mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 13:33:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes in morska bolezen
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes in morska bolezen  (Prebrano 4578 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« : sreda, 03.07.2013 : 12:07:39 »

Dragi prijatelji,
ker ste mi do sedaj že večkrat pomagali, vas prosim še za eno pomoč. Ali ima pes tudi morsko bolezen? Veliko sem namreč prebrala o prih na barkah oz. jadrnicah, vendar razen tega, da kakšen mladič na začetku bruha ali driska (zaradi strahu), nisem našla...

Letos bi šli namreč prvič jadrat (za 3 dni, samo malo po Istri) in bi našega takrat 8-mesečnega Pana seveda vzeli z nami. V izogib nevšečnostim, bi se seveda radi pripravili na vse možno. Zato bomo seveda imeli na jadrnici tudi rešilni jopič zanj, pleničke, da bo imel svoj prostor za lulat, če ne bo možnosti "izhoda" na obalo, svoje igračke, ležišče,... skratka vse, da bi mu bilo prijetno.

Bolj kot vse pa me zanima kako preprečit morebitno slabost. Ali obstajajo kakšni pripravki, da mu jih dam že pred odhodom?

Hvala vsem za vaše prijazne nasvete in izkušnje, če ste jadralec z "morskim" psom  Tongue

LP
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : sreda, 03.07.2013 : 13:39:40 »

Ja, lahko.

Lahko se jim da Dramino (tablete za ljudi proti slabosti), ampak se pomenite z veterinarjem o dozi. Ne z lekarnarjem in ne sami "racunat" glede na kilazo, ampak z veterinarjem.

Resilni jopic naj ima ves cas plovbe na sebi, poskrbite za senco in vodo in ob postankih ne pozabit tac spirat s sladko vodo.

Uzivajte!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 03.07.2013 : 17:33:23 »

No, naša Čara je bila cca 7 let svojega življenja jadralka. Ker je tudi sicer bolj umirjena, je preživela vožnje popolnoma OK. Parkirala se je nekje na palubi (seveda smo imeli na bokih jadrnice napeljano varovalno mrežo), mi pa smo ji naredili senčko in jo ob res, res hudi vročini tudi polili z vodo. Praviloma pa med vožno tako ves čas piha.
Ne vem pa kako uporablja pes, ki opravlja potrebo zunaj stanovanja, plenično podlogo, ki mu jo boste ponujali. Svetujem, da dolžino vožnje (etape  Wink) pač prilagodite njegovim zmožnostim zadrževanja pi-ka, sploh, če imaste tudi manjše otroke. Vam bodo vsi zelo, zelo hvaležni, verjemite  Wink

Če je psu slabo med vožnjo v avtu, mu zna biti tudi na ladji, sicer pa ne (razen, če ne gre za kakšno mukotrpno vožnjo po južnem vetru - jugu  bruham) Kljub rešilnemu jopiču pa boste verjetno imeli največ dela z umirjanjem psa. Tudi iz tega razloga je fajn, da dobi kakšno sredstvo proti slabosti, saj so po njih psi tudi bolj zaspani  Evil

Jaz, ki najslabše prenašam vročino, sploh pa sonce, sem med kakšno daljšo in bolj vročo turo zbrala krdelo (otroci + pes) v podpalubju, Ležali smo na postelji, naredili prepih in na glas sem brala pravljice, take za svoj gušt, iz moje mladosti, dokler nismo vsi zaspali, kajti tudi to je en od učinkov guncanja, takih dobrih učinkov  Afro

Ker ima Čara tudi dolgo dlako, smo se dnevno sicer trudili z izpiranjem, ampak vedno pa ni šlo. Na srečo je (kljub alergiji) sol na koži ni motila oz. ji ni povzročala težav, ampak vsak drug dan pa smo jo res dobro "posladkali" z vodo. Nekateri psi pa so izjemno občutljivi na posušeno sol na koži, zato imejte pripravljeno rezervo vode samo za njega.
Je pa bila Čara vedno prva v vodi. Če smo se kje zasidrali, je odplavala nekaj krogov okoli barke, včasih pa z dovoljenjem tudi sama na neobljudeno obalo ter se tam polulala. Seveda pa tega ne propagiram, ker so lahko na tleh ježki .... ampak ona je pač unikat  Kiss. Vsak večer pa se je (spet tako kot otroci) najbolj veselila dolgega sprehoda po trdih tleh. Otroci in ona so kar nabijali kilometrino, ki je na barki seveda ni (vsaj na dolžini naše, ne  predaja)

In predlagam, da si vnaprej ne delate kakšnih idiličnih utvar o tem kako bo to za vse, oh in sploh enkratno doživetje, če bo bolj ali manj vse tako kot je običajno, bo to SUPER  Wink Grin

Uživajte  objem
Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 04.07.2013 : 08:36:43 »

maja01 in čarka, najlepša hvala za vajina odgovora.
Sem tudi sama nameravala tole našo pustolovščino nekako tako izpeljat... kokr se bo pač dalo.

No, naš Pan se rad vozi v avtu, nima težav s tem, smo pa ugotovili, da ga je strah tunelov (no, v tunelu se začne neizmerno trest, zato sklepamo, da je strah) - zato ga pred tunelom vedno vzamemo v naročje, da mu je lažje...

Bomo pa seveda našo prvo "daljšo" plovbo omejili na par 100 m od obale, tako da bomo res parkrat na dan kar potegnili z gumico na obalo...

Bom pa javila kako bo  Afro
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes in morska bolezen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines