mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:03:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes in maček?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes in maček?  (Prebrano 5048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brunotwix
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : četrtek, 01.08.2013 : 14:40:39 »

Živijo!

Doma imamo okoli 5 let starega mačka, ki ni kastriran. Podnevi ga imamo v hiši, ponoči pa se potepa zunaj.

Pred kratkim smo se odločili za nakup kužka. Nekako se nagibamo k pasmi border collie, vendar nam je ubistvu vseeno. Katere so kakšne pasme, ki so bolj strpne do mačk ali drugih živali? Radi pa bi večjega psa. Zanima me tudi, kateri spol psa bi bil najbolj primeren, da ne bi bilo večjih konfliktov z mačkom.

Najlepša hvala v naprej za odgovore!  Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : četrtek, 01.08.2013 : 15:47:17 »

brunotwix
Zakaj nimate kastriranega mačka? Veste, da se med klatenjem naokoli pretepa z drugimi mačkoni in pari z mačkami, zavetišča in društva so pa polna mladičev in odraslih, ki iščejo nove domove?

Glede psa - kako preživljate svoj prosti čas, koliko veste o psih, kako se bi s psom ukvarjali - veste, kaj recimo potrebuje BC? Večina, če ne skoraj vse pasme psov, lahko bivajo z mačkom, če ga na to navadite.

Prvo vam priporočam, da preberete kakšno dobro knjigo o psih, da se veliko naučite, potem pa začnete razmišljati o novem družinskem članu. Tako bo bolje za vse, predvsem pa za psa Wink
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : četrtek, 01.08.2013 : 16:14:00 »

Vaš maček je tudi v veliki nevarnosti, da se zaradi parjenja in pretepanja okuži z neozdravljivim
mačjim AIDSem (FAIDS), levkozo ali obojim. Mačka nujno kastrirajte.

Prav tako ne bi bilo slabo, če bi mačka čipirali in cepili proti steklini, glede na to da se prosto potepa
naokoli. Upam pa da ga zaradi lastnega zdravja vsaj redno razglistujete in tretirate proti
zunanjim zajedavcem.

Ko bo kastriran, se bo maček tudi več zadrževal v bližini doma, možno da bo tudi nehal markirati.

Kar pa se združevanja s psom tiče:

Glede navajanja pasjega mladiča na mačka ne vidim problema, saj ga boste že od malega učili
in korigirali pri odnosu in vedenju do mačka.

Bolj bo problem maček, možno je da bo vsiljivca celo tako zavračal, da se bo (vsaj začasno)
odselil oz. se bo vračal samo na hranjenje. Že zato je nujno, da ga kastrirate in čipirate,
preden si umislite psa, da ne bo nekega dne kar izginil.

Mačku morate omogočiti, da bodo njegovi rituali čimmanj moteni, da bo imel nemoten
dostop do svojih najljubših točk v hiši in da ga mladič ne bo nadlegoval. Skupaj naj
bosta samo pod nadzorom, mačku se posvečajte enako, kot ste se mu prej, nujno
je da ste občasno sami z mačkom, medtem ko pes spi v drugi sobi / svojem boksu.

Sčasoma se bosta navadila en na drugega, morda bosta postala celo zelo
dobra prijatelja Smiley

Logiran
brunotwix
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 01.08.2013 : 16:30:15 »

hvala za odgovore. glede kastracije smo že nekaj govorili tako da ga bomo verjetno dali v kratkem. Smiley ali je spol kaj važen? mislim ali je poleg moškega spola boljše kupiti ženskega ali moškega mladiča?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4 : četrtek, 01.08.2013 : 17:04:10 »

Spol, kar se združevanja z mačkom tiče, ni važen.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.08.2013 : 11:31:47 »

Spol nima pomena, kar se navajanja na mačko tiče... Se strinjam, da zna bit večji problem mačkon... Prvo pasjo damo smo imeli PRED mačko. Ko smo mačko prinesli domov,sploh nismo rabilni njo navajat na psičko... Psičko smo učili pravilnega vedenja do mačke.
Drugo psičko smo pripeljali na dom, ko je bila muca stara nekak 4 leta. Približno dva tedna je bila večino časa odsotna... trmala se je, kot bi bila užaljena. Pihala je na psičko, kar seveda nisva pustila. Čez čas pa se je navadila-seveda s pomočjo najinega truda (razvajanje obeh psičk in mačke, postopno približevanje itd. itd. itd.). Zdaj je z obema psičkama najboljša prijateljica. Oziroma bolj se razume s tisto, na katero je na začetku skoz pihala in renčala... Zdaj pa damice spijo skupaj, se čistijo, igrajo, lovijo... ... ... Ni lepšega! Ampak tudi jaz svetujem: najprej kastrirat mačka! Potem temeljit premislek o tem katero pasmo si želite oz. kakšnega psa želite... ... ... Nekaj truda in potrpljenja pa bo šlo. Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes in maček?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines