mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:24:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes obcasno lula v stanovanju  (Prebrano 19416 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #15 : nedelja, 31.03.2013 : 19:26:57 »

Meni tole ne deluje markiranje, prej to, kar je uraa napisala - da mu uide, ko se vznemiri, kar ni nič takega. Ampak se na mladiče in njihovo vzgojo ne spoznam (več).. Meni se zdi najbolj smiselno, da bi takšne situacije (skoki na kavč, posteljo..) preprosto preprečevala, pač na drug način - bolj miren odpoklic s preusmeritvijo pozornosti, npr. igračo, da se zapikne vanjo, ali da ga preprosto premakneš.. morda tudi hišni box? Seveda sem za strogo vzgojo, ampak pri njemu bo očitno potrebeno ubrati malo drugačen pristop (vsaj v hiši in dokler se tole ne umiri).  
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 31.03.2013 : 19:28:54 »

Ne bil je sobno čist... čez dan so bili zunaj ker živijo v hiši z drugimi mladiči in starši..ponoči in ko jim je pasalo pa noter.Zadržati zna ker vidim da ko ga tišči začne cvilit in k vratom in že hitiva ven...in tudi zunaj takoj lula ko prideva ven.Torej če bi mu bila sila bi se že noter polulal,tako pa počaka in drži..noter pa samo potamalem spusti,ko da si pusti za rezervo..ampak nikoli kr tako.. ziher z razlogom ampak nevem s kakšnim...ko ga skregam..tako da očitno res od strahu ali pa kr ve da nardi narobe...
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 31.03.2013 : 19:32:12 »

Tudi če ga odpokličem ali pokažem igračo na katero je nor...včasih ne pride..oz če pride ve da je nardil narobe in spusti lužico ali pošprica na mestu..ko pa pride do mene pa še malo... in že letiva ven na lulanje in ga hvalim... nevem... danes sem generalno prala in čistila vse kar je noter...mislim da moram kupiti odstranjevalec vonja urina v primeru da bo še to delal dalj časa...čeprav se trudim to omilit oz odstranit..
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #18 : nedelja, 31.03.2013 : 19:41:20 »

Pes se te ne boji malo, ampak očitno precej. Ve, da je naredil narobe? Trmast? Raje recimo, da je mladič in je pod hudim stresom, ker mu njegova skrbnica ne da razumljivih navodil in se obnaša nepredvidljivo (agresivno, grozeče, napadalno iz njemu neznanega razloga in v njemu nepredvidljivih situacijah). Kadar je pod stresom, njegovi možgani ne zmorejo učenja, kar pomeni, da se lahko razpočiš od jeze, pa razen dodatnega strahu in poslabšanja situacije ne boš dosegla prav ničesar. Poleg obiska pasje šole ti resno priporočam, da si čim prej (takoj zdaj) sposodiš/kupiš in prebereš kakšno knjigo o pasjem vedenju in to hitro, preden psa popolnoma uničiš.

Prepričana sem pa tudi, če si vzameš nekaj časa in pobrskaš po tem forumu, da boš tudi tukaj našla veliko koristnih informacij. Brez dvoma je tekla debata tudi že o tiščanju smrčka v lulanje (in verjetno ne samo enkrat - samo pobrskat je treba).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 31.03.2013 : 19:48:49 »

Marsikdo ko to bere vem da zvenim ko da ga matretiram ampak ga ne....parkrat sem ga vdarila po ritki..ampak to ni omembe vredno,tudi kričanje ni bilo grozno ampak povzdignjen glas parkrat česar ne sme..nič drugega... glede knjig pa..sem jih že veliko prebrala in še nekaj jih imam doma ki pridejo na vrsto kmalu... sedaj te dni ko sem doma sva še več zunaj...še več na gibanju,se igrava in vse na miren način..upam da bo bolje.glede vremena pa upam da se hitro uredi da bova začela s šolo..
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #20 : nedelja, 31.03.2013 : 20:12:09 »

Bere se predvsem, da je pasji mladič zelo nesiguren vase, vate in v situacijo, da je pod stresom in ti (mu) ne pomagaš. Knjige, ki jih bereš naj bodo na temo vedenja psov, njhovega razumevanja sveta in zmožnosti ter načina učenja (ne šolanja). Vse ostalo lahko bereš naknadno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #21 : nedelja, 31.03.2013 : 20:32:33 »

Sicer nisem čisto vsega prebrala ampak se tudi jaz strinjam pes prestaršen oz. pretirano vznemirjen. Mi smo imeli podobne težav z psico, ki se je polulala vsakič, ko sem prišla domov. Včasih je bilo dovolj samo moja negativna energija, ki jo je pes začutil, ko sem vstopila v sobo, čeprav nisem ničesar rekla ali naredila (psica je bila namreč hudo uničevalna). Včasih pa bila preveč vzemirjena od veselja in je bil dovolj le dotik. Nikoli je nisem karala zaradi tega, sem se obnašala kot da nič ni in počistila za njo. So se pa problemi nehali sami od sebe po slabih 3 mesecih, ampak ona je pač poseben primer.
mislim, da je najpomembnejše potrpljenje, pri psu narediš 1000 x več z pozitivno hvalo, kot pa karanjem, oz.še kaj hujšim. Verjetno si tudi želiš, da te pes uboga ker te spoštuje, ne ker se te boji.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 31.03.2013 : 20:56:09 »

Ja sedaj je bil star 5mesecev...praktično še je mladič... ampak vseeno je dovolj velik da mora vedeti kje lahko lula in kje ne..to da mu vgre tu in tam pričakujem in bom še en čas...ampak vsak dan znova pa...sedaj se poslužujem bolj mirnega načina....sem poskusila prva dva tedna ko sem to opazila da sem ga ignorirala in nisem skregala ter samo mirno počistila kot je zgoraj napisano,res je bilo tega manj ampak je bilo vseeno...bom dala maximalno od sebe in res upam da se sčasoma to uredi... Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #23 : nedelja, 31.03.2013 : 21:02:54 »

A pohvali, ko se polula zunaj,  sledi tudi kakšna konkretna nagrada, priboljšek? Včasih to dela čudeže, sploh v fazi učenja, pozneje je lahko tudi samo pohvala dovolj.
Jaz sem svojo 1-letno mladičko zgolj in samo s pozitivno motivacijo (nagrajevanje) odvadila lulanja na plenico v stanovanju (na katero sem jo sprva navadila sama), ko mi je bilo tega malo dovolj. Približno 3 mesece je trajalo, pleničko ima še, vendar jo uporablja bolj izjemoma kot ne.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 31.03.2013 : 21:05:45 »

Pohvalim ko se zunaj polula..včasih vzamem tudi kak briket zraven itd... vedno ko je priden dobi nagrado in ga pobožam.. ampak imam občutek da zunaj ne ve da je pohvaljen ker zunaj lula...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : nedelja, 31.03.2013 : 21:07:06 »

Nič včasih, striktno glasna pohvala in nato priboljšek - nakaj, kar ima res rad in se mu je vredno učiti.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : nedelja, 31.03.2013 : 21:32:42 »

Marsikdo ko to bere vem da zvenim ko da ga matretiram ampak ga ne....parkrat sem ga vdarila po ritki..ampak to ni omembe vredno,tudi kričanje ni bilo grozno ampak povzdignjen glas parkrat česar ne sme..nič drugega...

Lahko, da s tvojega vidika ni. In zelo mogoce, da tudi vecina drugih psov, tudi enako starih mladicev, na tvoje vedenje ne bi odreagirala na tak nacin. Tale pac.

Res, cimprej dobi strokovno pomoc, upam, da si izbrala solo kjer ti bo instruktor znal dobro svetovati kako delati na medsebojni komunikaciji, oz. razumevanju in kako psu dvigniti samozavest. Tudi kaksen feromonski pripravek ne bi skodil.
Logiran
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 31.03.2013 : 21:43:57 »

Kot prvo sem začela na sprehodu uvajat njegov najljubši pribolšek in ga vsakič pohvalim...ravno sma bila malo zunaj.In zdaj ko se polula komaj čaka je full vesel in ve da vsakič ko se polula kaj dobi... sem bolj umirjena,tudi posluša bolj..nebom preveč hvalila..itak je komaj to začetek,tako da upam da sem na dobri poti..s šolanjem pa da se bo vse samo nadgradilo.Upam na najboljše
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 01.04.2013 : 01:45:27 »

Sicer nisem čisto vsega prebrala ampak se tudi jaz strinjam pes prestaršen oz. pretirano vznemirjen. Mi smo imeli podobne težav z psico, ki se je polulala vsakič, ko sem prišla domov. Včasih je bilo dovolj samo moja negativna energija, ki jo je pes začutil, ko sem vstopila v sobo, čeprav nisem ničesar rekla ali naredila (psica je bila namreč hudo uničevalna). Včasih pa bila preveč vzemirjena od veselja in je bil dovolj le dotik. Nikoli je nisem karala zaradi tega, sem se obnašala kot da nič ni in počistila za njo. So se pa problemi nehali sami od sebe po slabih 3 mesecih, ampak ona je pač poseben primer.
mislim, da je najpomembnejše potrpljenje, pri psu narediš 1000 x več z pozitivno hvalo, kot pa karanjem, oz.še kaj hujšim. Verjetno si tudi želiš, da te pes uboga ker te spoštuje, ne ker se te boji.
Jaz pa sem spremlljala vse in se zelo strinjam s tabo, Viamia Smiley

Po moje ta mladič ne lula zaradi lulanja samega, ampak se mu to zgodi zaradi stresa.
Enkrat je stres zaradi vznemirjenja od veselja, drugič od strahu itd., vsekakor bi rekla, da ni "keč" v tem, da on ne bi "vedel", kje je treba lulat - nehoteno lulanje je pač njegova reakcija na nek, zanj vzemirljiv dogodek (tvoj povišan glas, vrnitev domov, cartanje, kreganje ...)
Poskušaj biti ob prihodu domov tudi ti čimbolj "nevtralna", pa ob ponesrečenem lulanju v hiši tudi, torej ignoriraj, bodi tiho, pobriši in ga mirno povabi ven lulat. Verjetno bo manjša doza tvojega vznemirjenja povlekla za sabo tudi njegovo reakcijo - da se ne bo toliko razburil.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pernecka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 01.04.2013 : 08:09:15 »

Tudi jaz sumim da je od strahu,vzmenirjenja,veselja,strahu oz pač ko doživi neko močno čustvo....kr drugače je bil čist prej...oz pač všlo mu je vedno samo ob takih situacijah.Kot pravim bom delala na tem da bom čimbolj umirjena in vidim da z mirnim tonom dosežem več..na sprehodu pa ob lulanju dobi veliko pohvalo in priboljšek.Hvala za vse nasvete Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes obcasno lula v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines