mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 11:25:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod  (Prebrano 16241 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninnč
gost
« Odgovor #15 : nedelja, 14.07.2013 : 22:23:16 »

nisem rekla da, je psica ''res ta prava'', če ima vsaj eno leglo.
mislite da se imamo super ker imamo 7 kosmatincev + 2 psa. ja zelo so zabavni dnevi ko poslušaš cviljenje, ampak tako je bilo in smo prevzeli odgovornost.
hotli smo jo sterelizirati, ampak je bila v slabem psihičnem in fizičnem stanju ko smo jo posvojili, to pa sem tudi povedala.

ne namigujem da je fer ker pomankuje psov, ampak ker je to stvar lastnika. on se bo odločil ali k/s psa ali ne, za te odločitve mi po mojem mnenju nimamo pravice.

morem reči, da imamo mi resnično srečo, saj so naši kužki že vsi oddani, dobrim in ljubečim družinam.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #16 : nedelja, 14.07.2013 : 22:29:40 »

hotli smo jo sterelizirati, ampak je bila v slabem psihičnem in fizičnem stanju ko smo jo posvojili, to pa sem tudi povedala.

ne namigujem da je fer ker pomankuje psov, ampak ker je to stvar lastnika. on se bo odločil ali k/s psa ali ne, za te odločitve mi po mojem mnenju nimamo pravice.

morem reči, da imamo mi resnično srečo, saj so naši kužki že vsi oddani, dobrim in ljubečim družinam.


Kako nimate te pravice, vi niste njihov začasnih skrbnik, ampak kar skrbnik - ker so mladički vaše psice, VI odločate, komu jih boste oddali in v kakšnih pogojih bodo živeli.
Moram priznati, da sem kar presenečena, da ste za vseh 7 mladičkov mešančkov našli ''dobre in ljubeče družine''. Je pa res, da imamo različne poglede na to, kaj psi potrebujejo.
Pa v bistvu se mi ne da prerekat - moje mnenje je, da v poplavi psov, ki čakajo na nove domove po vseh zavetiščih in društvih ni sprejemljivo, da se toliko psov skoti zaradi malomarnosti skrbnikov.
Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #17 : nedelja, 14.07.2013 : 22:38:59 »

mislila sem da nimam pravice jih jaz s/k. za vse ostalo pa ja se strinjam z vami.
domove smo jim našli preko pomoči veterinarjev, ki jamčijo za lastnike. bomo jih pa tudi obiskovali, da se bomo sami prepričali ali so v dobrih rokah ali ne.

moram vam povedat da iz prve roke poznam v kako hudem stanju lahko pes živi. Pika(mamica) je bila 9 mesece privezana na pol metra dolg štrik na mizo. zraven je kakala, lulala. bila je tepena in zbrcana in ne socializirana. zato je tudi zelo občutljiva na zadnji dve tački.
dobili sva jo s pomočjo socialne delavke.
rabila je eno leto da nam zaupa. še vedno nas ne spusti iz oči (še na wc gre z nami)
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 14.07.2013 : 22:41:39 »


mislim pa da če se bo pri njih to zgodilo, bodo smi prevzeli odgovornost ne mi. po mojem mnenju začasni skrbniki nimamo pravice se odločati ali jih bomo s/k.

moje mnenje je da je potrebno s/k vsakega psa, saj jih je preveč v zavetiščih.
imamo poleg matere(psice) tudi enega psa, ki je iz zavetišča in je kastriran.


Saj ne vem ali narobe berem napisano ali je bilo narobe napisano, ampak tudi meni se več ne ljubi  Tongue. Dejstvo namreč ostaja, da je v tem prostoru pomembno samo to, kako jaz skrbim za mojega psa in to je seveda popolnoma ogovorno skrbništvo, ne briga pa me, kako za psa skrbi sosed, tudi če vem, da to ni odgovorno skrbništvo .

In jupiiii, zaradi takih imamo tako zavetišča kot jaz in meni podobni friki, zagarantiran biznis  wtf
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : ponedeljek, 15.07.2013 : 03:15:04 »

Citat
moje mnenje je da je potrebno s/k vsakega psa, saj jih je preveč v zavetiščih.
tile argumenti gredo meni počasi nekam. res. Da dobro odnegovani in lepo socializirani mladiči odžirajo nove lastnike zavetiškim. ja dajte no. kaj ko bi se enkrat za spremembo vendarle osredotočili na tiste, ki dejansko delajo probleme - na malomarneže, ki niti ne opazijo kdaj je psica breja in potem mladiče, če jih ne pobijejo kje odvržejo ali pa slabo hranjene mladiče polne parazitov potalajo prvemu ki pride mimo. In če že imamo tako zelo prepolna zavetišča, potem nehajmo uvažati pse iz pol evrope. 
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #20 : ponedeljek, 15.07.2013 : 07:33:54 »


se delno strinjam s teboj ... samo ... če prebereš obe temi od Ninnč ... niso meli pojma, da je psica breja, pri 7 tednih sprašuje kaj dat za jest ... lej Lanabela ... bodi realna ... tudi Ninnč je ena tistih, ki ji je važno, da mladiče odda in jo prav briga kam gredo ...  Ko jim je psica ušla je niso peljali k vetu ... takrat bi se dalo preprečit tole leglo. Je tako???
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : ponedeljek, 15.07.2013 : 09:57:40 »

Je, je pa vprašanje, če so hoteli preprečiti leglo. A bi ga morali? Jaz sem vedno mislila, da je to prosta odločitev lastnika psice.
In po napisanem sodeč  nekih res hudih napak pri leglu zaenkrat niso naredili in očitno so se pripravljeni tudi kaj naučiti.(če bi videli psico in mladiče bi mogoče celo lahko kaj videli, tako pa...) Moje mnenje je, da se je začelo pri leglih vse preveč komplicirat. In da pogosto pretirano kompliciranje in pretirana skrb za mladiče naredi več škode za zdravje mladičev kot pa kakšna začetniška nerodnost.
Sicer pa ne vem, mogoče ste nekateri res že začeli kot popolni, mi vem da smo pri prvih leglih naredili kar precej napak.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 15.07.2013 : 12:21:07 »

tile argumenti gredo meni počasi nekam. res. Da dobro odnegovani in lepo socializirani mladiči odžirajo nove lastnike zavetiškim. ja dajte no. kaj ko bi se enkrat za spremembo vendarle osredotočili na tiste, ki dejansko delajo probleme - na malomarneže, ki niti ne opazijo kdaj je psica breja in potem mladiče, če jih ne pobijejo kje odvržejo ali pa slabo hranjene mladiče polne parazitov potalajo prvemu ki pride mimo. In če že imamo tako zelo prepolna zavetišča, potem nehajmo uvažati pse iz pol evrope. 

Se strinjam, v zavetiščih je zanemarljivo malo čipiranih psov, glavnina je neoznačenih, necepljenih, ki so se pač znašli nekje in jih lastniki, čudežno, ne pogrešajo.
Bistvo je torej odgovornost in ta se vsekakor začne pri leglu, načrtovanem ali pa tudi ne. Ne glede na to, je lastnik psice dolžan poskrbeti za prva cepljenja , ki so nujna do oddaje psov (kar po pisanju Ninnč so), vsekakor pa tudi za čipiranje ob oddaji. In vse to stane, pa ne tako zelo malo. In tudi zato noben pes ne more biti zastonj, kar pa spet zmanjša nabor zainteresiranih in nadvse ljubečih in odgovornih lastnikov. Vse se pač vedno začne in konča pri denarju.
Ker pa nas je na tem svetu preveč, tako ljudi kot tudi psov sem mnenja, da se moramo vsi zavedati, da ni odgovorno imeti legla, pri katerih je izid oddaje mladičev vprašljiv in kjer se v enem samem letu ali dveh, število potomcev naše drage, nekoč zanemarjene in zlorabljene psice, lahko poveča na nekaj deset psov, ki bodo spet iskali nove, najbolj ljubeče domove.

Psica, ki iz zdravstvenih razlogov ni primerna za sterilizacijo, po moje iz istih razlogov tudi ni primerna za donositev legla 7 mladičev ali pa tudi manj. Recimo, da so res imeli predsodek pred sterilizacijo breje psice, ne verjamem pa, da lahko ta oddtehta finančni zalogaj, ki jih vsekakor, kot odgovorne lastnike, čaka do oddaje vseh mladičev.
Ker pač poznam cene cepljenj in čipiranj moram priznati, da bi si sama nikakor ne želela, trenutno pa tudi finančno ne bi zmogla, takšnega legla križancev.
In tudi to, da se možni upsi prelagajo na bodoče posvojitelje, se mi ne zdi odgovorno. Zdaj pa je spet vprašanje: ali iskati in čakati odgovornejše naprej, pri tem, da pes raste in verjetno/možno postaja vse manj dopadljiv širši množici in s tem seveda težje posvojliv ali pa ga oddati s pogodbo in neko klavzulo, ki se nam zdi pomembna in kaže na našo dejansko odgovornost, ker zgodnje sterilizacije seveda ne želimo, predvsem spet iz finančnih razlogov, ki bodo zadeli tistega, ki pse oddaja.

Zdaj pa še to: ali je pogodba figo vredna in zgolj papir, ki prenese vse, pa je spet vprašanje, ker se jo relativno poceni da tudi uradno overovit, če nam je seveda mar in smo odgovorni. Ampak kot sem že napisala, začne in konča se pri denarju.

Nič pa ne bom komentirala ostalega, ker priznam, da sem se tudi sama, ob svoji prvi, zavetiški psici, naučila največ in mi je tudi jasno, da ljudje praviloma ne sprašujejo zato,  da bi nam dvigovali pritisk, ampak iz dejanske nevednosti. Veliko hujši so po mojih izkušnjah tisti, ki imajo/iščejo prvega psa, pa jim je že vse, v nulo popolnoma jasno in nikoli ne naredijo čisto nobene napake oz. je niso pripravljeni priznati.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #23 : ponedeljek, 15.07.2013 : 12:29:11 »

Je, je pa vprašanje, če so hoteli preprečiti leglo. A bi ga morali? Jaz sem vedno mislila, da je to prosta odločitev lastnika psice.
In po napisanem sodeč  nekih res hudih napak pri leglu zaenkrat niso naredili in očitno so se pripravljeni tudi kaj naučiti.(če bi videli psico in mladiče bi mogoče celo lahko kaj videli, tako pa...) Moje mnenje je, da se je začelo pri leglih vse preveč komplicirat. In da pogosto pretirano kompliciranje in pretirana skrb za mladiče naredi več škode za zdravje mladičev kot pa kakšna začetniška nerodnost.
Sicer pa ne vem, mogoče ste nekateri res že začeli kot popolni, mi vem da smo pri prvih leglih naredili kar precej napak.

torej po tvoje ... ok kaj pa potem, če je psica breja in leglo ni načrtovano. dejmo ga met, kaj nas briga za mladiče, nekam jih bomo poturili  in briga nas za naprej, kaj bo z njimi. no če tako razmišljaš tudi prav ... JAZ NE.

če je to, da pravilno poskrbiš za mamo in mladiče (da jim daš pravilno oskrbo) zate kompliciranje ... tudi prav.

in NE, nihče ni popoln draga lanabela, samo nekateri smo odgovore dobli pri ljudeh, ki nekaj vedo, da nismo delali napak. imeli ves suport ljudi, ki nekaj znajo in imajo izkušnje. in če je tudi to narobe, potem sem pa PRAV ZARES ZMEŠANA.

kot kaže je zate narobe, da (konkretno jaz) ne dam mladiča vsakemu, ki "mimo pride" in jh imam raje doma ... po tvoje preveč kmpliciram. da jih socializiram, da jih navajam  na fen in česanje (ker pudlji to pač "rabijo"), tudi to potem preveč kompliciram ....

misli si kar hočeš, jaz taka sem in tudi bom. pa četudi preveč kompliciram (po tvoje). zakaj?? ker se mi zdi pošteno do novih lastnikov, da  (npr.) pes ne traumira, ko se prižge fen v pasjem salonu.



Se strinjam, v zavetiščih je zanemarljivo malo čipiranih psov, glavnina je neoznačenih, necepljenih, ki so se pač znašli nekje in jih lastniki, čudežno, ne pogrešajo.
Bistvo je torej odgovornost in ta se vsekakor začne pri leglu, načrtovanem ali pa tudi ne. Ne glede na to, je lastnik psice dolžan poskrbeti za prva cepljenja , ki so nujna do oddaje psov (kar po pisanju Ninnč so), vsekakor pa tudi za čipiranje ob oddaji. In vse to stane, pa ne tako zelo malo. In tudi zato noben pes ne more biti zastonj, kar pa spet zmanjša nabor zainteresiranih in nadvse ljubečih in odgovornih lastnikov. Vse se pač vedno začne in konča pri denarju.
Ker pa nas je na tem svetu preveč, tako ljudi kot tudi psov sem mnenja, da se moramo vsi zavedati, da ni odgovorno imeti legla, pri katerih je izid oddaje mladičev vprašljiv in kjer se v enem samem letu ali dveh, število potomcev naše drage, nekoč zanemarjene in zlorabljene psice, lahko poveča na nekaj deset psov, ki bodo spet iskali nove, najbolj ljubeče domove.

Psica, ki iz zdravstvenih razlogov ni primerna za sterilizacijo, po moje iz istih razlogov tudi ni primerna za donositev legla 7 mladičev ali pa tudi manj. Recimo, da so res imeli predsodek pred sterilizacijo breje psice, ne verjamem pa, da lahko ta oddtehta finančni zalogaj, ki jih vsekakor, kot odgovorne lastnike, čaka do oddaje vseh mladičev.
Ker pač poznam cene cepljenj in čipiranj moram priznati, da bi si sama nikakor ne želela, trenutno pa tudi finančno ne bi zmogla, takšnega legla križancev.
In tudi to, da se možni upsi prelagajo na bodoče posvojitelje, se mi ne zdi odgovorno. Zdaj pa je spet vprašanje: ali iskati in čakati odgovornejše naprej, pri tem, da pes raste in verjetno/možno postaja vse manj dopadljiv širši množici in s tem seveda težje posvojliv ali pa ga oddati s pogodbo in neko klavzulo, ki se nam zdi pomembna in kaže na našo dejansko odgovornost, ker zgodnje sterilizacije seveda ne želimo, predvsem spet iz finančnih razlogov, ki bodo zadeli tistega, ki pse oddaja.

Zdaj pa še to: ali je pogodba figo vredna in zgolj papir, ki prenese vse, pa je spet vprašanje, ker se jo relativno poceni da tudi uradno overovit, če nam je seveda mar in smo odgovorni. Ampak kot sem že napisala, začne in konča se pri denarju.

Nič pa ne bom komentirala ostalega, ker priznam, da sem se tudi sama, ob svoji prvi, zavetiški psici, naučila največ in mi je tudi jasno, da ljudje praviloma ne sprašujejo zato,  da bi nam dvigovali pritisk, ampak iz dejanske nevednosti. Veliko hujši so po mojih izkušnjah tisti, ki imajo/iščejo prvega psa, pa jim je že vse, v nulo popolnoma jasno in nikoli ne naredijo čisto nobene napake oz. je niso pripravljeni priznati.

ja čarka se strinjam, vendar  ne moreš vedet kaj bodo naredili novi lastniki teh mladičkov , če se jim naredi UPS. bdo tudi poskrbeli za čipiranje, cepljenje in ostalo???  in da bi to preprečili  (sploh razmišljanje v tej smeri) je tukaj S/K "mladičev" smiselna.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : ponedeljek, 15.07.2013 : 12:47:10 »

Draga Natis, nič od napisanega ni letelo nate, ki te niti ne poznam niti ne vem, kako poskrbiš za svoje mladiče.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 15.07.2013 : 13:00:02 »

 

ja čarka se strinjam, vendar  ne moreš vedet kaj bodo naredili novi lastniki teh mladičkov , če se jim naredi UPS. bdo tudi poskrbeli za čipiranje, cepljenje in ostalo???  in da bi to preprečili  (sploh razmišljanje v tej smeri) je tukaj S/K "mladičev" smiselna.

Natis, zakaj pa misliš, da se stalno "bodemo" z nasprotniki zgodnje S/K. Namreč, tudi nam, ne samo njim, je jasno, da so stvari v telesu, ki se jim hormoni, nečemu namenjeni  Wink
In ker so nas izkušnje iz posvojitvenih pogodb v vseh teh letih marsikaj naučile, izberemo pač manjše zlo, to je, da gredo mladiči v nove domove (poleg cepljenj in čipiranj) že sterilizirani in tudi kastrirani, seveda pa posvojnine, ki jo imamo, zato ne moremo sorazmerno zvišati, ker so psi le izjemoma, podobni kakšni ljudem všečni pasmi. 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : ponedeljek, 15.07.2013 : 13:25:33 »

Nikakor ne morem razumeti, kako lahko oddate mladiče ljudem, ki jim ne zaupate. Človeku, ki ni vreden zaupanja se psa ne odda. Tistemu, ki mu zaupaš, da bo imel psa pod kontrolo, ga pravilno vzgajal, socializiral, šolal, mu nudil primerno oskrbo in po potrebi veterinarsko pomoč, verjetno lahko zaupaš tudi, da bo za morebitno (in pri skrbnem lastniku res zelo malo verjetno) nenačrtovano leglo dobro poskrbel.
Ps: pogodbe so sicer v redu zadeva, a prevelikega pomena ji ni za pripisovati.
PPS: lahko razumem potrebo po zelo zgodnji sterilizaciji tistih mačjih samic, za katere ne vemo zagotovo, da bodo samo notranje. Mogoče bi bilo moč opravičiti tudi zelo zgodnje sterilizacije tistih pasjih samic, ki se jih oddaja na ketno ali za dvorišča brez zanesljivih ograj (če lahko opravičite takšno oddajo). Nikakor pa ne morem in ne bom razumela potrebe po zelo zgodnjih kastracijah samcev.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 15.07.2013 : 14:19:34 »

Eh, saj smo na to temo že veliko povedali.
Bom pa rekla tako, če bo potem komu lažje: Nikomur, ampak res nikomur ne zaupam toliko kot sebi, ki pa imam obe psici sterilizirani.  Eno pred prvo gonitvijo, drugo bolj zgodaj. Obe psici sta ŽNJ pasme in ju imam nadvse rada, mislim pa tudi, da zanju dovolj odgovorno skrbim, zato razen S/K mladičev, ne bi mogla dati nikoli nobenega od doma, česar si pa finančno ne morem privoščiti.  Torej, očitno, ne zaupam nukomur in je tako najbolje.

In zato sem uvodoma tudi napisala, da je od vsega, v tako kratkem času, najtežje dobiti dovolj odgovornih in zaupanja vrednih lastnikov. "Moji" posvojitelji so le izjemoma ena oseba, gre za družine, pare, družinske skupnosti, z neko dinamiko, ki ni stalna, kjer se odnosi in mnenja, tudi pod vplivom drugih, lahko spreminjajo, čeprav je na papirju to samo ena oseba. Upam, da razumeš kaj želim povedati. Če imaš sama drugačne izkušnje, vsaka čast.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #28 : ponedeljek, 15.07.2013 : 14:35:27 »

Nikakor ne morem razumeti, kako lahko oddate mladiče ljudem, ki jim ne zaupate. Človeku, ki ni vreden zaupanja se psa ne odda. Tistemu, ki mu zaupaš, da bo imel psa pod kontrolo, ga pravilno vzgajal, socializiral, šolal, mu nudil primerno oskrbo in po potrebi veterinarsko pomoč, verjetno lahko zaupaš tudi, da bo za morebitno (in pri skrbnem lastniku res zelo malo verjetno) nenačrtovano leglo dobro poskrbel.

Point mojega pisanja je v tem, da bi morali poskrbeti, da do morebitnega legla ne pride v nobenem primeru, pa četudi bi zanj odlično poskrbel.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #29 : ponedeljek, 15.07.2013 : 14:52:30 »

Ja, in kako vemo, da prav ti mladiči (in sploh še ne njihovi mladiči) ne bodo kasneje, čez nekaj mesecev
na primer, pristali v zavetiščih?

Bodo mladiči iz tega legla odšli v nove domove čipirani?

Če ne, je čisto možno, da se bodo nekega dne znašli v zavetišču.
Tudi zavetiški psi, ki pridejo stari v zavetišča nekaj mesecev ali eno leto,
so bili nekoč lastniški, niso padli z neba, ampak so rezultat prav takšnih legel kot je tole.
Verjetno so bili prav tako oddani v nove domove, nesterilizirani, nekastrirani in nečipirani,
čez par mesecev pa so bili naenkrat zapuščeni.

Se mi zdi totalno sprenevedanje, da ne obstaja povezava med kotitvami neželenih
legel, za katera se približno poskrbi, in psi, ki se znajdejo v zavetiščih v smislu, kot da to
niso ene in iste živali.





Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: koliko mora biti mladiček star, da je primeren za na sprehod
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines