mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:22:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kraja psov na pasjih razstavah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraja psov na pasjih razstavah  (Prebrano 6998 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« : petek, 16.09.2005 : 12:18:47 »

Tu in tam sem obcasno tako na pol slisala, da na razstavah ni varno psa puscati samega, a sem vse skupaj nekako preslisala, ker psov itak nikoli ne puscam same niti za trenutek... navada pac.
Letosnje leto pa smo bili na razstavi v Oslu, kjer smo se dobro odrezali in se zvecer vsi zadovoljni vrnili v "bazo".
Pri vecernih porocilih pa totalen sok  Shocked Teta na televiziji je povedala, da so na tej razstavi ukradli dva spanjela, ki trenutno najbolj zmagujeta po Skandinaviji. Ker smo bivali pri pasji familiji, je kar zavrsalo, telefoni so zvonili in smo kmalu dobili podrobnejse informacije.
Lastnik spanjelov se je po uspesnem dnevu na razstavi odpravljal domov. Oba psa je dal v boks, ki ga je imel v avtu in odsel po ostalo kramo.
Naj povem, da je bila razstava na konjskem hipodromu. Sama razstava se je odvijala na travniku v sredini hipodroma, avtomobili pa so bili parkirani na tekalni pisti, ki je bila nagnjena (v stilu alla Daytona za motorje le, da je bil naklon neprimerno manjsi) tako, da si lahko v vsakem trenutku videl svoj avto ne glede kje si bil.
V teh nekaj minutah, ko lastnika ni bilo ob avtu, so oba psa ukradli. Vedelo se je, da je bila kraja narocena ter, da so krajo izvedli Rusi. In res sem na razstavi videla dva Rusa, ki sta delovala kot cloveka, ki sta se tam znasla povsem pomotoma.
Ob tej novici se je seveda razvila debata na to temo.
Gostitelji so mi vedeli povedati, da se to dogaja vse pogosteje. Pse kradejo za znanega narocnika, ki si je zazelel prav doticnega psa, da so na udaru psi, ki zmagujejo na razstavah, da je lani na neki razstavi na Finskem bilo ukradeno kar 16 psov. Te kraje naj bi se dogajale po celi Evropi. Povedali so mi tudi, da do sedaj niso nasli se nobenega ukradenega psa.
S tem sestavkom zelim le opozoriti na relativno nov pojav v kinologiji, ki pa verjetno ne bo izginil sam od sebe temvec se bo vedno bolj siril in bo vedno pogostejsi.
Pazite na svoje ljubljence, ko boste na razstavi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1 : petek, 16.09.2005 : 12:23:58 »

Sicer še ne razstavljam, ampak če se kdaj odločim, sem srečna da imam malo sireno, ki bo ob morebitni kraji zagnala vik in krik  Grin. Kaj psi niso nič lajali, ko so se tujci približali avtu?  Huh

lp
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #2 : petek, 16.09.2005 : 12:29:05 »

 Shocked Shocked Shocked Groza.. Shocked Kaj vse se dandanes dogaja.. Angry Angry Sicer ne razstavljam ampak vrjamem da so taki dogodki zoprni za razstavljalce.  Shocked  Undecided

lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #3 : petek, 16.09.2005 : 12:55:46 »

Torj, če imaš uspešnega psa, moraš najeti še varnostnika Undecided
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #4 : petek, 16.09.2005 : 19:04:34 »

Najboljše je da kar neham razstavljat in psa lepo spakiram v posteljo zraven sebe!

NO v LUX je bila pa čist druga fora - nekaj psov ki ta dan ni dobilo željenih titul (željenih za lastnike) so lepo počakali v LUxembourgu v zaprtem boxu!
V stilu "kdor me želi me naj vzame - PROSIM!"

Res žalostno kaj se dogaja!
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #5 : petek, 16.09.2005 : 19:53:09 »

Ojej ne morem verjet da se kaj takega dogaja.Ali mogoče kdo ve ali se je to že zgodila v sloveniji?

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #6 : petek, 16.09.2005 : 20:42:24 »

In kakšno korist ima #naročnik/tat" od tega psa?
Lahko ga ima le ob sebi...

Sploh pa se mi zdi ta primer izredno neodgovoren - v nobenem slučaju se psa ne pušča samega na takih dogodkih.
Mi smo ponavadi kar sosede prosili, če lahko malo popazijo na psa, medtem ko smo šli malo naokoli. Pes je bil v kletki in je dal mir... Sosedje so potem pa nas obratno prosili...
Pač prosiš nekoga, ki si ga recimo spoznal ali pa je v bližini da malo popazi...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #7 : petek, 16.09.2005 : 20:58:27 »

ko so naju z ženo oropali v španiji (lopov je iz kabine potegnil torbico) sem se prav kesal, da ni bilo v kabini takrat Brine. nje ni šans da kdo ukrade. še roke ne bi v avto mogel pomolit, hehe.
ostale mi pa komot odpelje kdorkoli.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #8 : petek, 16.09.2005 : 21:09:32 »

zanimivo, da sem ravno te dni razmišljala o tem, če je to sploh možno, ker vidim ponavadi na razstavah pse same[/] privezane za kakšno drevo (če je na prostem), ali v kletkah, ali na kletkah ... v glavnem bolj same kot v družbi lastnikov. Undecided
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:39:56 »

Ker je to tudi zame novo, bom napisala samo tisto, kar sem slisala. Pse baje takoj presvercajo v Rusijo oz. v eno od drzav, kjer se izgubi vsaka sled za njimi. Narocniki zelijo imeti doticnega psa zaradi prestiza pa ta pes ni na prodaj in pridejo do njega na tak nacin, lahko ga/jo zelijo imeti za nadaljno vzrejo in mu/ji pripopajo drug rodovnik ali pa na tak nacin pometejo s konkurenco. Naj povem, da so to bolj ugibanja, ker kot sem ze napisala, niso nasli se nobenega ukradenega psa.
Veliko razstavnih psov je navajenih na tujce (sodniki, handlerji, obiskovalci, ki jih bozajo itd.) in jih res ni tezko odpeljati.
Obsojati lastnika nima smisla, ker kraje ne izvedejo neki amaterji temvec profiji, ki izkoristijo najmanjso nepozornost lastnika oz. skrbnika. Je pa res, da po razstavah tudi sama vidim pse, ki samevajo v kaksnem boksu ali privezani za kaksno ograjo, lastnika pa nikjer.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Kraja psov na pasjih razstavah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines