mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:40:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Primeren pes.. tudi za medveda
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Primeren pes.. tudi za medveda  (Prebrano 22542 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
matejav
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #75 : sreda, 30.11.2005 : 11:57:46 »

Jaz sem se v pirenejca zaljubila na prvi pogled (imenuje se tudi pirenejski planinski pes). Ko sem bila kot aupair pri neki družini na Japonskem. Sicer je bil že star ok. 10 let, ampak vseeno. Najljubši so mu bili sprehodi. Ko sva začela je lauvfal v hrib (in jaz z njim  Grin), ko pa sva obrnila proti domu je upočasnil in sem ga komaj pripravila, da sva se sploh premaknila naprej. Čul je vsakega pred hišo in nanj upozoril z glasnim lajanjem ampak meni se ni zdelo, da bi pretirano lajal. Saj drugače ni lajal kar tako v 3 krasne. Glede otrok ni bilo kaksnih velikih problemov, ima zelo visok nivo tolerance (sem jaz prej izgubila živce z otrokoma, kot on;-)). Sem ga pa na sprehod peljala že prvi večer po mojem prihodu. Bi rekla, da je do tujcev bolj radoveden, kot pa agresiven.
Je pa ful močan pes, tako da nujno rabi kakšno pasjo šolo. Treba je paziti, da ve koga mora ubogat, drugace se pa je "naš" zelo rad božal. So ga nekateri kar na sprehodu božali in ni nič protestiral.

Na Japonskem imajo problem z divjimi živalmi, ki pridejo na ulice in prevračajo smeti. Sem kar dvakrat videla divje prašiče na cesti pred našim dvoriščem. Hiša je ograjena z železno ograjo, tako da ne morejo na dvorišče.  Prvič ko sem jih videla sem takoj zapaničarila in šla ob 3 ponoči spustiti psa v hišo. Sam je bil čisto miren, kot da se ne bi zgodilo nič nenavadnega. Mislim, da jih je bil že navajen, ne vem pa ali so ga trenirali, naj jih ponoči ignorira, ker sploh ni lajal. Je pa res, da se tam tudi ljudje divjim prašičem kar izognejo in jih ne izzivajo. Tako da tudi prašiči sami niso preveč napadalni.   
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #76 : četrtek, 01.12.2005 : 18:07:15 »

Kaj pa šarplaninec? Obožuje otroke, je odličen čuvaj, brez strahu pred medvedi. Je pa res, da potrebuje močno roko pri vzgoji in upošteva le enega človeka kot gospodarja. Mi ga imamo doma in kar se čuvanja tiče, je fenomenalen, je imel pa tudi že bližnje srečanje z medvedom, ki je ponoči prišel v bilžino naše hiše, imamo pa ograjo in pes je takrat čisto ponorel in se začel zaganjati v ograjo, oči je takrat zadnji trenutek prišel, da ga je ujel in pes ni odšel za medvedom. Kar pa se tiče vzgoje, pa smo mi naredili napako, ker smo ga zanemarili takrat, ko bi morali z njim najbolj delati, zato imamo sedaj kar precej problemov z njim, sem pa visela kar nekaj šolanih šarplanincev odličnih manir, najbolj pa se mi je vtisnila v spomin izkušnja pri vzreditelju, kjer smo psa vzeli. Ta je imel namreč odraslega šarplaninca, ki je meril v višino okoli 60-70 cm in imel po mojem vsaj 60 kg, pa ga je njegova 6-letna hči privezala na povodec in odšla z njim in prijateljicami v vas. Ampak proti njemu je zgledala kot palček? Jaz sem takrat samo debelo gledala, vzreditelj pa je rekel, da ga njegova hči vsak dan tako pelje na sprehod, tako da.... Niti ni tako slab pes. Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #77 : četrtek, 01.12.2005 : 18:08:02 »

Tilen je že posvojil psičko iz zavetišča.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #78 : sobota, 03.12.2005 : 10:35:20 »

Pa Tornjak?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #79 : sobota, 03.12.2005 : 10:42:23 »

Mislim , da v Sloveniji medved še nikogar napadel pa smo znani kot medvedja dežela  Roll Eyes !
O pa ga je, par km od nas Wink
Logiran
biacassa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #80 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:34:23 »

Živim v deželi medvedov, imam pa tri psičke.Z medvedi imam dobre izkušnje, moje psičke pa tudi.Vedno me opozorijo, kadar je v bližini kosmatinec.Medvedka mi je tudi simpatična, nerodna zadeva pa je, kadar jo srečam z mladiči, takrat mi ne preostane drugega kot da tečem čim dlje stran.Enkrat se je pognala za mano, vendar se je kmalu vrnila k mladičem, seveda brez mene.
Lp Grin Cool Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:14:33 »

Kje pa je to? Bi prisla firbec past. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
biacassa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #82 : torek, 06.12.2005 : 12:52:13 »

V Kočevju.Ti kar pridi. Cheesy
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #83 : sreda, 07.12.2005 : 11:52:02 »

O, kje v Kočevju pa? Sem 18 km stran Smiley
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #84 : sreda, 07.12.2005 : 17:43:28 »

 Smiley No, mene pa zanima, ali je že kaj slikic od Gole..? Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : sreda, 07.12.2005 : 18:13:32 »

Ja, na tist konec pa sigurno pridem, ga mam ze nekaj casa na spisku. Sam nimamo biologi te srece, da bi videli medveda. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #86 : sreda, 07.12.2005 : 19:31:28 »

Hehe, z mojim fotrom se enkrat pelji na šiht, če boš imela srečo vidiš še kakega tamalega hlačat Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : sreda, 07.12.2005 : 19:33:44 »

Kje pa mam med tednom cajt. Pa tut ce bi sla, pomoje ne bi bilo nic. Mrfi pac. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #88 : sreda, 07.12.2005 : 19:37:15 »

Nuki, ce je meni uspelo, da sem ga videla... Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 07.12.2005 : 19:43:57 »

No, vis, tebe se je enkrat Mrfi ognil, mene se ziher ne bo zdej. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Primeren pes.. tudi za medveda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines