mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 06:57:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Potrebujem nasvet
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Potrebujem nasvet  (Prebrano 4569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« : četrtek, 14.11.2013 : 10:46:26 »

Lep pozdrav
No da opišem situacijo.Pri fantu doma imajo kuža starega 3 leta, ki nenehno opozarja če, se nekdo pelje,sprehaja mimo hiše kaj šele če nekdo pride v hišo ali na dvorišče. Čez kakšen mesec se bom preselila h fantu in z mano pride še moja psička, drugače sta se kuža že spoznala ,njihov je malce ljubosumen vendar jima gre kar dobro. No malce sem zašla ugl...kuža laja tm na 15 min  in moja psička seveda sodeluje,sicer jo popravim tako da ponavadi samo enkrat zalaja, vendar se mi je ne da cele dneve popravljati zaradi njihovega kužka. No in sem jim omenila da bi lahko kaj ukrepali glede lajanja  ker NE pri tem kužku več kot očitno ne zaleže vendar ga  ne znajo na drugačen način  popravljati in sedaj vas prosim za nasvet (pes ima konstantno pribolške in igračo) ,ker sem mislila da bi na ta način odvrnila pozornost od lajanja (opozarjanja ) na ovratnico ni navajen ker ima oprsnico tako da cuk z zatezno tudi odpade ali ima še kdo kakšno idejo ? Upoštevati je tudi treba da je kuža zelo preplašen tako da se ustraši vsakega poka ali nenadnega dotika in navajen je da je on glavni v hiši
.
Hvala za vse nasvete meni že zmanjkuje idej!
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : sobota, 11.01.2014 : 23:48:25 »

Bolje bi se bilo fokusirati na "glavnega" psa, ki laja, kot na posnemovalca. Tako ubiješ dve muhi na en mah. Verjetno je pri njemu problem bolj celostne narave in laja zaradi frustracij (dolgčas, nabita energija ...).

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Potrebujem nasvet
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines