mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:04:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Ekstremno kakanje na sprehodu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ekstremno kakanje na sprehodu  (Prebrano 6834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dario7
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 20.03.2013 : 07:43:57 »

Imam bernskega planšarja, samca, starega 2,5 let. Posvojil sem ga pred petimi meseci in se je lepo prilagodil. Ima še nekaj težav in sicer: 1.Zelo je ihtav, pretirano se navdušuje nad vsem, 2.Noče jesti nobenih briketov, tudi najboljših ne, 3.Je oblasten in dominanten tudi v hiši, 4.Napada mimovozeče avtomobile, 5.Na sprehodu non-stop lula in kaka. Normalno kaka enkrat na dan, trdi kakec. Na sprehodu pa sprva kaka trdo, potem pa vedno bolj mehko, dokler na koncu ne stiska ven samo še kapljice vode. Sicer pa je zelo priden in se rad carta in igra.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Dario

Logiran
JuventusSC
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 20.03.2013 : 08:02:15 »

"2.Noče jesti nobenih briketov, tudi najboljših ne"

Kako izgleda hranjenje? Ima cel čas brikete na voljo, mu ponudiš brikete in ko vidiš, da jih zavrne rešeč "bogo revše, lačen pa že ne boš" in mu daš meso ali mu ponudiš brikete, ko vidiš da jih zavrne, hrano vzameš in mu naslednji dan ponudiš isto?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2 : sreda, 20.03.2013 : 08:46:27 »

1.Zelo je ihtav, pretirano se navdušuje nad vsem,
2.Noče jesti nobenih briketov, tudi najboljših ne,
3.Je oblasten in dominanten tudi v hiši,
4.Napada mimovozeče avtomobile,
5.Na sprehodu non-stop lula in kaka. Normalno kaka enkrat na dan, trdi kakec. Na sprehodu pa sprva kaka trdo, potem pa vedno bolj mehko, dokler na koncu ne stiska ven samo še kapljice vode. Sicer pa je zelo priden in se rad carta in igra.

1. Imaš bernskega planšarja, ihtava navdušenost je značilnost pasme Smiley
2. Delaj tako kot piše Juventus
3. Kako se to kaže? Bernci namreč niso pretirano dominantna bitja.
4. Psa pod nadzor, nima kaj sam okrog avtov skakat.
5. Kako normalno kaka enkrat na dan, na sprehodu pa stalno? A ga ne peljete vsak dan na orng sprehod? v tem primeru je tak pojav čisto logičen, pes se mora fajn spucat in bolj kot pes miga bolj dela prebava in večkrat se podela.
Logiran
dario7
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : torek, 26.03.2013 : 09:59:54 »

JuventusSC,
Brikete in svežo vodo ima vedno na voljo, poleg tega dobi dnevno še dva topla obroka, skuhana po predpisih, brez soli in drugih neprimernih začimb. Sicer ima pravilno težo in zelo rad je. Briketov poje 2x tedensko le za pest in mu jih zato tudi večkrat zamenjam, da niso postani. Prav tako mu tudi vsak dan umijem vse njegove sklede. Hrane mu nočem odvzemati in ga postiti, ker mi sicer ne da miru in laja, ko jaz jem. Kadar mene ni doma je sam v hiši in ves dan nič ne je, vendar pa mu to nič ne škoduje, saj potem vse nadoknadi. Znotraj se nikoli ne ponečedi, niti ničesar ne uniči in je tudi sicer zelo zelo priden.

Zoia,
Psa spustim večkrat na dan ven na vrt kjer teka in se 1x na dan trdo pokaka, vsak dan pa ne greva na sprehod. Pes je pod nadzorom in ne more izven parcele, zato ne skače sam okrog avtov ali tujih ljudi, jih pa napadalno nalaja, ko gredo mimo. Tudi znotraj se veliko igra in giblje. Daljši sprehod narediva 2 do 3 x na teden. Torej njegovo iztrebljanje ne more imeti zveze s premalo gibanja, saj se veliko giblje. Če bi se vsak dan tako iztrebljal kot se na sprehodu, bi to lahko bilo že bolezensko stanje. Sem pa naredil tudi preiskus in sva hodila ves teden vsak dan na sprehode. Takrat se je vedno do konca izpraznil. To nikakor ne more biti zdravo za njegovo črevesje, pa tudi meni je neprijetno, če pes na vsakih nekaj metrov kaka, saj mehkih kapljic ne moreš pobirati ali počistiti.

...............

Prosim samo za odgovore, ki dajejo smiselne rešitve in se ne bom več zagovarjal zaradi vprašujočih domnevnih očitkov. S psom sicer ni nič narobe, le nekaj manjših značajskih nerodnosti ima, ki pa jih bova sčasoma gotovo odpravila.

Hvala in lep pozdrav
Dario
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : torek, 26.03.2013 : 10:08:52 »

Če misliš, da sam ne boš ničesar spremenil in hočeš, da bo pes drugačen, je brez veze čakat na čarobno paličico, ker je ni. Vprašanja so pa zato, da se bolje spozna situacijo, ker je sam nisi dovolj dobro opisal. So stvari ki vplivajo na marsikaj in za katere sam še veš ne.

Zato ti priporočam, da se vključiš v debato, če hočeš kakšno rešitev... Če se nočeš pa ne vem zakaj zahtevaš od drugih, da delijo svoje znanje.  Huh
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #5 : torek, 26.03.2013 : 10:28:28 »

Hm. Načeloma se strnijam z AngSeter.

Kljub temu:
- tudi moj samec do konca "stisne" preostanke blata na sprehodu; gibanje ima običajno tak učinek (ti je napisala že Zoia); ne vem, zakaj naj bi bilo to "bolezensko stanje"?
- briket ti ne je, ker ima zadosti druge hrane. Če te to moti, potem mu začni brikete dodajati k rednemu dnevnemu kuhanemu obroku (seveda zmanjšanemu za ustrezno količino); kar ne poje, naj gre po 15 min v "bio" odpadke;
- če te moti fehtanje za mizo, ga daj na "hlajenje" v sosedno sobo in ignoriraj njegovo protestiranje; ko je sposoben tiho počakati pri mizi, da ti zaključiš, ga nagradiš;
- mene teritorialnost pri ljudeh moti, zato je pri nas "pumpanje" za ograjo strogo prepovedano; načeloma preprečujem tudi vsako usajanje na pse (kadar sem doma); na žalost pri tem nisem 100% uspešna, kot pri ljudeh ( sram ). Je pa stvar na tebi, da ti to dovoliš, ali pa pač ne. Glede na to, da je zunaj samo takrat, ko si ti doma, bo to toliko lažji projekt, če se odločiš za prepoved.

Me pa veseli, da si zadovoljen s svojo odločitvijo o posvojitvi.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : torek, 26.03.2013 : 11:41:56 »

Hja, moje mnenje, briketov ne je zato, ker ve, da ga čaka nekaj boljšega, moja psica je bila sposobna ne jest tudi 5 dni, če je pol kaj boljšega padlo, dokler mi to ni  postalo jasno, sem se samo sikirala. Možnosti imaš, da mu bodisi povečaš tele kuhane porcije in ga pač hraniš tako, če so skuhane po predpisih, potem briketov tako ne rabi, ali ukineš kuhano in mu daješ samo brikete, 1-2x na dan in rešeno. Tole mešanje je brezveze.

Glede vpr. 1 so ti že napisali, je značilnost pasme. Glede vpr. 3 bi bilo fajn več napisat. Glede vpr. 4, na vrvico in pod kontrolo, potem pa počasi navajat na avtomobile s preusmerjanjem pozornosti. Glede vpr. 5, to tudi moj samec počne, tudi če je tik pred tem doma kakal, bo na sprehodu vsaj 2-3x, jaz pripisujem to navdušenju in gibanju pač, te pa razumem da je zoprno tole pobirat pol za njim, sploh tisto 2 in 3-je in še kakšno na sprehodu, ko je res že čisto mehko. Kakšne pametne ideje pa nimam.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #7 : torek, 26.03.2013 : 19:59:56 »

Težavo z nenehnim kakanjem na glavnem sprehodu smo imeli mi lani. Ker se je začela v blatu pojavljati tudi kri, smo bili seveda zelo hitro na veterini. Žal se ne spomnim točne diagnoze, je pa šlo za nekakšno iritacijo črevesja, morda tudi za vnetje. Vzrok naj bi bila kombinacija pasje nervoze (naš kuža je na sprehodu pogosto nemiren, ihtav in ves čas v pogonu  Roll Eyes) in hude poletne vročine. Kri v blatu se je začela pojavljati, ker se črevesna sluznica zaradi nenehnega kakanja ni zmogla dovolj hitro obnavljati. Težava je izzvenela v nekaj dneh, pes je nekaj časa v hrano dobival probiotično pasto, zdaj pa mu po nasvetu veterinarke občasno med brikete mešam navaden probiotični jogurt.  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : sreda, 27.03.2013 : 16:17:40 »

1. koliko se bo pes umiril je odvisno od tvojih reakcij. bolj je on pretirano navdušen, bolj miren moraš bit ti, če me razumeš kaj mislim Tongue nič konkretnega ne navajaš...
2. brikete ne je, ker ima na voljo vsak dan 2 topla obroka  Roll Eyes  kolikokrat na dan pa je  Shocked  poleg tega ukini brikete, da so vedno na voljo Tongue
3. kaj pomeni oblasten in dominanten v hiši?? koliko mu člani družine dopuščate doma, koliko in kaj si pes sam dovoli??
4. je to počel že pri prejšnjih ljudeh?? tega ne dovoliš in konec... kako, so ti že pisali...
5. ali je pes kastriran? psi z jajci lulajo neverjetno bolj pogosto Tongue pač mu ne dovoliš lulanja kjer se njemu zazdi Wink

enkrat sem zasledila, da psi, ki zaužijejo več hrane kot jo potrebujejo,  kakajo najprej normalno potem pa vse bolj mehko... to imam nekje v globini spomina, ne vem pa če to velja za tvojega...
Logiran
dario7
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 31.03.2013 : 09:19:26 »

Hvala za odgovore,

najbolj mi je pomagal Mižonny, ki mi je potrdil to kar sem se bal, da bi namreč tako kakanje lahko pripeljalo do česa hujšega. Tudi Teja mi je dala dva zelo koristna namiga. Lepo pa prosim McKruster (Tino), da mi sporočiš, kako dolgo tvoj kuža že tako kaka na sprehodih in, če si opazila pri njem zaradi tega kake vzporedne prebavne ali črevesne težave. Večino ostalega napisanega sem že vedel in tudi že vse sprobal. Tako kot ugotavljata S in M 2011, žal pri vzgoji nisem 100% učinkovit, najbrž zato, ker ne zagovarjam "trde vzgoje" in prepogostega kaznovanja za vsako malenkost. Žal moram še malo pograjati AngSeter-ja, ker mislim, da njegov ton za tukajšnjo debato ni primeren.

Lep pozdrav vsem
Dario
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 31.03.2013 : 09:39:40 »

Jaz si upam trditi, da je tako kakanje lahko tudi normalno za nekega psa in ni nujno bolezensko. Moj pes ravno tako na daljšem sprehodu, kjer veliko nori, veliko kaka (2x-3x). Zadnjič je že samo kakšna tekoča kapljica. Ima pa že od nekdaj tako prebavo, da je blato bolj mehko (formirano v "klobaso" vendar mehko), ne glede na to kaj je jedel. Mogoče so samo variacije enkrat bolj, drugič manj. Prvo dnevno kakanje je vedno bolj trdno in vsako naslednje mehkejše. Ima pa občutljivo prebavo, zato je treba paziti s kakšnimi dodatki. Lahko bi odkrivala kakšna hrana mu bolj paše, ampak pač te možnosti itak nimam (dieta).
Zunaj je hiperaktivec in bolj kot divja, več bo pokakal (če bo npr. zaradi dežja manj zunaj, kaka običajno). Po treh letih je to več ali manj enako, nikoli pa ni imel večjih prebavnih težav, razen občasne driske, ker požre kakšno svinjarijo (veterinarsko zdravljenje ni bilo potrebno). Zato tako stanje sprejemam kot zanj normalno in nisem raziskovala naprej.

Ne morem pa govoriti za tvojega, ker ne vidim situacije v živo. Lahko je tudi drugače.  Wink
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 31.03.2013 : 18:32:17 »

Tudi za mojo sem prepričana, da bi pri takšni prehrani imela približno enake iztrebke. Že zdaj opazim, če ji kdaj zmešam kakšne druge brikete ali dobi kaj kuhanega, da se pogostnost iztrebljanja poveča, blato pa je včasih že skoraj tekoče. Če je strogo na svojih klasičnih briketih, ki ji najbolj odgovarjajo, teh težav ni.

Tako kot ugotavljata S in M 2011, žal pri vzgoji nisem 100% učinkovit, najbrž zato, ker ne zagovarjam "trde vzgoje" in prepogostega kaznovanja za vsako malenkost.
Tudi sama ne zagovarjam trde vzgoje in kaznovanja za vsako malenkost, pa vsi psi pri meni dobro vedo, kje jim je mesto, ko je hrana na mizi. In bi rekla, da za veliko večino ljudi, ki se redno oglašajo na forumu, velja isto.  Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #12 : nedelja, 31.03.2013 : 19:17:14 »

Zanimive izkušnje vseh. Smiley
Moja je imela precej občutljivo prebavo, ko sem jo dobila (1 leto) - v blatu je bila sluz, kri, driske, vse to je spremljalo redno bruhanje, ni da ni. Tudi zaradi malenkosti, kuhanih ali umetnih - in slednjih: srednje ali visoke kakovosti.
Po letu dni postopnega uvajanja kuhane hrane brez drugih žit razen belega riža in s popolnoma skuhano zelenjavo je bilo vse tako, kot mora biti.
Dobiva dva obroka - jutranji/briketi in popoldanski/kuhani, zato se tudi pokaka dvakrat na dan. Če je kdaj tudi popoldanska porcija v briketih, je količina blata res ogromna, pa nikoli ne dobi tolikšne količine briketov, kot piše v tabeli.
Nekaj briketov je, ki jih ima rada in te tudi izmenično dobiva ob kuhanem obroku popoldne. Kljub pestremu izboru se mi tako ni nikoli zmišljevala, čeprav res ni požrešna. Vem pa, da bi se samih briketov, ne glede na raznolikost, hitro naveličala in bi posoda ostajala prazna. Nikoli jih ne bo oboževala, to mi je jasno, vendar jih dobiva ravno v tolikšni meri, da ji predstavljajo prej popestritev jedilnika, kot kaj drugega.       
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Ekstremno kakanje na sprehodu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines