mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:01:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Striženje polarnega psa
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Striženje polarnega psa  (Prebrano 18984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : torek, 23.04.2013 : 10:30:06 »

Če tema že obstaja, prosim Jano, da jo izbriše.  Smiley

Lastniki polarnih psov, ali mešancev s polarnimi pasmami strižete svoje pse poleti ali ne? Kje jih postrižete in kako? Prednosti-slabosti striženja polarnih psov? Ali se jih sploh sme strižt?

Jaz svojega postrižem malo okoli ušes, in zavesice na tačkah. Ostalo pustim.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : torek, 23.04.2013 : 10:34:01 »

Polarcev se NE SME striči.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : torek, 23.04.2013 : 10:57:00 »

Lanabela, tudi malo okrog ušes in tačk ne?  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3 : torek, 23.04.2013 : 10:58:59 »

Polarcev se NE SME striči.

Zakaj pa ne? (firbcam)
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4 : torek, 23.04.2013 : 11:00:08 »

Zakaj pa ne? (firbcam)
Izgubijo "izolacijo".  Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : torek, 23.04.2013 : 11:01:05 »

Ker njihova dlaka deluje izolativno tudi proti vrocini.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #6 : torek, 23.04.2013 : 11:01:43 »

aj si.
tnx Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : torek, 23.04.2013 : 11:02:21 »

Ja, dlaka jim služi kot izolacija.  Smiley Pri Bučku je pa zgrešeno še posebej to, ker je večinoma črne barve, in razlika ko ga pobožam po črni dlaki ali po beli je ogromna. Ampak tukaj smo že pri barvi.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : torek, 23.04.2013 : 11:14:34 »

Po tačkah in za ušesi seveda lahko, prav tako ni nobene škode, če si kdo zaželi postrižen del trebuha ali malo okoli riti. Ni samo izolacija proti vročini, je tudi UV zaščita kože (sploh pri tistih s svetlo kožo) in zaščita proti mrčesu.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #9 : torek, 23.04.2013 : 11:40:30 »

Po tačkah in za ušesi seveda lahko, prav tako ni nobene škode, če si kdo zaželi postrižen del trebuha ali malo okoli riti. Ni samo izolacija proti vročini, je tudi UV zaščita kože (sploh pri tistih s svetlo kožo) in zaščita proti mrčesu.
Mislim, da tole velja kar na splošno za pse (seveda obstajajo redke izjeme), ne samo za polarce. Dlaka je en tak termoizolacijski plašček, ki psa varuje pres mrazom, vročino, UV žarki, ... Je pa res, da ljudje projiciramo svoje prepričanje na pse in kar vidimo, da lažje zadihajo, ko jih postrižemo/pobrijemo, ker to pač želimo videti.  Smiley
Logiran
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #10 : torek, 23.04.2013 : 13:14:35 »

No jaz se pa z navedenim citatom definitivno ne strinjam. Če pustim polarce ob strani, ker res ne vem zares kakšne so zmožnosti njihove dlake, mislim da britje poleti psom niti malo ne škodi, prej koristi. Predvsem psom tistih pasem, kjer tip in intenzivnost odlakanosti že dolgo nista več rezultat funkcionalnosti, ampak estetskih meril. Jaz eno od svojih psičk že več let zapovrstjo brijem, pa nisem opazila prav nobenih negativnih učinkov. Tudi če se distanciram od ocenjevanja njenega počutja (da ne bom obtožena da svoja čustva projeciram nanjo  Evil), še nikoli ni bila opečena od sonca in od kar jo poleti strižem tudi vse klope brez izjeme opazim že preden se primejo na dlako.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : torek, 23.04.2013 : 13:17:23 »

Tibo, tukaj je govora o striženju/britju POLARNIH psov, in ne na splošno. Se še vedno ne strinjaš z zgornjim citatom?  Smiley
Logiran
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #12 : torek, 23.04.2013 : 13:24:52 »

Ne vem, za polarce si ne upam nič trditi. V bistvu se je moj komentar vezal na tistega od No Jinx, da se pač vidi, da so mnenja lahko različna.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : torek, 23.04.2013 : 14:12:02 »

Psi imajo zelo različne tipe dlak, ene je treba striči, druge se sicer lahko, če hočeš, tretjih se pa ne sme, če nočeš imeti problemov.
Pa eno je striženje, drugo pa je britje skoraj na balin.
Bom zelo konkretno za samojede: samojed z dobro naravno dlako lahko povsem dobro funkcionira pri temperaturah precej nižjih od 20 pod nulo in nad 35 plusa. Pes, ki ima zaradi kakršnega koli vzroka obrito večjo površino, rabi pozimi plašček in poleti majico, izpostavljeno kožo pa je na močnem soncu treba namazati s kremo za sončenje.
Poleg tega dlaka, ki zraste na novo nima enake kvalitete kot pobrita, je mehkejša, včasih kodrasta in nudi slabšo zaščito pred mrazom ali vročino. Za to, da dobi dlako prave kvalitete je ponavadi potrebno več kot ena menjava dlake. In aja, BTW, pri samojedih, ki niso S/K je rast dlake sezonska in hormonsko pogojena, tako da zna trajat zelo dolgo preden pobrita dlaka začne rasti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : torek, 23.04.2013 : 14:14:21 »

PS: je pa seveda potrebno polarce v tem času, ko se večinoma začenjano molsat redno česat, da se odstrani odmrla dlaka.
Komur je dvojna dlaka in njena nega odveč, naj si ne nabavlja polarcev ampak pudla ali kakšno drugo pasmo, ki se jo lahko striže/brije na kratko.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Striženje polarnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines