mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 17.06.2024 : 00:21:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 53   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi  (Prebrano 124744 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #300 : četrtek, 20.02.2014 : 11:53:49 »

Alergija - pri nas je bilo še vedno najboljše zdravilo BR z upoštevanjem vseh nasvetov tete kocke. Tudi homeopatija je pomagala - meni in žvalem. Je pa zelo odvisno od tega, kako si za vse to dojemljiv. Nič ni narobe, če nisi. Mogoče pa je zate nekaj čisto povsem drugega ok. Ampak, .... to moraš najti sama.  Wink In, ne gre vedno iz prve, da ugotoviš, kaj ti najbolje ustreza. Predvsem pa pomaga to, da si zelo pozorna sama nase in se analiziraš, iščeš, razmišljaš s svojo glavo. Potem pa pride odgovor.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #301 : četrtek, 20.02.2014 : 12:30:27 »

maj, menda ja nisi alergična na... bombolice??  Shocked
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #302 : četrtek, 20.02.2014 : 13:00:50 »

maj, menda ja nisi alergična na... bombolice??  Shocked
Jžš....  Shocked Shocked Shocked Menda ja ne?  Azn jezen huh
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #303 : četrtek, 20.02.2014 : 14:35:33 »

maj, menda ja nisi alergična na... bombolice??  Shocked
Ajej! Undecided Ziher ne more biti Fredi kriv, zdaj po enem letu druženja!

@Cats, a si bila ti zraven, ko je Mila bombolice delala? Se sprašujem ... kaj pa še sta unadva sostanovalca mislila, da gre za dilerska posla, da sta kaj v maso za bombolice podtaknila? Shocked
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #304 : četrtek, 20.02.2014 : 18:54:09 »

maj, menda ja nisi alergična na... bombolice??  Shocked

Nisem, ziher  Cheesy Cheesy Na naslednji licitaciji bodo spet moje  veselje veselje  Sem že malo manj flekasta in pikasta  Wink Za krivca smo določil vinograd, oz nekaj povezano z njim, ker so "neoblečeni" deli bili najbolj bogibogi. Torej bombolice odpadejo kot krivec. In Fredi tudi. Je rekel spec v NM, da midva bova lahko še dolgo skupaj  Grin Cheesy In edina alergija, ki naju lahko zadane, je alergija na oddaljenost  plesalec objem

Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #305 : četrtek, 20.02.2014 : 18:55:15 »

maj, če si bila v vinogradu...glej, moj "tamau" je ful reagiral enkrat na škropivo...pa je bilo že nekaj časa po špricanju. Na Fredija pa nisi alergična, bi se že prej pokazalo, vsaj v blagi varijanti, ne pa po enem letu, po mojem.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #306 : četrtek, 20.02.2014 : 19:10:46 »

... Na Fredija pa nisi alergična, bi se že prej pokazalo, vsaj v blagi varijanti, ne pa po enem letu, po mojem.

Saj jst na to niti pomislila nisem. Ampak razkurlo me je, ko je ta nadomestn dr takoj ko je slišal, da imamo domačo žval (na misel mi ni prišlo, da bi rekla, da nimam) vsako drugo možnost izničil ... Aja, edino po domačih klobasah me je spraševal  Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #307 : petek, 21.02.2014 : 01:22:15 »

Za krivca smo določil vinograd, oz nekaj povezano z njim, ker so "neoblečeni" deli bili najbolj bogibogi.

Khmmm, maj, brez zamere, če mal firbčno vprašam - ma kaj za vraga si pa sredi zime letala po vinogradu delno neoblečena? Tongue Shocked Tongue Saj škorcev ni treba preganjat zdaj pozimi
 Saj res, da je Fredi lepo povedal "da je Šefica malo "čudna" Grin Evil"
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #308 : torek, 25.02.2014 : 09:20:39 »

No, predvidevam, da je pozabila skafander.  Grin Grin Za v vinograd, spljoh na štajerskem, zgolj v skafandru al pa vsaj z masko. Ker, tolikokrat kot špricajo vinograde, predvsem bele sorte, ne upaš niti pomislit, kaj šele verjet...  sram sram
Samo enkrat sem videla, kaj naredi škropivo na krompirju. Jokala sem, ko sem videla vse-ampak res vse- mrtvo po tleh...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #309 : torek, 25.02.2014 : 09:36:38 »

Ej barabe  Angry Sad Jst imam grozdje za svoj trebušček  Wink Tako da skrbim tudi za okolje  Smiley Male, drobcene hroščke na krompirju pa moja mati pobirajo  Roll Eyes Potem jih imamo pa za večerjo  predaja
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #310 : sreda, 26.02.2014 : 02:33:10 »

No, predvidevam, da je pozabila skafander.  Grin Grin Za v vinograd, spljoh na štajerskem, zgolj v skafandru al pa vsaj z masko. Ker, tolikokrat kot špricajo vinograde, predvsem bele sorte, ne upaš niti pomislit, kaj šele verjet...  sram sram
Samo enkrat sem videla, kaj naredi škropivo na krompirju. Jokala sem, ko sem videla vse-ampak res vse- mrtvo po tleh...
Vse jasno, s sistemiki je treba škropit vsakih 8 - 10 dni oziroma odvisno od vremena. Ampak to nekje od maja pa do trgatve (in končat par tednov prej, zaradi karence). Brez tega ni romantike s svečkami in glažem vina. Ne pa pozimi  Shocked Črno pegavost se škropi prvo, ko se očesa odprejo/začnejo odganjat, ponavadi aprila, ma do tega še niti pri nas nismo prišli Undecided
V glavnem so to škropiva proti peronospori in oidiju, fungicidi pač, bakrovi in žveplovi pripravki.  V vinogradništvu se ne rabi kaj dosti insekticidov. Po novem se dvakrat škropi tudi proti ameriškemu škržatku ... zaradi zlate trsne rumenice, ki jo škržatek prenaša. Rumenica je pač smrt za vinograd, tako to gre.

Seveda pa zna bit, da je Fredijeva maj občutljiva že na sledi škropiv, ki so ostale na trsih od prejšnje sezone, to pa zna bit. Ni fajn Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #311 : sreda, 26.02.2014 : 09:13:11 »

mamaF, pa ti si cel vinogradniški stručko! bravo bravo objem Česa vse se človek na pasjem forumu ne nauči Cheesy Grin!

Maj, a z go. kocko sta se že kaj pogovarjali? Fredi jo pozna, saj veš Smiley.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #312 : sreda, 26.02.2014 : 09:25:35 »

mamaF, pa ti si cel vinogradniški stručko! bravo bravo objem Česa vse se človek na pasjem forumu ne nauči Cheesy Grin!

Maj, a z go. kocko sta se že kaj pogovarjali? Fredi jo pozna, saj veš Smiley.

mamaF bo kmal dobila vabilo  Wink Cheesy za pomoč v vinogradu. Sicer je pa vinograd naprodaj, tako da  Roll Eyes Roll Eyes
Go Kocko pa tudi jst poznam  Wink Sam zanimivo, da do letos nism jst nikol imela reakcijo ... še v glavni sezoni strupov ne ... Sicer se mi pa zdi, da je najbrž reakcija na dobroto sosedov  Angry Sad
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #313 : sreda, 26.02.2014 : 12:55:39 »

mamaF, pa ti si cel vinogradniški stručko! bravo bravo objem Česa vse se človek na pasjem forumu ne nauči Cheesy Grin!


Jah, glede na to, da imamo hišo sred vinograda (z vsemi škropivi vred) in glede na hektarje mojih revirjev okoli in okoli znam že na pamet povedat, kdaj bodo spet špricali. In potem pač pogledam in preberem, kaj je tisto, kar pač celo poletje nosi po zraku. Najbolj slikovita so pa vsekakor "bum efekt" škropiva, to je pa tisto, ki dobesedno "požge" vse rastlinje po tleh, proti plevelu. V velikih kompleksih je pač najceneje plevel tako odstranit, če bi plačeval ročno delo, ne bi daleč prišel.

Skratka, tisti občutljivi ali manj občutljivi bodite pač malo pozorni, kje boste zdajle spomladi regrat, koprive in take reči nabirali. Za črno pegavost sem sama prvič slišala od soseda, ki mi je doooosti let nazaj povedal, da mi ne priporoča nabiranja krasnih mladih kopriv za "špinačo", ker je naš stric malo prej škropil proti črni pegavosti. Meni je bilo čudno, da se trte sploh škropi, ko praktično še listja niso imele, pa mi je vse razložil. Karenca je pa 6 tednov.

Pa spomnim se tudi množice ljudi, ki so nabirali regrat za prodajo na tržnicah ob stari cesti LJ-Ce v hmeljiščih. Verjetno kupcem "domačega regrata" niso povedali, da je tudi hmelj ena najbolj škropljenih kulturnih rastlin in da regrat tam rase (tako kot tudi v naših vinogradih) zato, ker skoraj nič drugega ne rase tam Undecided

Maj srečno, upam, da se tvoje reakcije ne bodo več ponavljale objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #314 : sreda, 26.02.2014 : 12:59:59 »

  Sem že malo manj flekasta in pikasta  Wink Za krivca smo določil vinograd, oz nekaj povezano z njim, ker so "neoblečeni" deli bili najbolj bogibogi.


Moj znanec je tudi ves v bulah in flekih, pa pri nas ni nič od vinogradov. Kaj pa leska ali jelša? Jo imate kje v bližini?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 53   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Mali princ-moja senca-mali Fredi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines