mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:48:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: lubje in les
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lubje in les  (Prebrano 13833 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #15 : sreda, 19.11.2003 : 09:54:10 »

ko prinesemo v dnevno drva za kamin, je naš major prepričan, da hočemo ustreči njemu in se veselo spravi na drva. no, pa tudi stopnice, ki so iz betona, je ze poskusil, pa mu ni šlo najbolje. zaključne letvice v dnevni in kuhinji, ki so iz lesa, pa so dobile njegov pečat prvwe dni, ko je prišel. sedaj ze ve, da tam ne sme gristi
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #16 : ponedeljek, 06.06.2005 : 15:24:36 »

 Grin  Grin  Grin

Pa sem ze mislila, da je samo moj tak mizar. Ima vec fint, ki jim z leti dodaja vedno nove.

Recimo v gozdu napade najvecjo mozno rogovilo in jo oklese, da ostane samo se 2-metrski hlod, pol ga pa ful ponosno domov prinese.  Cool

Se rajsi pa mizari v bajerckih, recicah in potokih. Na takih lokacijah vedno preveri, ce se ni morda na dnu zagozdila kaksna veja. Najde jo, tudi ce je voda kalna, saj s sapami natancno precese dno. Potem jo pa "stauha" in kar na licu mesta fanaticno zdemolira.  Huh

Enkrat smo bili na pikniku ob jezu, kjer se je nabralo ze dosti vej in lesenega materiala. Takrat je bil pa res kot bober. Cel dan je bil cisto v svojem svetu: pulil, prenasal in klestil je tisto vejevje, da smo ga komaj spravili domov. Shocked

Najnovejso foro je uprizoril pred kaksnim tednom, ko je prvic po vec tednih (poskodba) zaplaval v tolmuncku. Ker se ne sme obremenjevati tace, sem mu neprenehoma metala palice, da je samo plaval in ni prisel v plitko vodo. Po dolgih tednih okrevanja je tako prekipeval od energije, da je palice, ki jih je pograbil, kar na poti nazaj med plavanjem s taco lomil, da so ostali samo se majhni kosi. Cheesy
Logiran
icey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #17 : četrtek, 16.06.2005 : 15:00:22 »

No ko je že ravno sezona - moj požeruhec od lesa najraje pobaše palčko od lučke - res, že drugič se mi je zgodilo, da sem mu dala ostanek sladoleda in mi je iz rok potegnil palčko in jo mirno pojedel. Škodilo mu ni, tako da še vedno dobi konec lučke, kadar je priden, le palčko mu držim malo močneje! Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #18 : petek, 19.05.2006 : 20:30:28 »

Sicer je tole že precej "mrtva" tema, vendar me zanima,če takšno igranje lesnega črva moji peski kako škodi. Imam jo namreč na sumu, da kakšen košček tudi požre  Shocked
lp
T.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #19 : sobota, 20.05.2006 : 06:23:34 »

Tudi moja Aska je čisto nora na palice. Jih z veseljem razgrize v prafaktorje ali pa se z njimi samo igra. Seveda vmes tud kaj požre. Dosedaj ni še ni nič škodovalo..lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : nedelja, 21.05.2006 : 19:51:10 »

Navadno ni tezav, lahko pa se pri grizenju lesa zgodi najslabse. Kaksna trska se lahko kam zapici (v gobcu ali nizje dol v prebavilih). Nekaj o posledicah take smole je napisano tule: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2387.0.html, v ursinem albumu pa najdes se slikovni material.... http://linchaich.moj-album.com/album/28725/. Samo v vednost kaj se lahko zgodi.
m.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #21 : nedelja, 21.05.2006 : 22:05:58 »

No se mi je zdelo, da tole lesožerstvo ni ravno 100% zdravo  Undecided, zato sem pa vprašala.
Hvala za svarilo
lp
T.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #22 : sreda, 30.08.2006 : 08:36:12 »

moj koderček tudi grize lubje in les pa ga umes še malo poje... Cheesy pa mu pustim veselje edino če preveč žveči pa požira mu pa vzamem
Logiran
zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« Odgovor #23 : petek, 07.05.2010 : 14:47:31 »

Meni tole lesozerstvo tudi pozira zivce. Moja dama namrec ful rada JE palice na sprehodu. Jih grize in vecina lesa odide v njen zelodcek, manjsi del ostane na tleh.. :S Se ko je bila breja je to prakticirala, pa sem potem kar ukinila sprehode po gozdu, ker sem imela prebujno domisljijo, da se bom kaka trska kar zapicila v enega mladicka.. Tongue
Ce poje prevec lesa, ga zbruha - se pred tem naje trave, najraje ob 3h ponoci... Ce ga je pa ravno prav, ga pa enostavno pokaka.
Sem en dan vprasala prodajalko v eni pasji trgovini, ce ve, ali moji tamali kaj manjka, ko tako je les. Pa se mi je smejala v glavo.. Grrr.. In komentirala, da je to pac razvajen pes....
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: lubje in les
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines