mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:47:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Govorna napaka in šolanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Govorna napaka in šolanje  (Prebrano 6092 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« : četrtek, 03.01.2013 : 23:38:47 »

Pozdrav, zanima me eno smešno vprašanje oziroma dilema? Kako je z motnjami pri psu in njegovi vodniki, ki imamo govorne napake?V mojem primeru, je to črka R, ki jo izgovorim ampak "robotsko" zato sma pri moji Noli, namesto prostor začela uporabljat prvo DOL, ampak so nama ga "pokvarli" vsi po katerih je skakala in pri pultu ko je skočla gor in so uporabljali DOL, zaj sma pa spremenila v LEZI in nama kr gre..ker prostor, se mi je zdelo malenkost mogoče "moteče" za psa?
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #1 : petek, 04.01.2013 : 00:10:02 »

Psu je čisto vseeno, kako boš poimenoval ukaz Smiley Lahko mu rečeš tudi BALON, pa bo šel v prostor, če ga boš tako naučil Wink Tako da si brez težav poimenovanja prilagodiš tako, da jih boš lahko izrekal čim lažje in čimbolj učinkovito.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : petek, 04.01.2013 : 10:43:43 »

Psu je važno samo to, da je izgovorjava konstantna. Lahko pa je tudi samo znak. V glavnem kar ti srce poželi  Cool

Malo za hec, malo za res... Če izgovarjaš "prostor" unikatno, ti ga pa sploh ne morejo pokvarit hi hi  Grin Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : petek, 04.01.2013 : 10:46:06 »

Izbereš kratko besedo, ki jo zlahka izrečeš. Za prostor se veliko uporablja tudi plac.  Razen za potrebe BBH in izpitov v klasiki psa lahko naučiš tudi na kretnje in ne na besede.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #4 : petek, 04.01.2013 : 14:32:17 »

Aha sem mislim da je mogoče motnja za psa, ker punca izgovarja normalno in zato sma menjala pol na lezi Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : sobota, 05.01.2013 : 13:11:09 »

Tudi jaz imam govorno napako (moj R je "french", ne vem ce je to robotsko?) pa lahko recem da se doma razumemo s psi Grin
Vsako stvar lahko poimenujes kakor ti srce pozeli, cetudi nima veze z vezo, vazno je da je vedno ista beseda za isto stvar in da pes seveda ve kaj pomeni oz. kaj sploh hoces od njega. Psi govornih napak ne opazijo tako kot. mi oz. je za njih beseda pac taka kot zveni, pomeni pa to kar jih naucimo.
Moj pokojni pes mi je npr. "dal pomaranco", to pomeni da se je usedel in dvignil obe nogi v zrak in se me dotaknil z njima.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #6 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:42:14 »

Psu je čisto vseeno, kako boš poimenoval ukaz Smiley Lahko mu rečeš tudi BALON, pa bo šel v prostor, če ga boš tako naučil Wink Tako da si brez težav poimenovanja prilagodiš tako, da jih boš lahko izrekal čim lažje in čimbolj učinkovito.

Tako je. Besede še zdaleč niso pomembne, niti jih ni treba uporabljati. S prstom mu pred gobčkom pokažeš navzdol, ga malo cukneš in mu pomagaš, če ne porajta, in to je to. Smiley
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #7 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:43:36 »

Sčasoma se ti bo že na tlesk vrgel v prostor, če mu boš pokazal s prstom.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Govorna napaka in šolanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines