mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:55:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šarplaninec  (Prebrano 59708 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #15 : torek, 28.09.2004 : 15:15:33 »

Kot zgleda sta v Sloveniji le dva ali trije šaroti.
KJE STE OSTALI ??!!!
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #16 : torek, 19.10.2004 : 07:55:57 »

Res je malo šarotov...
Pri našem očiju v Radomljah je le še eden ampak ta 1.a, saj kjerkoli se pojavi mu uspe kakšna zmaga. Je pa tudi Maslop vzreja.

Kakšni so vam bolj všeč: bolj rumeni ali temni? Cheesy

Če mi bo uspelo...še ena fotka... Wink
pa, pa
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #17 : torek, 19.10.2004 : 08:02:20 »

Etna... stara komaj šest mesecev pa že prava "zverinica", a v srčku prav nežna.

http://freeweb.siol.net/lletis1/etna

 Kiss

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #18 : nedelja, 24.10.2004 : 18:43:30 »

Oprosti za zamudo. Naša Beska je ravno te dni postala gospodična (se goni) zato je pri nas doma vse okupirano z njo.
Je naša prva kužka, pa si predstavljaj kako je. Sprehodi z čuvajem in tako naprej. Ne zameri moji nevednosti, kaj pomeni maslop?
Meni so bolj všeč temni, sem pa videl skoraj rdečega in je bil tudi srčkan.
Lep pozdrav in uživaj v dobri družbi (pasji)
                                                                         ROBI
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #19 : ponedeljek, 25.10.2004 : 20:33:40 »

Robi hay...

Maslop je vzreditelj Šarotov, doma v bližini Brezovice in redni gost na razstavah... Cheesy

Kako ste preživljate gonitev? Grin
Etna se je samo crkljala in ponoči tulila in tulila... Tako, da je potem spala kar v kotlji za zaprtimi vrati.Sosedi so že trpeli za kronično nespečnostjo!
Sedaj je mimo in travniki so zopet njeni...
Če nisem preveč radovedna: kako je kaj z vašo poslušnostjo? Wink

na pisanje,
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #20 : četrtek, 28.10.2004 : 20:23:06 »

Spet zamujam
Hvala za poduk (maslop), imajo res lepe pse,ko sem lani iskal našo Besko pa razen Kruha nisem našel nobenega vzreditelja.
Ampak je tudi tako dobro.
POSLUŠNOST HE HE HE
Neomejeno dela pa lahko kaj dosežeš. Hodimo že drugič v malo šolo in je kar vredu,le redno moraš delati. Čez poletje smo malo popustili in zverina takoj pogrunta. Včasih je pa tako poslušna,da so jo povabili med reševalne pse pa ni časa.
Naša gonitev še kar traja in jo kar dobro obvladujemo.
Tuljenje je pa zgleda šport šarotov. Nas so sosedje prijavili in smo imeli policaja in inšpektorja na obisku. Konstantno je vsako noč klicala volkove do 3-4 zjutraj potem pa lepo spala. Sedaj imamo dnevno ogrado in nočno spalnico pa je mir.
hotel sem poslati sliko pa sem zgleda preveč za kačami.
mogoče mi pa bo uspelo.  

lep pozdrav  ROBI
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #21 : petek, 29.10.2004 : 19:19:45 »

Jojjjj, pa se res čisto sama meniva!

Etna ni tako zelo poslušna in očija kar malo vrti okrog tačke...
Bomo malo svetovali kako in kaj...

Ja pa kako to tulijo, kar po volčje zavijajo. Sosedi pa z učkami Roll Eyes
Nenavadno se mi zdi da Etna tako dobro prenaša Sally, da jo spusti v svoj pesjak in ji dovoli jesti iz svoje sklede. Drugače se tko za hec malo ravsata, a ni bilo še pravega babjega krega. Wink

Slikco ti lahko pomagam spravit gor, če mi jo pošlješ po mailu. Smiley

imejte se lepo, tam na primorskem Wink
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #22 : petek, 29.10.2004 : 20:00:56 »

Bolje dva kot pa sam Grin Grin Grin

Mi sedaj pričakujemo najhujše dni, danes je 10 dan in naša BESKA je čisto mirna in poslušna. Ne moreš verjet.

O tuljenju mi ne govori, pri nas so se pritoževali sosedje tudi iz 800m. oddaljenih hiš. Pri nas imamo škota 12let, dve jazbečarki 2 in 3 leti in besko kot zadnjo. Pri hranjenju jo rajši ne motijo, ker je od svojega 8 meseca ta glavna pa tudi če pridejo vohat ponavadi ne napade, le da vedet kaj se sme in kaj ne. Najbolj moram pazit pri božanju in pribolških-zelo ljubosumna in posesivna. Pazim le škota, ker v igri rada podira in je kot buldožer naš Karo(škot) pa že čuti leta.

Kar se tiče slikce ti bom zelo hvaležen,samo ne takoj ker sem včeraj z vsem mojim znanjem in programčki zbrisal ali izgubil vse najlepše primerke.
Zdej sem pogledal tvoj profil in vidim da si zasavka, poznam te kraje ker je moj oče bil iz hrastnika in moj prvi kuža je bil rojen na nekem hribu tam nekje. Škot belo-črn rodovniški enkraten pes.

Očiju pa povej da je sedaj pravi čas, da pokaže kdo je gazda.
Vem vem kako zgleda pogled zasanjanih malo jokajočih mandeljastih očk ampak mora. Pogovarjal sem se z vzrediteljem iz Makedonije in pravi da je šarplaninka še posebej posesivna do lastnika (moškega), kar brez prave vzgoje lahko pripelje do napadov iz ljubosumja.

zaenkrat pozdravljena in uživaj   ROBI  
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #23 : četrtek, 11.11.2004 : 20:54:49 »

Zdaj pa jaz malo zamujam...

Mi smo tudi doma s hribov. In to s Kleka nad Trbovljami, to je tako kot Hollywod nad Beverly Hillsom! Grin

Saj jaz očiju tudi govorim. Pa je že mal hud nanjo, pol ga pa že vest grize! Wink
V nedeljo gremo na razstavo, čeprav Etne ne bomo razstavljali- ima rahel predogriz in je že kot mala bila ocenjena le z oceno perspektivno.

Ima težave z odpoklicem, sploh če je vpleten kakšen kuža ali tujec.
Ni še reagirala agresivno, čeprav jo je že enkrat napadel NO. Le rep med noge, pa gas domov!  Undecided

za danes dovolj, ker grem še s Sally ven,
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #24 : petek, 03.12.2004 : 20:30:27 »

Še vedno nobenega šarota
Razmišljam, da bi mojo ljubico namaškaral v kakega drugega pesjana in se infiltriral med njih.

ŠAROTI VSEH DEŽEL ZDRUŽITE SE
Logiran
dogo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:23:05 »

Pozdravljeni!

Vem kaj boste sedaj rekli. Prej nemška doga, sedaj pa kar šarplaninec. Shocked  Pa ni tako.  Wink. Želim si le izvedeti kaj o šarplanincu, kar tako. O tem psičku me zanima prav vse. Velikost, značaj, in podobne stvari. Zanima me tudi cena in, če je v Sloveniji veliko ali malo vzrediteljev šarplanincev. Če pa kdo pozna o tem medvedku kakšno spletno stran, pa kar z njo na dan Cheesy Lp.
hahahaha kolko jaz vem šarplaninac ni psiček ampak je zverina!sosed je mel čistokrvnega šara ki je bil dobesedno nor!rad je mel samo gospodarja pa še to ne preveč če je gdo prišel k njim na obisk se mu je vtrgalo če je videl pesa se je takoj stepel k sreči je imel na gobcu zmeraj nagobčnik!to je super pes drugače samo tot je bil malo nor ker je bil na ketni pa veliko surovega mesa je dobival za jesti!
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.02.2005 : 21:48:39 »

Pri omenjenem šarotu je bil problem kje drugje kot v surovem mesu.  :(Kako in kdo ga je socializiral? Koliko stika je imel s psi ko je bil majhen, koliko nežnosti je bil deležen kot mladič... Undecided

Očijeva Etna je pa namreč en sam trinajstmesečni petdesetkilski cuker.  Cheesy Že od malega se igra z drugimi psički, Sally pusti jesti iz posode in hoditi v njeno kočo- kar naj bi bilo po karakterni oznaki šarplanincev nesprejemljivo.
Sosedovim otrokom je iz rok in vsako jutro leze očiju v naročje- kakor lahko... Oglaša pa se - oglaša! Na vsakega sosedovega mačka, potepuškega psa, neprijaznega poštarja.
Ima pravo mero dobrosrčnosti do domačih in previdnosti do tujcev. V rokah človeka, ki ne ve kaj s tem dobi se pa lahko spremeni v nekaj zgoraj opisanega. Lips Sealed
Čisto informacijsko...
Etna je bila kupljena pri:**

Pa le z glavo v nakup...

                 http://freeweb.siol.net/lletis1/E+S.jpg
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #27 : torek, 08.02.2005 : 12:09:27 »

No tudi jaz moram povedat,da imam s šaroti zaenkrat same pozitivne izkušnje! Dvakrat sem razstavljala šarplaninko Kim.Prvič lani na razstavi v Mariboru,ko je imela dobre tri mesece in je delala odlično! Drugič letos v Ljubljani,kjer je bila prav tako takoo pridna,da sem se samo čudila...Psička je povsem prijazna tako do drugih psov,kot do tujih ljudi in povsem mirno je prenašala,ko sem jo vodila,čeprav nisem njena lastnica in sva se srečali le parkrat. Nedvomno je k temu pripomogla pravilna in zgodna vzgoja ter doslednost vzreditelja.
Tudi drugi,že odrasel pes istega vzreditelja me je prav lepo presenetil,kako miroljubno je prenašal ves direndaj, božanje otrok, vohanje psov...Se pa pozna še vedno delček njegove 'divje' narave, saj  takoj odgovori,če ga kdo kaj izziva. Sam od sebe pa nebi popadel nikoli.
Nisem pa bila presenečena,da so me nekateri ljudje prav začudeno spraševali,kako to,da se ne bojim tako velikih in 'hudih' psov...Nič čudnega,če pa niso ozaveščeni,da so šarplaninci lahko prav prijetni psi in odlični čuvaji...
Sally's nugget:Sta Etna in Kim mogoče sestrici?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #28 : torek, 08.02.2005 : 20:33:47 »

Sally's nugget:Sta Etna in Kim mogoče sestrici?

Ce jaz prav vem je rodovnisko ime Kim : KIM HEGYI HARCOS in ni vzrejena pri g.**. Etnino rodovnisko ime pa je **, torej sklepam da nista sestrici Wink

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #29 : torek, 08.02.2005 : 20:43:04 »

Jap,Pia,imaš verjetno prav.Sem preveč nahitro preletela stran in nisem bila pozorna toliko na rodovniško ime kot na to,da sta obe v/iz enake psarne,a sem spregledala,da je Kim očitno prišla v psarno,Etna pa iz te psarne...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Šarplaninec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines