mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:12:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec x nemški ovčar  (Prebrano 28179 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 18.08.2013 : 12:09:52 »

Uauuu, kakšni veliki lepotici sta tole postali! ljubezen

Super se bere tole vaše sobivanje in še naprej vam žalim veliko veselja ob učenju, igranju in opazovanju sestric Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #31 : nedelja, 18.08.2013 : 13:22:26 »

Lepi psički sta in super poročilo si naredil. Cheesy  Lepe slikce. ljubezen
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #32 : ponedeljek, 19.08.2013 : 07:57:03 »

Krasni sta!
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #33 : nedelja, 25.08.2013 : 00:31:56 »

Hihi, hvala vsem za komentarje!!  Cheesy

sanco1a, sem se pozanimal za laparoskopijo in so mi rekli, da sta psički žal že prestari za tak poseg. Sad To se baje izvaja bolj pri mladičih .. Sem pa dobil dobro ponudbo - sterilizacija ene psice 160€, druga zastojn + 100€ čip in osnovno cepljenje. Zdi se mi korektna ponudba.

Še malo reklame za hrano, da pokažem, s čim se prehranjujemo (rang Bosch, Royal Canin ...)  Cool Zaenkrat zelo zadovoljni!


https://www.facebook.com/PowerfoodHranaZaPse
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #34 : nedelja, 25.08.2013 : 09:07:46 »

Videti sta zelo zadovoljni in srečni. ljubezen Smiley Lepo skrbiš zanju.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #35 : nedelja, 25.08.2013 : 13:38:38 »

Hihi, hvala vsem za komentarje!!  Cheesy

sanco1a, sem se pozanimal za laparoskopijo in so mi rekli, da sta psički žal že prestari za tak poseg. Sad To se baje izvaja bolj pri mladičih .. Sem pa dobil dobro ponudbo - sterilizacija ene psice 160€, druga zastojn + 100€ čip in osnovno cepljenje. Zdi se mi korektna ponudba.

Prooosim Shocked Shocked Shocked Shocked Roll Eyes
tale, ki ti je to dejal, nima pojma sploh, kaj je laporoskopska sterilizacija psic. V ambulantah, kjer jih izvajajo, jih sploh ne delajo več klasično, ne glede na starost. In itak jih ne sterilizirajo prej, dokler niso jajčniki dozoreli, našo so pri dopolnjenih 8. mesecih.
Ampak odločitev je seveda tvoja, saj bo verjetno vse ok, samo z več bolečinami.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : nedelja, 25.08.2013 : 14:47:07 »

zakaj točno pa ju je nujno sterilizirat? Ata zunaj brez nadzora oziroma ju ni mogoče imeti med gonitvijo v zaprtem prostoru?
Se mi pa zdi povsem vseeno na kakšen način je poseg opravljen, na klasičen je pač kakšna protibolečinska tableta več pa kakšen dan mirovanja več, končni rezultat je pa povsem enak. Psici odvzameš spolne organe, potem je pa povsem vseeno ali čez fancy majhne luknjice ali pa par centimetersko rano.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #37 : nedelja, 25.08.2013 : 14:49:50 »

O, tole hrano pa poznam - oz. poznam njenega šefa, Lagila Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : nedelja, 25.08.2013 : 15:10:30 »

Lanabela, če vidiš pooperativno rano in okrevajočo psico pri eni in drugi obliki sterilizacije, je razlika bistvena, ampak je res popolnoma odvisno od odločitve lastnika. Pa za 160 ni šans, da ti tak poseg naredijo za obe, tudi to je res. In jasno, preživeli najverjetneje bosta pri obeh načinih.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #39 : nedelja, 25.08.2013 : 15:18:43 »

sanco1, ne vem, tako je dejala ena veterinarka. Imam še dve opciji in bom povprašal tudi tam.

lanabela, tudi sam bi raje videl, da jih ne bi rabil dati sterilizirati. Ampak živimo bolj na vasi, kjer je ogromno psov. Imeli smo nesterilizirano psico in psi so se zbirali iz vseh okoliških vasi. Tako pa imeti dve nesterilizirani psici? Se pa strinjam, da je v današnji poplavi "strokovnjakov" težko biti pameten, kaj je prav. Pri prejšnji psici se je sterilizacija izkazala kot dobra opcija.

uraa, jaaa, Lagil je super kuža, smo prijatelji. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : nedelja, 25.08.2013 : 15:29:01 »

Pojma nimam, kako izgleda psica po lalaroskopski operaciji, ker nobena naša psica ni šla pod nož drugače kot z dovolj grdo piometro, da se je ni dalo pozdraviti na konzervativen način. Pa okrevanje nikoli ni bilo ka posebej težko. Lahko da po laparoskopski operaciji psica že naslednji dan lahko skače v agilitiju, pri navadni mora pa dober teden počivati, ampak dolgoročni učinki se pa pri eni ali drugi metodi ne razlikujejo.

Če imaš dve psici, se ponavadi gonita hkrati ali blizu skupaj, tako da nimaš bistveno več težav kot z eno samo. Če so problem potepuški samci, potem bo res sterilizacija boljša opcija, je pa še za razmislit kdaj. Če imaš lahko psici zaprti, potem lahko tudi pustiš, da se enkrat gonita in vidiš koliko problemov je ali ni s psi (v zadnjih par letih se je situacija tudi glede potepuških pasjih samcev precej izboljšala) in se odločiš glede na to (v tem primeru je najboljši čas za sterilizcijo dva meseca po gonitvi). Če ne moreš zagotoviti varnosti, je pa vekakor bolje prej.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #41 : nedelja, 25.08.2013 : 15:47:58 »

Pa razni spuščeni Runoti, ciganski psi ... pri nas je tega še kar veliko.
Bojim se tudi navidezne brejosti. Poznam primer psice, ki je imela težave s tem in bi res raje videl, če moje tega ne bi imele.
Psica se med gonitvijo drugače obnaša, goni se dvakrat letno po mesec (dva??), torej bi morale biti veliko pod nadzorom. Pa še nekaj potencialnih bolezni se znebiš s sterilizacijo. Suma sumarum bi vseeno rekel, da bo za vse boljše, da gredo pod nož. Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #42 : nedelja, 25.08.2013 : 16:40:58 »

Če imaš še ciganske pse zraven prav zagotovo, pri tistih bo še trajalo preden se bodo disciplinirali. Že to se mi zdi povsem zadosten razlog za sterilizacijo. Tle na našem koncu je kar ok, se samo občasno kdaj kakšen ženin pojavi. Pod nadzorom jih moraš imeti itak vseh 12 mesecev, traja pa tri tedne, tisto res zoprno obdobje cca 10 dni. Kar se spremenjenega vedenja tiče je pri naših takole: pred gonitvijo znajo biti rahlo zoprne in prepirljive, nekoliko slabše se koncentrirajo in zato za spoznanje slabše delajo. med gonitvijo ni nič posebnega, razen tega, da so bolj igrive in da jih nekaj najbolj vročih dni nekoliko bolj zanimajo samci. Moje v tem obdobju delajo zelo dobro. Ob koncu gonitve postanejo žleht do vsiljivih samcev, pa par dni znajo biti nekoliko slabe volje. To je to, pri lastnikih, ki ob gonitvi komplicirajo in psihirajo, pa znajo imeti psice tudi več težav. Pa vedeti je treba, da se psica po prvih parih gonitvah spremeni - psihično dozoreva. Nekaterim lastnikom to ni všeč. meni je zelo. Moje z navideznimi brejostmi nimajo večjih težav, pojavi se občasno kdaj pri kateri psici v mili obliki, in se ne ponavlja. Če se pa navidezne brejosti pojavljajo v hudi obliki ali se ponavljajo, se pa psico lahko sterilizira takrat. Izogneš se nekaterim boleznim, ki jih ni, ker ni organov na katerih bi se lahko razvile, pridelaš pa lahko druge, tako da se mi kar se zdravja tiče zdijo koristi približno enake škodi.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #43 : ponedeljek, 26.08.2013 : 22:41:19 »

Mislim, da se psici ravnokar gonita. Obe imata zametke krvi okrog genitalij, norita kot zmešani, sta opazno bolj neposlušni, bolj "lutata" in naskakujeta ena drugo .. Bello že malo mineva, Živa pa ima zdaj svoj peak. Domačim je bilo naročeno, naj se ju zapira v pesjak, ko sta sami, in naj bodo bolj pozorni. Nek nepoznani Fido je ravno danes krožil po sosedovem dvorišču, a k sreči ni bil dovolj velik, da bi lahko preskočil ograjo. Grin Ima me, da bi s sterilizacijo malo počakal, recimo do pomladi. Kaj meniš, lanabela?

Še dva videa iz včerajšnjega sprehoda (slaba kvaliteta; kliknite Close to play, da vam ne bo odpiralo reklam):
http://videobam.com/ALugT
http://videobam.com/iyzZm (0:52 - trenutek, ko gresta oni svojo pot Grin vidi se tudi Živina neposlušnost)

Mislite, da bo to še kaj rastlo?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #44 : ponedeljek, 26.08.2013 : 23:00:55 »

S sterilizacijo itak moreš počakat, vsaj 1-2 meseca po gonitvi (lahko sicer prej, ampak je zaradi večje prekrvavljenosti malo bolj tvegano).
Res pazite, da ne bo kakšnega upsa..
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines