mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 07:27:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: TARA
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: TARA  (Prebrano 98088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #165 : petek, 16.05.2014 : 22:30:22 »

Oooooo ljubezen Kakšno srečo si imela! Pa lisička tudi Wink Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #166 : sobota, 17.05.2014 : 09:50:51 »

U, lepa lisička. Cheesy Lisic sem pa tudi jaz videla že ene par na našem koncu. Žal vedno brez fotoaparata.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #167 : sobota, 17.05.2014 : 11:30:43 »

Srečnica (ti in lisička)  Cheesy ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #168 : sobota, 17.05.2014 : 20:48:21 »

Oooo, srečnice vse tri! Boni bi se zmešalo od prizora in vonjav!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #169 : ponedeljek, 19.05.2014 : 21:44:44 »

Mici, naša golorita pujsa Kiss Kiss...

današnji dan je bil pravi vrtiljak čustev. Še včeraj je veselo cvilila, ko sem prišla mimo kletke.., no danes popoldne jo pa vidim v kletki, skoraj negibno je ležala pod hiško..ŠOK..PANIKA.. Cry Jok.. Jo dvignem v naročje in čutim, da je zelo mrzla. Zavijem jo v dekco, da jo vsaj malo pogrejem. Pokličem na Veterinarsko fakulteto, ampak so na žalost že končali z delovnim časom. Svetujejo mi ambulanto Miklavžin. Med dogovarjanjem sva jo z mami že malo ogrele.
Hitro v avto in proti Ljubljani.  Iz Trojan je približno 30min vožnje, vsaka sekunda se mi je zdela takoooooo presneto dolga Sad Sad. Končno najdeva ambulanto. Sprejme nas prijazen veterinar (verjetno, da je bil Blaž Ciglar, ampak nisem prepričana). Po hitrem pregledu ugotovi, da je dehidrirana in nama naroči naj malo počakava. Speeet to čakanje Angry Sad. Tako se je vleklo.
Sprejme naju v ambulanto. Poslušal ji je srček, zelooo počasi je bilo, samo 100 udarcev (,če se ne motim), pogledal ji je zobe in ugotovil da to ni razlog za njeno suhost in dehidracijo. Driske ni imela. Majhne drekce je pregledal in ugotovil, da so v njih spiralasti paraziti (ni vedel točno kateri, ampak sigurno tam ne smejo biti Sad) . Imela je zelo nizko telesno temperaturo.
Uglavnem zmenili smo se, da Mici ostane na kliniki, da bo dobila toplo infuzijo, antibiotike in kašico po inekciji v usta. Razlogi za njeno izčrpanost so ti paraziti, vneto črevesje, verjetno tudi slaba genetika, goli prašički so že tako veliko bolj občutljivi, veliko energije morajo porabiti že za to da se ogrejejo, itd. Vedno je bila manjša od Zazi in Rozi. Vedno ji nabiram svežo zelenjavo, trgam veje na sadnih neškropljenih drevesih, vedno imajo na voljo seno in vodo, kupujem briketke, Cry Cry. Je rekel veterinar, da je to problem, če imaš veliko živali na kupu, nisi tako pozoren in ne vidiš koliko vsak poje.
Danes popoldne ob 19:30 me je že poklical, da je dobila infuzijo in antibiotike. Ponudil ji je kašico, ampak je ni hotela jesti. Po 1h in pol, ko se je malo ogrela in se je tekočina razporedila po telesu pa je kašo goltala kot zmešana kar je dober znak Kiss Kiss Kiss. Je rekel, da ima veliko voljo. Verjetno ne trpi, ni v bolečinah samo tako je izčrpana, to mi je zelo pomembno, samo da ne trpi.  Tako je še mlada. Dve noči bosta najbolj kritične. Ko bo Mici doma gresta še Zazi in Rozi na pregled, čeprav ni strahu, da bi to napadlo še njiju.

Sem si rekla, da nobenega prašička več Cry Cry. Marsikateri človek nima pojma kako se na tako majhno živalco navežeš!! Tako kratko življenjsko dobo imajo. Preveč je stresno, ko tako iznenada zboli. Naj noben več ne reče, da niso zahtevne živali. Zelo so zahtevne, občutljive in krhke.

Držimo pesti in molim, da bo ozdravela Kiss Kiss Cry. Dolga noč bo.

Pa moram pohvaliti veterinarja, res je bil SUPER!
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #170 : ponedeljek, 19.05.2014 : 22:16:49 »

O Mici in Šefica, držita se, pa naj bo vse spet tako kot je bilo, paeaziti pa marš, stran, pa nikol več k vam. Držimo tačke in pesti. ***
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #171 : ponedeljek, 19.05.2014 : 22:19:00 »

Tudi mi pošiljamo pozitivne misli Kiss in čakamo na dobre novice Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #172 : ponedeljek, 19.05.2014 : 23:07:53 »

Pikica golorita, daj potrudi se  Kiss Afro
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #173 : torek, 20.05.2014 : 06:00:10 »

Mici mala drži se  Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #174 : torek, 20.05.2014 : 09:02:20 »

Mici, drži se! Držimo vse šapice zate!  objem ljubezen objem
O, jasmina&tara, mi vemo, kako je to imeti prašičke! Celo moje otroštvo so bili z mano. Zlate živalce!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #175 : torek, 20.05.2014 : 10:56:37 »

Držimo tačke in pesti za Mici  Kiss ljubezen objem
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #176 : torek, 20.05.2014 : 12:48:14 »

O boga Mici. Cry Tudi jaz držim pesti da se pozdravi revčica..  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #177 : torek, 20.05.2014 : 15:15:20 »

Dopoldne me je klical veterinar in Micii je veliko boljša.  Cheesy Cheesy Kiss  Veliko je, sama stoji na nogicah in je izven življenjske nevarnosti. Do petka bo ostala na kliniki, potem pa šibam po njo in peljem še Rozi in Zazi na pregled. Veterinar je rekel, da je zelo občutljiva in bom z njo morala delati "v rokavicah".  Kaj Točno je vzrok tegale mi bo pa še povedal. Tumor  je izključen.

Hvalaaaa Cheesy vsem, ki ste mislili na njo in držali pesti   Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #178 : torek, 20.05.2014 : 15:47:36 »

 Cheesy veselje objem
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #179 : torek, 20.05.2014 : 17:25:26 »

Še tole prošnjo imam, če kdo ne bi par dni pogrešal manjši transporter (lahko je tudi mačji) , da bi v njem v petek peljala Rozi in Zazi bi lepo prosila za uslogo. Naš je ostal v kliniki.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: TARA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines