mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:31:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: izrastek na koži
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: izrastek na koži  (Prebrano 5621 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« : četrtek, 05.09.2013 : 15:23:11 »

Lep pozdrav!

Nekaj sem že zasledila in prebrala o teji temi, kljub temu pa bi rada vedela če je imel kdo osebno izkušnjo.
Moja psička je stara 9let in se ji je pred kakšnim letom pojavila bradavica na koži, pri repu oz. na zadnji nogi. Opazovali smo jo in kaže da je ne moti, da je ne boli bradavica se ne spreminja, ne raste. Zanima me če je lahko tole rakavo? Če lahko psu škoduje? ve kdo še kaj o tem?
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 05.09.2013 : 15:48:21 »

če ne raste pustite pri miru,v primeru da zraste pa k veterinarju.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : četrtek, 05.09.2013 : 16:26:57 »

Moj prvi pes je tudi imel bulico kot ena bradavica. Dobil je, ko je bil malo čez 10 let star. Naj bi bila to starostna bulica. Vsaj tako mi takrat rekli veterinarji in glede na njegovo starost in ker ga drugače ni motila, je niso odstranili. So pa pregledali in ni šlo za rakavo. Predlagam vam vseno, da jo peljete na veterino in tam pregledajo in povedo.
Logiran
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 08.09.2013 : 19:08:54 »

ja, saj sem nameravala da se 100% prepričam. hvala za odgovore
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.09.2013 : 07:59:54 »

Jaz imam doma dva bradavičarja  Wink. Eden je star 15, drugi pa 10+ let. Starejši je pol bradavičk, pojavljo se nove in nove. Pri Čipu sem jih opazila v zadnjem letu. Verjetno gre res za starostni pojav, bradavice so nenevare, razen ko je mene vsakič, ko sem kakšno zatipala, skoraj kap. Sedaj vem, da ni klop, da ni rak, ampak da so enostavno leta.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.09.2013 : 08:22:33 »

Tudi Sherry jih ima na svojih slabih 5 kilogramih vsaj 15. Nekateri izrastki so veliki kot napihnjen klop...ampak se grem za vsakega novega raje prepričat in zaenkrat so vsi nenevarni - pač starostni.  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Bibalover
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 26.09.2013 : 11:02:10 »

aha, ja biba ima samo enega in jo tipam vsak dan in preverjam. torej, rakav ni ker smo preverili! Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: izrastek na koži
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines