mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 20:27:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Izvajanje trikov samo s priboljški
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izvajanje trikov samo s priboljški  (Prebrano 2869 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pixna
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 03.07.2013 : 09:34:08 »

Pozdravljeni,

doma imamo 8 mesečno navihanko manjše rasti (7,5kg), pasme čistokrvna mešanka.  ljubezen

Vprašanje, ki ga imam pa se nanaša na izvajanje trikov.
Punca je brihta in do sedaj z učenjem nismo imeli nobenih težav - obvlada vse osnovne ukaze in pa tudi nekaj trikov. Zataknilo se je pa pri zadnjem triku, ki sem jo naučila - to je preval. Ga naredi brez težav, vendar izključno samo takrat ko vidi, da imam priboljšek. Vse ostale ukaze (odpoklic, sedi, poleg, lezi, itd.) opravi brez priboljška (pohvala, čoh) in s tem nimam težav.

Malo jo imam na sumu, da je nerada na hrbtu, ali pa sem naredila pri učenju kakšno napako (šli sva po knjigi 101 pasji trik), čeprav se nisva učili nič drugače kot sicer.  Huh
Vse delam na pozitivno energijo, pohvale, čohanje, igra ...

Najbolj smešna je pa takrat ko nimam priboljška in ji rečem naj naredi preval (tud znakovno) in me čukasto gleda, kot da še v življenju ni delala prevala. Ko pa vidi priboljšek ga pa naredi v sekundi 20.  Grin

Sicer je to zlata kuža, nekonfliktna, ubogljiva, dobrovoljček kosmati.

Vsekakor delam na tem, da bo naredila preval tudi brez priboljška - vendar bo verjetno potrebno nekoliko več časa.

Za vsak predlog bom seveda hvaležna. Smiley

En lep pasji pozdrav
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Izvajanje trikov samo s priboljški
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines