mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:34:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sreda, 16.04.2014 : 22:09:16)
Aleksander Česnik - 1 (2.4%)
Lidija Okleščen - 9 (21.4%)
Boštjan Penko - 18 (42.9%)
mag. Branislav Rajić - 14 (33.3%)
Vseh glasov: 42

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika  (Prebrano 33686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #105 : ponedeljek, 10.03.2014 : 14:18:10 »

lahko še:
* pravilnik o višini nadomestila pri obračunu potnih nalogov za tekmovalce in "uradno" osebje
* pravilnik o podeljevanju in podaljšanju strokovnih licenc KzŠ
....

LP
Igor
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #106 : ponedeljek, 10.03.2014 : 14:37:14 »

Eh, igis, ne mu nalagat preveč dela naenkrat Wink

Peibie je tole napisala novembra lani, zdaj smo marca, pa ... hm ...

Kje pa je v te zgodbi statutarna komisija? Se mi zdi, da bi se v preteklem letu morala kar nekaj krat oglasiti, pa je nisem nikjer zasledila.

Lp, Mojca

Kovač tolmači nadzornikom Statut KZS, Statutarna komisija se pa ukvarja s čim ...? Sploh v realnosti obstaja, ali je samo napisana na spletki KZS?  

Zakaj Kovač (in/ali 'Kovač') ni(sta) za tolmačenje člena o pristojnostih Nadzornega odbora KZS vprašal(a) Statutarno komisijo? Se mogoče boji(ta), da Statutarna komisija ne bi bila pripravljena podpisati take razlage, kot jo pošilja(ta) okrog članicam?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #107 : ponedeljek, 10.03.2014 : 16:08:40 »

Naj na tem mestu omenim tistim, ki ne skrbite za društvene/klubske emaile, da šiba že nekaj časa v mail predale članic KZS (in drugam) kup anonimnih mailov, ki jih osebno pač ignoriram. Z ljudmi, ki niso pripravljeni razkriti svoje identitete, se nimam namena pogovarjati, zato pač ignoriram vse, kar prihaja nepodpisano oz. v tem primeru celo zavajajoče, kot da pisanja pošilja nek drug znan kinolog.

Anonimke so v slovenski kinologiji ena redkih stalnic. Točno se ve, kdaj bodo prišle in kdaj izginile. Tako zelo so tehnično, stilsko in vsebinsko 'dovršene', da niti pri prepoznavanju identitete piscev ni več presenečenj.   Saj veste, kako gre - bolj kot skrivaš obraz, bolj razkazuješ zadnjico.

Ker se je očitno ta anonimni pisec s svojim izmišljenim emailom znašel na mailing listi članic, se vmes pojavljajo malo anonimke in malo podpisane replike. Definicije 'anonimke', ki jo je anonimnežu in vsem članicam v fontu velikosti cm+ poslal Kovač, ne bom limala sem, objavljam pa spodnje pisanje:

--------------------------------------------

From: Korljan, Rok  
Sent: Monday, March 10, 2014 2:54 PM
To:
Subject: OBVESTILO ČLANICAM KZS

Hudič mi ne da miru, da ne bi še sam napisal nekaj besed o spodaj napisanih dejstvih in zablodah.

Sam sem bil v preteklih letih večkrat izpostavljen pritiskom in »inkvizicijskim« postopkom katerih protagonisti so bili Aleksander Česnik, Miloš Kovač ob pomoči KSV-ja in njenega predsednika Romana Hoefferleta. Sam sem moral kar nekajkrat pred razno razne komisije in odbore in se zagovarjati pred lažnimi obtožbami, podtikanji in poizkusi diskvalifikacije mene osebno. Obtožbe so bile smešne in konec koncev slabo pripravljene saj so se na samih soočenjih razblinile kot milni mehurčki. Za ta dejstva obstajajo priče in dokumenti!!! Niti enkrat, ampak niti enkrat mi ni bilo moč dokazati nepravilnosti, vedno sem bil uspešen pri svojih zagovorih ob soočenju argumentov……..vedno so se ti postopki končali brez posledic zoper mene, kot da je bilo cel čas vse v najlepšem redu. Naj omenim, da so bili poleg ostalih na mojih »zasliševanjih« vedno prisotni zgoraj omenjeni gospodje. Še vedno pritiski trajajo oz. lahko rečem, da se stopnjujejo. Onemogoča se me na raznih kinoloških področjih od vzreje pa do šolanja.

Vse ok, ob soočenju argumentov so ostali brez njih. Ampak zgodba se pri meni ne konča!!! Hotelo se je na različne načine škodovati ljudem okoli mene, s katerimi sodelujem v kinološkem smislu in pa kompromitirati kinološko društvo katerega član sem. Tudi tu je moč vse stvari podkrepiti z dokazi.

Naj omenim samo dejstvo, da se je hotelo škodovati, prirejalo pravila, vršilo pritisk na eno najuspešnejših tekmovalk v zgodovini IPO športa v Sloveniji, ki je na njeno smolo v tem smislu prihajala iz »moje« skupine in se jo hotelo onemogočati pri njeni kinološko športni poti. To se je delalo s postavljanjem nekih novih pravil za katera se je kasneje izkazalo, da so bila pripravljena samo za njo in da kasneje niso veljala več. Da ne omenjam pritiskov, ki jih je predsednik KzŠ, kot glavni sodnik izvajal na omenjeno tekmovalko pred nastopom v poslušnosti na FMBB svetovnem prvenstvu šolanih belgijskih ovčarjev v Kopru lansko leto.

Ne bom dolgovezil ampak moral sem povedati kar mi leži saj določene stvari v poplavi pisarij na medmrežju, v javnih pismih………le niso popolnoma iz trte zvite, kot bi želeli določeni prikazati. Menim, da bi bilo bolje, če bi se gospodje raje potrjevali z rezultati svojega dela, ki pa jih ni in ni. Nimajo jih ne kot trenerji/markerji in ne kot tekmovalci. Mislim, da tu tiči razlog za preganjanje posameznikov, ki smo jih prehiteli tako po znanju kot po rezultatih, ne morejo se sprijazniti, da jih mlajši po stažu prekašamo v znanju in v rezultatih. Ne znajo pa biti skromni!

Lep kinološki pozdrav,

Rok Korljan


--------------------------------------------

Števec: Do volitev je še 38 dni. pevka
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #108 : ponedeljek, 10.03.2014 : 18:12:27 »

Bolj spremljam te zadeve, bolj me je sram, da sem član tega sranja od KZS.

Andreja Rener
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #109 : torek, 11.03.2014 : 08:11:18 »

Uf, nekdo ga je stresel. Le koliko podobnih zapisov je, za katere še ni nihče opravičila zahteval?
Torej, koliko prej napisanega sploh 'pije vodo'?

----------------------------------------

From: Miloš Kovač 
Sent: Monday, March 10, 2014 10:12 PM
To:
Subject: Opravičilo

.Spoštovani!

V enem izmed svojih sporočil sem pomotoma zapisal spodnjo trditev, ki pa je ne morem dokazati in ne temelji na argumentih. Za to napako se iskreno opravičujem Egonu Dolencu in celotnemu NO.  

Zaradi nespametnega ravnanja Egona Dolenca in NO ja zveza oškodovana za zneske,ki so pa jasno napisani v bilanci(cca 100.000,00EUR
Logiran

Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #110 : torek, 11.03.2014 : 08:41:53 »

Nekako čutim, da opravičilo ne bo dovolj ...   Shocked

Lahko pa predsednik KzŠ dokaže argumentirano na temeljih  Wink in ovrže vse nepravilnosti, ki mu jih je predstavil NO, torej od nakupa prikolice in opreme do potnih nalogov ...
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #111 : torek, 11.03.2014 : 09:55:26 »

Dobro ste se lotili g. Kovaca. Mene sedaj bolj zanima kdo bi pa po vasem bil primeren kandidat za predsednika komisije za solanje, komisije za strokovna vprasanja in kdo naj bi bil selektor ipo fci reprezentance.
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #112 : torek, 11.03.2014 : 10:39:35 »

Dobro ste se lotili g. Kovaca. Mene sedaj bolj zanima kdo bi pa po vasem bil primeren kandidat za predsednika komisije za solanje, komisije za strokovna vprasanja in kdo naj bi bil selektor ipo fci reprezentance.

Staffy, za kaj pa rabiš FCI selektorja, saj je večina reprezentantov v disciplinskih postopkih  Grin Grin Grin
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #113 : torek, 11.03.2014 : 10:56:06 »

Igor saj sam ves da omenjeni ljudje potem krojijo cel ipo program v sloveniji.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #114 : torek, 11.03.2014 : 13:22:48 »

Akcija se nadaljuje, maili šibajo v predale članic KZS:

-------------------------------------------------------------------

From: Aleksander Svetlšek  
Sent: Tuesday, March 11, 2014 1:13 PM
To:
Subject: Volitve 2014 UO KZS, Alekasnder Svetelšek

Zaradi objektivne obveščenosti sporočam,

da sem kandidata za predsednika KZS Aleksandra Česnika obvestil, da odstopam kot kandidat za člana UO KZS na njegovi listi, zaradi objektivnih razlogov.

S kinološkimi pozdravi!
Aleksander Svetelšek
Logiran

s.holms
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #115 : torek, 11.03.2014 : 19:56:36 »

G. Svetelšek je pokazal veliko mero samospoštovanja in s tem dejanjem ohranil svoje dobro ime!!! Naslednji, ki bi moral vsaj zaradi MORALNIH načel -  odstopiti je g. Česnik! Nekateri so v preteklosti odstopili za precej manjše obtožbe, ki so jih sprožili proti njim! G. Česnik ali premorete toliko hrabrosti in poštenja do samega sebe?HuhHuhHuh
Logiran
Staffy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 13.03.2014 : 08:26:27 »

Ali ze kaj vemo kako kaze podpora kandidatom?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #117 : četrtek, 13.03.2014 : 17:01:13 »

Staffy, do volitev je še 35 dni, ne biti neučakan.

Od včeraj je na strani KZS objavljeno, da je KZS prejela pozitivno revizijsko poročilo tudi za leto 2013 - klik.

Za informacije o predvidenem soočenju kandidatov za predsednika, ki ga organizira ena od članic KZS, se obrnite na svoj klub ali društvo.

Poleg odstopa Aleksandra Svetelška iz Česnikovega UO sem pričakovala še kakšnega, pa izgleda ne bo nič. Priznam, da sem presenečena, da je v Sloveniji toliko ljudi, ki se jim zdi goljufanje na volitvah nekaj, od česar se ni treba distancirati.

Pomlad je tukaj, pozitivno obdobje se nadaljuuuuuje ..., 'kinološki politiki' so iz trenutka v trenutek bolj pošteni in manj preračunljivi ..., volitve so vsak dan bližje ... Smiley
Logiran

Wolkowo
midi
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 13.03.2014 : 17:57:26 »

Čeprav verjetno ni trenutek za pripombo, vseeno moram ...
21. oktobra 2011 sta bila dva kinologa zasmehovana in sramotno z ovacijami pospremljena iz skupščinske dvorane. Ne zato, ker bi hotela komu kaj žalega, temveč zato, ker sta želela opraviti delo, za katero ste ju kinologi leta 2009 izvolili. Opravljanje tega dela jima je bilo onemogočeno na enak način, kot sedaj, in zasmehovanje, šikaniranje, grožnje s tožbami in ovadbami, privoščljivo ploskanje in režanje kinologov, opravljivo muzanje ... se je dogajalo zato, ker sta povedala, da jima delo onemogočajo prav ti ljudje, o katerih sedaj govorimo in pišemo. Bila sta dva člana NO, od katerih je eden odstopil kot član NO, drug pa je odstopil samo kot predsednik NO, kar pa potem nikogar več ni zanimalo. Žal. Zasmehovana in zastraševana sta bila tudi po tisti skupščini.
Torej, dva nadzornika sta po dveh letih svojega delovanja poskušala povedati, kaj je na KZS narobe, pa ju kinologi niste želeli poslušati, temveč ste ju nagnali. Od 21. oktobra 2011 naprej (kako je bilo na tisti skupščini, se nekateri še v živo spomnimo) je ostal od stare NO ekipe Grah, ostala dva člana sta na brzinskem glasovanju istega dne zamenjala dva druga.
Tole bi jaz napisal z oljno barvo in OGROMNIMI črkami kar na fasado stavbe KZS v Zapogah ! Da ne pozabimo !!!  jezen
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #119 : četrtek, 13.03.2014 : 19:24:20 »

Tole povezavo na video smo danes članice dobile na klubske maile:
http://vimeo.com/88690672

Zdaj pa upam, da se tale folk, ki sodeluje pri tem "šolanju" tega psa in tiste, ki zadevo mirno spremljajo zraven z rokami v žepih, ZBRCA iz kinologije za zmeraj, z "markerjem" vred.

Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS 2014 - nadomestne volitve za predsednika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines