mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 04:14:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe  (Prebrano 23353 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« : sreda, 14.09.2005 : 22:33:50 »

Pozdravljeni!

Prijatelji imajo 6 letnega prizadetega otroka. Na stopnji razvoja je okrog 2 letnega otroka. Slabše hodi in govori, dojema pa zelooo počasi. Družina živi v stanovanju in si želi živalice. Najprej so razmišljali o kunčku, ker pač ta naj ne bi grizel, sedaj niso prepričani...
Problem je v tem, da ne vedo koliko občutka ima otrok z živalmi- verjetno bolj malo. Za psa bi seveda skrbeli ostali člani družine in bi bil sam z otrokom le pod nadzorom. Kakšno pasmo priporočate? Ali sploh priporočate psa ali bi bil po vašem mnenju bolj primeren pritlikavi kunec?
Sama sem nekaj let nazaj zasledila članek o tem kako psi pomagajo otrokom k napredku. Pa ne šolani psi ampak vsak pes ki je vajen otrok. Otroku naj bi nudil zelo veliko čustveno podporo kar otroka spodbuja k napredovanju.
Torej dobrodošla so vsa vaša mnenja.

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1 : sreda, 14.09.2005 : 23:41:18 »

Jaz mislim, da je pes dobra odločitev. Morda kakšen dokaj umirjen, popolnoma neagresiven pes srednje velikosti (da ne bo preveč naporen za starše). Katera pasma pa ustreza temu opisu, pa prepustim ostalim..... morda Tibetanski terier? Kakšen Španjel ali pa Zlati prinašalec.

lp
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #2 : četrtek, 15.09.2005 : 06:29:05 »

Naši sorodniki imajo avtista - nabavili so zlatega prenašalca - vendar je otrok(sedaj že velik fant) bil zelo miren, pes pa je živel z njimi v hiši in je bil tudi zelo prijazen in umirjen.
lp
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 15.09.2005 : 06:50:31 »

Geri,

moj sodelavec ima hči, ki je bila nekoliko umsko zaostala - nikakor dawnov sindrom, samo - bolj počasi dojemajoča. Približno 11 let nazaj, ko je bila deklica v drugem razredu osnovne šole, so se odločili, da bodo kupili psa, ker so slišali, da pes pripomore k razvoju otroka.
No, jaz sem jim priporočila labrador retriverja (ker se mi zdi bolj stabilen in umirjen kot zlati prinašalec) in skupaj smo potem izbrali psico iz legla - stabilno - ne dominantno, ne plašno.
Deklica je ob njej postala samozavestnejša, lažje je navezovala stike z vrstniki, postala je bolj odprta.
Pisčko so morali letos uspavati (potem, ko je "spravila gor" še tri vnuke mojega sodelavca - ampak ne od te deklice Smiley, deklica je končala osnovno šolo in prišla do poklica.
No, in ko sva nedavno govorila o psih, je rekel, da je bila to zagotovo super ideja in da bi še enkrat  kupila psa, če bi bil tak primer.

Jaz priporočam nakup, in priporočam labradorca: enostavni za nego, dobri živci, neagresivni.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4 : četrtek, 15.09.2005 : 06:52:53 »

Obrnejo naj se na branko Hobič-psarna ognjena. Ona ima povezave z ljudmi,ki se ukvarjajo s terapevtskimi psi in jim bo svetovala,ali pa jih napotila na svetovanje h komu drugemu, glede izbora pasme,linije in potrebnega šolanja.
Zadeva je pozitivna ,a le v primeru,da se bodo lotili strokovno.
Na splošno pa niso najprimernejše male živali ( tudi kunci ) ali mali psi, ker so manj trdni. (tako fizično kot navadno tudi psihično)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : četrtek, 15.09.2005 : 07:34:13 »

Deteljica je priporocala Branko Hobic - se strinjam! Smiley

Glede na to, da se ne vejo kaksen obcutek za pse ima, bi priporocala tudi kak obisk psa terapevta ... enega imamo med forumovci kolikor vem ... forumovka EXTREME ... upam, da nisem dala napacnih informacij. Vredno poskusiti! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : četrtek, 15.09.2005 : 07:56:52 »

Glede na to, da se ne vejo kaksen obcutek za pse ima, bi priporocala tudi kak obisk psa terapevta ... enega imamo med forumovci kolikor vem ... forumovka EXTREME ... upam, da nisem dala napacnih informacij. Vredno poskusiti! Cheesy

Ne da bi se hvalila, ampak tudi moja dva sta se bila nekajkrat na obisku pri slepih in sta se kar izkazala.

Preden bi se odlocili za kakrsenkoli nakup, bi tudi jaz priporocala obisk kaksnih preverjeno prijaznih psov, da bi se nekako seznanilo otroka s psi in da bi se tudi starsi navadili na to, kako se njihov otrok na psa odziva, da bi bilo kasneje lazje. LP Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #7 : četrtek, 15.09.2005 : 08:09:13 »

Tudi jaz mislim da je ideja odlična. Verjetno bi se res najbolje obnesel labradorček oz. labradorka, mislim pa da brez strokovne pomoči ne bo tako preprosto.

Sama sem s Taro obiskala veliko razredov zdravih otrok, pa tudi obiski prediatrične bolnice so za nami. Vedno pa so otroci nad takimi obiski navdušeni. Sama bi si sicer izbrala rotko, s katero imam zelo pozitivne izkušnje, kar se tiče odnosa do otrok (in tudi izkušnje z vzgojo psice take pasme).

LP Noli
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #8 : četrtek, 15.09.2005 : 08:25:55 »

Nisem noben strokovnjak in nimam nobenih izkušenj. Vidim pa kako se basset hound obnaša okoli otrok. Ni najboljša izbira, ampak otroku je vdan. Posebaj mlajšim. Ni občutljiv, marsikaj pretrpi - beri vlečenje za rep, ušesa, tačke - in do sedaj se še ni izakazal za napadalnega.

LP, Barbara
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #9 : četrtek, 15.09.2005 : 08:34:01 »

Letos sem imela leglo labradorcev in ena psička je odšla tudi k družini,ki imajo otroka starega 8.let,ki je duševno prizadet.Ta otrok med tednom živi v zavodu na Igu,in po pripovedovanju njegove mame,imajo na Igu,pedagogi,skoraj vsak labradorca,ki prihaja vsak dan znjim v službo in se prosto gibjejo med otroki.Baje jih imajo otroci zelo radi in tudi psi so navezani na otroke.Priporočam labradorca.
LP.Majda
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #10 : četrtek, 15.09.2005 : 08:44:57 »

Tudi jaz mislim, da so najprimernejši zlati prinašalci in labradorci. Še posebno psičke, ker so zelo umirjene.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #11 : četrtek, 15.09.2005 : 09:59:02 »

Meni se zdi ideja s psom vsekakor boljša (od kunca...) se pa strinjam s tem, kar je napisala deteljica. Nekatere študije sploh nakazujejo, da psi boljše reagirajo na ''prizadete'' otroke kot ''normalne'' (govorica telesa in komunikacija pri prizadetih otrocih je ponavadi bolj posredna) in včasih se razvije prava so-odvisnost.
Glede pasem pa po moje kakšen malo večji kuža, mehka dlaka pa se mi zdi dodaten plus zaradi otrokovega otipa.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #12 : četrtek, 15.09.2005 : 10:33:53 »

Hvala vsem za nasvete!
Se bomo danes pogovorili in jim bom svetovala Branko Hobič. Ima mogoče kdo njen kontakt (tel. številka)? Lahko pošlje tudi na ZS. Bom poročala kako se bodo odločili.

Lp, Mojca
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #13 : četrtek, 15.09.2005 : 10:36:42 »

Ima mogoče kdo njen kontakt (tel. številka)? Lahko pošlje tudi na ZS.

Tole sem nasla samo na hitro ... Branka Hobic!

Lp, Ursa
Logiran
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #14 : četrtek, 15.09.2005 : 10:51:09 »

Tudi jaz mislim, da so najprimernejši zlati prinašalci in labradorci. Še posebno psičke, ker so zelo umirjene.
Stereotipi, vedno ista pes. Zakaj pa bi bili oni najprimernejši?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines