mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:18:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes je zelo slaboten
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes je zelo slaboten  (Prebrano 20133 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« : nedelja, 09.06.2013 : 09:42:33 »

Živjo!

V upanju, da kdo bo kdo imel kakšno idejo bom tule malo povprašala. Moja psička je v zadnjem tednu postala zelo slaba. Stara je dobrih 10 let, že nekaj časa je sicer manj energična ampak to je verjetno povezano s starostjo. Še dober teden nazaj je šla z nami na sprehod in hodila 2uri brez večjih težav. Sedaj je pa naenkrat postala veliko slabša, komaj kaj se premika, težko vstaja, skoraj nič ne je, včeraj in danes je po pitju vode bruhala živo rumeno tekočino. V petek smo bili pri veterinarju, ki je ugotovil, da ima vročino, da je zelo slabokrvna (tudi dlesni so zelo blede), ob tipanju trebuha se je odzivala kot da bi jo kaj bolelo, zato smo naredili rentgen, kjer je opazil le precej premaknjeno tanko črevo (bolj levo gor) in nekaj kar ni vedel kaj je (dva večja svetla kroga). Pravi, da je možno, da se ji je v črevesju zataknila kakšna kost. Je to možno, da telo tako odreagira? Jutri gremo še na ultarzvok.
Sedaj je tri dni na antibiotikih, veterinar je rekel, da naj bi bila iz petka na soboto veliko bolje, a izboljšanja ni. Ves čas počiva, včasih vstane, diha pa zelo plitko (kar naj bi bilo povezano tudi s pomanjkanjem rdečih krvničk).

Je imel kdo že kakšen podoben primer, se komu sanja za kaj naj bi šlo?  Undecided Če kaj pomaga lahko pripnem krvno sliko.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : nedelja, 09.06.2013 : 09:45:54 »

Hmmm, mi smo imeli zelo podoben primer pred mesecem dni, ves potek bolezni pa smo precej natančno opisali v naši temi (- horjulči iz novih domov)
Ne rečem, da je isto, lahko pa je. In verjemi, če se ti pes sesuje na hitro, to sigurno ni starost, sploh ne pri 10 letih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2 : nedelja, 09.06.2013 : 09:46:37 »

Če ne bo izboljšanja, pojdite na VF, kjer imajo že izkušnjo z našo psico.
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #3 : nedelja, 09.06.2013 : 09:52:25 »

In verjemi, če se ti pes sesuje na hitro, to sigurno ni starost, sploh ne pri 10 letih.
To mi je zelo jasno, zato smo šli k vetu.

Hvala, bom pogledala.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : nedelja, 09.06.2013 : 11:52:19 »

Ce diha zelo na plitko, lahko da se ji v pljucih nabira voda, kar ni fajn - ampak to bi veterinar moral videti na rtg posnetku . V tem primeru se da pomagati z zdravili; ce boste pa predolgo cakali, pa lahko voda zalije pljuca in je v nekaj minutah vsega konec Sad. Nocem te strasit, ampak malo naj pogledajo tudi v to smer.

Pa se nakaj: Ce veterinar 'ne ve, kaj je na posnetku' in ne ukrepa takoj,  ce 'je mogoce kost' .... Ne vem no, ampak jaz bi sla vsekakor se po drugo mnenje, vse dosedanje izvide pa bi nesla s seboj (jih imas pravico dobiti).

Vso sreco!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5 : nedelja, 09.06.2013 : 12:00:52 »

Pa se nakaj: Ce veterinar 'ne ve, kaj je na posnetku' in ne ukrepa takoj,  ce 'je mogoce kost' .... Ne vem no, ampak jaz bi sla vsekakor se po drugo mnenje, vse dosedanje izvide pa bi nesla s seboj (jih imas pravico dobiti).
Vso sreco!

Tudi jaz se strinjam s tem.
Srečno!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : nedelja, 09.06.2013 : 12:03:46 »

Bolečine v trebuhu je imela na otip tudi naša, na UZ se ni videlo nič. Je pa bila pri naši zelo visoka temperatura in ekstremna slabokrvnost zelo zaskrbljujoča in kritična ter bi se prav  lahko končala tragično.  So tudi pomislili na kakšen tujek v želodcu. Pa običajni antibiotiki niso prijeli prav nič, šele tetraciklini.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #7 : nedelja, 09.06.2013 : 13:17:04 »

majch, tole se mi zdi zelo podobno našemu primeru. Pri mojemu psu so veterinarji na eni izmed klinik več mesecev ponavljali UZ-je, rentgene, delali vse možne krvne teste, punktirali koleno in pod UZ tudi trebušno votlino oz. tisti "krog", ki naj bi bila povečana bezgavka. Pes je bil slabokrven, zelo slabo se je počutil, bruhal, slabel. Pil in jedel je le na silo po brizgi. Na otip je bil trebuh boleč, vsakih nekaj dni je imel izredno hude napade bolečin v področju trebuha, vročino čez 40, plitvo dihal, sprehodi so se skrajšali na 20 -50 m, nazaj ni mogel sam...

Potem smo šli k Zaninoviću, ki je za razliko od prejšnjih veterinarjev psa res nežno pretipal, takoj ugotovil, da gre za neko večjo tvorbo v trebuhu, ki ni bezgavka. Z UZ-jem je potem potrdil, da je tisti "krog" tvorba, ki bi bila lahko tumor ali pa abces. Ko so psa odprli, so ugotovili, da se je predrlo črevo, abces pa je bil velik za dojenčkovo glavo in tako poln gnoja, da smo verjetno ujeli zadnje ure, preden bi se vse odprlo in razlilo po trebušni votlini, česar pes ne bi preživel.

Upam, da hitro odkrijete, kaj je narobe z vašo psičko in da bo kmalu okrevala!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : nedelja, 09.06.2013 : 16:06:46 »

Res so to lahko tudi znaki delne zapore crevesja, lahko pa je vzrokov se cel kup. Vsekakor ni vzrok starost.

Tudi jaz bi svetovala podrobnejso diagnostiko ... in veterinarja z vec izkusnjami.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : nedelja, 09.06.2013 : 16:21:47 »

Je to možno, da telo tako odreagira?
Ja, to so vse tipicni znaki. Vet ji je delal samo RTG, dal antibiotik in poslal domov?
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #10 : nedelja, 09.06.2013 : 20:23:41 »

Najlepsa hvala vsem za odgovore. S kliniko smo bili se vedno do sedaj zadovoljni, tako da pocakam se do jutri, da naredimo ultrazvok pri Drobniču (ker naj bi on malo bolj obvladal to), ce ne bodo povedali nic pametnega gremo pa se po drugo mnenje.
Logiran
majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.06.2013 : 13:22:37 »

Tumor na jetrih, ni pomoci.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.06.2013 : 13:24:21 »

Ajej  Sad Cry Cry
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 10.06.2013 : 13:32:42 »

 Sad Pri nas je bila diagnoza ista. Je naša prejšnja punca zvečer še neumorno žogice lovila, zjutraj smo jo pa nesli v ordinacijo.  Cry
majch - resnično mi je žal. Držte se.  Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #14 : ponedeljek, 10.06.2013 : 13:32:57 »

O groza Lips Sealed sram. Hemangiosarkom?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes je zelo slaboten
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines