mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:55:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rak??
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rak??  (Prebrano 19721 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 22.08.2013 : 20:42:10 »

Skogkatt drugače je fit in top ja. Mladostna, razigrana, skratka taka, da me vsak vpraša če je še zelo mlada  Smiley Srednja velika. Mešana je s huskyjem in ima tudi postavo bolj tako.

Mi smo vzorce poslali na Veterinarsko fakulteto, trajalo pa je dobrih 10 dni. Upam, da bodo vaši rezultati boljši  Kiss Cry
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 22.08.2013 : 20:44:44 »

O Lanabela zaradi tebe bom danes vsaj malo bolj mirno spala. Potem je tudi za mojo pikico še upanje  Smiley
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #17 : četrtek, 22.08.2013 : 21:21:45 »

Mastocitome je mogoče čisto lepo obvladovati, če so v koži in ne na notranih organih. vem za primer, kjer ima psica mastocitome že vsaj 6 let, pozdraviti se ne da, jih pa obvladujejo z občasnim odstranjevanjem novonastalih tumorjev in kortikosteroidi (to psico zdravi Zaninovič)
Mastocitomov je več vrst in več stopenj, ni to tako nedolžna zadeva, sploh mastocitom tretje stopnje tako, da če ima omenjena psica že 6 let mastocitome in še živi so verjetno prve stopnje.

http://www.marvistavet.com/html/body_mast_cell_tumors.html

Mi smo tri leta nazaj odstranili mastocitom druge stopnje na zadnji taci tik nad bezgavko tako, da so odstranili tudi bezgavko. Sicer trkam na les, ampak se od takrat naprej ni ponovilo, je bila operacija dovolj. Je pa res, da imam navado vsako bulo it punktirat (in po možnosti tudi odstranit, če je treba) takoj, ko se pojavi tako, da mastocitom ni imel časa, da bi se kam razširil. Na vet. fakulteti je poleg Tozonove meni osebno ful v redu tudi Tanja Plavec za onkološke probleme.

Bi pa priporočala spremembo prehrane na prehrano brez žitaric, kot dodatek pa Kukurmo in Reishi gobe, oboje pomaga pri boju z rakom. Pa še kaj za zvišanje imunskega sistema, mi smo zdaj na Ekolostrumu in sem ful zadovojna.

Vso srečo v glavnem.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 22.08.2013 : 21:29:17 »

O a se vam je obnesel ekolostrum? Super Smiley
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : četrtek, 22.08.2013 : 21:39:22 »

Ne vem katere stopnje so, vem le, da jih ima psica veliko in da jih odstranjujejo vsaj enkrat letno. So pa kožni/podkožni, na notranjih organih jih zaenkrat nima.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : četrtek, 22.08.2013 : 21:45:11 »

po opisu sodijo sem:
Stage III - multiple skin tumors or a large tumor invading deep to the skin with or without lymph node involvement
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #21 : petek, 23.08.2013 : 00:08:51 »

Pod stopnje sem mislila Grade I, II ali III. Z Grade III mastocitomi psica ne bi živela 6 let samo z občasnim odstranjevanjem tumorjev. 
O a se vam je obnesel ekolostrum? Super Smiley
Se je ja, smo naredili zalogo za pol leta Smiley
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #22 : petek, 23.08.2013 : 05:28:02 »

Capka, kje se dobijo Reishi gobe? A to potem lahko dodam kar med hrano? Kurkumo tudi kupim kar tisto v prahu in potem npr. kar med kakšno meso ali skuto vmešam? Tako sem prebrala, da je najbolje, da se je poje čim več. Se pravi prehrana brez žitaric. Torej čim več zelenjave in mesa kajne? Katero meso pa je najboljše če lahko še s tem malo positnarim? Bom pa drugače še sama potem probala čimveč izbrskat.

Hvala!
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #23 : petek, 23.08.2013 : 05:31:02 »

Ojoj, še to. Ekolostrum sem odtipkala in mi je vrglo ven spletno lekarno. A obstaja varianta tega tudi za pse?

Vem, vprašanj mi ne zmanjka
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : petek, 23.08.2013 : 06:33:06 »

Julija je minilo tri leta odkar je bil moj Čip operiran zaradi mastocitoma na vratu. Obenem se mu je opravila še elektrokemoterapija mastocitoma na tački. Na vratu so mu odstranili tudi bezgavko ki je bila že sumljiva. Takrat je bil star okoli 9 let, operacijo ke lepo prenesel. Na začetku je kazalo, in tudi napovedi so bile nekako take, da je stvar gradus III, kar naj bi pomenilo veliko verjetnost da bo živel še kakšno leto. Danes, po več kot treh letih, je še kako živ  Wink! Brez posebnih težav, imam ga na kortikosteroidih,  ribji dieti in to je to.
Zato kar pogumno, se mi zdi da dokler mi verjamemo v njih, toliko časa fajtajo in zmagujejo tile naši kosmatinci  Kiss.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #25 : petek, 23.08.2013 : 07:04:55 »

Ojoj, še to. Ekolostrum sem odtipkala in mi je vrglo ven spletno lekarno. A obstaja varianta tega tudi za pse?

Ne, kar cloveskega uporabi Wink dajem pa 1 kapsulo na dan ca 30kg psu
Logiran

CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #26 : petek, 23.08.2013 : 16:01:27 »

Capka, kje se dobijo Reishi gobe? A to potem lahko dodam kar med hrano? Kurkumo tudi kupim kar tisto v prahu in potem npr. kar med kakšno meso ali skuto vmešam? Tako sem prebrala, da je najbolje, da se je poje čim več. Se pravi prehrana brez žitaric. Torej čim več zelenjave in mesa kajne? Katero meso pa je najboljše če lahko še s tem malo positnarim? Bom pa drugače še sama potem probala čimveč izbrskat.
Reishi gobe dobiš v kapsulah, se ti splača na kak amazon ali ebay pogledat dobiš močnejše kapsule za isto ali pa celo nižjo ceno, kot pri nas švohnejše. Kukurmo je pa fajn dajat z nečim mastnim, kakšno lososovo ali pa kokosovo olje. Daš lahko kar tisto v prahu, se dobi pa tudi kapsule, če se prav spomnim. Za prehrano pa lahko ali kvalitetne grain free brikete ali pa surova/kuhana prehrana, kar psu bolj odgovarja pač, se je pa fajn žitaricam izogibat v glavnem. Če se ne spustiš ravno v podrobno raziskavo surove ali pa kuhane doma pripravljene hrane je boljše ostat kar pri briketih (evo en uporaben link: http://www.dogcancer.net/diet.php). Pa malo pogooglaj za Essiac čaj, tega tudi priporočajo pri boju z rakom. To je nekako par stvari, ki sem jih zbrala na kup, ko smo se mi ubadali s tem problemom, jaz itak če se le da probam s čim bolj naravnimi zadevami pomagat, tudi zdaj ko se ubadamo s čisto drugačnimi zdravstvenimi problemi.
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #27 : petek, 23.08.2013 : 18:56:39 »

Z Belo sva prišle od dr. Tozonove. Moram reči, da me je pogovor z njo pomiril - dokler seveda nisem prišla domov. S fantom imava seveda čisto nasprotujoča si mnenja glede tega, kaj je dobro za kužiko. Jaz sem se pogovorila z zdravnico, čez en teden se bo naredil ultrazvok in rentgen, če bo vse ok bi se lahko pričelo s kemoterapijo (že v petek). Vse ok, ampak s fantom se ne moreva dogovoriti. On govori: poglej, še sedaj se je kar namatrala na operaciji. Pusti jo sedaj in kar bo bo. Ne utrujaj jo sedaj z dolgimi vožnjami v ljubljano in "šusi".
Jaz pa ne vem. Dr. Tozonova mi je rekla, da stranski učinki niso hudi....
Psička je vesela, vzhičena...če so pljuča in trebušna votlina ok, kaj ni smiselno probati da bi kužiko ozdravili? Po drugi strani pa: ali bi ji mogoče trenutke, ki bi še lahko bli lepi zaznamovala s slabostjo, bolečinami in dolgimi vožnjami? Jaz sem pripravljena poizkusit. Res da še ne vem, kako bom finančno zmogla, ker je že operacija bila zalogaj, ampak bi...nekako bi že - da bi le vedela, da ji s tem ne škodim še bolj.
Zdravnica o kemoterapiji govori kot o zdravljenju prehlada...jaz pa sem sedaj še bolj zmedena. Seveda ji želim pomagati, nočem pa da trpi. Dovolj je že trpela...Sicer pa, ko sem vprašala zdravnico kaj ji lahko dajem za jesti mi je rekla, da prehrana nima vpliva. Ali nima vpliva zato, ker je rak 3 stopnje in s prehrano ne bi nič dosegel?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #28 : petek, 23.08.2013 : 19:00:27 »

Odloči se predvsem tako, kot sama čutiš in kot ti psička pokaže. Ne oziraj se na nikogar drugega (tudi, če je to tvoj fant) - saj si le tako ne boš nikoli ničesar očitala. Odločitve, ki jih sprejmemo s srcem, so vedno pravilne.

Vso srečo! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #29 : petek, 23.08.2013 : 19:08:38 »

Odloči se predvsem tako, kot sama čutiš in kot ti psička pokaže. Ne oziraj se na nikogar drugega (tudi, če je to tvoj fant) - saj si le tako ne boš nikoli ničesar očitala. Odločitve, ki jih sprejmemo s srcem, so vedno pravilne.

Vso srečo! Kiss

Res je, ne oziraj se nanj. Še Tozonova ne more razbrati pogleda v njenih očeh, to lahko storiš samo ti. Ne izdaj, je za nikogar.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rak??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines