mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:09:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Konj in pes!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Konj in pes!  (Prebrano 18417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« : sreda, 21.09.2005 : 11:24:44 »

V temi Psi brez povodca je Ninica10 "odprla" temo o konjih in psih!

Bom kar citirala njeno prvo sporocilo iz tiste teme (ostalo si lahko preberete tam):
Zivjo!

No jaz bi pa navedla malo drugacen primer neodgovornosti lastnikov psov, ko le ti neobvladljivo tekajo vsepovsod okrog.

Imam konja, ki ga skoraj vsak dan peljem (beri jaham) na teren na sprehod. Popolnoma normalno se mi zdi, da vmes tudi srecava ogromno psov in njihovih lastnikov...vendar izkusnje so nekatere vse prej kot prijetne...

In sicer, ko doloceni psi zagledajo, da se s konjem priblizujeva, jim vsa vzgoja "odpove"...psi pritecejo na vse pretege konju pod noge, lastniki pa se na vso grlo derejo in klicejo psa, ki niti priblizno ne slisi ukaza...

Lahko recem, da je konj "prijazen" do psov, da jih nima nobenega namena brcnit ali poteptat, samo ko pa pes pridivja izza drevesa in se mu zapodi direktno pod noge, se pa konj nagonsko brani in se je ze zgodilo da je brcnil proti psu....tukaj ni potrebno omenjati, da sem se se jaz zdrznila, ko je pes priletel proti nama...ko lastnik to vidi, se se bolj dere (ce se sploh lahko), na koncu pa ves vznemirjen oz. zgrozen gleda mene, ko ga lepo prosim ce lahko prime psa, da se ne bo komu kaj zgodilo...na koncu kdaj tudi izpade, da sem jaz tista "grozna", ker si sploh upam pripeljat konja vn...

Na trenutke, se mi ze neumno zdi pregovarjat se z lastniki....samo kaj ko bo lahko na koncu pes potegnil "t' kratko", pa ko ni sam kriv da ima neodgovornega lastnika....

Zaenkrat na sreco se nisem imela izkusnje, da bi kak pes konja ugriznil v nogo, ker potem pa se nobenemu (konju, psu, niti meni) ne pise nic dobrega...

No, amapk da za na konec povem, da so pa drugi lastniki, ki pa svojega psa primejo, se vcasih celo umaknjeo zakraj, potem izmenjamo kako besedo ali pac gremo vsak svojo pot...

L.P.
Nina


Ninca10 ... sem ena izmed tistih, ki vse stiri pse primem oziroma dam na sedi ali prostor, ko pride mimo kak konj, ampak vcasih so pa jahaci vseeno prehitri (ti zgleda nisi), no, pa se mi kljub temu se ni zgodilo, da bi kateri od stirih psov sibal ali celo preganjal konja!

Imam pa mogoce eno prosnjo ... kje se sprehajas s svojim konjem ... meni bi namrec prav prislo kako srecanje. Lino je namrec se ko je bila cisto mala konj brcnil v glavo (v soli smo sli na spoznavanje s konjem, ampak je vodnik konja na zalost prehitro obrnil, tako da jo je brcnil direktno v gobcek)!
Od takrat naprej se trudiva s konji ... ampak na zalost se je ze 2x zgodilo, da jo je ruknil elektricni pastir. Tako da se konj boji se toliko bolj, ker je bil obakrat za zico konj!
Aika se jih tudi malenkost boji! Za Ero in Dono pa se mi zdi, da tudi nista prepricani, ce je ta velika zival prijazna!

V Tivoliju smo enkrat srecali policaje na konjih in ker sta bila prav prijazna, sta moji punci konja lahko tudi povohali ... tako da bi bila zelo vesela, ce bi lahko kdaj srecali tvojega konja (glede na to, da pravis, da je prijazen tudi do psov), da se moje kuze z njimi malo spoznajo (tudi ta veliki dve, ki konja se nista videli od blizu).

Bi se dalo?

Ima mogoce kdo drug konja, ki bi bil pripravljen lepo "sprejeti" bojece stiri kuze?

Lp, Ursa
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1 : sreda, 21.09.2005 : 19:51:48 »

Zivjo!

Kar se tvoje zelje tice, mislim, da bi se jo z moje strani dalo brez problema uresniciti...brez problema lahko tvojim kuzmanom predstavim "to ogromno bitje na 4 nogah"...


Jest sem iz Domžal in tam se nahajajo tudi konji....tak da, v Ljubljano z njimi ne bi ravno lezla...meni osebno bi bolj odgovarjalo, ce bi se lahko dobili v Domžalah...lahko tudi direktno v stali...pri nas nimamo el. pastirja, tako da ena ovira manj je...

Povej mi kaj mislis...

Drugace smo svoje case imeli v stali 3 pse, tak da ne bi smelo biti kakih vecjih problemov...

L.P.

Nina
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #2 : sreda, 21.09.2005 : 23:23:40 »

Ninca, kje v Domzalah pa ? Mogoce malo pod/pred ''Krumperkom'' ??
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : četrtek, 22.09.2005 : 07:36:13 »

Ninica10!

Brez problemov pridemo v Domzale, saj smo bili eni tam vcasih tudi doma! Cheesy

Se ti javim na privat! Wink

Hvala!!! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : četrtek, 22.09.2005 : 08:22:24 »

Tudi jaz imam izkušnje s tem. Fabija se konjev ne boji, ampak jih preganja. Uživa v tem, ko se lovijo. Če pa slučajno konjem ni do preganjanja in je ne poratajo, je pa vssa sitna in užaljena. Skočila ni nikdar v nobenega, saj se gre njej le za lovljenje. Bila je v stiku le z dvema konjema. Ne vem pa kako bi bilo, če bi se spravila na konja, ki bi mu šla na živce (najbrž bi dobila kakšno batino) Huh. Jo je v bistvu že, pa je dala mir za ene 5 minut, potem pa naprej v akcijo.

Na terenu sem tudi večkrat srečala kakšnega psa, ki se je zaganjal v konja. Bolj kot za psa me je skrbelo, da se bo konj prestrašil in podivjal (saj je šlo za konje, ki so več ali manj delali v jahalnici).

Kadar s Fabijo srečava kakšnega konja na sprehodu, jo vedno pripnem, čeprav se ne zaganja, ker ponavadi po gozdu le počasi hodijo v koraku in ji to ni zanimivo.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #5 : petek, 23.09.2005 : 08:37:37 »

Zivjo!

Moon oprosti za pozen odgovor! Ne nisem pod Krumperkom, temvec na Rodici. Vcasih sem pa bila res na Krumperku, vendar sedaj  ze 3 ali 4 leta ne vec.

L.P.

Nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.10.2005 : 09:44:00 »

Koncno javljam nase cudovito spoznavanje konja.

Prejsni petek smo se dobili z Ninico10 in njenim Kingstonom! Cheesy

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/LNDxj4qBdtVQSPGQ.jpg http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/6MDyfnHaBniQb7az.jpg

Res je bilo super ... Kingston je bil pa res zelo prijazen!

Najprej je bil v svojem boksu, kjer so si ga vse punce dodobra ogledale, povohale, uscipnile Grin ... Seveda je imel odprta vrata, da jih je povohal, ogledal in uscipnil tudi sam Grin Grin Grin ... Kasneje smo se vsi skupaj prestavili pred stalo! Cheesy


Aika je bila od vseh najbolj pogumna ... prevohala ga je, ampak ce ji kaj ni bilo vsec, ga je malenkost "uscipnila" v "smrcek"! Grin

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/Ql7MGRWQ72eWCPp0.jpg http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/BfkLar8uf2WF8mOO.jpg


Dona je bila najprej zelo plasna, kasneje pa se je sama kar lepo opogumila ... hehe ... Kingston je bil res tako ogromen pes, kot ga se nikoli ni videla Grin Grin Grin

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/_774bon1cEB6whtU.jpg http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/VHcQDIk0HRZzXqL1.jpg


Lina je bila kar zelo plasna, tako da sem jo morala pocasi priblizevati ... ampak je pametna punca, ki pravi tako ... "ce jaz njega ne vidim, tudi on mene ne" ... tako je lahko lezala ali sedela tudi zraven njega, ampak ker ga ni gledala, je bilo vse v redu! Grin Grin Grin Kasneje sta se tudi poduhala. Cheesy Upam, da jo koncno navadim, da konj res ni nic hudega! Zaenkrat nam kar uspeva ... se vidi tudi na slikcah! Cheesy

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/dI1qYcvRfa_0WkWs.jpg http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/jDwiQOMrLUFlYmoN.jpg


Era ... se bolj plasna kot Lina. Grin Cim bolj stran od konja ... ampak kak kakec bi bil pa odlicna poslastica Grin ... pa je bilo tako cisto, da ga ni nasla. Ko je bil Kingston zunaj se je tako opogumila, da ga je sla povohat, ampak raje od zadaj ... no, pred odhodom celo od spredaj (le zakaj ... Nina mu je dajala sladkorcke) ... hehe ...

http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/mHHHNtHq79Y1hgxu.jpg http://linchaich.moj-album.com/slike/9715/3OfL6N9nWkgF8Kxp.jpg


Kingston je bil res super konj ... povohali so se tudi s Kalinko, ampak ona je "ti pusti mene na miru, pa bom jaz tudi tebe" ... tako da smo bili s Kingstonom cisto zadovoljni in res je bil prijazen! Cheesy Pa da ne govorim kako cist je bil ... skoraj nic nisem imela umazanih rok, pa sem ga ves cas cohala! Cheesy Cist, svetil se je in bil zelo zelo mehak. Cheesy

Komaj cakam, da se vidimo ponovno ... na zalost imava malo manj casa, ampak sigurno si ga se vzameva za navajanje na konja in na kak sprehod z njim in Nino! Smiley

Vse ostale slikce lahko vidite v mojem albumu ... Srecanje s Konjem Kingstonom - 30.09.2005!

Lp, Ursa
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : ponedeljek, 10.10.2005 : 10:01:31 »

Super slikce. Cheesy Mojo Bagi bi verjetno kap, ce bi videla konja od blizu. Zaenkrat smo navajeni le ovc in koz, privajamo se na sosedovo dogo, videli smo (od dalec) tudi krave...... Mogoce nam pa nekoc uspe! Wink lp
Logiran

klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #8 : ponedeljek, 10.10.2005 : 10:33:31 »

Super! To moram pa tudi jaz poskusiti. Ciklon se konj boji, ampak bolj zaradi električnega pastirja, ki ga je dvakrat preizkusil na svoji koži. Normalno je, da je slabo izkušnjo povezal s konji.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : ponedeljek, 10.10.2005 : 10:40:54 »

Super! To moram pa tudi jaz poskusiti. Ciklon se konj boji, ampak bolj zaradi električnega pastirja, ki ga je dvakrat preizkusil na svoji koži. Normalno je, da je slabo izkušnjo povezal s konji.

Enako kot pri Lini, s tem da je imela pred dvakratnim elektricnim pastirjem smolo se s konjem, ki jo je brcnil v glavo - na sreco ne prevec hudo!

Se je ze malo unesla oziroma kar zelo lepo ... Cheesy Cheesy Cheesy ... mi smo pa vsi veseli, da ne delamo 100 metrskih krogov okoli konjev! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:01:04 »

Bina se tudi zelo zelo boji vsake živali, ki "vsaj malo spominja na kravo (po vonju, velikosti, zvončkljanju zvončka"... Imela je smolo z el. pastirjem in sedaj ima podobno taktiko kot Lina: če ne vidi krave, ji ne more nič narest. Zato se vedno s hrbtom obrne proti kravi (konju). Ima res hud strah, zato ne verjamem, da bo kdaj bolje Undecided Jo je pa pastir stresel samo 3x: prvič ni bilo posledic, ko jo je drugič, se je full bala in kazala kravam hrbet, ko jo je pa tretjič, od takrat je pa čista panika, samo da zagleda el. pastirja Undecided Undecided Undecided Undecided Najhuje je, ko mora iti po vaški poti, na obeh straneh pa el. pastir Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:21:18 »

Vse se da.

Lina se jih je po brci v glavo strasno bala ... prav tako krav! Samo da jih je zagledala na dalec se je ze tresla. Ampak smo vse to spregledali. Ze ko je na dalec videla konje je vlekla stran.

Potem smo imeli spet navajanje ... vedno blizje konju, uspelo ji je na njen nacin .. vazno, da gledam stran. In ... elektricni pastir. Groza ... kako ji je uspelo ravno nanj naletet. Pa smo spet na zacetku ... ali pa se huje - pred zacetkom! Grin

Pa gremo enkrat pri moji stari mami v Radomljah, kjer imajo kar nekaj konj ob cesti, kjer se jim ni bilo moc izogniti (Lino sem prav zaradi njih dala na povodec). Na parkiriscu se ustavimo in jo prepricujem in prepricujem ... pa pride blize in koza je v trenutku pomolila smrcek na el. pastirja. Pa je bilo vsega veselja ponovno konec! Tako se je ustrasila, da sem jo komaj, ampak res komaj zadrzala ... takrat bi bila sposobna pobegniti proti "domu".
No, takrat sem pa res skoraj obupala. sram Undecided

Pa gremo enkrat z Bono na sprehod po Siski in so bile vse punce spuscene ... kar naekrat se Lina zacne oddaljevati ... pa jo klicem, pa nic ... nic od nic ... ona je sla po vrhu njive, mi pa po cesti in zmerom bolj se je oddaljevala, ampak v bistvu hodila skoraj vzporedno z nami ... pa sem sele kasneje videla, da so konji nekje v "blizini"!
Lino sem pustila in nic silila v konje. Ona je sedela na drugi strani njive in cakala.
Najprej je poskusila Natasa, ce je el. pastir, pa nic. Pa se jaz probam ... ja super ... seveda me je streslo, zraven pa se Aiko, ki se me je tiscala ... malenkost je zajokala, ampak ni bilo krize ... smo jo potolazili .. hehe! In se na sreco ni ustrasila!

No, potem smo se sprehajali po Tivoliju in spet konji (s policaji) ... takrat je bila pa ze malenkost bolj pogumna ... delala sem se kot da ni nic in morala je iti mimo ... ni je preostalo nic drugega ... zraven sicer ni sla (Aika je), ampak vsaj mimo je ze sla - seveda na povodcu! Cheesy

No, sedaj pa vidite kako je ... vse se da! Cheesy Cheesy Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:28:22 »

Linch, Bino je pa tako strah el. pastirja, da je pozimi (ko ni bilo elektrike notri), raje laufala okoli travnika (cca. 150 m), kot pa stopila (!) čez žico Roll Eyes Roll Eyes Resnično groza. Sploh ne vem, kako naj se obnašam, ko jo je strah. Naj jo mirim? Pustim pri miru? Kako naj se obnašam do nje?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #13 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:38:52 »

Linch, Bino je pa tako strah el. pastirja, da je pozimi (ko ni bilo elektrike notri), raje laufala okoli travnika (cca. 150 m), kot pa stopila (!) čez žico Roll Eyes Roll Eyes Resnično groza. Sploh ne vem, kako naj se obnašam, ko jo je strah. Naj jo mirim? Pustim pri miru? Kako naj se obnašam do nje?

Ona se zgleda boji tocno dolocenega el. pastirja. To je pa tezka odpraviti ... glede konjev bi pa lahko poskusila tako kot mi ... nobene ograje okoli (ker ima zgleda ze v glavi - tako kot Lina ... da el. pastir in konj paseta skupaj - oziroma da to pocne kar konj sam ... hehe .... na dalec Grin ) ... naslednjic kar direktno v stalo, ceprav jih ze vonj ponavadi zmoti ... tako da ko naslednjic pridete v Domzale tamalga pogledat, se oglasite se pri Ninici10 ... sigurno vas bo sprejela Cheesy . Kingston je res zelooo prijazen konj (in nic ne brca), pa trese tudi ne Grin Grin Grin !

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : ponedeljek, 10.10.2005 : 11:43:27 »

Ne, ne, ona se boji vsake žice, ki samo spominja na pastirja. In vsako kravo ali konja poveže s tem, da jo je enkrat streslo, ko jih je vohala. Konec meseca imam spet namen priti v vaš konec. Ti bom poslala ZS za več informacij Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Konj in pes!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines