mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:44:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?  (Prebrano 19298 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : četrtek, 14.03.2013 : 14:06:34 »

Mladiče in prvo revakcinacijo posebej, prav tako posebej (če sploh) cepim zelo stare pse. Zdrave odrasle pse cepim načeloma eno leto samo proti steklini, vsako drugo leto pa s kombiniranim. Zadnji dve leti sem redno cepila s kombiniranim, ker sem rabila cepljenje proti kužnim za nekatere prireditve. Nikoli noben pes zaradi tega ni imel težav, za enega smo rabili titer in je bil ok.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : torek, 02.04.2013 : 12:49:22 »

Odgovor:
- za psa, ki izvira iz Slovenije, je registriran (cepljen) v Sloveniji in zivi v Sloveniji - torej za vecino nasih psov, racuna zagotovo ni potrebno imeti spravljenega v potnem listu. Drugo je, ce psa uvazate, takrat racun za cepljenje potrebujete (sicer ne vem tocno zakaj, ker je ravno tako v potnem listu nalepka + stempelj).
- sprehajanje znotraj ozemlja Slovenije s potnim listom v zepu - naceloma ne. Fajn, oz. prakticno je le v toliko, ker ce nekdo na terenu preverja cip, lahko le tako takoj ugotovi, da je pes redno cepljen in registriran po predpisih, ker sicer v tistem trenutku (razen, ce ima prenosni racunalnik) tega ne more narediti. Ampak to je problem tistega, ki preverja, ne lastnika. Da bo za ziher, se bodo okorg tega vseeno se pogovorili/pozanimali.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #32 : torek, 02.04.2013 : 12:56:38 »

Hvala! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #33 : torek, 02.04.2013 : 17:35:10 »

 Afro

No, saj sem vedela, da delam vse po reglcih, četudi brez računov v žepu  Wink Tongue
Logiran
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 01.01.2014 : 20:51:16 »

Mene pa zanima kako je sedaj z tem cepljenjem je obvezno vsako leto ali ne več ker vem da se je nekaj govorilo o spremembi zakona ker cepiva delujejo 2 ali več let pri nas pa je potrebno cepljenje vsako leto?? Psa bi moral cepiti prejšni teden ampak smo pozabili in me bega ker smo vsako leto do sedaj dobivali po pošti opozorilo od veterinarjev da prihaja čas za ponovno cepljenje. Prav tako me zanima kaj je obvezno cepiti lani je psička dobila vse kaj pa letos je tudi potrebno vse ali ne??

Hvala za odgovore Cheesy
LP
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #35 : sreda, 01.01.2014 : 21:43:28 »

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=2191

Tu je vse razloženo. Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #36 : petek, 17.01.2014 : 16:04:43 »

Kuluarno sem izvedela, da bo začel ex Vurs s ponedeljkom pošiljati globe vsem lastnikom, lani (2013), necepljenih psov. In takih je baje skoraj polovica od vseh registriranih  Shocked.

Informacija je dokaj zanesljiva, vendar sama roke v ogenj ne držim  Wink.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #37 : petek, 17.01.2014 : 16:54:44 »

Fino, to pomeni, da sem jaz najebala, ker sem imela psa cepljenega do 27. 12. 2013 in ga nisem uspela v letu 2013 cepit v zadnjih 4 dnevih ampak je cepljen januarja 2014 al kako?
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #38 : petek, 17.01.2014 : 17:11:51 »

NoJinx, najbrž se bo dalo pritožit v takem primeru, saj ti psa tudi ne cepijo, če v času, ko ga moraš ponovno cepiti, ni zdrav. Mene so še vedno vprašali, če je imel pred kratkim vročino ali drisko, ker potem ni pametno cepit.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #39 : petek, 17.01.2014 : 17:46:05 »

Fino, to pomeni, da sem jaz najebala, ker sem imela psa cepljenega do 27. 12. 2013 in ga nisem uspela v letu 2013 cepit v zadnjih 4 dnevih ampak je cepljen januarja 2014 al kako?
Itak imaš mesec dni časa od "obletnice" zadnjega cepljenje, se mi zdi.
Drugo so pa veterinarski razlogi, ja - tudi meni je Rokota cepil letos več kot 4 tedne kasneje, ker smo pač zdravili tisto vneto uho. In ko sem veterinarja vprašala, kaj če glih mene slučajno najde kdo, ki bi želel preverjat, če je pes cepljen, mi je rekel, da "me oni krijejo", je iz veterinarske dokumentacije videti zakaj sicer "po programu" cepljen pes tokrat pač (še) ni bil cepljen.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #40 : petek, 17.01.2014 : 18:18:34 »

Jaz sem tudi računala na tale mesec dni časa. Bomo videli kaj bo. Psa sta cepljena in to je važno. Zdaj pa samo upam, da ne bodo previsoke globe, če pridejo ...
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #41 : petek, 17.01.2014 : 18:26:21 »

Sem se lih danes menila z vetom, kdaj pridem na cepljenje... Cool
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #42 : petek, 17.01.2014 : 20:21:51 »

Fino, to pomeni, da sem jaz najebala, ker sem imela psa cepljenega do 27. 12. 2013 in ga nisem uspela v letu 2013 cepit v zadnjih 4 dnevih ampak je cepljen januarja 2014 al kako?

Sem poklicala našega veta, pa pravi, da če je bil cepljen januarja, potem je v registru to itak zavedeno in se bo videlo koliko "zamika" je od prejšnjega, torej ni frke in kar mirno spi  objem. Ampak menda naj ne bi bilo cepljenih kar 10.000 psov  Shocked Shocked
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #43 : petek, 17.01.2014 : 20:40:18 »

O, hvala Carka, kar malo lazje diham zdaj in vecer se zdi lepsi!  Kiss

To da ni cepljenih toliko psov je pa groza, se posebej ker gre tu le za tiste, ki dejansko so v registru ...  Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #44 : petek, 17.01.2014 : 20:47:49 »

To da ni cepljenih toliko psov je pa groza, se posebej ker gre tu le za tiste, ki dejansko so v registru ...  Lips Sealed

Ja... koliko je še tistih, ki jih sploh ni nikjer zavedeni..
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines