mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:28:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Mleko za mladičke
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mleko za mladičke  (Prebrano 23875 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #30 : sobota, 12.04.2003 : 13:26:51 »

Halo!

Tudi pri nas, dobijo frajle mleko in mlečne izdelke(jogurt,skuta...), pa moram reči, da ni problemov, le za glavni obrok, tega ne dajem, ker potem se pa pojavi driska. Sad.
Drugače pa,  sladka smetana  Grin Grin Grin

                    lp erika
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #31 : sobota, 12.04.2003 : 14:28:53 »

:)Pomoje bi moji dve za sladko smetano začeli ubijat. Nisem pa še probala, ker pri nas smetana ne gre ravno v ''promet'' Roll Eyes
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #32 : torek, 22.04.2003 : 17:11:37 »

živio!
jest bi pa samo še neki besed o čokolinu:
seveda ga pes lahko dobi vsake toliko časa samo z njim imam kar nekaj negativnih izkušenj:

moja sestrična je psički prepogosto dajala čokolino in psička ni hotela jesti ničesar drugega kot to in je kar nekaj časa trajalo ,da se je spet navadila nazaj na normalno hrano.

vzrediteljica psičke moje prijateljice je mladim psičkom dajala čokolino in so se psički,ki jo je pozneje dobila na zobeh naredile obloge(še sreča da so se ji zobje kasneje zamenjali)!

lp,pia
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #33 : nedelja, 23.11.2003 : 08:40:25 »

Torej, zanima me ali mleko škoduje vašim psičkom, če ne koliko ga spijejo? Huh
Stvar je namreč taka da imamo Goldna zasvojenega z mlekom Wink vsak dan obvezno "šalca" pogretega mleka lepo med brikete. Če ga ne dobi stoji pred hladilnikom in gleda v vrata dokler se ga kdo ne usmili in mu privošči tege "posladka".
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #34 : nedelja, 23.11.2003 : 08:50:07 »

Vzreditelji so na rekli, da niti pod razno ne smemo dajati psom mleka, ker da dobijo drisko po njem, lahko pa tudi bruhajo. Ampak jaz sem ji dala mleko moji maltežanki ni bilo nic.Sedaj ji vsak dan dam mleko, čokolino, kruh namočen v mleko, rada ima pa tudi kakav.Torej, trditev da psi nimajo encima za razgradnjo laktoze, je zame zmotno.


lp
  Era
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #35 : nedelja, 23.11.2003 : 09:26:25 »

No sej ravno zato me je zanimalo, kako je z mlekom, ker so nam tudi rekli, NIČ MLEKA. Pa me je zanimalo ali je to samo zaradi driske, ali ima pes lahko tudi kašne druge probleme zaradi tega.
Ker našemu mleko izredno paše in nismo imeli z njim zaenkrat še nobenih problemov.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #36 : nedelja, 23.11.2003 : 19:54:44 »

Era:kje si kupila svojega maltežana?

Danes sem šla izbrat maltežana in vzrediteljica je rekla, da naj ga potem (ko bo prišel k nam) hranim samo z briketi Eukanubo-Lamb&Rice in da le tako ne bo nobenih problemov. Niti kuhane hrane, nič samo brikete in mogoče kdaj malo jabolka. Niti mlečnih izdelkov.
Jaz bi pa mu potem kdaj polepšala dan s kakšno skutko.
Kaj mislite o tem?

LP

jessy
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #37 : nedelja, 23.11.2003 : 20:22:28 »

UPALALALAL!
Tvoja psička je pa pridna!!! Cheesy

Vsaka ti čast!!!!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #38 : nedelja, 23.11.2003 : 20:48:14 »

Mene so pa učili, da če pes že od malega dobiva mleko, potem ima tudi encime za prebavo mleka in je pes brez driske. Če pa ti daš odraslemu psu mleko (ki ga ni navajen), bo imel pa drisko. Zato jaz menim, da ni nič narobe, če pes dobiva mleko, če ima prebavo ok. Jaz dajem svoji punci skuto in zaradi Yo tudi kefir in nima problemov. Samec je pa alergičen na sir in zato ne dobiva mlečnih izdelkov!
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #39 : nedelja, 23.11.2003 : 20:53:03 »

Maš prov. Jst sm svojemu prejšnjemu dajala že od mladosi mlečne izdelke in mu ni bilo nič.

Ali je res, da če psu daješ surovo jajce, da se mu dlaka bolj sveti?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #40 : ponedeljek, 24.11.2003 : 07:04:06 »

Če hočeš dati celo jajce ga moraš skuhati. Lahko pa mu daš surov rumenjak.

LP

jessy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 24.11.2003 : 07:09:59 »

jessy, prav sigurno ne smes dati psu surovega beljaka, temvec samo surov rumenjak. Lahko pa mu das kuhan beljak (ali celo kuhano jajce).
Logiran

MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #42 : sreda, 14.01.2004 : 22:16:41 »

No..moj  pa ma najrajši sirni namaz Philadelfio:=)Zdi se mi da če bi dobil celi paket tega namaza da bi vse pojedel?
Kaj je kaj narobe če dobi ta sirni namaz?Je mogoče slan?
LP MYMY
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #43 : petek, 16.01.2004 : 08:06:19 »

Naša Ajka imazelo rada skutoo, ki ji primešam rumenjak, med in včasih tudi nariban jajček. Poskusila sem seveda tudi že z mleko m in ni dobila driske, tako da je vse ok.
Obožuje pa brikete v katere dodam sardelce v olju (olivnem). Ko to poje še pet minut oblituje posodo če je ne vzamem. Seveda pa tudi ve da lahko že izsiljuje in dobi tudi kakšen košček pršuta.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #44 : nedelja, 18.04.2004 : 08:41:37 »

Tudi moj Bučko obožuje mleko,čokolino,smetano,le da mu jaz vedno na 2dcl mleka,primešam še 0,5dcl vode.Pa nima nikoli driske,jo je pa imel(in to tako hudo,da se je podelal v stanovanju),ko sem mu dala čisto samo mleko.Moj predlog je,da mleko vedno malo razredčite.Sicer se pa tudi psi med seboj razlikujejo. Tongue
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Mleko za mladičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines