, preperemo na 95ih
stopinjah,

- ostali tekstil operemo na zanj primerni temperaturi, ob pranju dodamo razkužilo za perilo (dobiš
v drogerijah, npr. Impresan),

- kavč prešprisano s Spitadermom ali Asepsolom (če ta že ne bo premočen), potrebno je preizkusiti,
kako razkužilo deluje na tkanino (s Spidatadermom večinoma ni težav).

Problem so preproge in talne obloge, sploh če jih imate veliko. Če so manjše in pralne, bi jih jaz
kar oprala z razkužilom za perilo. Za večje bo moral pa kdo drug svetovati, kako se tega lotiti.
(Kako je s preprogami in parnim čistilcem?)

Nujno dobro razkužite tudi praskalnike.

Če bi želeli posvajati mladiča, bi jaz osebno razmišljala o takšnem, ki je prebolel mačjo kugo
in je tako imun.

Vašega pa bi pred združevanjem z novi mucem, ko bo čisto zdrav, seveda, cepila proti
mačjim kužnim boleznim, kot je predlagala že maja01.




Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 03.01.2013 : 11:28:57 »

Parni čistilec je super, za tkanine in občutljive površine je pa super Impresan spray iz Muellerja, ki pa žal ni poceni. Drugače pa ja, varikina je super, kjer se je da uporabiti.

In tudi mačk, ki bi tvoji situaciji ustrezale ter so poštimane v vseh pogledih, se najdejo v raznih društvih, se ni treba omejiti na eno in edino.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 10.07.2013 : 15:01:20 »

Ne spreglejte!
Po branju preskočite histerijo in ukrepajte, v kolikor bi katera od mačk v vašem okolju (vaša, sosedova, najdena ...) kazala znake mačje kuge (splošna oslabelost in apatičnost, neješčnost, povišana temperatura, bruhanje, driska, dehidracija). Če boste kakšno najdeno mačko obdržali, skrbite za ločenost le-te od vaših mačk, torej spoštujte karanteno in pravila za razkuževanje, ne glede na to, ali kaže najdena mačka kakšne bolezenske znake ali ne.

Iz zavetišča Gmajnice javljajo tole:



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=480244418731017&set=a.269021783186616.65212.269011636520964&type=1
Logiran

irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 11.07.2013 : 10:51:22 »

Prav ali ne prav; v raznih medijih se  pojavljajo nasprotujoči podatki - Zavetišče Ljubljana pripravlja obširnejšo razlago, pa sem jih zaprosila :

Dajte, prosim, še enkrat preverit glede prenašanja mačje kuge na človeka. Kolikor je meni znano se prenaša- ali pa v službi nismo dobili pravih informacij. Vsekakor je bila oseba 3 meseca odsotna (bolnica)in morala imeti povit obraz.Diagnoze pa sama res nisem videla zaradi varstva podatkov.Šlo je samo za ustno obvestilo.
To je seveda samo prošnja, naj preverijo in tudi objavijo podatek.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 11.07.2013 : 11:02:10 »

Kaj bi pa lahko imel povit obraz z mačjo kugo, katere simptomi so splošna oslabelost in apatičnost, neješčnost, povišana temperatura, bruhanje, driska, dehidracija... ?
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #38 : četrtek, 11.07.2013 : 11:12:12 »

Mačja kuga ni zoonoza.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 11.07.2013 : 11:22:28 »

Glejta, bodo to kratko informacijo vključili- tako so ravno tudi zatrdili. Saj ni drame. Jaz sem pa tudi ravno na mojpes. netu našla  temi, ki se s s tem ukvarjata; bom vedela naprej.
Takšna informacija pa je del javnega obvestila tistega, ki prvotno objavlja.

Sem v javni službi, pa so mi pred leti povedali uradno očitno kr neki- do zdaj nisem  imela razloga preverjati uradnih službenih informacij.
In takole se vi, ki skrbite za zapuščene mačke lahko trudite kar naprej z zelo malo učinka, če se bodo ljudje obračali vstran zaradi strahu.
Samo za kratek jasen stavek sem prosila- to je vse.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 11.07.2013 : 16:00:05 »

Veterina mi ponuja neko kombinirano cepivo kuga+levkoza. Huh Ali je to ok? sram
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #41 : četrtek, 11.07.2013 : 17:03:28 »

Če ni muc testiran za FeLV, potem ni OK! S kombiniranim se lahko cepi samo FeLV negativne.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 11.07.2013 : 18:29:27 »

Je bil testiran in naj bi bil negativen. Bolj me skrbi, če je bil test lažen, kar dostikrat slišim. Mogoče bi ga morala pred cepljenjem še enkrat testirati. Undecided
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #43 : četrtek, 11.07.2013 : 20:28:31 »

A ga maš samo notri? Če ja, potem je brezveze cepit za levkozo. Itak pa lahko zahtevaš ''navadno'' cepivo, tj. kužne brez levkoze. Pač po želji  Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 11.07.2013 : 21:29:30 »

Ne, trenutno ni samo notri, zato me skrbi. Raje bi ga cepila za vse možno.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines