mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:40:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Dili/Tačka v novem domu
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dili/Tačka v novem domu  (Prebrano 26267 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #45 : nedelja, 10.02.2013 : 11:55:32 »

Na kliniki pa nama je bilo razloženo, da je to notranji šiv, ki znotraj telesa res razpade oz se absorbira, zunaj telesa pa se to ne more zgoditi, celo tkivo se skuša zarasti okoli, pa se zaradi tujka ne more.

Kaj takega Smiley
Logiran

Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 10.02.2013 : 11:56:08 »

Kako smo si različni  Undecided
Jaz sem bila pa zelo vesela, ko sem ugotovila, da Smetka spremlja, kaj se dogaja z Nike in samo njej gre zahvala, da je nismo prezgodaj ponovno cepili, čeprav je vet tako rekel. Ampak on ni imel vseh informacij, Smetka pa (jaz sem jih pa pozabila  Huh).

Želim vam vse lepo z vašo psičko.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #47 : nedelja, 10.02.2013 : 13:27:28 »

Mojo odraslo psico sem pripeljala k veterinarju, ker se je grozljivo praskala zaradi alergične reakcije na določene trave-to smo vedeli že iz predhodnih raziskav in zdravljenj. Veterinar me je resnično detajlno izprašal, preden je dal injekcijo proti praskanju. In ni bil najin lečeči veterinar.  Smiley

Morda tudi ta zgodba, ki sem jo doživela na kliniki, dogajala pa se je drugi psički (mi smo čakali na naše izvide): prišli so na redno cepljenje in pregled. Vrnili so se nazaj na kliniko čez pet minut, ker psica ni več sama stala, kar lezla je skupaj in so jo takoj sprejeli in zadeve rešili. Lahko jih ne bi, če ne bi bili lastniki dovolj prisebni. Veterinarji so se nato med seboj (vpričo mene) pogovarjali, kaj se je dejansko zgodilo: cepljena je bila mlada psička, takoj po zdravljenju zaradi nečesa drugega, ki je bilo čisto banalnega vzroka.

Vsekakor je fajn premisliti, če nekdo govori drugačno vsebino. Zagotovo ne misli s tem slabonamerno. Vsaj na tem forumu ne.  Wink

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : nedelja, 10.02.2013 : 14:36:41 »

ne nebulozen "šiv bo sam odpadel".


Opala, res lep nivo. Šivi res odpadejo sami. Če povzročijo težavo, se pa slišimo, tako kot smo tudi se - in povemo, kako v tem primeru dalje, kajne?
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #49 : nedelja, 10.02.2013 : 15:00:18 »

Ne morem biti tiho, čeprav sem se že petkrat ugriznila v jezik in se zaklela, da se ne bom več vmešavala: in pri vsej dozi antiparazitikov in še kopanja z ne ravno negovalnimi šamponi (brez vidnih zunanjih zajedalcev Huh, pa še očitno je v zavetišču dobila ustrezno zaščito,  kar se tiče drsanja po riti, je povsem možen vzrok tudi  razdraženo črevo, kot so pojasnili dr. meni) se pes še vedno praska, odkar je prišel? 
In ni veta, ki bi mene s svojo "strokovnostjo" prepričal, da bi moj mladič v 14 -ih dneh dobil toliko kemije vase in nase.
Sicer sem pa grozno vesela, če poleg mene še koga drugega skrbi za zdravje mojih živali (Smetko ali pa vzreditelje). In jih o kakšnih resnejših posegih tudi obveščam.  Vam pa želim veliko sreče.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #50 : torek, 12.02.2013 : 01:58:07 »

1. Notranji šiv je res notranji in ravno zato mora biti v celoti skrit. Če ga kaj gleda ven, je to šlamparija, ki poveča možnost zapletov. In če je koža zašita z "lepim" intradermalnim šivom, potem zunanji šivi niso potrebni. In kako naj človek sploh odstrani notranji šiv? Kaj bo pa držalo skupaj rano? In tudi če gre za kombinacijo notranjega in zunanjega šiva in odstranimo le slednjega, še vedno ostane notranji, ki je prav tako lahko vzrok vnetja. Kaj vse točno bi se naj torej odstranilo?
2. Ko je bila sterilizirana naša Asta, se šiva ni nič videlo in tudi zapletov ni bilo nobenih. Pri Nejki je vse potekalo po enakem protokolu, rana je bila po operaciji lepa, vendar je prišlo kasneje do reakcije na šive. Dobila je antibiotik za kar dolgo časa in jaz pri dajanju nisem niti za trenutek oklevala. Zdravila so predpisali veterinarji, v katere (sem prepričana) bi težko podvomil kdorkoli od vas. Sem pri delu videla marsikaterega veterinarja in ti so edini, ki jim svoje psice brez dvomov zaupam v oskrbo.
3. Tako kot je "protokol" pri Tački opisala Maja, se marsikaj res sliši nestrokovno (in povsem možno je, da je tudi bilo nestrokovno), vendar pa je tudi res, da marsikateri laik po svoje interpretira veterinarjeve besede in da tukaj na forumu ne poznamo vseh ozadij, na podlagi katerih se je odločal veterinar. In glede na to, da smo se na to temo na podlagi psa in kartoteke, ki ju imamo pred sabo, oglasili sami izkušeni in priznani veterinarji, mislim, da nam to res daje izrecno pravico ocenjevati in/ali obsojati delo drugih.
4. Eno je dajanje nasvetov, če jih nekdo želi ali prosi zanje. Drugo pa je njihovo vsiljevanje (pa naj bo še tako dobronamerno). Slednje ima (žal) vse prevečkrat nasprotni učinek od želenega.
Logiran
Tomi/Tačka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 23.02.2013 : 23:29:03 »

uuuu, sneg... Zabava! Pasji park, super stvar. V parku malo ponagajam, obožujem dolgo dlako pri prijateljčkih, da jih malo pocukam, seveda mi vrnejo nazaj :=)
Danes sem ugotovila, da kumarce niso dobre in sem jih samo pogledovala po tleh


Popoldanski počitek in cela postelja je moja wooooooow Smiley


Igra v igluju, vse prevohala Smiley


Toliko snega, da se kar zgubim v njem
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #52 : nedelja, 24.02.2013 : 01:57:00 »

Saj se bo reva mickena se utopila v tem snegu Cheesy
Logiran
Tomi/Tačka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 24.02.2013 : 10:39:09 »

Tako skace po snegu kot da bi ga bilo 1 cm
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #54 : nedelja, 24.02.2013 : 21:29:54 »

Kiss
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 24.02.2013 : 21:37:24 »

Sneg je najboljši žur, mi se strinjamo  Cheesy
Logiran
Tomi/Tačka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 02.03.2013 : 19:49:27 »


Najboljša stvar ever: najdena palčka (vejica)


Ku ku


Sedi jaaaaaa


V svojem elementu


Logiran
Tomi/Tačka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #57 : sobota, 02.03.2013 : 19:51:32 »

Pa slike zdej tudi znam pomanjšati preden jih objavim Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #58 : sobota, 02.03.2013 : 19:51:39 »

Uživačka! Navdušena paličarka, al kako? Grin Grin Kiss
Logiran
Tomi/Tačka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 02.03.2013 : 20:01:46 »

Ja, res je, vsako palčko zgirze (boga dreveščka), zadnjih nekaj dni jo prime in tudi nese nekaj metrov, potem je pa že čas za novo žrtev.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Dili/Tačka v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines