mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 16:24:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42528 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #15 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:15:49 »

Mi verjameš, da nisem sposoben urejat osebno, ker mi bo počil film...Točno vem, kdo stoji za vsem tem, pa mu nič ne morem, ker pa me skrbi kakšna zastrupitev, pa moram vsekakor ukrepat.

Si kar ne predstavljam, da bi šel na pomiritven sestanek s človekom, ki nas že 20 let toži zaradi "enega" metra zemlje...
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #16 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:21:27 »

Ahoj

Tole n štiri oči se sliši dobro, ampka neverjamem da bo obrodilo sadove. Če je trideset sosedov, je dovolj samo eden ali dva, ki spravijo ostale nazaj ma kriva pota. Se pravi, da 28. sosedom odpreš oči, se znjimi pogovoriš itd., potem pa se srečajo z tistim dvema pa je spet vse po starem - Malo za hec malo zare. Ampak resnično je takim težko dopovedat, ker so pametni in imajo svoj prov(sploh starejši, keteri mislijo da držijo boga za j.j.a.

Jure
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #17 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:25:17 »

Glej, tu sta problematična samo dva oz trije sosedi, verjemi mi...Ostali so se podpisali, ker držijo skup, od njih me noben niti v oči ne upa pogledat. Problem sta leva in desna soseda, ki sta tudi edini moji dve neposredni sosedi...In jaz miru nimam nikjer, niti pri psih, niti pri pikniku, šri ničemer. Čas je pač, da se to ustavi, jaz srčno upam, da se bo dalo po pravni poti.

LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #18 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:30:59 »

Verjamem, da ti bo počil film. Ne verjamem pa, da bojo odnosi kaj boljši, če se jih lotite po pravni pot. Samo upam, da ne bojo na koncu nastradali psi  Sad Da ti ne bo preostalo samo še to, da začneš razmišljat o selitvi...
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #19 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:34:22 »

Ja, tole s psi me res malo skrbi, samo potem je bolje, da ne izvem kdo je to bil...

Odnosi ne rabijo biti nič boljši, samo vtikanja v privat življenje ne maram. Dokler me pustijo pri miru, mi je prav vseeno, ali gre mimo moje hiše s pogledom v tla, ali pa me pozdravi. Še raje vidim ono prvo varianto.

Gre pa za to, da so to ljudje, ki mislijo, da se jaz silno bojim policije in, da me bodo umirili, če bodo za vsako malenkost klicali njih. In tem ljudem je to strašno, prijava lažne prijave pa bi BAJE od policistov zahtevala, da se oglasijo na domu vseh teh 30 podpisanih in jih seznanijo z mojo odločitvijo. O odločitvi inšpekcije bodo obveščeni itak vsi...

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #20 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:51:33 »

andariell:
Da te potolažim,  nisi edini kateri se tožari s sosedi,  tudi  pri nas  mejimo  na dva taka" pacienta".  Eden si je  po  svoje naredil  pot čez  našo parcelo,  drugi  pa  bajto  razširil na črno  veselo preko meje.  Tožbe  se vlečejo  že  15  let.  Od tega    smo mi  5 let  vseljeni v hiši  in  stalno  se je nekaj  dogajalo.  To ,da gledajo v tla in da se obračajo  stran ko me vidijo  mi je samo plus.  Pri nas je  sicer tako,  kljub temu  da imamo   1000 kvadratov  vrta  imam  pse v hiši, ker nočem  na kocko postavljati pasjega  zdravja.  Sicer  inšpekcij zaradi psov  še niso klicali,  so pa policijo,  ob vsakem  daljšem piknikiranju, prav tako  ob  sobotni košnji trave na vrtu(  malo  so  zamešali pravila, pa so mislili , da prepoved ropotanja velja tudi za soboto).
Zadevo  smo pa uredili  drugače.Ker sem se  pozanimala  in jim   smo prišli do tega  , da s civilnimi tožbami ne bomo  dosegli nič drugega  kot  samo  dodatne  nepotrebne-gromozanske stroške.
Jaz sem  svojega poslala  v  bližnji vaški bife na pivo.. kjer se je  zaklepetal( namenoma)  z  največjim vaškim opravljivcem.  In mu je  med stavki  obrazložol glede sosedov  in  v primeru  , če ne bo miru, da  se bomo odselili, hišo pa   dali  v uporabo  kakšni  komuni..  odvisnikom  od drog.(  bla bla  ;)izmišljeno)  Od takrat naprej  je  mir. Wink Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #21 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:55:06 »

Jaz pa svojim sosedom lahko spomenik postavim Smiley .....upam ,da bo tako tudi ostalo.
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #22 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:02:59 »

Zakon o inspekciji:

"39. člen

Z denarno kaznijo 100.000 tolarjev se kaznuje fizična oseba, ki poda inšpekciji lažno prijavo."

predvidevam da gre tudi pri policiji za kaj podobnega...
drugo vprasanje pa je dokazovanje laznosti...

lp ostrzka
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #23 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:04:11 »

Ne vem sicer kako je pri nas, ampak v tujini velja, da ce je taksna prijava podana na policijo in obstaja utemeljen sum da je prijava lazna, se taksnega kaznuje po nekem clenu podobno kot lazno pricanje oziroma podajanje napacnih dejstev uradnim organom...kaznuje pa se z denarno kaznijo. V kolikor je prijava podana inšpekciji, kazni ni, ker jo lahko poda vsakdo, ki ima sum da nekaj ni v redu.

No... to je to kar je napisal ostrzek.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #24 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:05:56 »

Uf, zanimiv podatek...Dokazali bi lažno prijavo lahko s potrdilom veterinarske inšpekcije, kajne?

Me pa zanima, ali kdo ve, kdaj mora biti ta prijava vložena? Pred inšp. ogledom, ali ni važno?
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #25 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:27:18 »

V bistvu ne gre za to, da bi jih jaz silno rad nekaj stožil in prejel odškodnino, ampak, da bi recimo oni pokrili neke stroške (npr. 5.000 SIT po glavi) kot opomin, da naj si ne drznejo klicati kakršnekoli inšpekcije na podlagi laži...

V prijavi je baje pisalo, da psi nimajo za jest, da živijo v slabih pogojih, omenjeni so bili pasji boji, itd...Teh besed jaz nikakor ne bom pozabil, glede na to, da pa gre za 30 sosedov, za katere bom izvedel kateri so, pa rajši takoj uberem pravno pot, kot da zadeve rešujem sam...

Pač smo z nekaterimi že po 20 let na sodiščih, nekateri so prijatelji od teh, itd...Gre pa večinoma za starejše babnice, mislim pa, da je med njimi tudi gospa, ki se kar resno udejstvuje v kinologiji. Ona bi pa sploh rabila en poduk...

LP

Pozabi!
Na sodiščiu bo vseh 30 trdilo, da so prijavili v dobri veri, da so psi ...............bla bla .... in v najboljšem primeru bosta obe stranki plačali postopek + odvetnika (30 proti 1, pa računaj  Shocked)
Rajši jih čakaj, ko sami naredijo napako, npr. če fušajo ali pa fušar dela pri njih (oba dobita kazen  Grin Grin)...... itn

LP
Igor

p.s.
maščevanje je sladko  Wink
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #26 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:32:20 »

Ne razumem tega o fušarjih...Daj bodi malo bolj natančen, ziram ideje za kontra napad. Cheesy
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #27 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:33:29 »

Citat
In mu je  med stavki  obrazložol glede sosedov  in  v primeru  , če ne bo miru, da  se bomo odselili, hišo pa   dali  v uporabo  kakšni  komuni..  

 Grin Grin

Moram še jaz to poskust. Dobra ideja.

Hvala!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #28 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:34:32 »

Ne razumem tega o fušarjih...Daj bodi malo bolj natančen, ziram ideje za kontra napad. Cheesy

Sosed ima redno zaposlitev, popoldne se pa bavi s pletenjem cekarjev (recimo), dejavnosti nima prijavljene, služi mastne denarje in tako državo ogoljufa za pripadajoče ji davke na vse mogoče.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #29 : ponedeljek, 05.09.2005 : 10:34:53 »

Ne razumem tega o fušarjih...Daj bodi malo bolj natančen, ziram ideje za kontra napad. Cheesy

Fus ... siva ekonomija ali delanje na crno! Se pravi delo (ali pa mogoce oddajanje stanovanja, sobe, ... ) "neprijavljeno" na davcno upravo!

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines