mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:39:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?  (Prebrano 19277 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
goplay2
novinec
*
Sporočil: 1


« : sreda, 13.03.2013 : 17:28:41 »

Pozdravljeni,

Imam psičko staro 6 let in sem jo do sedaj cepil kombinirano steklina + kužne bolezni. Ker sem lotil branja, sem opazil, da za kužne bolezni naj nebi bilo potrebno cepiti vsako leto.

Lani sem jo cepil kombinirano, kar je tudi navedeno na računu. Zmotila me je oznaka v knjižici, in sicer prvič brez nalepke, samo z roko napisano VANGUARD R, za kar sem zasledil, da gre samo za steklino. Na računu mam navedeno cepljenje psa - KHLP+STEKL (istočasno) in cena je bila 56 EUR. Samo za steklino je cena nižja. Zdaj več nisem ziher ali je bila cepljena ali ne za oboje.

A je nalepka obvezna v knjižici in ali se dogaja, da veterinarji po domače povedano nategujejo?

Hvala!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 13.03.2013 : 18:26:17 »

Račun za cepljenje prosti steklini moraš itak imeti zraven v potnem listu kot dokazilo. Če je na računu označeno tudi plačilo cepljenja proti kužnim boleznim, potem je v redu in je bila psička cepljena oboje (cena je bila že taka, da bi moralo biti tako).

V potnem listu pa bi vsako cepljenje moralo biti označeno, poštempljano in podpisano posebej. Ker kužne niso obvezne, spet ni panike - hkrati pa ni prav, da ni vpisano. Za nalepke veterinarji včasih rečejo, da "jih je zmanjkalo" - nimam pojma, v čem je štos, ampak jih ne bi smelo...

Nauk iz tega: za vsako stvar vprašaj in se ne pusti odgnat, dokler ti ne pojasnijo. Veterinarske storitve niso poceni in vso pravico imamo vprašati vse, kar nam pade na pamet. Če se veterinarju ne ljubi odgovarjati, ga pač zamenjaj. Večina jih prijazno pojasni vse, kar stranka vpraša - problem smo ljudje sami, ki premalo sprašujemo. - No, kakor kdo.

Odločitev za cepljenje proti kužnim boleznim je stvar lastnika. Jaz jih prvih nekaj let redno cepim, potem še mogoče dvakrat na dve leti, potem nekje po sedmem ali osmem letu pa sploh ne več. Ampak ponavljam - to je moja odločitev - čisto možno je, da me bo sedaj kdo popljuval in rekel, da nimam prav.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #2 : sreda, 13.03.2013 : 18:44:27 »

Račun za cepljenje prosti steklini moraš itak imeti zraven v potnem listu kot dokazilo.

To čist zares? Jaz sem pa danes že skoraj račun vrgla v smeti ... Jooooj, moja navada pospravljanja po denarnici
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : sreda, 13.03.2013 : 18:51:03 »

Ne vem sicer, če kje piše  Undecided  ampak mene so na dveh različnih veterinah opozorili na to. Mogoče bo bolj natančno vedela maja01 ali pa kdo drug, ki je bolj domač v veterinarskih krogih?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : sreda, 13.03.2013 : 19:31:59 »

Mene tudi.
mene so na dveh različnih veterinah opozorili na to.

Sicer pa steklino moraš po zakonu cepiti vsako leto, medtem ko so kužne v dobro psa. Pri starosti svoje psičke lahko cepiš na tri leta, edino leptospirozo je priporočljivo cepiti vsako leto, po možnosti spomladi, ker drži zaščita samo pol leta, je pa lepta precej pogosta in žal tudi cepljenje pomeni zaščito samo proti dvema podvrstama, ima pa leptospira več podvrst. Vir okužbe so predvsem glodalci (miši, podgane) oz. njihov urin - pes se okuži preko prebavil, če pije okuženo vodo (luže) ipd.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 13.03.2013 : 19:40:16 »

Jaz pa nimam v knjižicah nikoli računov  Undecided
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : sreda, 13.03.2013 : 19:46:44 »

Ja, jih boš pa imela od zdaj naprej, kenede  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : sreda, 13.03.2013 : 19:50:47 »

....res pa je tudi, da mene še nikoli in nikjer ni nobeden vprašal, če imam račun od cepljenja stekline. Undecided   Ampak, od od viška ne boli glava...
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 13.03.2013 : 21:24:30 »

Mene je tudi nekdo opozoril za račun, predvsem zaradi Hrvaške meje. Ga pa še tam nikoli niso zahtevali.

Jaz bom svojo še cepila proti kužnim, ampak ne istočasno s steklino. Raje kakšen mesec razlike.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : sreda, 13.03.2013 : 22:05:28 »

Na moje zacudeno vprasanje, ce je to res, pravi(jo): "Kaksna neumnost je pa zdej to?"

Jaz tega se nikoli nisem slisala ...  Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 14.03.2013 : 00:04:57 »

Tudi jaz ne ... Račun?
A ni zadosti verodostojna nalepka, vpisan datum, žig veterine in veterinarjev podpis v potnem listu?

Z računom dokažeš kvečjemu, da ti je veterinar račun sploh izdal (in recimo, da si ga ti plačal) - to je stvar tržne inšpekcije, če se ne motim.
Z računa nikjer ni razvidna ne vrsta cepiva,  ne serijska števika (ali kaj je že tisti LOT) - razen postavke "vakcinacija - steklina" in cene (in seveda podatkov o psu + št. čipa, kar pa je itak v potnem listu) iz samega računa ni moč razbrati nič več, kot iz podatkov v samem potnem listu.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #11 : četrtek, 14.03.2013 : 00:06:50 »

Mene so tudi učili, da moram imet račun zraven potnega lista živali shranjen.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 14.03.2013 : 00:13:21 »

Zanimivo, meni pa res tega nikoli nihče ni rekel, niti Smetka ne Wink
Pa tudi sicer se moja logika .tepe s tem. Ampak pri državni birokraciji na zdravo pamet itak ne moremo računat, to je pa tudi res Tongue

Aja, pa še to. Iz vpisa v potnem listu je tudi razvidno do kdaj traja veljavnost cepljenja, kar bi rekla, da je pomembno pri prehodu državnih meja.
Na računu imaš pač samo datum izdaje in plačila računa in način plačila, sem šla prav enega (ki jih sicer spravljam v eno mapo) pogledat. Pa še to sem povrh vsega ugotovila, da sem pri zadnjem cepljenju po pomoti spravila ne svojega računa, pač pa račun od Bajke. To bi bilo pa sploh fajn na meji kazat - v potnem listu en pes, na računu pa drugi Grin Datumi pa vsi isti Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : četrtek, 14.03.2013 : 00:34:30 »

Mene tudi na meji ni nikoli nihce povprasal o racunu (ki ga nikoli ni bilo zraven) v potnem listu. Ne za psa, ne za dihurja. Tudi Hrvatov, ko pridejo k nam, po tem nikoli ni se nihce vprasal.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #14 : četrtek, 14.03.2013 : 09:13:04 »

   Bom probala malo raziskat, v čem je torej štos - ker zdaj me že iz firbca zanima, kdo se je to spomnil. Očitno nas je več, ki so nam veterinarji dali take napotke, torej so jih najbrž tudi oni od kje dobili. Malo imam na sumu, da VČŠ kakšnega lepega dne v pisarni ni imela kaj početi, pa si je izmišljevala nove predpise.

Ko pa se že pogovarjamo o birokraciji: a je mogoče kdo že slišal, da naj bi ves čas imeli pri sebi tudi potne liste psov? Npr., če te ustavi inšpektor in preveri čip psa, pa če imaš vrečke za kakce s sabo, če je pes na povodcu  itd. - menda ima ob tem pravico zahtevati tudi potni list. Ne vem sicer, zakaj - saj lahko na osnovi čipa preveri, če je pes cepljen itd. - ampak mi pač živimo v Sloveniji. Huh 
Jasno, da mi na kraj pameti ne pade, da bom hodila s to papirologijo na vsak sprehod, ampak v naši državi me tudi tak bedast predpis ne bi niti malo čudil. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines