mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:23:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod  (Prebrano 16210 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninnč
gost
« : petek, 12.07.2013 : 21:02:37 »

Zdravo
pri nas doma imamo 7 pasjih mladičkov starih 7 tednov. so že zelo veliki in živahni in me zanima kdaj bi bil primeren čas da jih odpeljemo malo na travnik, saj prostor v stanovanju ni primeren za prosto tekanje.
hvala lepa za odgovor.

Nina Češarek Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1 : petek, 12.07.2013 : 21:36:04 »

Sicer nisem vzrediteljica, da bi lahko to svetovala, ampak moje mnenje je da so čisto dovolj stari, saj zgodnja socializacija je zelo pomembna  Smiley Če je leglo nerodovniško (predvidevam) pa upam da bo mama čim prej sterilizirana in mladiči tudi sterilizirani/kastrirani oz. oddani kjer se bo čuvalo da ne bo prihajalo do legel, ker je mešancev že tako preveč po zavetiščih in pri prostovoljcih da ni treba še dodatnih legel  Smiley (se opravičujem če se motim in če je načrtovano rodovniško leglo)
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : petek, 12.07.2013 : 22:17:26 »

Če je načrtovano rodovniško leglo se očitno sploh niste pripravili na leglo.. Zato je verjetno bil ups, ane? No, zdaj za nazaj pametovat je brez smisla, v prihodnje pa -  mamo dajte sterilizirat, mladiče pa oddajte ali S/K ali pa takšnim ljudem, da bodo potem to opravili.


Glede gibanja - na travnik jih seveda lahko odpeljete, pa da se tam malo igrajo, pač toliko, koliko imajo energije, ne jih pa voditi na nevem kako dolge sprehode. Z igro se itak socializirajo.
Torej so do zdaj bili samo v stanovanju?
Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #3 : petek, 12.07.2013 : 23:37:46 »

hvala za vaše odgovore. stvar je bila taka, da ko smo psičko dobili je bilo pri veterinarju odsvetovana sterelizacija, zaradi njenega stanja. ko se je to stanje izboljšalo je bila naročena za poseg 1.junija 2013, vendar je na žalost v varstvu ušla, to pa smo izvedeli šele proti koncu brejosti. Undecided
psička je že naročena za sterelizacijo, saj je bilo 7 malih kosmatincev enkrat v življenju dovolj. Smiley
vsi mladički so pa tudi že oddani, ... Cheesy
bilo so v stanovanju, ampak ne zaprti, probali smo jih čim bolj animirat da so bili aktivni in igrivi, vendar je to stanovanje postalo vseeno malo premajhno, za aktivnosti.

hvala še enkrat za odgovore, se že veselimo jutrijšnjih aktivnosti na bližnjem travniku. Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : sobota, 13.07.2013 : 10:36:31 »

Naši so bili zunaj že pri petih tednih po kakšno urco, tudi ko je bila zima. Je pa treba paziti, da mladičev ne vodite na kraje, kjer je veliko nepoznanih psov, ker niso še bili cepljeni oziroma tudi če so bili še niso zaščiteni.
To, da se psico sterilizira, če je nikakor ne morejo imeti pod kontrolo je že ok, da pa se zahteva sterilizacijo in kastracijo mladičev pred oddajo je pa za moje pojme nezaslišano.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5 : sobota, 13.07.2013 : 10:47:31 »

Saj nisem zahtevala, ampak sem dala nasvet.
Mogoče se je malo narobe prebralo - nisem zagovornica zgodnjih S/K, kar mladiči pri 7. tednih zame so. Drugače pa ja, menim, da je bolje, da se te mladičke v prihodnosti S/K - iz enega upsa, ko jim je slučajno v varstvu pobegnila, je nastalo 7 mladičkov.
Če se bo to vsaki samički v leglu naredilo..
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 14.07.2013 : 05:32:22 »

Se strinjam z uroo... Ni nujno da se jih sterilizira/kastrira pri 8 tednih, ampak da se jih čuva ali če niso skoraj 100% da jih bodo čuvali da se jih sterilizira/kastrira, da se ne dogaja podobno... (potem mislim da se jih s/k, v novem domu, ko so dovolj stari)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : nedelja, 14.07.2013 : 14:05:41 »

Jaz takemu, za katerega ne bi bila repričana, da bo znal čuvat gonečo psico ali intaktnega samca mladiča sploh ne bi dala/prodala, ker si ga ne zasluži. Ali bo kasneje dal psa kastrirat mora ostati izključno odločitev lastnika. Kadar me je kateri od novih lastnikov mojih mladičev vprašal za nasvet o tem, sem S/K odsvetovala, razen iz zdravstvenih razlogov.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #8 : nedelja, 14.07.2013 : 14:27:14 »

Ja OK, ampak ti imaš izkušnje na tem področju (oddajanja psov v prave roke) , za Ninnč imam pa občutek, da jih nima. In zato se mi vseeno zdi bolje, da ji svetujem S/K mladičkov v prihodnosti kot pa, da sem tiho.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 14.07.2013 : 16:40:58 »

Najtežje od vsega je najti toliko primernih in odgovornih posvojiteljev in to v tako kratkem času, sploh, če ne gre za načrtovano, pasemsko leglo. 
Oddajanje vseh v 100% zanesljive roke pa je primerljivo z igranjem Lota. Tudi iz tega vidika bi moral odditi vsak mladič oditi v nov dom s pogodbo, ki lahko zajema marsikaj, kar se lastniku mame mladičev zdi nujno, seveda s poudarkom na tem, da se takšna neželjena legla ne bi nadaljevala. Vsekakor predvsem iz vidika, da vedno kratko potegnejo psi, ki nimajo možnosti izvbire lastnika ampak jim ga izberemo mi in smo zato soodgovorni za njihovo nadaljno kvaliteto življenja.

Tukaj je splošno dostopna verzija posvojitvene pogodbe, ki jo lahko uporabi vsak in seveda tudi dopolni:
http://dzzz.si/images/stories/natisni_si/pogodba_psi.pdf
Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #10 : nedelja, 14.07.2013 : 20:37:35 »

hvala za vaše odgovore. lahko vam sporočim, da so bili danes male kepice prvič vzunaj in da so se zelo zabavali. Smiley
mislim, pa da je tale pogodba zalo dobra ideja, ki pa jo bomo tudi mi uporabili, saj želimo da imajo naši mladički dober, varen in predvsem, ljubeč dom.  Grin

za k/s pa se mi zdi da se morajo lastniki sami odločiti za to. mi smo poskrbeli za cepiva, ki jih mladilček potrebuje do 2 meseca starosti, za vse ostalo, pa bo odločitev lastnikov.
to se mi zdi še najbolj fer, ker imamo tudi primer, da bo par ko bo vzel psičko, jo ne bo dal sterelizirati. Smiley
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #11 : nedelja, 14.07.2013 : 20:46:21 »

za k/s pa se mi zdi da se morajo lastniki sami odločiti za to. mi smo poskrbeli za cepiva, ki jih mladilček potrebuje do 2 meseca starosti, za vse ostalo, pa bo odločitev lastnikov.
to se mi zdi še najbolj fer, ker imamo tudi primer, da bo par ko bo vzel psičko, jo ne bo dal sterelizirati. Smiley

Pa ste prepričani, da se pri njih ne bo ponovila vaša zgodba? Dovolj je, da enkrat pobegne..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : nedelja, 14.07.2013 : 21:32:12 »

Ja Uraa; lahko se zgodi. A če se potem za mladiče lepo poskrbi, je vse ok, a ne. Ker taki ne polnijo zavetišč.  Pa načeloma se pri tistih, ki se zavedajo, da je na psico med gonitvijo treba pazit  in to tudi dejansko počnejo "upsov" zelo malo. Skoraj vsi so posledica malomarnosti. A če se pa s figo v žepu pogodbo podpiše, pa se psice ne sterilizira niti se ne pazi nanjo tako kot je treba bo pa kaj? Jo vzela nazaj? Ja, če ji jo bodo prostovoljno dali, če ne pa malomorgen.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 14.07.2013 : 21:47:35 »


to se mi zdi še najbolj fer, ker imamo tudi primer, da bo par ko bo vzel psičko, jo ne bo dal sterelizirati. Smiley


Ja, predvsem, ker to stane, sploh pa psica, da je res "ta prava" mora imeti vsaj eno leglo ali pa zato, ker se bo zredila, pa spremenila bo karakter, pa slabšo dlako bo tudi dobila ...  butnglavc
Res je to najbolj fer, ob tem pomanjkanju psov v slovenskem prostoru, sploh pasemskih - brez rodovnikov in upsi  huh

In verjetno nisem edina, ki poznam kar nekaj odgovornih vzrediteljev, ki jim ne uspe oddati vseh čistokrvnih psov iz legla, pa klavzule o S/K sploh ne postavljajo. Zakaj le?

Malim kepicam pa iz srca želim srečno življenje ob odgovornih lastnikih.
Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #14 : nedelja, 14.07.2013 : 22:14:25 »

Pa ste prepričani, da se pri njih ne bo ponovila vaša zgodba? Dovolj je, da enkrat pobegne..

nikoli nisi 100% prepričan. mi smo bili, skos je bila na vrvici, ko se je gonila, ampak se nam je ponesrečilo, ampak sedaj se pač prevzame vsa odgovornost.
mislim pa da če se bo pri njih to zgodilo, bodo smi prevzeli odgovornost ne mi. po mojem mnenju začasni skrbniki nimamo pravice se odločati ali jih bomo s/k.
moje mnenje je da je potrebno s/k vsakega psa, saj jih je preveč v zavetiščih.
imamo poleg matere(psice) tudi enega psa, ki je iz zavetišča in je kastriran.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines