mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:40:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS peskovnik
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS peskovnik  (Prebrano 46469 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #60 : sobota, 09.11.2013 : 22:47:15 »

Kje pa je v te zgodbi statutarna komisija? Se mi zdi, da bi se v preteklem letu morala kar nekaj krat oglasiti, pa je nisem nikjer zasledila.

Lp, Mojca
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : nedelja, 10.11.2013 : 13:56:20 »

Hm, je res včeraj na CACIB Šempeter Kavčič Urekovo in Arčona odlikoval za zasluge KZS? Se še kdo spomni pisem iz Budimpešte? Kaj je že to integriteta? Je Arčon izpolnil Kavčičeve zahteve? Je Urekova pozabila na zadnje mesece? Je bil to kakšen dolgoročnejši postopek?
Tale - klik slikca skače po fb. Očitno sta odlikovanji oba sprejela.
Logiran

do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #62 : nedelja, 10.11.2013 : 14:07:21 »


Morda bo pa zdaj dobilo odlikovanje tudi kaksno drustvo, ki so ga hoteli izkljuciti...  Grin
Logiran
Terierček
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #63 : nedelja, 10.11.2013 : 14:38:52 »

Ko se utapljaš, takrat obljubiš in narediš vse. Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 10.11.2013 : 14:44:47 »

Ok, razumem, da narediš vse, ko se utapljaš, nisem pa vedela, da se utapljata tudi Urekova in Arčon.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : ponedeljek, 11.11.2013 : 15:42:48 »

So mi javili, da se odlikovanca ne utapljata, me pa glede na časovno umeščenost dodelitve in predaje odlikovanj zanima sledeče:

- Kje se da prebrati pravila o odlikovanjih? Če obstaja Pravilnik o odlikovanjih, kje se ga da najti?
- Kdo so člani Komisije za odlikovanja KZS?
- Na kateri seji Komisije za odlikovanja je bil sprejet sklep (kakšna je številka in vsebina) o teh dveh odlikovanjih?
- Pod katerima številkama in kje sta vpisani ti dve odlikovanji?
- Kdaj in s katerim sklepom je bilo na UO sklenjeno, da predsednik KZS podeli odlikovanji na CACIB Šempeter?

Vprašanja sem poslala na kzs-jev info mail.
Logiran

diva1
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 11.11.2013 : 16:57:59 »



Nekaj "malega" o olikovanjih in "vrstah" odlikovanj je napisano na spletnih straneh KZS - Kinološka zveza SLovenije obrazci


ODLIKOVANJA
Vloga za odlikovanje -  obrazec v PDF filu

Pogoji za podelitev odlikovanj so:

SREBRNI ZNAK ZA KINOLOŠKE ZASLUGE
- najmanj 5 letno uspešno vzrejanje ali šolanje
- doseganje nadpovprečnih rezultatov na razstavah ali tekmovanjih
- večletno organizacijsko ali strokovno delo (funkcije) v društvu/klubu, članici KZS

ZLATI ZNAK ZA KINOLOŠKE ZASLUGE
- najmanj 10 letno uspešno vzrejanje ali šolanje
- večletno organizacijsko ali strokovno delo (funkcije) v društvu/klubu, članici KZS
- organizatorji kinološkega dela ali prireditev v društvu/klubu, članici KZS

RED ZA KINOLOŠKE ZASLUGE II. STOPNJE
- najmanj 15 letno uspešno vzrejanje ali šolanje
- večletna organizacijska in strokovna kinološka aktivnost v regijah ali državi
- propagandno in strokovno publicistično kinološko delo trajne vrednosti

RED ZA KINOLOŠKE ZASLUGE I. STOPNJE
- večletno organizacijsko in strokovno delo trajne vrednosti
- večletno propagandno in strokovno publicistično delo trajne vrednosti
- nad 15 let aktivni kinološki delavec v KZS ali FCI

Predloge na spodnjem obrazcu pošljite na Komisijo za odlikovanje pri KZS, Zapoge3D, 1217 Vodice.


Kot izgleda na fotografiji, sta odlikovanja prejela ZLATI ZNAK za kinološke zasluge


p.s.

To je vse, kar sem našla..

Lep pozdrav.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #67 : ponedeljek, 11.11.2013 : 17:22:57 »

Ta obrazec - klik mi je poznan. Na njem lahko damo vlogo - svoj predlog za odlikovanje. Lahko ga izpolnim in predlagam, da da KZS odlikovanje tebi, diva1 Wink. Ta postopek mi je jasen, ni pa nikjer v njem odgovorov na moja zgornja vprašanja. Namreč, predsednik KZS ne more kar brez ustreznih podlag skakati po razstavah in podeljevati priznanj? Ali pač?

Vsekakor nimam prav nič proti, da sta oba odlikovanca dobila odlikovanji. Verjetno bi si ju zaslužila že zdavnaj. Vendar ...
Nekdo mora predlagati in nekdo mora o predlogu razpravljati ter skleniti, da se odlikovanje podeli. Ta mora tudi sprejeti odločitev, kje in kdaj se bo odlikovanje podelilo. Takale odlikovanja ponavadi niso ravno presenečenje, še posebej, če se podeljujejo na javnih prireditvah, zato je primerno o podelitvi odlikovance tudi prej obvestiti, da ne gledajo bukovo pred celim svetom, kaj se sploh dogaja. Torej, o temle se je moralo vedeti vsaj kakšen mesec ali več prej, pa me zanima, kdo, kdaj, kje, kako ... je sklenil vse to, kar je pripeljalo do te podelitve?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 11.11.2013 : 17:36:11 »

Statut KZS - klik

43. člen
(1)    Stalne komisije upravnega odbora so:
•   Gospodarsko-finančna komisija;
•   Komisija za kinološka priznanja;
•   Komisija za izobraževanje in izpite;
•   Komisija za prireditve.

44. člen
(1)    Vsaka komisija Upravnega odbora ima tri do pet članov. Člane komisije imenuje in razrešuje Upravni odbor.
(2)    Predsednika komisije imenujejo člani komisije Upravnega odbora izmed sebe.
(3)    Mandatna doba komisij Upravnega odbora je vezana na mandatno dobo Upravnega odbora.

46. člen
(1)    Naloge Komisije za kinološka priznanja so:
- zbiranje predlogov za podelitev kinoloških priznanj;
- podajanje mnenj in predlogov Upravnemu odboru o ustreznosti predlogov za podelitev priznanj.
(2)    Priznanja Kinološke zveze Slovenije se lahko podelijo članom Kinološke zveze Slovenije in fizičnim osebam, ki niso člani Kinološke zveze Slovenije.
(3)    Priznanja Kinološke zveze Slovenije se podeljujejo v skladu s Pravilnikom o podeljevanju priznanj.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : torek, 12.11.2013 : 13:02:04 »

Uf, aktivnosti se kar vrstijo Smiley

Najprej o podeljevanjih plaket:

Obvestilo članicam KZS
Pisarna KZS je prejela vprašanja, vezana na podeljevanje odlikovanj Kinološke zveze Slovenije.Članicam sporočamo, da so bile ob posebnih priložnostih že v preteklosti večkrat podeljene plakete za zasluge tako našim članicam in posameznikom, kot tudi drugim članicam FCI (obletnice društev, zasluge posameznikov za promocijo kinologije pri nas in v svetu,okrogle obletnice kinoloških zvez…). Plakete niso sestavni del Pravilnika o odlikovanjih KZS in se posledično ne podeljujejo s sklepi komisije ali Upravnega odbora KZS.

vir http://www.kinoloska.si/domov/item/298-obvestilo-članicam-kzs

Torej, zdaj lahko vidimo, za kaj je šlo v resnici pri podelitvi plaket za zasluge na CACIB Šempeter 2013 Azn pevka

Na klube in društva (upam, da na vsa) je prišlo vabilo predsednicam in predsednikom društev in klubov na 3. posvet članic KZS, ki bo v petek, 22. 11. 2013, ob 17. uri na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Vabi predsednik KZS, mag. Blaž Kavčič, ki želi predsednikom predstaviti dejstva, objektivno stanje in perspektive KZS ter ponuditi možnost za pogovor o vseh vprašanjih.

Prišlo je tudi Obvestilo v zvezi s sklicem izredne skupščine, naslovljeno na vse članice KZS, v katerem predsednik KZS, mag. Blaž Kavčič, poziva članice KZS, da se ne udeležijo skupščine, ki jo je NO KZS sklical za dne 29.11.2013.

Mene bi zanimalo, čemu je namenjeno toliko truda, pisanj, pošte, posvetov, najemanja prostorov, podeljevanj priznanj, pojasnjevanj, prepričevanj, pozivov ..., če je vse tako jasno, pravilno, transparentno, pošteno, dobro, pravzaprav briljantno ... na eni strani, na drugi strani pa vse tako zanič? Zakaj bi se tako neznansko trudil članicam preprečiti prihod na skupščino, za katero misli, da je protizakonita in zaradi katere se mu ne more prav nič zgoditi?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : torek, 12.11.2013 : 13:38:08 »

Ok, da se vrnem k plaketam.
Iz odgovora, ki je objavljen na KZS strani, ni jasno, kako pride do odločitve, komu, kdo, kdaj in zakaj podeliti plaketo KZS, zato postavljam dodatna vprašanja (sem jih poslala tudi po mailu):

Sestavni del katerega pravilnika je podeljevanje plaket KZS, če ni sestavni del Pravilnika o odlikovanjih KZS?
Kdo odloča o tem, komu, kdaj in kakšna plaketa bo podeljena?
Kakšni so vsebinski kriteriji za podelitev plaket KZS?

Upam, da si bom z odgovori na zgornja vprašanja lahko odgovorila na sledeče:
Če želim, da dobi tako plaketo en točno določen, za KZS zaslužen kinolog posameznik, pri kom na KZS jo na račun KZS naročim in s kom se dogovorim, da jo bo predsednik KZS, oz. kakšen drug izbran KZS funkcionar, javno predal na razstavi CACIB Celje 2013?
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #71 : torek, 12.11.2013 : 15:02:30 »



Še ena cvetka oz. koliko KZS pomenimo vzreditelji  Sad

Uredništvo Kinologa je razstavljalce na EDS Geneve 2013 pozvalo, da jim pošljemo rezultate svojih psov in sliko, ki bo objavljena v Kinologu. Glede na to, da je bil EDS  končan 1.9.2013 bi človek pričakoval, da ne bo objavljeno nič v številki, ki je izšla takoj po EDS ampak v naslednji številki. No tudi v naslednji ni bilo ... Rezultati so bili objavljeni v številki, ki je izšla danes ...

Vse lepo in prav ...

Ko pa prebereš kaj so ob tvojemu psu napisali ...

Natis Clea (r. mladiči) - zelo perspektivno 1, Najlepši mladič v pasmi

hja ... pozabili pa so na to, da je bila Clea izbrana med 6 v BIS Baby na EDS in da je bila BIS Baby na Specialni razstavi v sklopu EDS.

Ko sem to napisala na FB na strani od Kinologa sem dobila sledeč odgovor:
Kinolog Dober dan, objavili smo vse rezultate in uvrstitve iz (in samo) Evropske razstave psov v Ženevi. Žal se kot uvrstitev ne more šteti ožji izbor v BIS programu. Žal nam je, da se počutite oškodovano, vendar smo prav pri vseh, ki ste rezultate poslali, objavili dosežke po istem principu. Lep pozdrav Uredništvo


Samo za primerjavo, ko so objavljali rezultate iz WDS Salzburg 2012 so bili pri Cleini mami navedeni vsi rezultati. Tako iz svetovne kot iz specialke ....


Ja saj vem, da sem Natis in da sem nezaželjena ampak tole je za bruhat ... res ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #72 : torek, 12.11.2013 : 23:29:07 »

Danes smo že omenjali 3. posvet članic KZS, na katerega vabi predsednik KZS vse predsednice in predsednike članic 22. 11. 2013, zdaj pa se v zvezi s tem vabilom javlja tudi Nadzorni odbor KZS.

Oba dopisa si lahko preberete na:
- predsednik KZS: Vabilo na 3. posvet članic KZS
- predsednik NO KZS: Odgovor predsedniku KZS na dopis "Sklic 3. posveta članic KZS" z dne 11. 11. 2013

Po tem pisanju Nadzornega odbora najbrž nikomur med nami ni treba veliko razmišljati, da se nam svita, kako daleč so KZS zadeve v resnici. Ko nadzorniki predlagajo članom Upravnega odbora, naj nemudoma preprečijo izvajanje nepravilnosti pri poslovanju KZS, predvsem pa naj urgentno zaustavijo nezakonito trošenje denarja, in ko napišejo, da bo NO poskušal vzpostaviti zakonito stanje s pomočjo državnih služb, najbrž ni več veliko prostora za razmislek.
vir klik

Sledeče vprašanje nadzornikov predsedniku pa je sploh za v okvir:
In kako naj vsa kinološka javnost verjame, da ste pošteni, če pa ne dovolite kontrole vašega poštenja, ki se imenuje pregled poslovnih listin KZS in KZS d.o.o.?
vir klik
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #73 : sreda, 13.11.2013 : 10:05:24 »

Zdajle sta dve zadevi, obe zanimivi:

- Na spletni strani KZS se je pojavilo obvestilo o sklicu izredne skupščine za 14. 12. 2013
http://www.kinoloska.si/domov/item/300-vabilo-na-izredno-skupščino-kzs
Zraven piše tudi tole:

"Obveščam vas o nezakonitem delovanju NO KZS, ki povzroča nepopravljivo škodo KZS in njenim članicam. Sklic izredne skupščine za 29. 11. je nezakonit, v nasprotju s Statutom KZS in mimo pooblastil NO KZS. Udeležba na nezakoniti skupščini pomeni podporo kršitvi Statuta KZS in sodelovanje pri nezakonitem delovanju skupščine KZS."

Je zgornji tekst pravno mnenje ali le osebno mnenje trenutnega predsednika KZS?

Vsekakor se je za udeležiti tudi zgornje izredne skupščine, vendar ne spreglejmo, da je pred tem, torej 29. 11. 2013 tudi izredna skupščina, kjer bodo lahko delegati članic tudi z glasovanjem kaj povedali, ne samo debatirali.
Torej, najprej na izredno skupščino, ki bo v petek, 29. novembra 2013, ob 18.00 uri v sejni dvorani Občine Ljubljana Vič Rudnik, Trg MDB 7, Ljubljana

Pa še druga zadeva. Že večkrat sem pisala o nesmislih, ki se pojavljajo v raznih tekstih, ki jih producira Kinološka zveza Slovenije. Danes sem objavljala podatke za januarske razstave v Ljubljani in na prijavnici našla tale tekst:

"Vsi razstavljavci, ki so člani KZS, imajo na prijavnino za posameznega psa 5 € popusta! Članstvo izkažejo s kopijo veljavne članske izkaznice, ki jo priložijo prijavi. V kolikor se lastnik kraškega ovčarja ne udeleži razstave ter psa ne odjavi pravočasno, je dolžan poravnati polno prijavnino za svojega prijavljenega psa!"

Ker želim na mojpes.netu potrošnikom zagotoviti korektne informacije, sem organizatorje razstave vprašala za razlago. Upam, da bomo končno razčistili, kdo je član KZS in kdo ima popust ob prijavi na razstavo.
Vsebina maila je na klik.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 13.11.2013 : 10:53:20 »

Obveščam vse skrivače, da dvojne registracije na mojpes.netu niso dovoljene, izmišljanje imen ter kinološke zgodovine pa je neresno in se za kinološke funkcionarje ne spodobi.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS peskovnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines