mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:31:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parvo virus in pasja kuga
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: parvo virus in pasja kuga  (Prebrano 17558 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 27.07.2009 : 16:57:36 »

Odvisno kdaj je bil pes cepljen, s cim, kako je s protitelesi, z imunskim sistemom itd.. Mladici dobijo protitelesa od mame (mleko); ta protitelesa "drzijo" 6-16 tednov, hkrati pa tudi "blokirajo" delovanje cepiv, zato so mladici naceloma cepljeni veckrat (razlicni programi).

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #31 : torek, 28.07.2009 : 07:15:24 »

Je parvo virus tudi tako nevaren kot kuga?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #32 : torek, 28.07.2009 : 07:30:32 »

Je parvo virus tudi tako nevaren kot kuga?

Pasja kuga .  - večina bolnih živali pogine. Povzroča jo virus. Žival ima visoko vročino, je zelo pobita in neješča. Kašlja, težko diha, iz oči in nosa ima gnojen izcedek. Nekateri psi imajo tudi drisko in bruhajo. Pozneje, običajno po nekaj tednih, se lahko pokažejo tudi živčni znaki: trzljaji določenega telesnega dela, napadi krčev ali celo ohromelost.

Parvovirozo prav tako povzroča virus, ki močno poškoduje črevesno sluznico, pri mladičih pa lahko tudi srčno mišico. Žival je zelo pobita, veliko bruha in jo boli trebuh. Zavrača hrano in vodo. Ima hudo drisko, ki je pogosto krvava. Še posebej občutljivi za to bolezen so psi pasme rottweiler in doberman.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #33 : torek, 28.07.2009 : 07:42:35 »

Hvala Yo.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parvo virus in pasja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines