mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:28:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: leto 1904
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: leto 1904  (Prebrano 13329 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #15 : nedelja, 16.06.2013 : 17:56:28 »

Hmmm...tole s pinčem...kaj pa vem.

Poleg prsnega koša so tudi čeljusti oz. ustnice široke. Pa še bel je,se mi zdi, da bi za to veliko večja verjetnost bila pri bullih kot pa pri pinčih s tem tipom dlake, ali ne?

Pes ni majhen, je srednje rasti. Njegova glava je precej nad njenim kolenom, ni pod njenimi koleni.
Deluje mi, kot da bi lahko imel celo pristrižena ušesa.

Na prvo ugibanje torej tudi meni izgleda kot vrsta bullov, ali vsaj nekaj v tej smeri.
Ducat asociacij: 1 , 2, 3456, 7, 891011, 12.
Povezave z Ameriko? Tako in tako npr. (glede na priimek bi lahko bil Eugen (B3) v povezavi z grofom?)

PravaBiBa, morda bi bilo lažje priti do odgovora, če naslov teme spremeniš v konkretno vprašanje. Ni nujno, da se bodo strokovnjaki odzvali na tako splošen pojem kot je 'Leto 1904'. Da te laiki ne bomo slučajno zavedli. Smiley
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 16.06.2013 : 18:04:16 »

Hmmm...tole s pinčem...kaj pa vem.

Poleg prsnega koša so tudi čeljusti oz. ustnice široke. Pa še bel je,se mi zdi, da bi za to veliko večja verjetnost bila pri bullih kot pa pri pinčih s tem tipom dlake, ali ne?

Pes ni majhen, je srednje rasti. Njegova glava je precej nad njenim kolenom, ni pod njenimi koleni.
Deluje mi, kot da bi lahko imel celo pristrižena ušesa.

Na prvo ugibanje torej tudi meni izgleda kot vrsta bullov, ali vsaj nekaj v tej smeri.
Ducat asociacij: 1 , 2, 3456, 7, 891011, 12.
Povezave z Ameriko? Tako in tako npr. (glede na priimek bi lahko bil Eugen (B3) v povezavi z grofom?)

PravaBiBa, morda bi bilo lažje priti do odgovora, če naslov teme spremeniš v konkretno vprašanje. Ni nujno, da se bodo strokovnjaki odzvali na tako splošen pojem kot je 'Leto 1904'. Da te laiki ne bomo slučajno zavedli. Smiley


hvala za odgovor...Torej prosim Jana če naslov spremeniš v: Kinologi prosim za pomoč, želim določiti pasmo psa na fotografiji iz leta 1904

hmmmm a ni naslov predolg?
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #17 : nedelja, 16.06.2013 : 18:09:23 »

Smiley Ne vem če je predolg ali ne.
Lahko pa je naslov enostavno: Kinologe prosim za pomoč pri določitvi pasme
...ali pač nekaj podobnega. Toliko, da bo nagovorjena problematika teme.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 16.06.2013 : 18:13:47 »

hvala za odgovor...Torej prosim Jana če naslov spremeniš v: Kinologi prosim za pomoč, želim določiti pasmo psa na fotografiji iz leta 1904

hmmmm a ni naslov predolg?


aja, tale link z Eugenom....njen življenjepis sem linkala http://sl.wikipedia.org/wiki/Adelma_Vay_de_Vaya

tale tvoj pa je že pravo rodoslovno deblo po površnem ogledu, s tem, da so falili kraj smrti baronice
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : nedelja, 16.06.2013 : 18:15:08 »

Meni se doslej najbližja zdi angleški beli terier - niti ušes mu ne bi bilo treba rezat, ker so jih imeli gor. Treba je upoštevati, da so bile takrat pasme precej drugačne od današnjih - če sem prav razumela, so bili takrat pinči in šnavcerji še ena pasma. In res je, da so tudi že takrat ljudje pripeljali zanimive pse od vsepovsod - blizu nas je imel menda (slika žal ne obstaja) nekdo precej pred prvo svetovno vojno samojeda (ali nekaj povsem podobnega) ki ga je pripeljal iz sibirije.

Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 16.06.2013 : 18:15:44 »

Smiley Ne vem če je predolg ali ne.
Lahko pa je naslov enostavno: Kinologe prosim za pomoč pri določitvi pasme
...ali pač nekaj podobnega. Toliko, da bo nagovorjena problematika teme.

Bomo Jano prosili, da izbere najboljši naslov...mogoče: Določitev pasme psa iz leta 1904- za kinologe
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #21 : nedelja, 16.06.2013 : 18:29:13 »

Ja, res sem med drugim tudi preko variacij priimkov iskala. Upam, da ti drevo kaj pomaga.
Vso srečo! Smiley
Lanabela, res se pasme ves čas spreminjajo, zato je številčnejša pomoč zagotovo dobrodošla.
Upam, da nismo preveč brcali v temo. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: leto 1904
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines