mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:02:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Maček ostal brez zoba
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maček ostal brez zoba  (Prebrano 4244 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« : četrtek, 24.01.2013 : 10:26:25 »

Pred nekaj dnevi sem opazila, da mačku manjka podočnik. Peljala sem ga k veterinarju na pregled - pogledal mu je v usta in pretipal dlesen. Dlesen je ok, brez vnetja ali oteklin. Pogledal je tudi ostale zobe in razen zobnega kamna (ki pa ga je malo in niti ne še dovolj, da bi ga čistili), so ostali zobje ok. Po veterinarjevem mnenju je maček v redu in ne zahteva nadaljnje obravnave.

Zanima me pa ali bi bilo vseeno dobro opraviti rentgensko slikanje (če je zob slučajno zlomljen in bi bilo potrebno odstraniti korenino)? Ali pa naj upoštevam nasvet veterinarja in mačka samo opazujem? Ima kdo kakšne izkušnje?

Maček je sicer star 12 let, in je kastriran zunanje-notranji maček. Zaradi tega je možno, da je zob izgubil pri lovu ali v sporu z drugim mačkom. Zdravstvenih težav nima (razen tega, da je predebel), tudi sedaj ima normalen apetit in je normalno živahen.

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : četrtek, 24.01.2013 : 11:04:43 »

Jaz bi na tvojem mestu upoštevala nasvet veterinarja in mačka opazovala. Če boš opazila karkoli sumljivega, pa takrat ukrepaš naprej.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #2 : petek, 25.01.2013 : 08:52:44 »

Bom še malo počakala in mu redno pregledovala dlesen, če se bo začelo kaj dogajati. Hvala.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Maček ostal brez zoba
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines