mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:29:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija zlati prinašalec
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija zlati prinašalec  (Prebrano 5532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hajenn
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 21.08.2013 : 09:44:37 »

pozdrav.sem nova na forumu.doma imam 3 mesece in pol staro zlato prinašalko.ko smo jo dobili je bilo vse vredu.lastnik mi je naročil da naj jo hranim z milerjevimi briketi in mlekom.meni se je ta hrana zdela enolična saj sem že dolgoletna lastnica psov,vendar nikoli pasemskih,vedno smo imeli mešančka,zato sem jo hranila z vsem kar vem da psi radi jedo.mešano prehrano in mlekom.kmalu so se pojavili drobni rdeči mozolčki po koži in psička se je nenormalno kraspala.veterinar je predlagal,da naj izključimo mleko.nič ni pomagalo.dobila je ovratnico proti bolham skaliborjevo,razglistili smo jo,psična pa se ne neha kraspati.sumila sem da ima alergijo na žitarice zato sem izključila tovrstno prehrano.sedaj je za odtenek bolje,vendar se občasno še kraspa.rdečine pa ni več toliko.kakšne izkušnje pa imate vi z alergijami in kaj mi svetujete.kaj ji nahj hranim razem mesa če je res alergična na žitarice.vsaj tako kaže. Undecided
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : sreda, 21.08.2013 : 10:01:31 »

To zgodbo poznam, saj je bila moja alergična na vse mogoče, tudi na hišne pršice, pršice v briketih, riž, pšenico, nekatere vrste mesa, trave in podobno. Praskala se je nenehno. Na bioresonanci smo ugotovile, kaj vse jo muči in naredile nekaj terapij. Zdaj mo odlično, le nekatere trave (ali nekaj podobnega zunaj) jo še mučijo. Vse ostalo smo uspeli pozdravit. Zdaj lahko občasno dobi tudi hrano, na katero je bila alergična. S testom smo potrdili tudi, katera vrsta briketov je prava. Mleka pa jaz že tako ne bi dajala psu (razen občasno v obliki jogurta ali skute)... nam je pomagala bioresonanca (ki je itak že znana po tem, da je pri alergijah uspešna) in homeopatija. Obe sta ok.
Predlagam ti tudi, da morda pogledaš za kakšno bolj kvalitetno hrano.
Več lahko prebereš v naši temi, na tej strani, ko smo ugotovili, kaj psico vse muči:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,33695.840.html
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 21.08.2013 : 15:10:30 »

Jaz bi vseeno poskusila zamenjati milerjevo hrano s kako hrano višje kakovosti, ker milerjeva res ni kvalitetna...  Roll Eyes Me prav zanima kakšen rejec je to da za hranjenje priporoča mleko in nekvalitetne brikete...  Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : sreda, 21.08.2013 : 15:43:58 »

Ta prehrana je res dokaj neprimerna - priporočam novo vrsto mesa (bolj ''nenavadno'' - konjsko, zajčje, račje,.. in nov vir OH, s katerim do sedaj še ni prišla v stik), če sčasoma ne bo boljši, je pa treba preverit, da ni kak drug alergen (pršice, trave,..)

Več pa piše tudi v temi, ki ti jo je luna7 predlagala Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : sreda, 21.08.2013 : 18:39:48 »

Pri zlatih prinašalcih, sploh če gre za 'čistokrvnega brez papirjev' (noben dober vzreditelj ne bi svetoval take prehrane :-/) in ne za res dobro preverjeno (rodovniško) leglo te take težave žal ne smejo preveč presenečati, ker si jim goldni ful podvrženi. Vsekakor poskusi brikete brez žitaric (grainfree), pa tudi ne s piščancem ... Morda za začetek ovco ali ribo. Testiranje z bicomom (bioresonanca) bi bilo zelo na mestu.
Logiran
hajenn
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 22.08.2013 : 11:12:34 »

ja saj.sama sem sedaj nabavila evkanubo za občutljive mladičke.doma pa ji kljub temu pripravljam mesne obroke več ali manj z govedine,pa jajčko dodam 1 x tedensko.lavfa,praska se ne več.ji je pa počrnel trebuh tam kjer je imela izpuščajčke.upam da se bo vse skupaj umirilo.za milerjevo hrano in nasploh vso maloprodajno pa vem da ni kaj prida kvaliteta zato sem jo itak zamenjala.upam da sedaj nekako bo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : petek, 23.08.2013 : 06:44:51 »

Mojo prejšnjo psico in to sedaj hranim z ovčetino, ki jo dobim pri AnaJ, zraven pa ima še kvalitetne brikete. Obroke pripravim približno enkrat na mesec in jih zmrznem, potem pa zrave mesa (obroka) skuham še zelenjavo in/ali testenine, riž in podobno. V glavnem, mislim, da je zdravje precej odvisno tudi od vrste hrane, zato pri tem ni prav fajn šparat, ker potem preplačaš dvojno z zdravljenjem.  Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija zlati prinašalec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines