mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 13:06:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Dryland tekma Gradiško jezero, 22.9.2013
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dryland tekma Gradiško jezero, 22.9.2013  (Prebrano 5381 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
katarinarus
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #15 : torek, 24.09.2013 : 18:51:51 »

Spoštovani,

obveščamo Vas, da je bila 3. septembra 2013 ustanovljena Zveza vlečnih psov Slovenije. Po odločbi Ministrstva za zunanje zadeve, edina pravno formalna organizacijska oblika, ki lahko zastopa slovenske interese in barve Slovenije na velikih tekmovanjih, kot so Evropska in Svetovna prvenstva.

O njenem nastanku so obveščene vse mednarodne organizacije.

Zveza je ustanovljena izključno v dobrobit slovenskega vlečnega športa. Vanjo so bile že marca povabljeni vsi 4 klubi. Zveza omogoča enakost za vse tekmovalce, ne glede na članstvo v posameznem Društvu in izključuje vse osebne interese posameznikov. Žal do sedaj temu ni bilo tako.

SKVVP se je v tujini predstavljal kot Zveza, kar ni nikoli bil. Društvo športnih psov je za nastope na največjih tekmovanjih izkoriščalo celo Društvo Geronimo. Nekateri tekmovalci, z medaljami z največjih tekmovanj pa so zaradi neprofesionalnega odnosa, nekaterih posameznikov ostali brez največjih tekmovanj.


Namen Zveze vlečnih psov ni obračunavanje na osebni ravni, zavzemali se bomo za enakost vseh tekmovalcev, ne glede na članstvo v Društvu, ki bi morala biti osebna pravica vsakega posameznika, ne pa zahteva in pogoj za nastop na največjih tekmovanjih.

Nobeno Društvo do sedaj ni bilo združeno v Zvezo, zato smo letos kljub naslovom svetovnih in evropskih prvakov, nekaj medaljam z največjih tekmovanj, šele letos prvič, v zgodovini samostojne Slovenije dobili prve Državne prvake.

Poročilo s tekmovanja še sledi.

Prijazen pozdrav vsem.


Nina Žepič
Predsednica Zveze vlečnih psov Slovenije
Logiran
katarinarus
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #16 : torek, 24.09.2013 : 18:52:22 »

Spoštovani,

obveščamo Vas, da je bila 3. septembra 2013 ustanovljena Zveza vlečnih psov Slovenije. Po odločbi Ministrstva za zunanje zadeve, edina pravno formalna organizacijska oblika, ki lahko zastopa slovenske interese in barve Slovenije na velikih tekmovanjih, kot so Evropska in Svetovna prvenstva.

O njenem nastanku so obveščene vse mednarodne organizacije.

Zveza je ustanovljena izključno v dobrobit slovenskega vlečnega športa. Vanjo so bile že marca povabljeni vsi 4 klubi. Zveza omogoča enakost za vse tekmovalce, ne glede na članstvo v posameznem Društvu in izključuje vse osebne interese posameznikov. Žal do sedaj temu ni bilo tako.

SKVVP se je v tujini predstavljal kot Zveza, kar ni nikoli bil. Društvo športnih psov je za nastope na največjih tekmovanjih izkoriščalo celo Društvo Geronimo. Nekateri tekmovalci, z medaljami z največjih tekmovanj pa so zaradi neprofesionalnega odnosa, nekaterih posameznikov ostali brez največjih tekmovanj.


Namen Zveze vlečnih psov ni obračunavanje na osebni ravni, zavzemali se bomo za enakost vseh tekmovalcev, ne glede na članstvo v Društvu, ki bi morala biti osebna pravica vsakega posameznika, ne pa zahteva in pogoj za nastop na največjih tekmovanjih.

Nobeno Društvo do sedaj ni bilo združeno v Zvezo, zato smo letos kljub naslovom svetovnih in evropskih prvakov, nekaj medaljam z največjih tekmovanj, šele letos prvič, v zgodovini samostojne Slovenije dobili prve Državne prvake.

Poročilo s tekmovanja še sledi.

Prijazen pozdrav vsem.


Nina Žepič
Predsednica Zveze vlečnih psov Slovenije
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 24.09.2013 : 19:15:59 »

To, da se že na začetku zgodi razcep je zelo slabo, pa ne bom ugotavljala kdo je sedaj za to bolj kriv. Dejansko bi se morala  vsa 4 ali koliko že je društev usest dol in se zmenit. vedno se da najti skupne interese. Sicer ne poznam najbolje scene, a zdi se mi čudno, da ustanovita zvezo dve povsem novi društvi za kateri pred to tekmo ni bilo prav veliko slišati, drugi dve društvi s tradicijo pa  že v štartu ostaneta zunaj.
Logiran
choco4
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #18 : petek, 27.09.2013 : 17:00:57 »

1. državno prvenstvo vlečnih psov, Gradiško jezero, 22. september 2013

V organizaciji KD Polarius je v nedeljo, na Gradiškem jezeru pri Lukovici na krožni 4 kilometrski progi potekalo 1. državno prvenstvo vlečnih psov v »dryland« disciplinah. Bikejoering in canicross. Ob koncu tekmovanj, ki so šteli za državne naslove pa je bil organiziran še tek s kužki »dogging«, ki ni bil tekmovalno usmerjen. Šlo je za promocijski tek, del izkupička od plačanih štartnin je organizator namenil pomoči Slovenskemu društvu za pomoč hrtom in novoustanovljenemu Kinološkemu društvu Pointer, ki se od februarja trudi najti domove za odslužene lovske pse iz Španije.

Državni prvak v disciplini canicross (tek s psom) je pri moških postal tudi aktualni svetovni prvak in nekdaj naš najboljši triatlonec Damjan Žepič s psičko greyster Ellie. (greyster je evropski vlečni pes, mešanec lovskih pasem, aljaškega huskija in hrta, ki pa s strani FCI-ja ni priznana, kljub temu, da vzreditelji že desetletja načrtno vzrejajo pasmo in vodijo rodovnike).
Pri dekletih je naslov v canicrossu osvojila veterinarka in velika ljubiteljica ptičarjev Ksenija Perše Sajovic, tekmovala je s pointerko Danielo, ki je bila rešena preko KD Pointer iz zavetišča v Španili in v Slovenijo pripeljana februarja letos.
Pri polarnih psih (5. FCI skupina, izključno psi z rodovnikom) je naslov državnega prvaka v canicrossu osvojil atlet AK Krka Žan Žepič s svojo sibirsko huskico Indium.

Državni prvak v bikejoeringu (pes vleče kolesarja) je tudi tokrat postal Damjan Žepič s psičko Baro, pasme greyster.
Pri dekletih je naslov državne prvakinje osvojila Nina Žepič, s posvojenim angleškim pointerjem Clemenom.
Pri polarnih psih je pri dekletih naslov osvojila Jasna Šolnic, s svojim sibirskim huskijem Kodijem.

V promocijskem doggingu, ki je bil namenjen vsem tistim, ki so ta lep in zanimiv kinološki šport želeli preizkusiti bolj za zabavo pa je slavila Lara Žerovnik s psičkom Ronom.

Na koncu gre vsa pohvala organizatorju dogodka KD Polarius, ki je poskrbel za odlično izvedbo samega tekmovanja in lepe nagrade, ki so jih prispeval sponzorji tekmovanja. K odličnemu počutju gledalcev in tekmovalcev je pripomogla tudi sama izbira kraja tekmovanja, ki je za tako veliko prireditev prvotnega pomena.

Avtor: Nina Žepič
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #19 : petek, 27.09.2013 : 17:22:11 »

Vse čestitke državnim prvakom in pravakinjam! Sem veselela, da sem se udeležila z obema pesjankama tega. Drugo leto pa upam, da spet boste organizirali kaj podobnega. No o tem ne dvomim, da ne bioste! Se že veselimo s pasjima mrcincama. Do drugega leta bomo tudi kondicijsko bolje pripravljene - no jaz sram Grin. Pasjima mrcinama le tega ne manjka Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #20 : sobota, 28.09.2013 : 07:43:49 »

En velik popravek, Damjan Žepič ne tekmuje v članski, temveč veteranski kategoriji na svetovnih in evropskih prvenstvih. Prosim, da se dejstev ne potvarja!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Dryland tekma Gradiško jezero, 22.9.2013
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines