mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:31:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred hojo po stopnicah
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred hojo po stopnicah  (Prebrano 14499 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« : sreda, 21.09.2005 : 12:30:58 »

Živjo.

Mene pa zanima, če ima kdo izkušno s starahom pred hojo po stopnicah?

Namreč bom opisala situacijo-kolegica živi v 11 nadstropju in so zadnjič imeli težave z liftom in psička ni hotela po stopnicah ne dol ne gor, tako da so morali prositi hišnika da jim je lift na ročno 3xspustil, saj je pretežka da bi jo nesli Roll Eyes.
Enostavno se ustavi pred stopnicam in noče naprej vendar le v bloku-drugače pa ni imela problemov kot mlajša ko so jo navajali na stopnice....mogoče je malo pozabila ampak slabe izkušnje ni imela, res pa je da glede na to da imajo lift je zelo redko hodila po stopnicah Roll Eyes. Stara pa je skoraj 2 leti.
Zdaj pa ne vedo kako bi jo začeli sistematično navajat, da bi šla vsaj v primeru okvare lifta ali kakšne evakuacije po stopnicah iz bloka?

Hvala za vsak nasvet
lp p
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 21.09.2005 : 12:49:01 »

Marsikaterega psa motijo ploscice ali pa drsece ali celo svetlece stopnice.

Mogoce bi ji lahko preko stopnic na zacetek dali kak tepih ali kaj podobnega.

Ce je nora na hrano pa priporocam, da ji dajo (na poti navzgor - je vseeno lazje) zelo disece meso na stopnice .. ni vrag, da bi ji zadisal. Psico naj pustijo pod stopnicami, na stopnice naj dajo meso, oni pa naj grejo gor in jo klicejo!

Glede na to, da gre za velikega psa je to sigurno doga - glede na tvoj avatar Wink (sestrica od vasega Huh ) ... pa mogoce le ni tako tezka, da je ne bi mogel nekdo nesti do srede stopnic? Huh Pa bi potem videli kako dalje .. nekam bi se sigurno premaknila, ampak bi bilo potrebno paziti da ne bi takrat prislo do slabe izkusnje!

Upam, da ji bo uspelo. Pa ne pozabite na OGROMNE POHVALE in veselje s strani vseh! Cheesy

PS: Ali je problem samo v bloku ali vedno, ko so stopnice drsece oziroma svetlece?

Lp, Ursa
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #2 : sreda, 21.09.2005 : 13:12:06 »

Lota se dooolgo časa ni upala po naših lesenih stopnicah. Drugače je nasplošno šla po stopnicah gor in dol(razen če so drsele, tako kot naše), ampak pri nas se pa ni upala, predvidevamo da zaradi drsenja. Nekaj časa nazaj, pa se je le upogumila in zdaj "laufa" dol, malo težje sicer gor, ampak ji gre.  Wink

Ja, tudi jaz priporočam, da probajo s hrano(sicer pri naši to ni ravno pomagalo) in postopoma...najprej samo nekaj stopnic, potem pa vedno več.  Wink

Upam, da jim uspe!

lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : sreda, 21.09.2005 : 13:15:34 »

Ella .. glede na to, da si omenila lesene stopnice ... psi se ponavadi bojijo stopnic, ki imajo "luknje" skozi ... in lesene jih ponavadi imajo (med eno in drugo stopnico se vidi dol). S takimi stopnicami ima marsikateri kuza probleme, tudi moji dve sta jih imele na zacetku, ampak zelja, da ne bosta ostali sami spodaj, ju je premamila in premagali sta strah!
Se posebej "hude" so "luknjaste" in se zavite stopnice ... pri takih bi po moje pomagala predvsem kaka preproga! Wink Hrana bolj tezko! Undecided

Lp, Ursa
Logiran
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #4 : sreda, 21.09.2005 : 13:46:02 »

ŽIV Wink

linchaich-hvala za nasvet  Wink ja res gre za sestrico od byblosa  Smiley Namreč prišla je eno nadstropje nižje ko lift ni delal potem pa se je ustavila in ni šla več ne naprej ne nazaj-tam je sedela 1h Smiley poskušali so z klobasicam in vsemi možnimi priboljški, ker na hrano je nora in res vse poje kar bi ji človek dal-ni zbirčna Smiley Pa so ljudje mimo hodili ampak ona se ni dala-lepo je sedela in se ni premaknila. Potem pa so prosili hišnika da so za njo posebej na roke spustili lift da je prišla ven in nato še gor-prava gospa Cheesy ampak kaj pa če hišnika ne bo Huh
Mogoče bi lahko bile ploščice-nevem. Bodo zdaj probali na druge kraje iti kjer je manj stopnic in malo trenirat pa potem še v bloku in meso postaviti na stopnice in iti stran ter klicat njeno ime je dobra varianta Smiley jim prenesem to idejo Wink

za vsako novo idejo bomo hvaležni Cheesy

lp p
Logiran
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #5 : sreda, 21.09.2005 : 13:48:59 »

ja lahko pa da ji je mogoče nevede kdaj zdrsnilo Huh
ELLA-kako dolgo pa je vaša punca rabila da je spet bila pogumna po stopnicah Huh Tukaj je malo problem ko je to stopnišče oni pa so v 11 nadstropju Undecided
Logiran
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #6 : sreda, 21.09.2005 : 13:57:39 »

ja sem še nekaj pozabila...

-problem je le v bloku, vse povsod drugot(recimo v parku, v mestu...) gre normalno po stopnicah. Pa tudi stopnišče v bloku sploh ni tako zelo ozko ali klastrofobično da bi imel občutek utesnjenosti.... Undecided

lp p
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #7 : sreda, 21.09.2005 : 14:31:32 »

Citat
psi se ponavadi bojijo stopnic, ki imajo "luknje" skozi ... in lesene jih ponavadi imajo (med eno in drugo stopnico se vidi dol).

Ne, naše stopnice nimajo "lukenj" vmes, pa se vseeno ni upala.  Smiley Wink

Citat
ELLA-kako dolgo pa je vaša punca rabila da je spet bila pogumna po stopnicah  Tukaj je malo problem ko je to stopnišče oni pa so v 11 nadstropju

Kako to misliš spet bila pogumna?  Huh sram Smiley

Ja, tole z 11 nadstropjem morda res zna biti problem... Undecided  Ampak ne obupajte!  Wink

lp

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : sreda, 21.09.2005 : 14:46:54 »

Mi problema v 4 letih nismo resili. Sad Nas nemski ovcar ne bi stopil na leseno stopnico pa ce bi ga stradala en teden in mu potem pokazala kos mesa. Je pa res, da sem prvic poizkusila sele, ko je bil star dve leti in je okreval po operaciji. Uprl se je ze na prvi stopnici in nikamor vec.  Undecided

Mogoce bi sli preizkusat stopnice v kaksen drug blok. Tja, kjer se ni bil nikoli. Ne silite ga hodit po teh v njihovem bloku, ker se mu bodo se zamerile. Smiley lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #9 : sreda, 21.09.2005 : 14:53:01 »

sploh nisem vedela, da znajo biti stopnice problem Huh
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #10 : sreda, 21.09.2005 : 15:29:53 »

Oj!

Bloki oz. stolpnice, kjer je 10. nad. ali več se kar lepo "guncajo". Mogoče oni tega ne opazijo, ker že nekaj časa živijo v tem bloku, vendar pes to čuti še bolj kot človek, sploh če okoli njega ni okna, da bi spremljal kaj se dogaja okoli njega. Probajo naj v nižjem bloku z 4. nadstropji ali pa v kaki drugi stolpnici, kjer je pravtako 11 nad. ali več, pa bodo videli kaj bo potem.
Ko sem bil jaz v 11. nadstropju(sicer je bila že mansarda) in ko je zapihal močan veter, sem mislil da se bom usrou Lips Sealed, in se pravtako nisem premaknil nikamor Roll Eyes, dokler se mi niso začel smejat Grin in mi razložili da je to čist normalno. Hja sem si rekel normalno Angry gor ali dol - v dvigalo pa ven iz tistega stanovanja. No sja čez kakšen teden sm bil spet tam, pa ksreči ni pihalo.

Jure
Logiran
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #11 : četrtek, 22.09.2005 : 16:39:18 »

ja hvala za nasvete Smiley, tud men se vrti v glavi v takšnih nadstropjih, še dobro da stanujem v pritličju Undecided,

Ja zdaj so začeli trenirati zunaj po stopnicah, ki niso problem, nato bodo šli postopoma v kak drug blok, pa potem spet na domač teren Wink Sporočim kak punca  napreduje Wink

lp p
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #12 : sreda, 26.10.2005 : 10:44:18 »

 Pozdravljeni!

Full me zanima kako napreduje tvoja punca!

Namreč imam isti problem z mojim psom! Težko hodi po stopnicah oz. se odriva,tako, da hoče preskočit kar štiri stopnice naenkrat! To se mu večkrat ponesreči!

Je pa res, da smo hodili na agility in je verjetno v tem problem njegovega odrivanja! Tudi odzunaj skače čez robnike!

Bomo probali še s hrano, pa me zanima kako se bo obneslo!


Lp
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #13 : četrtek, 27.10.2005 : 20:37:40 »

Pri moji so bile tudi en čas problem stopnice, sploh tiste ki imajo luknje  Wink (med stopnicami ko je premor). No pa sem pač nesla tistih 23kg prek. Pa sem to parkrat naredla, pol pa mi več ni blo sem sem tak v šusu letela skupaj z njo gor. Malo sem jo razigrala potem pa takoj na stopnice, tako da najprej sploh ni opazla da so luknje vmes. No potem pa ko smo bile nekje na sredini stopnic pa sem jo spodbujala zopet z igor in je šlo. Problem je bil tudi tekoči trak pri beli in tekoče stopnice. Ni upala na njega it in tudi ne z njega. No zdaj si vedno vzamema zalet ko greva na trak in tudi potem ko greva dol z njega greva z zaletom  Wink in vedno ji rečem poleg hop (takrat skoči) tako da ni več takšen bau bau. Samo pač bolj na hitro moreva vse delat. Ker ko pa sem jo klicala pa prigovarjala je pa redolgo vse skupaj trajalo, je pa začela mencat pa razmišljat in nisva nikamor prišle. Zdaj ji pa enostavno ne dam časa za razmišljat.
Ena zanimiva zadeva je bila tudi steklen lift (v city centru v mb). Tu se sicer še zdaj malo neprijetno počuti, vendar se kar hitro da premotit s kakšnim priboljškom.  Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #14 : petek, 28.10.2005 : 14:25:45 »

Bela01, kje pa maš priložnost psičko spoznati s tekočimi stopnicami? A v Cityju so psi dovoljeni? In potem ko greš v trgovino, te ona zunaj počaka ali kako?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred hojo po stopnicah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines