mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:20:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Je dovolj?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je dovolj?  (Prebrano 16158 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 19.06.2013 : 09:26:26 »

jaz tukaj res ne vidim nekega hudega problema?
Če bi si dobro prebrali, piše, da je psička privezana na dolgo vrvico pred atrijem, ima stalen dostop do terase in stanovanja, lahko gre ali na trato, ali na teraso, tu ne vidim problema. Pač je tako da se otrok ne odloča kje bo pes živel, o tem odločajo starši, ki so psa tudi kupili/posvojili. Četudi trata, na katero ima psička dostop, ni ograjena, v tem ni težave saj je privezana. Če sosedi dovolijo, da se sprehaja privezana po trati, ki naj bi bila od vseh stanovalcev, potem je vse O.K. Psička kot je bilo prebrano ne spi zunaj, zato tudi tu ni težav. Jaz nevem kaj se mate tako zelo za vznemirjat, pravi da jo neguje vsak dan, sprehodov ima dovolj, če se želi posončit, gre na teraso/trato, če ji to ne paše, gre v stanovanje pred terasna vrata...Saj vse štima?? Ali sem jaz tako zabita da ne dojamem težave? Roll Eyes
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 19.06.2013 : 09:29:11 »

                                                                      )
                                                                        )
                         trata                                      )
                                                                      )
-----------------------//vrata//----------------------)
                             

                               terasa                             )
                                                                       )
                                                                        )
 ----------------------------------------------------------                                     
                            //vrata//

                         stanovanje                               )
                                                                        )
                                                                        )

če ma res tako kot je "narisala" potem je vse ok? ne razumem vas Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #32 : sreda, 19.06.2013 : 09:40:58 »

Ja, mi smo v stanovanju ona pa pred blokom. Ampak ni cel popoldan sama ker jo velikokrat še vmes pejem na sprehod ali se pridem igrat z njo itd.. V stanovanju pa ne more bit ker pušča zelo veliko dlake, sploh pa ji noter ni všeč. Smo že poskusili ampa gre raje ven. In prejšnja psička nam je ušla, ko smo bili na sprehodu... Spuščamo pa jo samo v velikem ograjenem parku, ali pa v gozdu.
cici.bobnar, daj preberi vso temo od začetka! In, povem, kako ti tale citat, ki je bil eden prvih postov Meannnie, razumeš?
Kasneje so se stvari razjasnile vsem v temi in Meannie tudi. Je bilo potrebno še kaj dodajat v tvojem stilu?  Roll Eyes
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 19.06.2013 : 09:46:33 »

saj je par postov kasneje pojasnila da ima psičko na terasi, pa so nekateri še vedno jamrali?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #34 : sreda, 19.06.2013 : 10:23:18 »

Psica je privezana pred atrijem, torej na javni površini,  in ima ob tem prost dost do atrija in stanovanja, kadar se je zahoče? Koliko pa je dolg privez, par 10 metrov? Nekaj od vsega naštetega in spreminjajočega se tukaj jaz ne dojamem. 
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 19.06.2013 : 10:40:53 »

Ne, ne spi zunaj... Imamo teraso, stanovanje in trato (15x10m).
predvidevam da je površina trate in terase 15x10m, torej ne potrebuje par 10m dolgega povodca.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 19.06.2013 : 14:19:46 »

jaz tukaj res ne vidim nekega hudega problema?
Saj vse štima?? Ali sem jaz tako zabita da ne dojamem težave? Roll Eyes

cici.bobnar
Ja, rečimo, da vse štima, pa bo vse OK, a ne.
Otrok do 14 let je poslal post z naslovom: Je dovolj?

Česa? Po moje sprehodov, gibanja ...

Evo, potrudila sem se in zbrala vse kar je otrok, Anja napisala:

1. post:
Živjo!
 na sprehod jo peljem zjutraj, preden grem v šolo, ko pridem domov še na en kratek sprehod (prejšnje mesece je bil daljši, ampak zdaj je zelo vroče) in zvečer jo peljemo še na eno do dvo-urni sprehod v park, kjer jo spustimo.
...
 Drugače ko smo doma je privezana na dolgi vrvici pred blokom; namreč živimo v mestu (bolj na robu) a se vseeno bojimo, da jo bo povozil avto (prejšnjo psičko je doletela taka usoda...  Cry )


2. post
Ja, mi smo v stanovanju ona pa pred blokom. Ampak ni cel popoldan sama ker jo velikokrat še vmes pejem na sprehod ali se pridem igrat z njo itd.. V stanovanju pa ne more bit ker pušča zelo veliko dlake, sploh pa ji noter ni všeč. Smo že poskusili ampa gre raje ven. In prejšnja psička nam je ušla, ko smo bili na sprehodu... Spuščamo pa jo samo v velikem ograjenem parku, ali pa v gozdu.

3.post
Ne, ne spi zunaj... Imamo teraso, stanovanje in trato (15x10m). Ona ima prostora čez celo trato, na terasi so odprta vrata in vsake toliko pride notercnas pogledat. Krtačimo jo, samo ji dlaka stalno izpada in ji tudi sakodnevno krtačenje ne ravno zelo pomaga. Sicer pa JO krtačimo in to vsak dan...

4.post
Aja spi noter ali na terasi...

5.post
Saj na terasi JE čez dan. In mi jo tam res ne pustimo kar tako, brez nadzora in če kdo pride to vidimo ker smo večino časa v dnevni sobi kjer je okno, ali pa potem pride noter. Saj smo v pritličju in ta blok ima samo dve nadstropji. In je ne pustimo kar tako čez dan, ampak je pač zunaj, na terasi ali noter odvisno od vremena ali kakor pač je. Veliko bolj bi ji bilo hudo, če bi bila cel dan noter, v stanovanju. Zdaj je pač zunaj, noter ali kjer koli pač hoče. No, ne da dela samo kar ona hoče, ampak tam je kadar ni na sprehodu. Sploh pa grem jaz večkrat k njej, imamo pa tudi dve sosedi ki jo imata zelo radi in sta dovolj stari da vesta da pes ni igrača.  Huh

6.post
                                                                       )
                                                                        )
                         trata                                      )
                                                                      )
-----------------------//vrata//----------------------)
                               

                               terasa                             )
                                                                       )
                                                                        )
 ----------------------------------------------------------                                     
                            //vrata//

                         stanovanje                               )
                                                                        )
                                                                        )
----------------------------------------------------------
No, vrata so vedno odprta, ona je večino časa na terasi, ko pa je predolgo nobeden ne pride pogledat gre v stanovanje k nam. Približno na deset min. Če more it na "potrebo" gre ven. Ampak to se ne zgodi velikokrat, saj je po 6x ali 8x na dan na sprehodu. Še večkrat pa se kdo pride igrat k njej.    Undecided



7.post
Ojoj, tega nisem jaz napisala.... Izgleda da mi je nekdo drug... Mogoče brat, on rad nagaja.... Tisto drugo ja, sem napisala, ampak jaz sesam po hiši in to vsak dan. čarka, hvala za obrazložitev... Saj ona ne "živi zunaj". Tam je samo čez dan, ko ni na sprehodu. Pa še to ni cel čas samo zunaj, ker je zelo vroče in raje pride noter. Pa tudi ne hodi po celem stanovanju, ne hodi v spalnice in kuhinjo, ampak je več ali manj na... No, ni hodnik, ampak kraj zraven vrat in za mizo zraven dnevne sobe. Tam je najraje. Tudi v dnevno sobo ne hodi, malo se tudi bojimo za glasbila.(igram kitaro in klavir). Ampak po njenem vedenju se mi zdi, da je raje zunaj. Pa tudi vzreditelj od kateega smo jo kupili je rekel da ji bo lepo, tudi če ne bo cel čas v hiši. No, zdaj je malo tam, malo tu, nikoli pa brez nadzora... Smiley

Aha, skuiki, zdaj sem videla sporočilo. No, mi imamo stanovanje v bloku v pritličju in teraso. Tam smo pred dvemi leti vgradili vrata, saj je takrat Meannie prišla k nam. Trata je pred blokom, v bistvu naj bi bila od vseh stanovalcev, a je nihče drug ne uporablja zato so se strinjali, da je tam lahko Meannie. Na žalost ni ograjeno, ker imamo tudi tiste "tečne" sosede, ki bi lahko povzročali težave. Ampak, noben ne vidi težave v tem da je Meannie tam.
Aja, pa še to: Ni meni ime Meannie, to je moja psička. XD (izgovori se Mini). Drugače sem pa Anja, me veseli! Cheesy

Zdaj pa samo na kratko moj komentar:

Pasme sicer ne poznam, imam pa nekaj izkušenj s psi. Pes, ki je 3-8x na dan na sprehodu  Shocked, verjetno nima pomanjkanja gibanja, a ne. Tak pes je tudi popolnoma zadovoljen, če mu nekje v bajti, med vsemi temi sprehodi, damo mir, da lahko pride k sebi.

Bolj verjetno pa je, da pes nima toliko sprehodov, mogoče sploh nobenega, ker drugače ne vidim razloga zakaj bi ga po vsakem sprehodu morali privezati na štrik, da se poserje na skupni zelenici. In pri gibanju samo na štriku, njegove/njene potrebe niso zadovoljene, mogoče tudi zato dela težave v stanovanju, kar je potem najlažje dati pod imenovalec: raje je zunaj


In, če ne bi bilo njenega prvega posta, tudi nam ne bi bilo potrebno jamrati, a ne?

Ampak, glavno, da vse štima  Afro
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 20.06.2013 : 05:56:44 »

Si mislim, da tukaj niso pravi Sprehodi (6 - 8 Shocked ) ampak bolj sprehodki, samo malo naokrog. Ampak zame bolje, da ima pes ''samo'' 3 Sprehode, ampak so daljši, vsaj 1 aktiven (z učenjem, igro...), da psa tudi psihično zaposliš... Nimam še veliko izkušenj s psi, ampak vem, da bi bilo mojemu (jazbečar) 8 sprehodov na dan veliko preveč, če bi bili pravi seveda. Če bi ga pa samo peljala na vrvici en krogec, potem bi pa takoj spet lajal in skakal. Roll Eyes Drugače pa se strinjam s čarko! Smiley
Logiran
Meannie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 20.06.2013 : 17:01:20 »


Bolj verjetno pa je, da pes nima toliko sprehodov, mogoče sploh nobenega, ker drugače ne vidim razloga zakaj bi ga po vsakem sprehodu morali privezati na štrik, da se poserje na skupni zelenici. In pri gibanju samo na štriku, njegove/njene potrebe niso zadovoljene, mogoče tudi zato dela težave v stanovanju, kar je potem najlažje dati pod imenovalec: raje je zunaj

No, to ni res. Ima dva zelo dolga sprehoda, enega daljšega in še nekaj krajših, da se polula. In po sprehodu je ne privežemo zato, da bi se posrala... Ampak zato, da ne bi šla stran (čeprav živimo na robu mesta je tam še vedno promet). Pa tudi zato ker ne vidimo razloga da ne bi bila tačas na svežem zraku (mogoče malo pretiravam ampak vseeno je fajn, če je zunaj). In da ne bo pomote, ne zato, ker se nam ne i dalo ukvarjati se z njo, ampak zato ker ji je všeč. Sploh pa kdaj tudi pride noter in je tam ali pa gre ven... No, pač lahko bi se reklo: Živi svoje življenje... IN pri tem uživa... Wink






Ja, saj niso vsi sprehodi eno-urni... Ponavadi ima dva dolga (več kot uro) enega pol-urnega in nekaj krajših (10-15 min) Tej so zjutraj, ko pridem domov in še približno 2x na dan, peljem pa jo zato da se pokaka ali polula.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : četrtek, 20.06.2013 : 20:12:13 »

Čestitke učiteljici slovenščine od tele kao 12 let stare punce. Tole besedilo je pravopisno napisano bolje, kot ga napiše povprečen odrasel Slovenec. Vejice, oklepaji, dikcija, besedni zaklad. A ste vi čist resni Lips Sealed wtf
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #40 : četrtek, 20.06.2013 : 20:18:42 »

Samo tega je uciteljica ni naucila, da tri pike niso levosticno locilo.  Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #41 : četrtek, 20.06.2013 : 20:57:20 »

Čestitke učiteljici slovenščine od tele kao 12 let stare punce. Tole besedilo je pravopisno napisano bolje, kot ga napiše povprečen odrasel Slovenec. Vejice, oklepaji, dikcija, besedni zaklad. A ste vi čist resni Lips Sealed wtf

Veš, vročina je zunaj  wtf
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #42 : petek, 21.06.2013 : 03:09:43 »

Čestitke učiteljici slovenščine od tele kao 12 let stare punce. Tole besedilo je pravopisno napisano bolje, kot ga napiše povprečen odrasel Slovenec. Vejice, oklepaji, dikcija, besedni zaklad. A ste vi čist resni Lips Sealed wtf
Kajne? Pa kar se skladnje stavka tiče, je tud the  best of - vidimo  od tujih jezikov, ker ravno ne maramo vejic. - in jih ne znamo vstavljat, pa  še kaj drugega ne v SLO verziji.Vljudno vabljena k vpisu v devetlteko- saj šolanje traja do 16 leta, če hočeš al pa ne. Bila bi prava obogatitev. Zlata priznanja zagotovljena. Vročina pač.  Evil
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Je dovolj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines